Rejestracja i logowanie

Wypowiedzenia wycofane!

Wydarzenia 30-06-2006 Autor: Konto usunięte
88

Lekarze pracujący w kutnowskim szpitalu zdecydowali się wycofać ze złożonych wczoraj wymówień. Medycy będą dziś normalnie pracować. Ta zmiana decyzji jest wynikiem rozmów, które trwały wczoraj do późnych godzin nocnych.

W poniedziałek, 3 lipca, strony mają ponownie usiąść przy negocjacyjnym stole. Mediatorem będzie kutnowski poseł - Tadeusz Woźniak.

komentarze (88)
Dodaj komentarz

Pieniądze powinny iść nie na podwyżki,ale na leczenie ewentualnych chorych i na wprowadzenie nowych rozwiązń technicznych przy leczeniu pacjentów.Podwyżki powinny przyjść później kiedy będą wpływać pieniądze,gdy placówka zyska w chierarchii (tak jak szkoły)i będą wpływać pieniądze za świadczenie usług medycznych , a nie odwrotnie.To prawda,że część lekarzy jest spoko,ale reszta to karierowicze-dobry lekarz nie opuści swoich pacjentów nigdy,albo nie odmówi im udzielenia pomocy,ale w Kutnowskim SPZOZ jest odwrotnie.Sam nie wiem jak można wytłumaczyć pacjentowi,który jest chory bo zdrowy do lakarza nie idzie i czeka w kolejce kilka miesięcy aby lekarz go zbadał,a gdy przychodzi jego termin to odmawia mu się pomocy i wyznacza mu sie nowy wirtualny program (ciekawe ilu chorym stan zdrowia sie pogorszł przez ten czas,a poprostu ilu nie doczekało takiej pomocy - moim zdaniem jest to cicha eutanazja )Wiadomo iż Starostwo nie dało tych pieniędzy,ale poręczyło i kto będzie je spłacał.Kiedyś wpominałem,że program restrukturyzacji szpitala był pisany na kolanie(w takim programie powinny być przewidziane ewentaulne podwyżki lub ich brak-już wówczs część zakładów opieki zdrowotnej strajkowała)ale jeden z forumowiczów o niku 'PRACOWNIK' stwierdził,że to najbardziej przejrzysty program jaki był do tej pory od i cała prawda.

A z resztą sprwa kredytu to przecież nie problem ani wina lekarzy, którzy mają leczyć. Od zarządzania są inni. A że tacy nieudolni... to też wina lekarzy??? Przecież nie lekarze utopili szpital w długach. Sprawa składek na obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne - jak wysokie one by nie były to będą i tak za niskie przy obecnym sposobie finansowania opieki (a nie służby!) zdrowotnej. Minister Religa obiecuje, owszem, średnio 30% dla wszystkich pracowników (nie tylko białego personelu). Pytanie ile dostaną z tego ci którzy naprawdę zarabiają dla szpitali jakiekolwiek pieniądze (pielegniarki i lekarze)? Poza tym czy to nie kolejne obiecanki bez pokrycia?

Owszem starostwo poręczyło kolejny kredyt (a nie dało pieniądze). I nie są to pieniądze na płace lecz na naprawę błędów popełnionych przez obecną i poprzednie ekipy. Poza tym dał ją chyba szpitalowi a nie nam. Zdaję sobie sprawę, że nie tylko lekarze są grupą ludzi z wyższym wykształceniem zarabiającą żenująco mało, ale do tej pory nigdy się o tym głośno nie mówiło, no bo przecież lekarze to mają domy z basenami, samochody i wczasy na Majorce. Owszem to prawda, ale nie wszyscy (a raczej wyjątki). Większość zarabia i żyje średnio. W powszechnej opinii lekarz może dorobić. Pewnie, ale każdy może, jeśli tylko chce.

