Rejestracja i logowanie

Przekazali dary dla Pałacu Saskiego

Wydarzenia 31-03-2006 Autor: Konto usunięte
47

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, wolontariusze WOŚP dokonali w siedzibie Fundacji Odbudowy Pałacu Saskiego symbolicznego przekazania na ręce Prezesa FOPS Mariusza Wieczorkowskiego sprzętu komputerowego zakupionego za fundusze pozyskane podczas zbiórek w HYPERNOVA Kutno.

W uroczystości, poza Prezesem Fundacji, wzięli udział Grzegorz Chojnacki- Wiceprezydent Miasta Kutna, Jacek Sikora- dyrygent WOŚP w Kutnie, Jacek Janik- dyrektor HYPERNOVA Kutno, Artur Gierula- opiekun wolontariuszy, nauczyciel w Gimnazjum nr 1.

Wszyscy uczestnicy spotkania składali podziękowania za pomoc i współpracę. Bardzo ważnych akcentem były również podziękowania dla mieszkańców miasta za hojność i wsparcie. Wiceprezydent Chojnacki podkreślił, że tak naprawdę to wolontariusze są najważniejszymi osobami na tym spotkani i to im należą się słowa uznania.

Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele lokalnych mediów, którzy przeprowadzili wywiady z uczestnikami spotkania. Przekazanie sprzętu połączone było z pokazem jego możliwości i demonstracją wszystkich jego elementów: jednostki głównej, ciekłokrystalicznego monitora, drukarki, klawiatury, myszki i skanera. Taki zestaw roboczy umożliwi Fundacji na stworzenie profesjonalnej strony internetowej i przygotowywanie materiałów wystawienniczych we własnym zakresie i po znacznie niższych kosztach. Po części oficjalnej odbył się słodki raut z Janem Sebastianem Bachem w tle.

komentarze (47)
Dodaj komentarz

zocha, wstaw zimnioki, juz ide

Ależ Rex to nie zakłamanie, to szara rzeczywistość tamtych lat. Nie stawiajmy na piedestał czegoś, co nigdy tam nie było.

Julia określ co znaczy gra? Jeśli idzie z nim na zbiórkę na Pałac ponad 60- cioro uczniów, to znaczy, że jak gra? Zmusił taką ferajnę? W tym wieku? Rodzice ich do niczego nie mogą zmusić, a Ty z takimi tekstami... Ile masz lat 75? Czy więcej?!

'(dawnej stajni, miejsca, w którym przeprzęgano konie w powozach, a sam zajazd znajdował się po drugiej stronie ulicy)' Określanie w ten sposób tego budynku (przyznam, że do pałacu mu daleko) to zakłamanie. Powstrzymam się od komentarzy.

Drogi XXL jeśli dowołujesz się do Husserla, to ja powołam się do Alberta Camusa i jego mitu Syzyfa (uśmiechnięty Syzyf). Przemiany nastąpiły w wyniku tzw. 'buntu słabych', który zdarzył się w swoim miejscu i swoim czasie i tego chyba nie muszę tłumaczyć. Nie ma to się jadnak nijak do tzw. 'Pałacu Saskiego', który - przypominam to jeszcze raz - nigdy pałacem nie był. Nazwanie tej rudery (dawnej stajni, miejsca, w którym przeprzęgano konie w powozach, a sam zajazd znajdował się po drugiej stronie ulicy) pałacem jest typowym chwytem medialnym. Dziwię się tylko, że tak wiele osób dało się na to nabrać. Za arogancję również uznaję pomijanie odczuć i przekonań większości mieszkańców Kutna odnośnie potrzeby istnienia tej ruiny i marnowania społecznych pieniedzy na jej utrzymanie (tak - utrzymanie, bo nawet nie renowację, czy odbudowę, gdyż odbudowywać już nie ma co).

niewatpliwie Wieczorkowski jest dość odkrecony , ale przypomnę nieco młodszym , że jego komisja ochrony zabytków ochroniła kutnowska starówkę przed rozbiurkami i budową bloków czy budynków w stylu magnolia. Zburzyć łatwo - historii nie da się od nowa złożyć. Co do panów Sikory i Gieruli , to przynajmniej ten ostatni gra młodzieżą by się wypromować przed wyborami . Przez całe kilka lat nie widziałam go tak aktywnego. Sikora jest już na tym polu od kilku lat - czyżby zapowiadała się rywalizacja Sikora -Gierula na polu młodzieżowym

