Rejestracja i logowanie

Będzie nadzwyczajna sesja powiatu

Wydarzenia 26-01-2006 Autor: Konto usunięte
18

Jak poinformowała nas Mariola Baranowska, rzecznik prasowy Starostwa, do przewodniczącego powiatu wpłynął wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu. Zgłosiło go sześciu radnych.

Chcą oni poznać bieżącą sytuację w kutnowskim szpitalu. Chodzi przede wszystkim o zawarte na ten rok kontrakty.

Publikujemy także list otwarty Elżbiety Milczarskiej, członka Zarządu Powiatu ds. Edukacji.

List otwarty Szanowni Państwo,

Chciałabym zdementować nieprawdziwe informuje podawane publicznie przez radnego powiatowego Grzegorza Przepiórkowskiego. Nieprawdziwe informacje na temat Zespołu Szkół Agroprzedsiebiorczości w Mieczysławowie opublikował on w artykule ,,Wstrzymana likwidacja ZSA w Mieczysławowie”, który zamieszczono we wkładce SLD rozprowadzanej wraz z Powiatowym Życiem Kutna w grudniu 2005 r. Nieprawdziwe również były wypowiedzi radnego G. Przepiórkowskiego w trakcie kampanii wyborczej, że uratował szkołę w Mieczysławowie przed zamknięciem. Ponieważ zarząd powiatu nie chciał likwidować szkoły w Mieczysławowie, tym samym G. Przepiórkowski nie miał przed czym szkoły ratować.

W myśl ustawy o systemie oświaty już sam zamiar likwidacji szkoły musi być podjęty uchwałą rady. Nigdy projektu takiej uchwały nie było, o czym G. Przepiórkowski, jako radny i były członek zarządu, doskonale wie. Natomiast zarząd rozważał propozycję dopełnienia oferty edukacyjnej ZSA w Mieczysławowie o działania i środki finansowe, które mogły być tam zainwestowane przez OHP. W tym celu zorganizowano wyjazd dla radnych powiatowych do stacjonarnego Hufca Pracy w Dobieszkowie, aby poznać strukturę działania hufca. W wyjeździe tym uczestniczył także radny Przepiórkowski, a więc zarzut o utrzymywaniu działań w tajemnicy jest bezpodstawny. Kłamstwem jest również twierdzenie radnego G. Przepiórkowskiego, że zarząd pozbawia powiat majątku na skutek przekazania go OHP.

Radny G. Przepiórkowski dziś tak ,,dba” o kształcenia rolników, a jako radny poprzedniej kadencji głosował przeciwko tradycji rolniczej zmieniając uchwałą z dnia 31 stycznia 2002 roku nazwę szkoły z Zespołu Szkół Rolniczych na Zespół Szkół Agroprzedsiebiorczości. A także nie protestował przeciwko sprzedaży gospodarstwa pomocniczego, które stanowiło bazę do praktyk rolniczych. Takie zachowanie świadczy o szafowaniu informacjami o szkole w zależności od sytuacji. W 2002 roku była kampania wyborcza do samorządu powiatowego, teraz na wójta Gminy Krzyżanów.

Uważam, że radny powinien dbać o interesy społeczności, która go wybrała, a nie używać wyborców dla zaspakajania swoich osobistych potrzeb i ambicji. Ponieważ oświata jest dla zarządu bardzo ważną sprawą, toteż podczas lutowej sesji odbędzie się debata na temat szkół i placówek dotowanych przez powiat.

Komentarze
komentarze (18)
Dodaj komentarz

Milczarska na wójta? Ale heca. Drżyj PSL-u. Będziem mieli Amerykę. Tylko kto ostatni zgasi światło???

Pani Milczarska jest znakomitą obrończynią oświaty i każdej szkoły na jaką ma jakikolwiek wpływ. Do tego stopnia, że potrafiła w jedną noc zburzyć i odbudować szkołę społeczną w Bedlnie. Oj, przydałby się ktoś z Ministerstwa Sprawiedliwości od Ministra Ziobry, aby przyjrzeć się dokładnie pozwoleniu na budowę szkoły w Bedlnie i zinterpretował szybkość z jaką dokonano rozbiórki. Nie wiem tylko czy Pan Minister byłby zadowolony z takiego tempa pracy, przy naruszeniu przepisów. Pani Milczarska (zdaje się, że w niedługiej przyszłości kandydatka na stanowisko wójta w Bedlnie), równie dobrze poradziłaby sobie w wydziale komunikacji urzędu gminy ..... oj, znamy to i owo. Może by spróbowała Pani i w tej sprawie zamieścić list otwarty.