Od kilku dni śledzę na forum wypowiedzi dotyczące sytuacji w kutnowskim szpitalu. Delikatnie mówiąc, szlag mnie trafia jak to czytam. Już dłużej nie mogę znosić obrażania i poniżania pracowników szpitala. Dochodzę do wniosku, że Kutno nie zasługuje na to by istniał tu jakikolwiek szpital. Większość wypowiedzi jest na poziomie dykusji rynsztokowych lumpów (a propos stanowiących pokaźną liczbę wśród 'pacjentów' szpitala). Kilka luźnych refleksji. To nie lekarze i pielęgniarki doprowadziły do tragicznej sytuacji w szpitalu. Dlaczego więc drodzy kutnianie ich o to obwiniacie? Dlaczego swoich pretensji nie kierujecie pod adresem starosty i radnych powiatu? Przecież to nie lekarze wybierają kolejnych nieudolnych dyrektorów szpitala, to nie lekarze podpisują niekorzystne kontrakty z NFZ, to nie lekarze doprowadzają szpital do ruiny. Dlaczego nie chcecie zrozumieć, że to właśnie lekarze wypracowują jakiekolwiek pieniądze dla tego szpitala, a nie starosta czy administracja SPZOZ. Jeżeli uważacie, że lekarze to debile, którzy przez 6 lat studiów wykuwali między jedną a drugą flaszką nikomu niepotrzebne objawy i teraz wymądrzają się, to zwyczajnie leczcie się gdzie indziej (np. w maszynie, która po analizie krwi, śliny i moczu postawi diagnozę i wydrukuje recepty?). Może faktycznie lekarze w Kutnie są niepotrzebni? Tylko kto was drodzy kutnianie będzie leczył, tak jak chcecie - za darmo, bez kolejek, w komfortowych warunkach? A może liczycie na lekarzy z byłych krajów ZSRR? Chętnie przyjadą, ale potraktują ten dziwny kraj jako przystanek w drodze do Europy. Nikt z was niechciałby być obrażany i traktowany w pracy jak parobek, nikt z was nie chciałby za nędzne grosze tyrać 400 godzin miesięcznie, biorąc odpowiedzialność za wasze zdrowie i życie. Czepiam się? Nie, chcę żeby było normalnie - za godziwą pracę, fachowość i wykształcenie, godziwa zapłata i odrobinę chociaż szacunku i kultury (jedynie 70% pacjentów wychodząc z gabinetu mówi zwyczajne 'dziękuję'). 44 lekarzy, którzy mieli odwagę podjąć decyzję o rezygnacji z pracy, po to by w końcu dostrzeżono problemy szpitala, po to by walczyć z upodleniem, po to by w końcu starosta i radni przypomnieli sobie o szpitalu, że tam pracują ludzie a nie kolesie, których można wkręcić na ciepłą posadkę? Mam nadzieję, że ci lekarze będą jeszcze mieli serce i ochotę was leczyć drodzy kutnianie, bo myślę, że na to nie zasługujecie.

Też jestem za tym,aby podać do publicznych wiadomości 44 nazwiska tych co olali wszystkich!! Pazerne dziadostwo!!!

