Rejestracja i logowanie

Ciężko być niepełnosprawnym...

Wydarzenia 11-10-2005 Autor: Konto usunięte
3

To, że w Kutnie brakuje miejsc parkingowych nie jest chyba żadną tajemnicą. Sprowadzenie setek używanych samochodów z zachodu dało efekt w postaci coraz bardziej zatłoczonych ulic naszego miasta. Zdarza się, że znalezienie miejsca parkingowego w centrum "graniczy z cudem", tym bardziej dla osób niepełnosprawnych.

Co prawda są specjalnie przeznaczone dla nich miejsca, ale kutnowscy kierowcy nic nie robią sobie postawionych tam znaków. Przy ul. Miłej, niedaleko naszej redakcji, codziennie obserwujemy jak na miejscu dla niepełnosprawnych parkują sprawni kierowcy. Niestety dzisiaj nie było inaczej...

komentarze (3)
Dodaj komentarz

Najbardziej widac to przy Hipernowej. Wiele razy zwracałem uwagę na to ochroniarzom z tego sklepu, ale oni mają to serdecznie gdzieś.

Od takich spraw to jest Straż miejska, która może zadziałać w obronie osób niepełnosprawnych i taki pojazd odholować na parking policyjny, wtedy ten kierowca zastanowiłby się i nigdy nie zająłby tego miejsca. Nasi kierowcy po prostu to ignorują, a dlaczego, bo nikt ich za to nie karze, a przez kieszeń do wiedzy i do rozumu (edukacja kosztuje). Policjanci potrafią stać tylko z radarem i wyciągać konsekwencje wobec kierowców, tzn. u nas należy jeździć z dozwoloną prędkością, jak stoi policja, natomiast inne prawa o ruchu drogowym możemy nie przestrzegać!

Byłem w wakacje w jednym z miasteczek w woj. zachodniopomorskim. Parking w wielkości 1/3 naszego na placu. Trzy wydzielone stanowiska dla niepełnosprawnych bez opłaty tylko za okazaniem karty parkingowej. A może by tak u nas wprowadzić takie rozwiązanie byłoby więcej miejsc parkowania dla niepełnosprawnych,których jest i tak b.mało I niech w tych miejscach nie parkują inni kierowcy.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także