Rejestracja i logowanie

32 miliony za plac Wolności. Boczkaja: "Raczej do przyjęcia"

Wydarzenia 13-03-2019 Autor: toza
57
32 miliony za plac Wolności. Boczkaja:

Wielu mieszkańców Kutna z niecierpliwością czeka na rewitalizację pl. Wolności i Rynku Zduńskiego. Inwestycja ma być realizowana w ramach projektu pn. "Rewitalizacja najstarszej historycznej części Kutna" Mamy dla nich dobre wieści o których dziś w mediach społecznościowych poinformował Jacek Boczkaja.

- Dziś otworzyliśmy oferty na przebudowę Placu Wolności. Wpłynęły dwie oferty: Unibet z Bielska Podlaskiego za 31.888.000 zł i konsorcjum MCC i firmy Molewski za 32.680.000 zł. Cena raczej do przyjęcia. Po zbadaniu ofert podejmiemy decyzję, mam nadzieję pozytywną, o realizacji zadania - pisze Jacek Boczkaja.

Przypomnijmy, czego dotyczyć mają prace na placu Wolności i Rynku Zduńskim w ramach „Rewitalizacji najstarszej historycznej części Kutna”.

Górna płaszczyzna Placu Wolności zostanie wyrównana do poziomu posadzki przy północnej pierzei, w dolnej będzie znajdował się parking.

Od strony południowej płytę placu ukształtowano tak, aby spod posadzki wydobywała się płynąca tafla wody. Rewitalizowana infrastruktura objęta zostanie ze względów bezpieczeństwa monitoringiem miejskim oraz pozbawiona zostanie barier architektonicznych, z myślą o przystosowaniu jej do potrzeb osób niepełnosprawnych i ograniczonych ruchowo. Na Placu Wolności w okresie letnim będzie również organizowane kino plenerowe.

Rynek Zduński z kolei jest najstarszym kutnowskim placem targowym, ukształtowanym w średniowieczu. W ramach planowanych prac przebudowane zostaną nawierzchnie wraz z nową organizacją przyległych im miejsc parkingowych i wyposażeniem przestrzeni w nowe, liczne elementy małej architektury.

komentarze (57)
Dodaj komentarz

Oby wszystko w rzeczywistości było tak jak w tej wizualizacji ,a nie jak z galerią na Żwirki i Wigury.

Drodzy Państwo, jest sposób, żeby sprawić, że nasze miasto i cały kraj staną się miejscami przyjaznymi do życia, w których priorytety są racjonalnie ułożone. Najpierw mieszkania komunalne, wsparcie służby zdrowia, transport publiczny, edukacja, infrastruktura, wsparcie nowoczesnych firm, a dopiero na dalszym planie fontanny, błyskotki, place. Szanowni Państwo, to jest możliwe, ale dość już nieudacznych rządów PO-PiS-PSL-SLD. Szanowni Państwo, wybierzmy przyszłość, wybierzmy Wiosnę, jedyną partię, która rozwój naszego kraju zamierza oprzeć na sprawdzonych schematach skandynawskich.

zapomniałeś o walce z katolikami.to jest wasz główny postulat.

Dodam więcej - wielu z nas jest również katolikami. Ale katolikami myślącymi, a nie klęczącymi przez całe życie, a już w szczególności nie klęczącymi przed prałatami, biskupami i kardynałami. Dopóki instytucje wyznaniowe są finansowane z dobrowolnych składek i nie próbują wpływać na prawo państwowe - dopóty religia jest wartością pozytywną.

i ci wasi katolicy są za aborcją na życzenie dla 15-letnich dziewczynek.który to taki katolik,-może Walczak?

Z katolikami nie walczymy, ale państwa wyznaniowego nie chcemy. My nie będziemy się wtrącać w życie Kościoła katolickiego, ale niech Kościół katolicki nie wtrąca się w nasze życie.

wszystko sie zgadza oprócz mieszkań komunalnych. Tylko mieszkania własnościowe / wspólnotowe. Komunalne szerzą korupcję i patologię. Komunalne = wspolne, a o wspolne nikt nie dba...