Pani 'Edyto' można wszystko i wszędzie,ale nie kosztem pacjentów bo oni na tym cierpią-trzeba jechać do Warszawy i tam 'powalczyć' a nie zmusząć pacjentów do cierpień .Ponadto przejrzałem na internecie Kodeks Pracy i nigdzie nie znalazłem art.który wspomina,że raz złożone wypowiedzenie można cofnąć.Zgodnie z Kodeksem Pracy dyr.pracowników mógł przyjąć na nowo i na nowych warunkach , ale w Kutnie widocznie mozna wszystko.Ponadto ja mam pytanie do Pani- zarabiam około 2.500 zł.w miesiącu i nie stać mnie na te rzeczy którzy to mają lekarze-może Pani uchyli rąbka tajemnicy nie tylko mnie,ale i innym mieszkańcą Kutna,którzy przy mniejszych dochodach (tak twierdzą lekarze)stać ich na wypaśne wózki i chaty-nie tylko ja tak chce.Powinniście być prześwietleni przez Izby Skarbowe skoro mało zarabiacie to skąd Lekarzy stać na wszystko powinny być sprawdzone zeznania podatkowe,że stanem faktycznym,.Ja wiem i inni też,że Polska to taki egzotyczny i dziki kraj,że można oszukiwac tzm.mieszać paliwo z wodą i jest za to mandat do 1 tys.zł,a w normalnym państwie ta osoba juz by siedziała tylko nie u nas ,ale troche normalności może się przyda.Czekam z zaciekawieniem może też sobie postawie chatę ? (chyba,że w częśći dochody pochodzą od zawsze wdzięcznych pacjentów-no to ... wiemy jest jak jest ).

Panie Olku dobrze Pan myśli,bowiem tylko strajk zapewni wyższe wynagodzenia tym najbiedniejszym, którch Rząd i pozostali mają w ............ Wszyscy zaś żądają świadczenia usług na wysokim poziomie, a gdzie pieniądze na naukę nie mówiąc już o życiu. Z szacunkiem.

Oj ŻYCHU, ŻYCHU jaka wiedza taka ocena. czy musisz się kompromitować

Panie Olku.ja tez popieram tych co maja mniej niz lekarze.ale kto powiedzial ,ze nie mozna miec wiecej.kazdemu wolno strajkowac,tylko nie kazdy ma taka mozliwosc.(prywatni pracownicy roznych sklepow i sklepikow itp)Dlatego nie bede pisac ,ze jestem zla na lekarzy ,bo strajkuja i wcale ,zapewne wdelug Pana domyslow, nie mam w rodzinie ani jednego lekarza-strajkujacego czy tez nie.uwazam tylko,ze jesli jest mozliwosc domagania sie w tym chorym panstwie czegokolwiek naqwet w taki sposob,to nalezy te ,mozliwosc wykorzystac.a ze ktos na tym ucierpi...no coz,'zycie to dziwka' jak ktos kiedys powiedzial ...jedni maja dobrze inni gorzej.i niestety trudno byc dzis altruista.Nie wymagajmy zatem od lekarzy,ze nimi beda.Zreszta od nikogo tego nie oczekujmy.

Zamknąć szpital. Skończyć z bałaganem. Będą duże oszczędności. Środki finansowe przekazać do Gostynina i Łowicza. Odległość tych dwóch szpitali niewielka.

pani Edyto , ja mam zrozumienie dla ludzi, ktorzy co miesiac odbiraja 635 PLN, a czasem nawet mniej, i ci maja o co walczyc, a czy te doktory zarabiaja najnizsza krajowa ? ze tak bardzo walcza o kase ? tacy biedni sa? jesli tak, to przepraszam, i popieram strajujacych biednych lekarzy , ktorzy musza odliczac kazdy zakup co do grosza aby starczylo do nastepnego miesiaca,

A ja mam ich gdzieś. I tu nie chodzi o to o co walczą itp. Zachowali się jak 5 letnie obrażone gnojki, którym mamusia nie chce kupić zabaweczki ... Jeśli naprawdę chcieli o coś powalczyć to mogli informować ludzi o co chodzi a nie po prostu powiedzieć: 'my się obrażamy i do pracy nie przychodzimy'. A gdyby ktoś z mojej rodziny tak zrobił to bym jako pierwszy podał jego imię i nazwisko.

madrala sie znalazl.a ciekawe jak to twoj ojciec bylby lekarzem i zastrajkowal,to co wtedy???tez takie mialbys zdanie.???najlatwiej oceniac kogos ,jak nie ma sie z tym kims zwiazku.Jestem pewna,ze gdyby twoj ociec albo matka byli lekarzami i znalezli sie w grupie tych 44 lekarzy to piszczalbys cienkim glosikiem ,ze maja prawo i racje.jestes hipokryta bez cienia zastanowienia. I nie obrazaj nikogo jak piszesz cokolwiek Szacunek nalezy sie wszystkim ,bez wzgledu na przekonania.Nawet te zwiazane z prawem do strajku.A do lekarzy mozesz nie chodzic, twoj wybor.

