Rejestracja i logowanie

Będzie monitoring?

Wydarzenia 12-10-2005 Autor: Konto usunięte
28

Jak podaje dzisiejszy Dziennik Łódzki władze miasta rozważają, czy lepiej zamontować monitoring, czy zwiększyć liczbę etatów miejskich strażników. Tymczasem mieszkańcy chcą szybkich rozwiązań...

– Nie spowoduje radykalnego spadku przestępczości, ale usprawni działania policji – takie zdanie na temat planów założenia w Kutnie monitoringu ma komendant policji Krzysztof Michalski. Władze miasta rozważają właśnie, jakie środki byłby najlepsze, aby zwiększyć bezpieczeństwo w Kutnie. Wprowadzenie systemu obserwacji za pomocą kamer wiązałoby się z koniecznością zakupu drogiego sprzętu i zapewnienia co najmniej dwóch etatów. Jednak kutnianie twierdzą, że czuliby się bezpieczniej, szczególnie w niektórych dzielnicach.

– Najgorzej jest w okolicy stacji kolejowej – mówi na łamach Dziennika Andrzej Bednarek. – Nawet w dzień strach tamtędy chodzić, bo chuligani zaczepiają. Zresztą, to właśnie w tej dzielnicy zamordowano dwie osoby w tym roku...

Policja twierdzi, że większy nadzór potrzebny jest w centrum miasta. – Większość naszych interwencji do tzw. wybryków chuligańskich odbywa się na ul. Królewskiej, Piłsudskiego i Barlickiego – mówi Krzysztof Michalski. – System elektronicznej obserwacji ułatwiłby prewencję i ściganie przestępców.

Włodarze miasta rozpatrują możliwość zamontowania całodobowych kamer w tych rejonach, a także w kilku innych miejscach w Kutnie. – Do systemu włączylibyśmy także ulicę Podrzeczną, plac Wolności, plac Zduński, park nad Ochnią – informuje Joanna Brylska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta. – Ale to jeszcze nic pewnego, bo dopiero analizujemy kosztorysy – dodaje.

Radni uważają, że decyzja jest podejmowana opieszale, a potrzebne jest pilne działanie. – Od kilku lat się o tym mówi, a przecież przez Sienkiewicza czy Królewską ludzie boją się przejść wieczorem – mówi Edward Książek. – Na pewno trzeba opłacić dodatkowe etaty, ale czy to taka duża cena za bezpieczeństwo ludzi?

Info: www.dziennik.lodz.pl

komentarze (28)
Dodaj komentarz

H.W.D.P

Patrol a skuteczna interwencja to trochę co innego. Co z tego, że miastem będzie spacerować choćby i 10 policjantów, skoro będą się bać o własne tyłki. I nie dlatego, że dostaną w kość od bandydów, ale... od prawa. Tak jak już ktoś napisał - policjanta obowiązują przepisy, a bandyty już nie. Powinien strzelić jednemu i drugiemu kolesiowi w nogę, ale nie może. Wyjdzie na tym gorzej, niż sam bandyta.

Na bezpieczeństwie nie można oszczędzać. Potrzebny jest i monitoring i zwiększenie etetów straży miejskiej no i oczywiście nocne patrole PIESZE!

Psom to ty i może mówiłeś ale takim na smyczy wielkości jamnika......na ich miejscu też bym się ciebie wystraszył.............hahahaha co za idiota ten jaaa....

jaa to w wojsku **** jak byłes to wiesz ale w to wątpie bo kogoś o IQ niższym od szympansa by nie wzieli do wojska.....jeśli oczywiście wiesz co to IQ... A tak poza tym to boją się pewnie ciebie dzieciaki z podstawówki którym zabierasz lizaki........ **** ci w dupę frajerze!!!

Oto przykład 'jaaa',że należy jak najszybciej zająć się tym problemem. Jesteś beznadziejny.

buahhaha cos ci nie wyszlo c.i.e.c.i.u bo juz ile razy to mowilem psom nie tylko takie rzezcy ale i gorsze. ale i tak mi c.h.u.j.a zrobili, boja sie nas! a ty wez sie za ksiazki

Jak tak to wszystko przemyśleć to te kamery nic nie dadzą........Nudząca się młodzież w wakacje coś wymysli aby je zdjąc np. kamieniem!!!!!! I po co tu marnować pieniądze na coś co zaraz zostanie popsute.......A pomysł patrolu z psem jest bardzo dobry.......już sobie wyobrażam wygryzione **** 'troli' wałęsających się nocą po mieście.........

