Rejestracja i logowanie

[ZDJĘCIA] Kutnowska drogówka postawiła szlaban na ryzyko. Policjanci zatrzymywali kierowców i...

Wydarzenia 10-07-2020 Autor: bnp/KPP Kutno Foto: KPP Kutno
5

Policjanci z kutnowskiej drogówki wspólnie z pracownikami PKP Polskich Linii Kolejowych prowadzili działania w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej "Bezpieczny piątek – szlaban na ryzyko”. Funkcjonariusze na przejeździe kolejowym sprawdzali zachowania kierowców oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego. Rozdawali także ulotki zawierające informacje o zasadach przekraczania torowiska.

10 lipca 2020 roku funkcjonariusze z kutnowskiego Wydziału Ruchu Drogowego uczestniczyli w akcji „Bezpieczny piątek” zorganizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe, na strzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Pniewo. Celem działań, organizowanych w każdy wakacyjny piątek, na  przejazdach w kraju, jest ograniczenie liczby zdarzeń oraz edukacja uczestników na rzecz bezpiecznych zachowań przed wjazdem bądź wejściem na tory.

Najczęstszymi błędami prowadzącymi do tragedii na torach jest przejeżdżanie pod zamykającymi się rogatkami, omijanie półrogatek i ignorowanie znaku stop oraz czerwonego światła sygnalizacyjnego. Dlatego funkcjonariusze wspólnie z pracownikami PKP zwracali uwagę na osoby, które pokonują szlak kolejowy, czy robią to w sposób bezpieczny i czy swoim zachowaniem nie stwarzają zagrożenia dla ruchu. Przypominali o zagrożeniu wynikającym z przechodzenia przez torowisko w miejscach do tego nie wyznaczonych oraz rozdawali ulotki edukacyjne.

komentarze (5)
Dodaj komentarz

H

Łąkoszyńska do Promienna ????

ul. Łąkoszyńska na odcinku od PreZero do ul.Primiennej tam dopiero jest ciekawie, jazda pod prąd, nawet chodnikiem, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych!! Tam powinna być policja, mandaciki odrazu by się posypały

Zapraszam drogówkę do Bedlna, znikający znak stop, raz jest raz nie. Mało tego trzeba się zatrzymać za rogatkami, ponieważ nic nie widać . Kolejna udana akcja, BRAWO.

Niech staną na skrzyżowaniu Łąkoszyńskiej- Objazdowej i Sklęczkowskiej tu się dzieją cyrki. Jazda na czerwonym to normalka. Zapraszam drogówkę. A konfiguracja sygnalizacji świetlnej to tragedia.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także