do informacji publicznej powinno podac ie nazwiska doktorkow ktorzy olali pacjentow rezygnujac z pracy, koniec kropka,skladajac wymowienia mieli 'nas' w ****, nasze zdrowie, naszych matek, ojcow i dzieci!!! najwazniejsza dla nich jest KASA, nic wiecej, moim zdaniem to oszusci, bardzo chcialbym wiedziec ktorzy to lekarze, wiecej do nich nie pojde, 44 pazernych idiotow zostanie w szpitalu,

Dyrektor powinien przyjąć ich do pracy, ale na nowych - mniej korzystnych - warunkach. A może niektórych nie przyjąć? I jak oni jeszcze śmieją dalej strajkować?

Takimi są wykształconymi specjalistami,że nie potrafią się wypowiedzieć ani niczego napisac i oni maja ratować ludzi ? Chyba umre że śmiechu emoji emoji emoji

1.w ostatniej BITWIE między STAROSTĄ a śr. Lekarskim 1:0… 2.to jakaś PARANOJA nie dostali WIRTUALNYCH PIENIĘDZY i złożyli z pracy… 3.trzech buntowników p.Lipiec, p.Szwankowski, p.Kiwała ośmieszyli całe środowisko lekarskie kutnowskiego szpitala przed całą Polską… 4.nie tylko nie wiedzą, jak przeprowadzić strajku, ale także napisać wypowiedzenia z pracy… 5.po prostu strzelili sobie SAMOBÓJA… 6.27 lekarzy, którzy nie złożyli TYCH WYPOWIEDZEŃ z pracy raczej będą mieli ciężkie życie…

Teraz to oni nawet do przeszczepu się nie nadają!!

Ostrożnie!!!!!!! Szpital to żywy organizm. Jego SERCE to LEKARZE. Ostrożnie z transplantacją.

dyrektor szpitala ni powienien wogole przyjac lekarzy, a jezeli juz by msial to za najnizsza pensje!!!!

I jeszcze jedno,gdy tak siedziałem w kolejce w poradni i widziałem cały ten tłum oczekujących ludzi, to nie mogę sobie wyobrazić, byśmy musieli jechać do innego miasta, zapewne do Łodzi lub Zgierza na zmianę opatrunku, czy zdjęcie szwów z rany.Nawiasem mówiąc, ja nie płaciłem nic za operację i nikt mi niczego nie 'sugerował'. Przecież droga wolna, można się leczyć, gdzie kto chce, zatem zamiast narzekać, jeśli ktoś jest chory niech sobie jedzie w świat.

Teraz cala POLSKA sie z kutna smieje pff emoji

tez sie zgadzam

DebianT jak piszesz '****' no jak. Ręce mi opadają czego was uczą na tym polskim. Nie umieć napisać podstawowego polskiego słowa. WSTYD!!!! A co do naszych lekarzy i naszego szpitala - choroba nieuleczalna z przerzutami - w zasadzie denat

a ja jak widze wypowiedzi Kutnianina to mam mdłości. Gorączka przedwyborcza odebrała mu resztki racjonalnego myślenia z muzgu. wszedzie węszy autopromocje i propagande. Tacy jak on są najgorsi. Pewnie jest radnym lub bardzo chciałby być ale nie ma żadnego pomysłu co zrobić. Zalezy mu żeby brać diete i cicho siedzieć. Dlatego tak bojkotuje wszystkie działania ludzi na stołkach bo im zazdrości i ta zazdrość jak ja z niego wypływa. Straszny oszołom. Podpisz sie nazwiskiem - bedziemy wiedzieli na kogo nie głosować!

