Rejestracja i logowanie

Protest w szpitalu 7 kwietnia!

Wydarzenia 02-04-2004 Autor: Konto usunięte
0

Na wczorajszym spotkaniu nowego dyrektora szpitala z załogą,  nie doszło do żadnego przełomu. Jak poinformowała nas Barbara Mordzak, przewodnicząca NSZZ "Solidarność" przedstawione zostały dwie wizje przyszłości szpitala. "Optymistyczna", w której pracownicy przestaną dochodzić swych praw na drodze sądowej, co być może pozwoli na stopniowe wypłacanie w ratach pensji pracowniczych. Druga, zakłada "czarny scenariusz" czyli brak wypłat nawet do paĽdziernika (sic!), a być może nawet likwidacje szpitala w obecnej formie!

Pracownicy nie chcą zgodzić się na tego typu działania, twierdząc, że łamane są ich prawa pracownicze. Sprawę "zaognia" dodatkowo fakt, że kolejny raz nie zostały wypłacone pensje.

Dlatego też na 7 kwietnia (nomen omen - Dzień Pracownika Służby Zdrowia) przewidziana jest akcja protestacyjna. O godzinie 11.30 w holu szpitala odbędzie się wiec. Wręczona ma być także petycja do starosty.

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także