Drogi El Dablo, walor słusznści weryfikuje historia i ocena kolejnych pokoleń. Jest taka dziedzina wiedzy jak umiłowanie mądrości, która nakazuje myślenie nawet za cenę myślenia wbrew powszechnym sądom. W latach 80-tych 90 % Polaków uważało, że z komuną nie da się wygrać. 10 % rzuciło rękawicę wbrew powszechnemu przekonaniu niemożności zrobienia czegokoleiwek. Odsyłam do wykładów prof. Deweya 'Człowiek. Istota społeczna'. W tym kontekście zrozumienie istoty lub jak by powiedział Husserl 'fenomenu' pałacu saskiego jego siły i promieniowania, nawet wbrew powszechnym ocenom daje możliwość znalezienie konkretnej idei, idei przynoszącej kulturową korzyść. Czyli dążenie do postępu wspierając się na jaskrawej tradycji.

Pozdrowionka dla Adusi i Karolinki. emoji :o emoji

To Ty sugerujesz i dlatego to są Twoje myśli... Oj, nieładnie! Takie porównania? Natomiast powiedz kiedy był sondaz na temat 10 przykazan i dlaczego mamy uznawać zdanie nieznanych nam głosujących? Chyba, że Ty brałes w nim udział? To się pochwal! Czekam na równie barwną odpwoiedź jak poprzednia! Do roboty!

Dekalog został chyba uznany przez wiekszosc. Jak by go nie uznali to by go nie było. A wiekszosc uznala ze 'Rudera po sasie' bo nazwa 'pałacyk' patrzac na tą obore wydaje sie śmieszna jest niepotrzebna i ze lepiej tam zrobic cos innego. Tylko pieniacz i w **** lepszy społecznik Pan W wciska ludziom kit ze to cos waznego, z igły widły z gówna kit by zrobił i wam wcisnoł, tez byście łykneli! Przeciez ten koles nie ma zadnego wykształćenia usprawiedliwiającego tą funkcję! Po za tym nie do konca rozumiem Twoje porownanie. Sugerujesz ze Wieczorkowski jest jak Bóg? Nieomylny? No ładnie....

XXL a kto nadaje walor słuszności? Mylę, że ot gładkie słówka, aby moje było na górze.

Do stacha i Zgryza - już starożytni mawiali, że powszechność sądów nie swiadczy o ich słuszności.

Na tej samej zasadzie Zgryz zakwestionuj 10 przykazań! Zróbmy sondę wśród mieszkańców Kutna i zadajmy im pytania dotyczace tego zagadnienia! Gratuluję pomysłu! Jestem z Tobą! emoji

Ale jeżeli kiedyś uda się przuwrócić jego pierwotny wygląd (oczywiście to nie ten przed spaleniem) to miasto miałoby ciekawy i ładny obiekt w centrum.

mnie odbija stwiedzenie ze Pałac Saski jest 'wazny dla regionu' jaki wyswiechtany slogan bez pokrycia. On jest wazny dla Wieczorkowskiego! Reszta kutnian ma go w D.. była sonda kiedys na KCI i ludzie stwierdzili ze woleli by , jak by tam wybudowano cos nowego. Wieczorkowski dostał 'fuche' z UM odnosnie pałącu saskiego zeby przestał na władze szczekac - zamknięto mu w ten sposób ciepłą posadka jego pyskatą dziennikarską paszcze. Nie mogac przekonac - kupili go! Sam budynek jest BEZ ZNACZENIA dla miasta. ot jeszcze jedna rudera obciążająca budżet.

p.Mariuszu(kwas,pogański to ...)jestem z Panem.Za sprawą internetu ciekawsze będzie KCI

Mógłby wreszcie też Pan Wieczorkowski, albo też koś inny kompetentny, powiedzieć, dlaczego ten budynek, który nigdy nie był pałacem, nagle - będąc ruiną - zyskał szumną nazwę Pałacu Saskiego.? Może warto poczytać trochę o historii Kutna. Szum medialny dość łatwo stworzyć i zawrócić młodzieży w głowach.

