Rejestracja i logowanie

Zakończenie akcji

Wydarzenia 08-12-2005 Autor: Konto usunięte
8

Zakończyła się akcja ,,Bliżej siebie-dalej od narkotyków” prowadzona przez referat zdrowia Starostwa Powiatowego. Przez pół roku policjanci i fachowcy z Ars Vita uczyli rodziców i nauczycieli rozpoznawania objawów brania środków odurzających przez dzieci i młodzież. Podczas akcji rozprowadzono 4 tysiące ulotek informacyjnych.

"Uświadamialiśmy dorosłym rolę rodziny w profilaktyce. Przekonywaliśmy, że właściwe relacje w rodzinie, to najlepsza profilaktyka. Im lepiej i bezpieczniej dziecko czuje się w rodzinnym domu, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo brania" – powiedziała Beata Krukowska (organizatorka akcji na terenie powiatu).

Na podstawie przeprowadzonej ankiety zostanie opracowana diagnoza problemu uzależnień w powiecie. Młodzież uczestniczyła w konkursie plastycznym i literackim. Laureatami konkursu plastycznego zostali: Mateusz Walichnowski (GM 3), Anna Szczodrowska (ZS 3), Paulina Maćczak (Bursa 1), Anna Listwoń (GM 3), Marzena Góreczna (LO w Krośniewicach), Iwona Dobińska (ZS w Żychlinie).

Komentarze
komentarze (8)
Dodaj komentarz

Zgadzam sie z Teddym emoji Narko biznesz był jest i bedzie a szkoda ze nie mozna go uteperować !!

jak ktos jest dorosly i lubi sie za**** to wara pisuar od niego! a wy rodzice popatrzcie co wasi gowniarze robia i sami sie nimi zajmijcie w pierwszej kolejnosci! pzdr kutnowskich smakoszy!

Wywieźć na Madagaskar wszystkich ćpunów.

To że się go nie wyeliminuje nie oznacza, że należy się mu podporządkować. Poza tym można go bardzo ograniczyć.

Już to kiedyś pisałem ale się powtórze problemu narkotyków nie wyeliminujecie za żadne skarby świata.Do tej pory żadne państwo się z tym nie uporało.Tak długo jak będą chętni na tego rodzaju używki tak długo będzie istniał biznes narkotykowy czyli do końca świata.Niestety taka jest prawda. Pozdro

zastanowcie sie czy takie akcje cos daja!!bo tak naprawde niewiele.... zobaczcie co sie dzieje w kutnie, z dzieciakami, a raczej z mlodzieza... oni smieja sie z takiego gadania o narkotykach, bo raz ze dla nich jest to ,,szpan' a dwa narkotyki sa u nas bardziej dastepne niz jakas wiedza o uzaleznieniach.... moze cos z tym trzeba zrobic... przeszukalam wszystkie ogolnopolskie informatory i okazal sie ze nigdzie nie ma informacji o poradnii uzaleznien w kutnie.. a moze to nie jest potrzebne??? ja uwazam ze bardzo, tym bardziej ze nqarkotyki traktowane sa przez niektorych jako sposob spedzania wolengo czasu.... i dobra zabawe... a od tego juz niedaleka droga do uzaleznienia...

ehh jak widać przemawiająca do młodzieży inscenizacja wykorzystywana jest już od kilku lat :-) Pozdrawiam wszystkich uczestników zjazdu 'Snow Ball' w ROchnie. Ps. tę samą inscenizaję wykorzystywaliśmy też w Mechaniku :-) z podkłądem muzycznym Boni Taylor. Pomysł na takie akcje jak najbardziej popieram :-)

I ja tam byłam!!

dodaj komentarz
Czytaj także