Wszystko co darmowe, smakuje najlepiej. Jak patologia dostaje coś za darmo, to nigdy tego nie uszanuje. Jedyne rozwiązanie: nie stać Cię - nie masz. Czekam aż niedługo na tyle ludzie będą bezczelni że zaczną chodzić po salonach samochodowych i mówić że chcą za frajer auto bo przecież im się należy. Bo mają dzieci, bo to młodzi podatnicy którzy będą pracować na emeryturę innych :-) już to kiedyś słyszałem w jednym ze sklepów. Jeszcze chwila a Karyny z Sebixami będą najważniejszą grupą społeczną według PiS'u. Tylko szkoda że nikt nie bierze pod uwagę że dziecko bierze przykład z rodzica. Rodzic jest dla nich wzorem. Rodzic bezrobotny = dziecko które będzie gardzić pracą. :-)

Ludzi zarabiających 1800-2000 zł netto nie stać na spłatę raty kredytu 1400 miesięcznie, nawet jeśli to rodzina z dwiema pensjami. To oznacza brak jakiegokolwiek bezpieczeństwa finansowego i każde wydarzenie losowe generujące koszty może doprowadzić do tego, że tecy ludzie pozostaną bez mieszkania. Takie rzeczy łatwo nam pisać, jesli zarabiamy co najmniej powyżej średniej krajowej, a tę z definicji zarabia poniżej połowy społeczeństwa. Przy współczesnych kosztach wszystkiego (które bardzo wzrosły w ostatnich latach) jeśli ma się kredyt mieszkaniowy, to nawet pensja 5-6 tys. wydaje się niewielka, a jakiekolwiek bezpieczeństwo zaczyna się dopiero przy zarobkach od 8-10 tys. W porównaniu z mieszkańcami Europy Zachodniej jesteśmy zwykłymi cywilizacyjnymi pariasami. U nas dopiero inżynier z kilkuletnim stażem pracy zyskuje takie bezpieczeństwo finansowe, jak tam ludzie z pensjami zbliżonymi do minimalnych.

Zaraz korwiniści odpowiedzą swoim frazesem, że Polska powinna stosować nie takie rozwiązania, jak współczesne kraje Europy Zachodniej, tylko takie, jakie te kraje stosowały, kiedy jeszcze były ubogie. Tylko nie zauważają, że Polska jest JUŻ na takim etapie zamożności (a nawet większym), jak tamte kraje w okresie, kiedy rozwijały bezpieczeństwo socjalne (lata 70-80).

uwaga techniczna: duże ryzyko rozszczelnienia stropodachu (ew remont kosztowny) i poważne problemy z odprowadzeniem wody deszczowej. dodatkowo nadal uważam, iż są inne priorytety np ochrona środowiska naturalnego, tanie mieszkalnictwo komunalne itp itd

JaceK - uwaga na tego gościa. Z daleka od niego śmierdzi budżetówką . Tacy to zakała tego państwa i narodu. Dla kasy są gotowi jak to mówią ''sprzedać ojca i matkę''.

Na szczęście nie muszę pracować na budżetówce mając 2-3k miesięcznie. Na szczęście nie muszę się poniżać i brać 500+. :-) za to widzę kolega, dla 500+ zrobi wszystko. PiS nie wygrało u Nas to trzeba gryźć każdego kto będzie źle mówił o socjalnej patologii zwanej beneficjentem 500+ :-) Więc jak mówisz o kimś sprzedajnym, to sprawdź swoje konto, może dostałeś premię 500+ :-) Darmozjadzie.

JaceK. Socjalna patologia - spójrz w lustro. Popatrz kim wogole jesteś zanim zaczniesz oceniać innych de... Nie jestem ani zwolennikiem PiS ani katolicyzmu ani takich jak Ty , skoro takie jest Twoje zdanie.

Pajac zrobił sobie zdjęcie na tle czegoś czego nie ma i nie wiadomo kiedy będzie.

Mam tylko nadzieję że po remoncie w weekendy zniknie z tamtąd gowniarstwo które wydziera się w godzinach nocnych i popisuje samochodami rodziców

To może warto do rodziców tych dzieci się zgłosić? W końcu za coś biorą 500+. Niech pilnują swoich inwestycji :-)

Czemu on tak stale zadziera głowę?

Bo jest niski, a zdjęcie jest zrobione w chwili gdy przyglądał się na to co rzutnik pokazuje? Myślenie nie boli.