Sikora i Gierula rzeczywscie starają się coś ruszyć w tym nudnym mieście, szczegolnie pierwszy z nich. Fajnie, że są jeszcze ludzie, którzy nawet jeśli nie zarobią na zrobieniu czegoś dla innych, dalej wymyslają nowe pomysły na podobne akcje. Jednak wedlug mnie akurat ten pomysł nie był dobrze trafiony. Wogóle ten cały szum wokół Pałacu Saskiego nakręcany glownie przez pana W. to dla mnie lekka przesada. Może i rzeczywiscie jest to ważny zabytek, ale żyjemy w czasach, kiedy coraz mniejszą wage przywiązuje się do pamieci o historii itp. Podejrzewam, że jeszcze baaaardzo wielu kutnian nie ma pojęcia, dlaczego Pałac Saski jest taki ważny dla regionu kutnowskiego, ponieważ ludzi, ktorzy interesują się takimi sprawami jest bardzo mało. Nie jestem zdania, że odbudowa pałacu była to coś zbędnego. Trzeba zachować przynajmniej trochę tradycji i skoro pełnił on niegdyś ważną rolę, nie powinno się go burzyć, jak twierdzi duza grupa kutnian. Jednak gdybym to ja miał decydować w tej sprawie, zarzadziłbym odbudowe Pałacu jednak w jak najbardziej minimalnej wersji. Żeeby po prostu stał. Bo wydaje mi sie przesadą rozpaczliwe nawoływanie pana W. do kutnian aby ratowali pałac, bo jeżeli go stracimy, w dużej mierze Kutno przestanie być Kutnem. Swoją drogą ciekawe, czemu przed pożarem pan W. siedział cicho i nie przeszkadzało mu, że Pałac Saski to ruina. A po jego zapaleniu priorytetem stało sie dla niego doprowadzenie go do idealnego stanu. ok, kazdy czlowiek powinien miec cos na czym mu zalezy, jakies cele i wartosci, ale nie robmy z tego takiego wielkiego halo. Do ~on. Gratuluje trafnego komentarza, najlepiej znaleźć sobie konkretną kwestię i wszystko do niej przyrównywac. W twoim wypadku jest to oczywiscie polityka. A jeśli na dniach nastąpi nagły powrót zimy i Kutno przykryje sie sniegiem, zapewne napiszesz że to przeciwnicy kutnowskich organów rządzących zawarli pakt z kimś tam na górze, kto siedzi i decyduje o pogodzie. I uzasadnisz to ich chęcią pokazania wyborcom słabości obecnych władz w usuwaniu skutków pogodowych podczas zimy, bo wiadomo że to ich słaby punkt. A poza tym, to nawet jeśli masz racje i Sikora z Gierulą zorganizowali akcję by zyskać głosy, to chwała im za to. Lepiej niech zyskują je w taki wlasnie sposob, a nie tak, jak robi to naprawde wielu śmiesznych beznadziejnych pseudopolityków

Nikt nic nie odbuduje do czasu do kiedy SĄD nie wywłaszczy dotychczasowych właścicieli Pałacu, którzy mieszkają w większości we Francji.

hmm... jak sie nie myle to ten palac spalil sie juz kilka lat temu i od kilku lat jest i ta fundacja. Pytanie - co zrobila? Nie no jasne, komputer sie przyda, ale komu? Czy paniom sekretarkom zeby sobie w necie posiedzialy i pograly czy ludziom zeby rzeczywiscie robili cos w kierunku odbudowy tego spalonego zabytku? Wydaje mi sie ze ten FOPS nic nie zdziala, nie zdola odbudowac tego palacu, a szkoda, bo trzeba by pielegnowac historie. No ale po co dac kase na palac jak mozna do kieszeni, nie p. Wieczorkowski? pozdrawiam

Racja! Tym bardziej, że to nasze podwórko! Pozdrawiam!

