Rejestracja i logowanie

12 listopada dniem wolnym. Co będzie otwarte?

Wydarzenia 08-11-2018 Autor: toza
9
12 listopada dniem wolnym. Co będzie otwarte?

Pewnym już jest, że 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy, jednak nie dla wszystkich. Dlatego sprawdzamy, które punkty usługowe czy handlowe będą otwarte.

Posłowie przegłosowali już, że najbliższy poniedziałek będzie świętem państwowym. Ustawa już została podpisana przez prezydenta. Zdaniem rządu, to pewnego rodzaju rekompensata za to, że w tym roku Święto Niepodległości wypada w niedzielę. Na 12 listopada rozciągnięto ustawowy zakaz handlu w niedzielę i dzień świąteczny.

W tym dniu normalnie mogą pracować placówki Poczty Polskiej, jednak...

- Większa część naszej sieci 12 listopada będzie nieczynna. Obsługiwać klientów będą placówki całodobowe oraz te, które czynne są w tzw. niedziele niehandlowe – wyjaśniła dla portalu  finanse.wp.pl Justyna Siwek, rzeczniczka prasowa Poczty Polskiej.

Zapowiedziano także, że dziś (8 listopada) na stronie internetowej Poczty Polskiej pojawi się lista placówek, które 12 listopada będą pracowały. Jak dotąd (godz. 12.50) taka lista się nie pojawiła.

12 listopada mogą pracować także kina, dla których dni wolne od pracy to zwykle okres „największych żniw”. Stąd też należy przypuszczać, że niewiele z tych punktów zdecyduje się na skorzystanie z dnia wolnego. Jak się dowiadujemy, kino w Kutnowskim Domu Kultury ma pracować normalnie.

W dniu 12 listopada czynne będą też szpitale i przychodnie, a także stacje benzynowe.

Lista branż, które mogą pracować w najbliższy poniedziałek.

  • apteki (rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia)
  • gastronomia (restauracje, puby, kawiarnie)
  • kina
  • małe sklepy spożywcze (jeśli handlował będzie właściciel)
  • piekarnie
  • stacje benzynowe
komentarze (9)
Dodaj komentarz

Pini polonia też będzie pracował ubijal świnki przymusowy urlop dzisiaj a w poniedziałek do pracy

Wszystko to po to rząd "nasz ukochany" z premieruńcem na czele i "przemili" pralamentarzyści uczynili dla nas abyśmy mogli GODNIE uczśic setną rocznicę niepodległości. A ja sie pytam co to znaczy godnie uczcić ? To znaczy do tej pory czciliśmy niegodnie? To znaczy jak ? Kolejne słowo typu bełkot bez dokładnego zdefiniowania.

Ja muszę zapieprzać do roboty. Budowlanka wolnego nie ma

A na stacjach benzynowych zaraz zrobią warzywniak i sklep spożywczy. Tu nigdy niestety nie jest wolne, piątek Świątek czy niedziela zapierdziel.

Kur... jak wolne to dla wszystkich, wszystko zamknąć w pizdu i tyle a nie przywileje dla robili z fabryk i innego gowna a ludzie na stacjach, policja , ochrona , firmy czterobrygadowe to co gowno? Tylko wolne ciagle a robic nie ma komu!

Te od roboli się odstosunkuj.Jak Robol i we firmie prywatnej będe zapi......ł

10 kwietnia też będzie wolne. Ale w wigilię to wszyscy do pracy.

Fajne opinie tu poszecie ale tak poważnie to faktycznie jak tu ktoś pisze jak wszyscy to wszyscy wolne powinni mieć a tu niektórzy pracują a niektórzy nie wina to dla tych co na gorze bo bardzo wcześnie się wzięli za zrobienie dnia wolnego jak by nie wiedzieli o nim pół roku temu

W głowach im się poprzewracało z tym wolnym, nie dosyć że w niedziele nie można zrobić zakupów normalnie to jeszcze poniedziałek wymyślili wolny............

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także