Olbrzymi kapelusz starosty Dąbrowicza nie przysłoni problemów powiatu.Spod tego kapelusza widać jak na dłoni ,że starosta już myśli tylko o wyborach, kto zastąpi starszego już wiekiem przew.Rady Powiatu, czy z p.przew.Dębskim da się ułożyć ? Szpital to już problem na dalszy plan.

tegoroczne ferie spedzilam niestety w domu, jak co roku wyjatkiem byly weekendy i wypady na uniejow, ostatni wyjazd uwazam za udany wzielam z moim chlopcem takie fajne tabletki, to sie lepiej po nich bawilam, spotkalam takiego jednego, zatanczylam z nim, zlapal mnie za tylek i potem cala noc sie na mnie gapil, chyba mnie kocha,a fajny byl oczywiscie wypilam z moim menem po tanim winku, mama mowi ze to nic nie warte scierwo, ale co ona wie, wszak sama w moim wieku to pila zabawa tak sie udala, ze moj men nawet sie pochaftowal, zreszta ja tez ale on tego nie widzial, w ogle fajny ten moj men rozyrywkowy, nawet musialam go prowadzic do domu

marko- podpisuję sie pod Twoja wypowiedzią. To G Przepiorkowski i dyrektor oraz jego żona są winni sytuacji jaka jest w tej szkole. Nie trzeba tam pracować aby ocenić dzialania tych osób. Przecież wszyscy tzn, uczniowie i rodzice odczuwaja na codzień nieudolność w działaniu, a do tego 'puszenie sie'na każdym kroku to już szczyt.Współczuję nauczycielom tam pracującym. Panie Przepiorkowski nie chcą was.. Obsadził pan możliwe instytucje swoimi ludźmi i wydaje sie panu że w tem sposób będziesz miał pan kontrolę. Do czsu kochany...... do czasu....... Pozdrawiam MIECZYSŁAWOWIAKÓW Pa

No no no. znowu ze zdjęcia wynika ze wraca dyr. Widawski.A miał być taaaaaaaaaki zły.Ludzie to jedt chore jak cała służba zdrowia. A co obecna dyrekcja? nie jest w stanie jednak uzdrowić szpitala? Jeden niemedialny dyrektor (cudotwórca) co miał nie sięgać do kieszeni pracowników a od tego zaczął i uciekł, uciekł gdzie pieprz rośnie.Suuuuper emoji emoji emoji

A teraz Pan Galus jest wysokim urzędnikiem kolejowym. Może można ten pociąg przywrócić?

panie galus przywrucic pociag kutno azory komu to przeszkadzalo emoji

poziom felietonów Pana Galusa uważam za najlepszy argument przeciw jego aktywności w kutnowskim samorządzie.

A co ma Galus do pociągu Kutno - Azory? A może jednak? Zlikwidowano go gdy Pan Galus był wiceprezydentem...

Dlaczego miesza ktoś Marka Galusa z problemami szkoły w Mieczysławowie, on przecież jest kolejarzem i ukończył szkołę kolejową na Azorach. Wtedy kursował tam z Kutna - tramwaj.

Panie Przepiórkowski, to dzięki Pana działaniom i dyrektora ta szkoła tak prosperuje. Wsadził Pan swojego człowieka na siłę na to stanowisko i nim Pan rządził. To mieszkanie to też Pana sprężyna, ładnie to tak podpuszczać kolegę na stanowisku i twierdzenie, że mu wszystko wolno?. Jeśli Pan dalej bedzie tak ingerował w sprawy ZSA w Mieczysławowie, to rzeczywiście pójdą z torbami. Dość takich doradców!!! :o

I do tego Radny Galus i jego teksty w tym dodatku do PŻK...

Moim zdaniem w świetle tego co pisze w liście Pani Milczarska - radnego Przepiórkowskiego winno obarczyć się odpowiedzialnością - nawet karną - za to co wypowiada, za to co sobie przypisuje i za całe to zamieszanie w którym kłamał rozpustnie chcąc pozyskać wyborców. Osobiście gardzę takimi ludźmi i dzieki takim ludziom jak Przepiórkowski mamy ludzi na stanowiskach, którzy wiele mówią i wiele sobie przypisują, w rzeczywistości palcem nie kiwną bo nawet nie potrafią. Brzydko Panie Przepiórkowski, wstydź sie Pan i przynajmniej publicznie przeproś swoich wyborców za kłamstwa jakich się dopuściłeś.

Przyda sie taka rada. Niech sie ludzie w koncu wezmą za ten szpital i kontrakty. Moze coś sie dzięki temu poprawi.

Dziwny z Pana redaktor... A jeżeli wśród radnych jest kobieta? Forma sześcioro jest jak najbardziej właściwa.

Sorry, ze w tym temacie, ale czy redakcja KCI wie jak sie pisze nazwisko Józefa Piłsudskiego? Bo w zdjeciach podpisane jest: Plac Piłsudzkiego... No pieknie...

Brawa dla autora artykułu...za 'sześcioro' radnych. Radny jest to rzeczownik rodzaju męskiego i powinno być sześciu radnych.Sześcioro może być np. kurcząt, dzieci itd.

dodaj komentarz
Czytaj także