Rejestracja i logowanie

Załoga sceptycznie nastawiona wobec nowego dyrektora placówki

Wydarzenia 16-03-2004 Autor: Konto usunięte
0

W związku z powołaniem nowego dyrektora SPZOZ w Kutnie o wypowiedĽ poprosiliśmy Barbarę Mordzak, przewodniczącą NSZZ "Solidarność":

"Wczoraj zostaliśmy poinformowani, że pan Olędzki jest kandydatem na stanowisko dyrektora w szpitalu. Postanowiliśmy zasięgnąć opinii w środowisku lekarskim i niestety była ona negatywna. W związku z tym dzisiaj przed posiedzeniem Zarządu Powiatu poprosiliśmy pana Starostę o przemyślenie decyzji i nie powoływanie kandydata na stanowisko dyrektora. Niestety nasze postulaty nie zostały uwzględnione. Jak się okazało nowy dyrektor nie zna realiów naszej placówki. Nie był poinformowany, że zaistniał spór zbiorowy i szykowany jest protest."

Dlaczego Starostwo nie uwzględniło opinii załogi?

Mówi Mariola Baranowska, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego:

"Potwierdzam iż, zostaliśmy poinformowani o negatywnym stanowisku części załogi wobec osoby pana Olędzkiego. Zarząd Powiatu nie ma jednak obowiązku konsultowania kandydata ze związkami zawodowymi. Nie istnieje taki wymóg prawy."

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także