jak czytam to mi się zbiera na wymioty ... zwłaszcza to jak piszecie nie mając zielonego pojęcia o co walczyli lekarze. Może Ci którzy piszą tutaj o różnych rzeczach i swoimi wypowiedziami atakaują lekarzy wpierw niech dowiedzą się jak jest naprawdę z strajkiem np przeczytają protokoły z zebrań zobaczą propozycje lekarzy na temat ugody z dyrekcją a nie posługują się jedynie tym co mówi dyrektor, paru krzykliwych pacjentów i rodzin (reszta jest za lekarzami) którzy w życiu nie płacili na służbę zdrowia realnych pieniędzy i chcą mieć wszystko jak w komunie, czy opierają się na wypowiedziach starosty i rady powiatu niszczących ten szpital od 8 lat. Jak chcecie kogokolwiek atakować to zapoznajcie się z faktami które jednoznacznie odbiegają od waszych jedynie medialnych wiadomości. Każdy jak ma jaja i chce coś rozsądnego powiedzieć to musi mieć obiektywną wiedzę a nie zachowywać się jak zwykły prymityw, kierowany jedynie własnym ego, pieniactwem i prostotą własnej kontrukcji.

pomyślmy tylko skąd tak nagłe zainteresowanie szpitalem pana Woźniakaod poczatku strajku nie zrobił absolutnie nic dopiero jak sprawa strajku nabrała ogólnopolskiego rozgłosu to znalazł sie pan poseł tak się uprawia politykę kosztem pacjentów kutnowskiego szpitala w radzie społecznej szpitala tez się znalazł psim swędem i co zrobił poza tym że pokazał się z Religą w Kutnie panie pośle pańskie mediacje teraz to skandal nie wolno psuć tego co inni próbują naprawiać ale pan chce taniej popularności naszym (szeregowych pracowników szpitala i pacjentów) kosztem niech się pan zajmie sprawami szpitala w Łodzi i Warszawie a nie popiera skandaliczne działania kutnowskiego środowiska lekarskiego co pan do tej pory zrobił dla naszego środowiska lokalnego panie Woźniak niech pan pozwoli załatwiać sprawy szpitala tak jak chce tego dyrekcja i organ założycielski i skąd ten pomysł żeby ciągnąć ludzi do biura poselskiego na negocjacje to skandal i szukanie taniej popularności i próba przypisania sobie cudzych działań i sukcesów

moja sąsiadka poszła na kontrole ... ma noge w bardzo złym stanie .. oczywiście odmówiono udzielenia pomocy z powodu strajku ..... Normalnie**** mnie strzela skoro ma tak być to niech już zamkną ten szpital skoro nie chcą w nim udzielać pomocy. pozatym ciekaw jestem co wyniknie ale powinno sie ten fakt podac do sądu ... żenada totalna nic wiecej!!

Dużo tu słów krytyki padło pod adresem lekarzy. W większości słusznych zresztą. Ale wina leży nie po stronie pracowników (lekarzy i pelęgniarek), ale złego zarządzania. Od systemu począwszy, a na osobach na dole odpowiedzialnych za stan naszego szpitala. Dziś przeczytałem ciekawy artykulik, a w nim taka wypowiedź pełnomocnika ds restrukturyzacji szpitala mieniącego się jego wielkim obrońcą. Cytuję: 'Tarka, który niedługo po wypowiedzeniu zatrudnił się w kutnowskim ZOZ-ie jako specjalista do spraw restrukturyzacji, w sumie mógłby wrócić na Otolińską. - Zapewne w poniedziałek prezydent Milewski dostanie moje pismo, w którym zgłaszam swoją gotowość do podjęcia pracy w straży - zapowiada. - Jeśli odpowie pozytywnie, najpóźniej za siedem dni jestem w stanie wrócić do swoich obowiązków - dodaje'. I ten pan ma być zainteresowany losem szpitala? Przecież tylko prezydent Płocka palcem kiwnie, a już nasz pełnomocnik i radny powiatowy zostawia swoje wielkie dzieło pod tytułem 'szpital' i wraca na płockie salony. Kutno to dla niego wszak prowincja.