Tylko nie to !!!

Nareszcie sie biora do roboty... bimbali przez ostatnielatat i nic nie robili...

A jak mieli robić gdy większość przetargów opiewała na kwoty wyższe blisko o 40-50% niż ceny rynkowe? Od czasu gdy UE rzuca hajsem, firmy budowlane narzucają potężne kwoty w przetargach. Wychodzą z założenia że jak miasto dostaje dotacje to aby jej nie stracić będzie dokładać. Tak było na początku, teraz większość miast się wycofuje bo po prostu z nieba pieniędzy nie wezmą. W tamtym roku miasto nie mogło dołożyć bo budżet był zamknięty. Teraz już jest ta możliwość bo w planowaniu budżetu była kwota inwestycji zwiększona tak aby w końcu udało się ten projekt zrealizować.

JaceK to jakiś miejski przy****s albo jeszcze jeden baran na samorządowym garnuszku.

No proszę jakie to miasto bogate za pieniądze podatnika, marnotrawic takie sumy a szpital w dlugach, bezmyslnosc. Tam się lepiej zainteresujcie co się dzieje. Domy dziecka i szkoły oraz osoby niepełnosprawne, seniorzy tu lepiej zainwestujcie. A tam to może też będziecie chętni dołożyć z swoich pensji? Jak to mawiają ziarnko do ziarnka...

Miasta niestety nie mogą FINANSOWO wspierać szpitala. Jest to regulowane prawnie. Jedynie co mogą to wspierać sprzętem, jakimś remontem itp.

Sprzęt jak najbardziej pewnie się przyda, parę pielęgniarek, bo jest ich bardzo malo, jakieś programy wspierające rodziny w trudnej sytuacji materialnej itp itd dla chcącego nic trudnego jak to mówią

Niestety , ale to w gestii powiatu jest plus rozpadające sie drogi. A ci znowu mają bardzo mały budżet. Natomiast w mieście nie mogą ich wsperać to wydają na bzdety na które Unia dokłada

UM musi dbać o miasto i jego wygląd.Jak nic nie robią-źle,jak robią za drogo.Plac Wolności straszy komuną,w deszczowe dni lub zimą łatwo skręcić nogę na "zabytkowych"schodach.W pełni popieram projekt rewitalizacji tej części miasta!W następnej kolejności rzeczywiście przydałoby się odnowić kamienice na Sienkiewicza,Narutowicza,Kilińskiego....niestety cześć z nich to własność prywatną i od nich zależy wygląd Naszego Miasta.

Nie jestem do końca pewny bo minęło już sporo czasu ale kiedyś był tam plac handlowy.jedną z przyczyn przeniesienia Manhattanu była kwestia publicznych egzekucji w tym miejscu.czy ktoś może więcej napisać na ten temat?kiedyś przeszkadzało to Kościołowi, dzisiaj Kościół już zmienił zdanie?

Kiedyś kościół negował trzymanie ścisłego postu w tzw. Piątki. Dziś już ma na to ... :-) tak jak kilkanaście lat temu wielkim złem dla nich była kremacja. Teraz nie jest to żadnym problemem.

Ten "nasz" Jacek to ma takie miny jak miłościwie panujący Andrzej Duda. Ale lubię te miny.

Nareszcie

Niech wreszcie coś z tym paskudztwem zrobią

Referendum proponuje na co wydać te miliony Pałac saski Parking A może mieszkania dla młodych ???

Na rynku pierwotnym w Kutnie masz ponad 70 mieszkań wolnych od deweloperów. Na rynku wtórnym ponad 50 mieszkań. Cena nowych z metra od 3.200 zł. Cena wtórnych od 4.400. Tak, rynek w Kutnie jest mega specyficzny gdzie "używane" mieszkanie jest droższe niż nowe. Młode pary/małżeństwa które pracują nie mają żadnego problemu z uzyskaniem takiego mieszkania. Kredyt dla Młodych, rata około 1.400 zł na 15 lat przy mieszkaniu wartym 250k. Zakładając że takie osoby są bez wykształcenia, pracują na ŁSSE gdzie zarobki netto pozostają w granicach 1.900-2.000 zł, wychodzi że bez problemu mogą sobie takie mieszkanie nabyć. Problem pojawia się gdy są to ludzie którzy nie chcą pracować i żyć z zasiłków i programu 500+. No dla takich osób nigdy mieszkania nie będzie.

