Rejestracja i logowanie

Będą bloki na Szymanowskiego!

Wydarzenia 22-09-2005 Autor: Konto usunięte
15

Towarzystwo Budownictwa Społecznego otrzymało od banku BGK promesę kredytu w wysokości 6 mln złotych. Kwota ma być przeznaczona na budowę 90 mieszkań przy ul. Szymanowskiego.

Oznacza to, że jeśli nie wystąpią nieprzewidywalne trudności, w miejscu dawnych ogródków działkowych, w styczniu przyszłego roku, rozpocznie się budowa pierwszego z siedmiu bloków mieszkalnych.

W początkowym etapie ma powstać 90 mieszkań. Docelowo zbudowane zostanie siedem trzy- i cztero- piętrowych bloków wraz z parkingami, placem zabaw i boiskiem do gry w piłkę. Daje to łącznie ponad 300 mieszkań! Większość pieniędzy na inwestycję pochodzić będzie z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego. Około 30% z budżetu miejskiego.

Budowa nowych bloków, w targanym problemami mieszkaniowymi Kutnie, bardzo cieszy. Wątpliwości budzi jednak lokalizacja.. Obok planowanych bloków biegnie, bardzo ruchliwy, fragment obwodnicy Kutna. Na domiar złego, w pobliżu osiedla, znajduje się rondo, z którego codziennie korzystają, podczas powrotów do domów, pracujący w naszym mieście, mieszkańcy Łęczycy, Gostynina, Żychlina i innych miast regionu. Natężenie hałasu jest, więc bardzo duże, a jak wiemy na ekrany zabezpieczające, co doświadczyli już mieszkańcy oś. Łąkoszyn, można czekać bezskutecznie latami…

komentarze (15)
Dodaj komentarz

bloki szymonowskiego 8 kutno

wiecej psow i kupow na chodnikach

ja sie ciesze ze beda bloki ...a nie zafajdany teren

Nareszcie tereny po działkach nie będą już straszyć pozostałościami ruin. Niemiło jest mieszkać w takim sąsiedztwie. A co do ludzi z Łakoszyna. Rozumiem wasze narzekania i moim zdaniem są one jka najbardziej uzasadnione. Nim wybudowali obwodnicę i jeszcze parę lat wcześniej wszystkie te ciężarówki przejeżdżały dosłownie 10m od mojego domu, bo nie było obwodnicy. Szczególnie latem hałas był dokuczliwy. Teraz przynajmniej ten problem został rozwiązany, ale na to wygląda że nie do końca. Nie sądzę, aby osiedle miało znaleźć się zbyt blisko obwodnicy. Mam nadzieję, że plany boisk i placów zabaw nie zostaną pominęte, a nawet może poszerzone. Gdyby jeszcze tereny 'Kraju' zagospodarowano jako np.: park, byłoby cudownie, a osiedle mając takie sąsiedztwo stało by się o wiele milsze dla mieszkańców.

świetnie, przybędzie mieszkań, to może część młodych zatrzymamy w Kutnie, niech miasto się rozwija, są takie ładne tereny pod zabudowę, należy tylko zrobić wszystko, aby te nowo powstałe bloki były bardziej dostepne dla przciętnego mieszkańca naszego miasta, niech przybywa boisk piłkarskich, placów zabaw i wiele innych atrakcji, zapraszam na Łąkoszyn, jest boisko, jest nowy plac zabaw tylko trochę za mało bloków a i z psem można wyjść daleko w 'łąki' na spacer

A zreszta osiedle nie bedzie stalo przy samej drodze- nawet nie beda widziec tej drogi, a slychac tez pewnie niewiele bedzie. Niech sobie tam marudza. A co do osiedla to dobrze ze zaprojektowali boisko do gry w noge. Na kazdym osiedlu powinny byc z 2 boiska(jedno male a drugie wymiarowe)i jeszcze do kosza jakies.

Kochani można mówić i pisac wiele ale nie to, że na obwodnicy panuje duży ruch. Jest kilkakrotnie mniejszy niż na Łąkoszyńskiej, Kościuszki czy Barlickiego, wiem bo mieszkam na osiedlu Łąkoszyn.

'OM' może i ktoś jest sfrustrowany... ale napewno nie ja. Co do krytykowania... każdy może troszkę lepiej lub gorzej... A co do bloków jak sądzę nikt na tym forum nie jest przeciwny temu, że powstają ani ja. Tylko czasem przy robieniu w tym mieście jednego zapomina się o drugim... Powstanie ładne osiedle i pięknie, ale szkoda, że może okazać się, że zabraknie parę złoty na ekrany... a po latach juz nikt nie będzie się tym przejmował jak na Łąkoszynie...

wszystkim jest żle nie buduja niedobrze budują jeszcze gorzej.może te bloki powinni wybudować gzieś w polu wtedy spaliny nieszkodziłyby nikomu na puder.to że ośiedle budowane jest przy drodze jest jego atutem bo nie trzeba budować do niego dróg dojazdowych.wogóle nasz naród jest bardzo dziwny ciągle mu coś niepasuje!!!!!

Oko, jak ciebie czytam to myślę że faktycznie masz prawo krytykować.Ale tylko i nic poza tym frustracie.

'odwidzający to miasto' to jest własnie wolność słowa. A , że krytykujemy... to jest nasze prawo, a że mniej lub bardziej obiektywnie cóz. A Nawiązując do ekranów akustycznych... jak by ktoś pomieszkał tuż przy trasie A2 na łąkoszynie śpiewał by na inną nute.

Czy w tym mieście cokolwiek by się działo musi zostać skrytykowane albo przez ten portal albo przez komentatorów? Ludzie!!! Czy to co robicie naprawdę jest takie doskonałe? dajcie już spokój z ta permanentną krytyką wszystkiego i wszystkich. MOgłoby nie być obwodnicy, mieszkań nowych inwestycji itd. I też byście napisali że jest do d.... Miasto malkontentów i frustratów.

Nieco przesadzone są te obawy bliskości obwodnicy z blokiem. Obwodnica jest oddalona znacznie od miejsca budowy bloku, jest tam duzy teren i dodatkowo grunt i zabudowania starej rozlewni wód gazowanych i piekarni. Tak samo możnaby powiedzieć że osiedle Olimpijska jest przy samej obwodnicy emoji Budowanie nowego bloku jak najbardziej pochwalam. Należy teraz 'modlić się' żeby mieszkania były w mioarę dostępne i nie osiągały cen rzędu 2500-2800 zł/m2 emoji

Brawo za usytuwoanie nowego osiedla emoji (przedstawcie tych którzy projektują osiedla przy drogach krajowych)

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także