Kris, to znany proceder. Podam inną ciekawostkę z kutnowskiego szpitala. Pewna pani dr specjalistka pobiera od pacjentów, którzy nie zmieścili się w dziennym limicie przyjęć na tzw. kasę chorych, po 20 zł za poradę. Poradę oczywiście udziela w ramach swoiego służbowego czasu pracy i korzystając ze szpitalnego sprzętu. Byłam chora i wymagałam natychmiastowej pomocy więc zapłaciłam. Wizyta kontrolna, którą pani dr mi sama wyznaczyła również kosztowała 20 zł. Powiedziałam dość i zarządałam zwrotu pieniędzy. ZWRÓCIŁA MI PIENIĄDZE, kiedy powiedziałam, że rozmawiałam z pracownikiem NFZ, i że bez podstawnie pobiera opłaty od pacjentów.

Pan Dachniewski jest bardzo przyjemnym lekarzem - mówię z własnego doświadczenia. Po raz pierwszy będąc w szpitalu spotkałem się z taka 'obsługą' rozmową, badaniem, poradą i rozwiązaniem problemu. Nigdy wcześniej tak mnie nie 'obsłuzono. Dziekuję! A moim zdaniem cały ten cyrk - bo inaczej nie mozna tego nazwać wygląda dla mnie jakby z góry był planowany. Przeciez to jest śmieszne i całkowicie niepoważne. A tym bardziej w zawodzie jakim jest lekarz.

a ja coś wiem i teraz powiem......................jak skarżypyta........a podczas dyżurów w naszym pięknym szpitalu robione są badania- prywatnie za kase na naszym sprzęcie. szpitalnym................NAWET W NIEDZIELE!!!!....trudno tEN PROCEDER udowodnić ale mnie to wisi bo to PRAWDA!!!!!!!CHCECIE TO PODAJCIE MNIE DO SĄDU PANOWIE 'SPECJALIŚCI''!!! a tereaz walne reklame.. UWAGA!!! A WŁODZI MIEŚCIE NA ULICY KOPERNIKA W FIRMIE OLYMPUS ZA GASTROSKOPIE Z WIZYTĄ PŁACI SIĘ 110 PLN.OCZYWIŚCIE WIZYTA U PRAWDZIWEGO SPECJALISTY.......ZDJĘCIA Z BADANIA W ILOŚCI 6 SZTUK DODAJĄ W PREZENCIE I WSZYSTKO WIESZ CO CI DOLEGA!!!A OBSŁUGA JAKA!!!!NIE JESTEŚ TRAKTOWANY JAKO ZŁO KONIECZNE JAK TO U NAS BYWA....PŁACI SIĘ PONIEWAŻ SKONĆŻYŁ SIĘ LIMIT Z NFZ. DO CZERWCA DARMOCHA NA ZAPISY BYŁA!!! jedyne co mogę powiedzieć o naszym szpitalu to że bardzo jest mi szkoda pielęgniarek i innego personelu niemedycznego no i tych wyjątków jask pan Koziński i DACHNIEWSKI NO MOŻE JESZCZE KILKU MOŻNA WYMIENIĆ......ALE TO INNYM RAZEM . RESZTA NIECH SIĘ ZWALNIA PROSZĘ BARDZO.....DO USŁYSZENIA

Jeżeli ktoś rozwiązuje umowę o pracę na podstawie art. 55 kodeksu pracy, to po prostu to robi, a nie 'prosi o rozwiązanie umowy'. Jeżeli pracodawca łamie prawo, to nie ma tu o co prosić, tylko się kończy umowę i tyle. To jest oświadczenie woli, nie prośba. No więc jak dyrektor miał podpisać te wypowiedzenia? Wyrazić zgodę na prośbę? Na to wychodzi. Poza tym - pracownik jest obowiązany wskazać przyczynę uzasadniającą rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia. Czy na pewno osoby składające swoje prośby dopełniły tego obowiązku?