To nie jest prawda. Ceny na rynku pierwotnym nie są niższe niż na rynku wtórnym, tylko mieszkania położone w beznadziejnych lokalizacjach są tańsze niż w tych normalnych. Od 3200 zł/m2 można kosztują mieszkania w blokach budowanych przy ul. Skrajnej - przy samej granicy Kutna, w miejscu bez cywilizowanej infrastruktury, z jedynym dojazdem po gruntowo-błotnej drodze z gigantycznymi koleinami. Nic dziwnego, że używane mieszkania w centrum są cenniejsze. Tymczasem już budowanych blokach przy Kasztanowej nowe mieszkania od dewelopera kosztują 5100-5200 zł/m2. Też blisko granicy Kutna, ale przy normalnej ulicy, która mozna dojechać albo dojść bez utaplania się w błocie. Poza tym dlaczego uważasz, że młodzi mieszkańcy Kutna to same kmioty bez wykształcenia?

Czytasz ze zrozumieniem? Przedstawiam na przykładzie gdzie KAŻDY nawet w najniższej pensji ma możliwość kupna mieszkania. Więc skoro taka osoba może to po co pisać o tych co zarabiają po kilka tysięcy więcej? Myśl chłopcze logicznie. Co do budowy na ulicy Skrajnej. Zauważyłeś że jest tam jeden wielki plac budowy? Po co mają TERAZ budować drogę skoro i tak będzie ona rozjeżdżana przez sprzęt budowlany? Do momentu zakończenia całej inwestycji będzie tam droga taka jak teraz. Lecz jakbyś nie wiedział, projekt zakłada NOWĄ drogę + drogi osiedlowe. Więc z Twojego zadupia zrobi się cywilizacja. No chyba że na tyle mało inteligentny jesteś że najpierw byś budował nową drogę, a dopiero później osiedle stawiał pozwalając na niszczenie drogi przez sprzęt budowlany :-) Tracę wiarę w ludzi.

Drogi osiedlowe pewnie tak, ale wkrótce pierwsi mieszkańcy będa oczekiwać, żeby miasto wybudowało ul. Skrajną - jedyną drogę dojazdową do osiedla. Chyba że deweloper również za nią zapłaci, ale w to nie wierzę. Tak czy inaczej poczekają na tę drogę jeszcze 10 lat, ponieważ na tyle czasu deweloper rozłożył budowa wszystkich 50 budynków z 800 mieszkaniami. Poza tym przy racie kredytu 1400 zł dla osób zarabiających ok. 1800-2000 zł netto możliwość kupienia nawet takiego mieszkania jest iluzoryczna. Nawet w przypadku dwóch osób, jeśli 75% pensji jednej osoby każdego miesiąca trafi na spłatę kredytu, to taka rodzina kupi jedzenie, raz na kilka miesięcy jakieś najtańsze ubrania - to wszystko przy zerowym bezpieczeństwie finansowym i zerowych możliwościach posiadania choćby najdrobniejszych oszczędności. O żadnych dzieciach przed spłatą kredytu nie może być mowy. Poza tym przy tak położonym osiedlu (najbliższy sklep spożywczy 15 minut pieszo w jedną stronę, o innej infrastrukturze nie wspomnę) samochód jest niezbędny, a to również ciągłe wydatki.

Jestem za referendum zamiast placu to zielona oś miasta. Ale pewnie i tak już postanowione i my mieszkańcy nie mamy nic do gadania bo W i B rzadzi

Referendum się odbyło, kilka miesięcy temu, wygrała ekipa Prezydenta Burzyńskiego, która teraz realizuje swoje obietnice wyborcze.

Jak młodzi to niech sie wezmą do roboty a sami sobie na owe mieszkanie zapracują. I przynajmniej będą mieli z tego satysfakcje... A nie tylko daj i daj.

32 miliony parking podziemny 30 milionów pałac saski Razem 62 miliony Ciekawe ile za to miasto wybudowało by mieszkań dla młodych par z dziećmi , młodych kreatywnych ludzi którzy chcą zostać w Kutnie ale niestety nie mają gdzie mieszkać

Kutnowska firma Patron buduje osiedle mieszkaniowe. Obecnie ma wolnych 43 mieszkań, docelowo będzie 600. Brakuje Ci nadal wolnych mieszkań w Kutnie? Czy jesteś kolejną patologią która liczy na darmowe mieszkanko bo jest beneficjentem 500+?