Kamera nikogo nie ochroni, co najwyżej odnotuje zdarzenie. A jeśli policjanci/strażnicy miejscy boją się chodzić na patrole i interweniować, to jest proste rozwiązanie - zwolnić ich z pracy, a na to miejsce zatrudnić takich, którzy bać się nie będą. Poza tym partol pieszy może mieć ze sobą psa.

Tu nie chodzi o policjantów tylko o strażników miejskich i to jest odmienna sytuacja, bo strażników zatrudnia urząd miasta, a policjantów komenda wojewódzka policji w Łodzi. Ale zgadzam się z tym aby zwiekszyć liczbę strażników, zamiast wydawać pieniądze na coś co może się nie sprawdzić i co wtedy? Strażnika można zawsze zwolnić

Proponuję zwiększyć liczbę policjantów........Podczas napadu kamera nikogo nie obroni....jedynie zwiększy prawdopodobieństwo wykrycia..........Większa liczba patroli prewencji w miejscach newralgicznych da dużo lepsze efekty!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam..............

po co nam monitoring ?? i tak jak bedzie cos sie działo to nieznajdzie sie chetny policjant do interwencji bo sie boi o swoja d..., ja mysle ze potrzeba nam wiekszej ilosci policjantów i to takich dla ktorych to jest cos wiecej nic poprostu praca, a co z melinami chyba kazdy wie gdzie mozna kupic np. spirytus uzywki moze niech policja pogada z własnymi dziecmi to im powiedza gdzie sie co kupuje i moze wkoncu zrobia porzadek, a park nad ochnia to paranoja i jeszcze to monitorowac ?? po co mysle ze bardziej przyda sie monitoring na kutnowskich osiedlach niz w parku w ktorym i tak nikogo nie ma a na osiedlu ludzie boja sie wyjsc z domu ostatnio znajomy mi opowiadał jak ładnie skopali goscia ktory nawet szybko uciekał ale i tak mu nikt nie pomogł a grupka kopiacych była w kapturach czy policja tego nie widzi jak sie szlaja nasza wspaniała młodziez jak jest jeden to sie wszystkich boi a jak jest grupa to wszyscy w kapturkach i lukaja kogo by to zaczepic przepraszam ale ja nie wieze ze policja moze cos z tym zrobic jak sama sie ich boi lepiej lukac czy ktos moze zle auto zaparkował lub przeszedł na czerwonym wkoncu takich to ich nie pobije a rodzice nie załatwia zwolnienia policjanta z pracy pozatym jak rodzice swoich dzieci nie umieja wychowac to niestety ale policji i tak zawsze bedzie za mało.

Książek walczy z przestępczoscią i przestepcami...ciekawe co na to jego wyborcy którzy w wiekszosci wywodzą sie z patologicznych srodowisk ? Ksiązek i PiS ?

Kropelka, przypominam, że kamera to maszyna, która może się zepsuć w każdej chwili. Następnie jezeli nie zatrudni się dodatkowych strazników nie będzie kto miał interweniować w miejscu, gdzie jest kamera i dochodzi do przestepstwa. Jaka wiadomo Kutno cierpi z powodu braku określonej liczby funkcjonariuszy. A nawet 5-cio osobowa grupa policjsntów czy strażników może nie dać rady bestialsko zachowującej się grupy przestępców, bo policjanta czy strażnika ogranicz pewne prawo obrony a przestępca nie przestrzega żadnego prawa. PS. Aby pogodzić wszystkich należy założyć monitoring oraz zatrudnić nowych strażników, ale jak wiadomo nie wchodzi to w rachubę z powodu (jak zwykle)pieniędzmy.

W pieszym patrolu idzie dwóch ludzi i to nie zawsze wystarcza na zidiociałych psycholi. Kamery całodobowe rotacyjnie umieszczane w różnych punktach miasta dadzą wyniki w miarę szybko. Na interwencję w zależności od potrzeb pojedzie tylu ile trzeba. Materiał dowodowy jest i nieuchronność kary też.Co tu się zastanawiać.