Pozdrawiam ludzi którzy kiedykolwiek zrobili coś bezinteresownie dla innego człowieka! Mnie i wielu moim znajomym i przyjaciołom również udaje się to w życiu, ale jak do tej pory nikt za swą pracę nie dostał nawet złamanego grosza, nikt nie pisał o nas artykułów, nikt nas nie stawiał na piedestale wydarzeń! Robiliśmy to robimy i pewnie robić będziemy a zapłatą jest uśmiech i dobre słowo od drugiego człowieka. Nie znam na tyle p. Sikorę i Gierulę, by wypowiadać się co do ich wkładu w pracę społeczną i ( co ważniejsze) rozliczenia z niego. Słyszałem i czytałem natomiast, że zwłaszcza ten pierwszy robi bardzo dużo dla młodych mieszkańców naszego miasta, ale co do efektów i efektywności jego pracy, to widzę, że opinie naszego społeczeństwa są prawie równo podzielone między sobą. Zgada się, że nie ma na świecie takiego człowieka, który odpowiadałby wszystkim innym ludziom pod każdym względem! Dla jednych będzie pięknym, dla drugich paskudnym; dla jedynych będzie mądrym, dla drugich głupim; dla jednych będzie pracowitym, dla drugich nierobem itd. Do czego zmierzam? Kampania wyborcza rusza na razie nieoficjalnie, ale większość forumowiczów w każdym z dyskutowanych tematów od razu ją widzi, dopasowuje do niej sytuacje, postaci, miejsca. Jeśli chcemy na razie mieć spokój z wyborami, sami nie prowokujmy do ich omawiania i nie róbmy kampanii wyborczej jakiejkolwiek osobie. Już niedługo nadejdzie taki czas, że nie będziemy mogli się od niej opędzić, więc dajmy sobie jak na wstrzymanie! Żyjmy dniem i cieszmy się z tego dnia! Cieszmy się z tego co mamy, planujmy na przyszłość ale nie na całe życie i róbmy wszystko, by innemu człowiekowi żyło się z nami dobrze. Nie obrażajmy kogokolwiek a raczej wyciągajmy rękę do zgody, nie ubliżajmy nikomu choćby on nam ubliżył, bądźmy zwykłymi ludźmi, którzy umieją żyć wspólnie na jednym podwórku!

Obrońcy Słusznej Sprawy jak zwykle wiedzą, co dla Kutna (i Kutnowian) jest najlepsze! I jeszcze śmieją innych wyzywać od Moherów, a sami ani za grosz nie lepsi. Niestety sztuka konwersacji umiera.

myśle iż ktoś z pod loginy REX ma załkowitą rację! zgadzam sie z nim w 100% emoji p. Artur Gierula i p. Jacek Sikora chcą coś zrobic i zmienić w naszym Kutnie, aby ta monotonia tego społeczeństwa się zmieniła. Abyśmy nie bali sie pomagać miastu ani ludzom w nim mieszkającym, bo przeciez miasto samo z siebie nie bedzie odbudowywało np. Pałacu Saskiego czy ratowało ludzi.. trzeba sie troszke zastanowić..

Sikora nie jest dupkiem, bo w przeciwieństwie to takich, jak Ty (którzy siedzą tylko na **** i narzekaja), robi coś, żeby było miło i dobrze. Pamietaj ze gdyby nie On, nie moglbys nawet ponarzekac na to, jakie tandetne zespoly przyjechaly do Kutna na WOSP, bo by go w ogole nie bylo. Wiec takie uwagi, jak to, kto w Kutnie jest dupkiem, zostaw dla siebie.

Pozdro dla spoko dzieffcyn Kasi Ch. I Adusi emojiemojiemojiemoji hmm a po ch** ledwo stojącemu pałacowi saskiemu komputer?

Fajne dziewczyny tylko szkoda ze kumaja sie z takimi dupkami jak sikora . ps. a gdzie najwiekszy spolecznik Wieczorkowski ?

Uwaga wszyscy mądrale. Zorganizujecie jakąś zbiórkę to podyskutujemy. OK?

zamiast na Pałac to pieniądze powinny pójsc na lepszy cel, np. na szpital i na ludzi potrzebujących pomocy!!!!na co im ten komp??może jeszcze neta sobie założą!!będą łączyc sie z napoleonem!!!???

