Rejestracja i logowanie

Dym we Frankach nie był toksyczny

Wydarzenia 15-07-2005 Autor: Konto usunięte
4

Jak poinformowała nas kutnowska komenda straży pożarnej w tej chwili trwa końcowe dogaszanie pożaru na wysypisku śmieci we Frankach. W akcji uczestniczy ciężki sprzęt. Jak udało nam się ustalić akcja zakończy się prawdopodobnie jutro.

Nie potwierdziły się natomiast pogłoski o toksyczności unoszącego się nad wysypiskiem dymu. Ekspertyza przeprowadzona przez SANEPID wykazała, że nie ma żadnego zagrożenia dla ludzi. Bardzo mało prawdopodobny jest także ewentualny wybuch biogazów.

komentarze (4)
Dodaj komentarz

To dlaczego musimy wywozic śmieci typu butelki pet, opakowania po jogurtach, folię itp. Skoro spalanie ich nie jest toksyczne to można je spalić w kuchni czy przydomowej kotłowni a nawet w metalowej beczce na działce.

Hm... pierwszy raz słyszę, by dym nie był toksyczny?! A tym bardziej teraz, w tym przypadku z wysypiska śmieci?! Składowane jest tam wszystko! Cały asortyment, i nie piszcie Kochani takich bzdur, że dym we Frankach nie był toksyczny!!! Wystarczy tylko przeczytać w różnych źródłach jak spala się plastik i ile substancji toksycznych wydziela się z niego! A tu mamy do czynienia z górą śmieci o wysokości prawie 40 m, gdzie przywożone są śmieci nie tylko z okolic, ale przede wszystkim z Łodzi, Warszawy, Poznania...

Coś pokręciłeś kolego,Goreń jest koło Skrzynek,może chodzi Ci o Goranin.

bez wzgledu czy dym toksyczny , czy nie to Łodz tegi nie odczyje a to przeciez ich smieci sie tu palą .Ciekawe kto zapłaci za akcje gasnicza? Nasza straz , nasz podatnik czy moze gmina krosniewice która uwaza ze robi koksowy buznez na wychodku dla Łodzi. te smieci beda tu pracowac ze 30 lat a łodziaki bedą badac i twierdzic ze krosniewice sa ok. Jak krosniewice podskocza to im sie przypomni ile wzieli kasy i czy pachniała. Zainteresowanych wysyłam go Gorenia w gminie badajze Slesin kolo konina . tam przysłowiowe mleko sie wylało, smieciarze sie obrazili na zbyt dociekliwe putania i sobie poszli. pyskaczom z gminy przypomnieli jak było i ile wzieli.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także