Rejestracja i logowanie

Sprawa szpitala ciąg dalszy

Wydarzenia 25-06-2004 Autor: Konto usunięte
0

Starostwa kutnowski Grzegorz Wojtasiak skierował do związków zawodowych pismo w którym ustosunkowuje się do zarzutów stawianych przez załogę i dyrektora szpitala. Przypomnijmy, że w proteście, pod których podpisali się przedstawiciele zw. zawodowych kutnowskiego szpitala padły ostre słowa. Staroście zarzucano m.in. prowadzenie "w zaciszu gabinetów" pokątnych negocjacji z osobami "zainteresowanymi przejęciem szpitala", a także brak znajomości problematyki polskiej służby zdrowia. Odwołania całego Zarządu Powiatu domaga się także Platforma Obywatelska.

Jak czytamy w piśmie skierowanym do związków:

"(...)Bezzasadne jest posądzanie nas o zamiar sprywatyzowania szpitala. Od początku istnienia powiatu wszelkie propozycje rozwiązań mające na celu zapewnienie kontynuacji usług medycznych świadczonych dla mieszkańców powiatu były prezentowane publicznie na sesjach Rady Powiatu, na posiedzeniach Zarządu Powiatu, na spotkaniach Społecznej Rady SPZOZ i w innych gremiach. Powiat nigdy nie prowadził pokątnych rozmów z osobami zainteresowanymi przejęciem szpitala, co sugerują Państwo w swoim piśmie. Propozycję ordynatorów przedstawił publicznie podczas sesji dr. Józef Leśnik.(...)"

"(...) Informuję, że nagana, którą udzieliłem panu Arkadiuszowi Tomaszowi Olędzkiemu jest zasadna, ponieważ nie wywiązał się z nałożonego przez Zarząd Powiatu obowiązku służbowego, a mianowicie nie przygotował na sesję w dniu 02.06.2004 r. programu restrukturyzacji SPZOZ w Kutnie..(..) Ponadto od kwietnia podczas kolejnych posiedzeń Zarządu Powiatu, w których uczestniczył sam dyrektor i w towarzystwie wicedyrektorów, domagaliśmy się konkretnych alternatywnych rozwiązań potwierdzonych wyliczeniami finansowymi, które pozwoliłyby na podjęcie decyzji w sprawie SPZOZ. Takich propozycji domagali się także radni. Niestety, nie otrzymaliśmy dokumentu zawierającego spójną koncepcję uzdrowienia szpitala potwierdzoną wyliczeniami finansowymi(...)"

Pełna treść pisma dostępna jest po kliknięciu: TUTAJ

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także