Oczywiście że tak !! Ale mentalność mieszkańców Kutna nie ulegnie chyba nigdy zmianie ... łatwiej narzekać i psioczyć niż coś konkretnego zrobić lub powiedzieć ... Kwas - nawet nie chce sie domyślać jak wielkie pokłady słomy tkwią jeszcze w butach niektórych wypowiadających się tutaj. Normalnie się boje . :/

Tego typu akcje pozytywne należy popierać,szkoda tylko że są tak krańcowo odmienne poglądy?.Niestety takie społeczeństwo,często przewrotne a szkoda

Pogański to kraj i pogańskie to obyczaje...zadaję sobie pytanie co musi się stać, żeby idea pałacu saskiego w Kutnie przemówiła do mieszkanców tego prowincjonalnego miasteczka. Zadaję sobie pytanie ile wody musi upłynąć w wezbranej Ochni, żeby ci pożal się Boże mieszczanie wyjęli z butów i umysłów resztki sterczącej tam słomy. Słchajcie malkontenci - jeśli czegoś nie rozumiecie, to warto pomyśleć o uzpełnieniu wiedzy, a wy reagujesie jak XVIII wieczny lumpenproletariat w Manchesterze - maszyna zabiera pracę ludziom, maszyna jest zła maszynę trzeba zniszczyć. W istocie trzeba się was bać.

Brawo Zgryz .... głupotę trzeba tępić !!

On - czy ty kretynie nie widzisz ze sikor i gierula robią takie akcje przez cały czas, rok w rok niezaleznie czy teraz sa wybory czy nie są? A ty ciagle 'kampania i kampania', nudny i dretwy jestes jak zepsuta katarynka. Przejrzyj przez te zaropiałe i zalane nienawiścia oczyska, przejdz sie na pielgrzymke do Lichenia i pomodl sie zeby ci moher z oczu wylazł! Swiat wokol nie kreci sie wokół twojej zawszonej kampani tylko na uczynkach. A wybiera sie ludzi ktorzy cos robią CAŁY CZAS a nie tylko przed wyborami. Sikro robił 1 rok temu, 2 lata 3 lata temu i 10 lat temu tez robił to co robi!!! I bede na niego głosował bo widze ze nie sciemnia tylko działą non stop. NIE TYLKO PRZED KAMPANIĄ! Normalnie az mi sie cisnienie podniosło przez debila wszawego. wrrrrrrrrr

To zamiast na odbudowę pałacu,to się trwoni ciężko zebrane pieniążki na tak drogi komputer,jakby on był niezbędny i najwazniejszy w odbudowie pałacu.Nie dam więcej grosza na ten cel,gdyż datki idą w złym kierunku.

Kampania wyborcza Sikory i Gieruli trwa czyzby sojusz SLD i st.Centrum ?

emoji Zaorać... jak czytam twoje komentarze to mi sie słabo robi...

Zburzyć nieh nie straszy... i tak nigdy go nie odbudują...

Artur Gierula i Jacek Sikora to osoby, które coś dla Kutna robią. I robią to poza swoją pracą. Uszanujcie to. A sprzęt przyda się do prelekcji multimedialnych dla dzieci i młodzieży na temat Pałacu.

Ehhh. Pokaz przekazanego sprzetu, czyli jak czytamy w newsie pokaz możliwosci klawiatury, myszki, monitora ciekłokrystalicznego, drukarki i skanera emoji Czekam na strone internetową stworzona za pomocą właśnie tego sprzętu emoji Stawiam na nastepną zbiórkę na założenie stałego łącza internetowego w Pałacu Saskim emoji

odnosze wrażenie, że pożar pałcu nie dla wszystkich był nieszczęściem, a pewna grupa ludzi, z Panem Wieczorkowskim na czele, znalazła sobie przyjemną przystań. Przed pożarem Pałac, pełniąc rolę handlową, spokojnie sobie niszczał i mało kto wiedział więcej, niż to, że mieści się tam sklep metalowy, muzyczny itd. Wielkim zabytkiem stał po 'szczęśliwym' pożarze.

ehhhh

Jeden z filozofow greckich trafnie powiedzial, ze narod ktory nie dba lub niszczy pomniki swej lub cudzej przeszlosci w krotkim czasie przestaje istniec. Czas pokazal ze to prawda....

A po co komu wogule ten pałac, lepiej te pięniądze dalibyście na żywy pomnik tego miasta, a nie na coś co się spaliło, Trzeba inwestować w przyszłość a nie w przeszłość

Gdybym wiedział, że to na komputer to nic bym dzieciakom nie wrzucił do skarbonki. Czuje się normalnie zrobiony w bambuko.

Między innymi po to żeby archiwizować zbiory i przekazywać zdobytą wiedze następnym.A jest co przekazywać.

PO cholere do odbudowy palacu saskiego potrzebny jest komputer?

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także