Rejestracja i logowanie

„Wieczór Misyjny”

Wydarzenia 06-04-2006 Autor: Konto usunięte
4

3 kwietnia br. w kościele ewangelickim w Kutnie odbyło się spotkanie z Jerzym Marcolem - dyrektorem Biblijnego Stowarzyszenia Misyjnego, który jest jednocześnie przedstawicielem Misji Tłumaczeń Biblii im. Wycliffe’a na Polskę.

Tematem było przełamywanie barier oddzielających ludzi na całym świecie. Biblijne Stowarzyszenie Misyjne powstało w 1995 roku, w Ustroniu. Zrzesza chrześcijan z różnych wyznań. Pracę BSM wspierają osoby indywidualne i kościoły. Celem jego powstania była realizacja zadania aby wszystkie narody miały dostęp do Biblii w języku ojczystym.

Przez 10 lat istnienia misjonarze związani z BSM pracowali w dziesięciu krajach: Mali, Tanzania, Etiopia, Kazachstan, Rosja, Ukraina, Uzbekistan, Litwa, Papua Nowa Gwinea i Afganistan. Byli zaangażowani w różne formy pracy, jak tłumaczenie Biblii, alfabetyzacja i organizacja edukacji (na świecie jest około 1 mld analfabetów), badania lingwistyczne.

Zgromadzeni na spotkaniu goście mogli zobaczyć m. in. wioski Romów na Ukrainie, gdzie większość ludzi to analfabeci, żyjący w skrajnej nędzy, bez dostępu do opieki medycznej, bez zdrowej wody pitnej, bez pracy, w lepiankach i rozpadających się domach z desek.

komentarze (4)
Dodaj komentarz

Widzisz musisz poznac obie biblie dokladnie kazde ksiegi i kazdy werset, ja znam i wiem ze wersety tak sa pozmieniane ze maja inne znaczenia i to tak ze jak ktos szuka naprawde Boga to moze zbladzic przez sekte swiadkow jehowych.

Kolego Świadkowie Jehowy mają taką samą Biblię. Nie ma żadnej celowej zamiany słów, jest to natomiast inne tłumaczenie, ot i cała różnica. Ich Biblia zawiera jednak dodatkowo Księgi, które nie są uznawane przez Kościół Katolicki. Nie wiem, jak to jest w kościołach protestanckich.

BSM jest z religii chrzescijanskiej nie jehowej bo jehowi to sekta, ktora ma inna biblie ktora na pozor wyglada tak samo ale roznice polegaja na zamianach kolejnosci slow w wielu wersetach co zmienia bardzo czesto znaczenie danych wersetow. Kosciol na ul.Sienkiewicza to kosciol Ewangelicko Augsburski a inaczej mowiac Luteranski. Ja mam pytanie ciekawy jestem czy kosciol katolicki to wspiera bo z tego co wiem to dla kosciola katolickiego inne wyznania chrzescijanskie to herezja. Pozdrawiam.

to jest z jakiej religii?

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także