Nowych, wolnych mieszkań w Kutnie jest ponad 70 obecnie. Nie tylko Patron buduje. W przeciągu dwóch lat na rynku pierwotnym pojawi się około 800 mieszkań według zapowiedzi i początkowych etapów budowy które można już zaobserwować. Na rynku wtórnym jest ponad 50 mieszkań wolnych do sprzedaży. Kutno jest specyficznym rynkiem deweloperskim. Taniej z metra jest kupić mieszkanie z rynku pierwotnego niż z wtórnego. No ale fakt, każdy by tylko chciał mieć coś za darmo. Mieszkania, pieniążki z programu 500+. Jeszcze chwila i będą żądać samochodu za frajer aby móc swe pińcetplusy wozić. Oczywiście auto z salonu. No niestety, tak to nie działa. Nie stać Cię na coś = nie masz tego. Nie stać Cię na mieszkanie = zostajesz u rodziny. Nie stać Cię na dziecko = nie rób ich.

Patologia neoliberalizmu i korwinizmu w całej okazałości. Niestety tak jest, jeśli ludzie myślą, że prawica (nieważne, czy neoliberalna, czy przykościelna) rozwiąże ich problemy, zamiast wreszcie wybrać prawdziwą, ideową lewicę w stylu skandynawskim. Na szczęście nadchodzi WIOSNA i myślę, że to ociemniałe społeczeństwo wreszcie zobaczy, jaki kibel sobie zgotowało.

Jak pojawi się partia która obieca 1000+ na każe dziecko, na każdego emeryta i rencistę to mają gwarancję kilkudziesięciu lat istnienia. Nie ważne czy będzie to lewica, prawica czy partia z poglądami nazistowskimi. Ludzie pójdą za pieniędzmi wszędzie, wręcz się zagryzą. Gdybyś chciał wiedzieć ile jest wart Twój znajomy który pobiera świadczenia socjalne to masz czystą odpowiedź. Taka osoba jest warta 500 zł :-) tak, za tyle się sprzedaje.

Około 300 mieszkań licząc średnio po 200 tyś. Ale po co lepiej zalać plac betonem i pseudopalac wybudować żeby było czym się pochwalić na pocztówkach ;-(

Jak tacy kreatywni, cudowni, wspaniali to niech sobie sami kupią lub wybudują jak wszyscy a nie daj, daj, daj...

Może by za poprawę dróg się wzięli jakieś miejsca parkingowe, a nie co dwa lata rewitalizację robią parków, placów...

Brzydki ten projekt. Zakrywa ciąg budynków wzdłuż Placu Wolności. Moim zdaniem plac powinien być jedynie odnowiony bez przebudowy.

Panowie Prezydenci większość mieszkańców nie chce tego placu referendum....

powinni odnowić całość i zostawić w oryginalnym stanie, a kase przeznaczyć na przejazd kolejowy na ul grunwaldzkiej.

Albo przepić kasiurkę .

Generalnie ok. Ale mam nadzieje że po tym całym makijażu Kutna UM weźmie się za nieruchomości miejskie i podłączy w końcu tych ludzi do miejskiego węzła cieplnego. W niektórych posesjach to nawet ludzie na balbinkach jadą. To taka stara kuchnia z lat 60 tych. Mam nadzieję że znikną też te strasznie zaniedbane elewacje. Przykład ul Sienkiewicza hucznie zapowiadana odnowa kamienicy a teraz cisza.

Już za chwilę komentarze typu: Jezu, ale drogo. Za dużo, za drogo, po co robić emoji A jeszcze chwilę temu gdy nie udało się zrobić przetargu było: Ojej, nic nie robią, nie chcą pieniążków dołożyć, jacy źli włodarze :-) Gotowi, do biegu, pisać!!!

A za jeszcze chwilę dodatkowe: KCI szczuje że drogo, to oni każą nam tak myśleć! emoji

Fajny projekt. Oczywiście za chwilę pojawią się komentarze malkontentów, ale toto mi loto.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także