Najlepsze jednak przed nami i boki jeszcze można zrywać,że lekarze powrócili do pracy,ale w dalszym ciagu strajkują i żadają podwyżek-rozmowy już 3 lipca br.w siedzibie Pana posła Wożniaka.Z całym szacunkiem do Pana Woźniaka należy Pan do PiS (Prawo i Sprawiedliwość) i chce Pan pomóc lekarzą,którzy nie pomagają pacjentą odmawiają im konstytucyjnych praw to jakie to prawo i jaka sprawiedliwość-jest Pan członek tej partii,która to ma naprawiać Polskę-za taka naprawe dziękuje.Widać,że u nas żądzi prawo buszu,a najlepiej karać jest tych co chodzą w gumowcach np.za handel uliczny itp.a Ci co faktycznie destabilizują sytuacje i narażają zdrowie i życie pacjentów czeka jeszcze nagroda.Winy jest też dyrektor szpitala,gdyż powinien przyjąć lekarzy do pracy,ale w dobrym tego słowa znaczeniu i na nowych warunkach (faktycznie lekarze się zwolnili),a przyjął ich bezprawnie na starych warunkach aby prowadzili nadal strajk-Pan dyrektor już powinien odejść i na jego miejsce powinien zostać przyjęty nowy dyrektor,który ma jaja i wyrzuci tych 'SPECJALISTóW' na pysk co zamiast pracować udają,że pracują i żądają więcej kasy,a przyjmie nowych lekarzy,którzy chca pracować.

Do sądu powinno ich sie podać, za to co robią .Jak im się nie podoba pracować w Kutnie , droga wolna .Niech jadą na saksy. Ale niech zwrócą pieniądze, które państwo wydało na studia dla nich.

Do sądu powinno ich sie podać, za to co robią .Jak im się nie podoba pracować w Kutnie , droga wolna .Niech jadą na saksy. Ale niech zwrócą pieniądze, które państwo wydało na studia dla nich.

Ludzie niech sie zdecyduja... Ja towarzystwo dalej bym zatrudniala, ale do czasu gdy znalazlabym dla nich zastepcow i wtedy zwolnila, albo to, albo niech zamykaja ten szpital, bo tam to i tak nie potrafai leczyc... moze sa lekarze oddani pracy, ale na pewno na palcach jednej reki mozna policzyc ;-/

Dokładnie jak napisał pacjent zwolnić ich i na szubienice z nimi.Nie powinni mieć żadnej drogi powrotu do tego szpitala.I pomyśleć że nasz kraj wykształcił i wyedukował pospolitych zdrajców.Precz z nimi!

Nie negodcjuje się z nimi, bo stworzyli zagrożenie życia. Zwolnić ich, a lekarzy jest dużo w powiecie

Zastanawiam się nad jednym dlaczego Starosta lub inne upoważnione osoby w tym np.dyrektor szpitala nie powiadomił prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestęsptwa,gdyż są do takiego zawiadomienia zobowiazani z urzędu,a nie zgłoszenie zawiadomienia przez te osoby może skutkowć w stosunku do nich również odpowiedzialnością .Ktoś się może spyta jakie przestępstwo mogło zaistnieć ? np.narażenia życia i zdrowia pacjentów-skutkuje to wypowiedzeniem jednego z pacjentów SPZOZ w Kutnie w dniu wczorajszym w Informacjach TV Toya,oraz art.z dnia dziśiejszego w Dzienniku Łódzkim.Dlatego ja i kilku mieszkańców (sąsiadów) Kutna chcemy o tym fakcie powiadomić Prokuraturę ale nie Rejonową tylko co najmniej Okregową o podejerzeniu popełnienia przestępstw przez ww.osoby.Nadmieniam,że nikt tutaj z nikogo nie robi przestępcy ,chcemy tylko aby działania lekarzy,dyrekcji SPZOZ i innych odpowiedzialnych władz były sprawdzone pod kontem ich prawności lub bezprawności.