Zgadzam się ze Skutnowianinem, że należy wprowadzić patrole piesze, które naprawdę będą interweniować, a nie jak do tej pory jeżdzić i omijać jak najszybciej miejsca niebezpieczne. Koniec z lenistwem, czas takich ludzi wywalić z pracy i dać szansę tym, którzy będą pilnować naszego bezpieczeństwa.

Myślę, że lepsze byłoby wprowadzenie, tak jak było dawniej, patroli pieszych, nieważne policji, czy straży miejskiej. Teraz to tylko w nocy przejeżdżają się samochodami, a nic to nie daje.

Straż jest potrzebna, policja jest potrzebna i monitoring też, przynajmniej przyda się tym którzy chcą tam pracować a nie spać po parkingach w czasie służby nocnej.A mieszkaniec Armenii to ORMIANIN a nie jakiś Armeniec.

Polakom gratulujemy Rasiaka!!!!!!!!!!!

Ale 3-ech tajniaków potrafifo skatować na komendzie dwóch zakutych w kajdanki chłopaków robiących zakupy w nocnym?!?! A do Armeńców latających po mieście z kosami nie podchodzą jak policjanci tylko jak kumple. A przedtem nie raczyli się nawet wylegitymować?!?! I to jest właśnie kutnowska po(mi)licja... Gieroje... Na staruszki sprzedajace jajka przed targiem... Jak wam nie wstyd?!?!

imprezowicz ma racje! To na nic. Trezba zwiekszyc etety dla policji i jej prace monitorowac. wtedy bedzie bezpieczniej. A monitoring krolewskiej tez by sie przydal w sumie.

'Jaaa'jak jesteś taki mocny to idz do Komendy w Kutnie na ul.Toruńską nr 14 i powiedz to samo co napisałeś w poście ,ale tego nie zrobisz bo brak Ci jaj geniuszu.Mocny to jesteś w grupie,a sam to jesteś zwłykły nur.

Ludzie po co nam Straż Miejska!? Lepiej zamiast strażników zatrudnić policjantów!!! Ostatnio piliśmy na ławce na Królewskiej w nocy i śpiewaliśmy (były imieniny kumpla i wracaliśmy z imprezy) a ta cała Straż Miejska przejechała przed nami i nawet się chyba bali spojrzeć! No ludzie z całym szacunkiem dla Was,ale mogliście interweniować,że chociaż jesteśmy za głośno a Wy nic!!! Należał nam się mandat za zakłócanie spokoju i picie w miejscu publicznym!!! A jak ktoś u mnie przed blokiem stanie samochodem (jednym kołem) na trawie,bo nie ma gdzie stanąć to od razu przyjeżdżacie i blokada na koło!!! Ludzie co to ma być?! Za bandziorów się weźcie (a przynajmniej za takich jak ja,co śpiewają w nocy i piją w miejscach publicznych) a nie ludziom życie zatruwacie,bo nie mają gdzie samochodem stanąć! Albo oddajcie swoje etaty Policji albo ludziom normalnym!! Nie chce takiej Straży Miejskiej w moim mieście!!! Pozdro!!

a i tak policja ch.u.ja zrobi nam hahahaha!!! boją sie nas psy!!! policja to fikcja jednym slowem! fikcja !!!!!!

o nieee!! na chu.u.j nam ten monitoring ?? ja p.i.e.r.dole !!!! za robote koty a nie! nie bedzie mozna nic zrobic w ty kutnie!

Po co nam monitoring, jak nie będzie miał kto jeździć do zgłoszeń. Należy zwiększyć etaty w straży miejskiej i policji, którzy powinni być widoczni w tych miejscach, gdzie dochodzi nagminnie do łamania prawa, a bez zwiększenia etatów nie ma mozliwości.

A ile niepotrzebnych inwestycji było w naszym miescie, a monitoring jak najbardziej TAK!!!!!!!

Zgadzam się z radnymi. Założenie monitoringu może trwać kilka lat i pochłonie duże pieniadze, a nie wiadomo czy przyniesie określone skutki, czy kamery nie zostaną poniszczone. Należy zatrudnić dodatkowych strażników, ale nie za biurko, tylko do pieszych patroli w najbardziej niebiezpiecznych ulicach miasta, bo do tej pory przejeżdzali jak najszybciej przez te miejsca, nie zwracając uwagi co się wokół dzieje. PS. Powinni czuwać nad naszym bezpieczeństwem całą dobę.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także