Kochani! To było jasne, że to szantaż. A jak okazało się, że dyrektor się nie ugnie to zaczęła się panika, bo stracą miejsca pracy... Nie znam nikogo normalnego kto strajkuje bo zarabia po 4000, 5000zł miesięcznie. A takie pensje mają lekarze w kutnowskim szpitalu.

Kutnianka - ile zarabiasz netto i za jaki czas pracy??

Strajk zawieszono bo nie zalega się z czynszem tylko trzeba wyjechać na zaplanowany urlop. Nie wierzycie, umówcie się na wizyty domowe z przywódcami strajku w przyszłym tygodniu. Ciekawe na jak długo zawieszono, pewnie do października 2006r.

Odpowiedź dla Xawerego: widać, że też wywodzisz się z bogatej rodziny, gdyż jeśli chodzi o wykształcenie, to na jego zdobycie, zwłaszcza na dobrej uczelni, trzeba mieć pieniądze, a nie wszystkich na to stać. Akurat mnie to na szczescie nie dotyczy, ja jestem odpowiednio dobrze wyksztalcona i mam dobra prace, ale potrafie patrzec na ludzi wokół mnie, których niestety jest dużo i którzy mają w życiu znacznie gorzej. I właśnie w takich przypadkach lekarze odpowiadający za ludzkie zdrowie i życie powinni być szczególnie wyczuleni na ludzki ból, a nie interesowac się tylko swoimi pieniedzmi.

ssss - przekonujesz mnie, że szpitalni lekarze, ci, kórzy złożyli wymówienia to pazerne hieny i nic poza tym, NA DODATEK POSUWASZ SIĘ DO SZANTAŻU, że jeszcze bedziemy potrzebowali waszej pomocy... Teraz wiadomo, dlaczego ludzie wybierają te studia - kasa, misiu, kasa.... Etyka to obce słowo w tym mieście.

to, że nie ma w Kutnie porządnego szpitala to na pewno jest wina gaspodarzy a nie lekarzy. To wina polityki w służbie zdrowia do cholery.To dotyczy wszystkiego (ochrony środowiska, edukacji, sportu itd.

to, że nie ma w Kutnie porządnego szpitala to na pewno jest wina gaspodarzy a nie lekarzy. To wina polityki w służbie zdrowia do cholery.To dotyczy wszystkiego (ochrony środowiska, edukacji, sportu itd.

a co?? policzyli sobie ze nie starczy in z prywtnej pracy na czynsz?

dyrektor i starostwo na pal. A tym którym nie podoba się że nie lekarze chcą pracować za te pieniądze proponuję leczenie się ziołami i chlebem z pajęczyną. cała ta dyskusja to efekt skutecznego zmanipulowania ludków w Kutnie przez lokalnych pseudo dzienikarzy. mam nadzieję że markiewicz z toyi szybciutko trafi w ich objęcia. Jak to mówią 'każdy wleci w ich sieci'. Ale podobno wilkowa ma jakąś letnią promocję a więc spoko.

teraz dyrektor w ogole nie powinien ich z powrotem przyjmowac...

Pielęgniarki i położne zawsze byłyście bite w **** i tym razem też.Lekarze Waszym kosztem z należnej Wam ustawy chcą dla siebie 20 % na własne podwyżki.Te pieniądze są należne Wam i pazernym lekarzą od nich wara.Do poprzednika postu 'sss'zastanów sie gościu co piszesz może Ty jesteś chory ponieważ w Kutnie lekarze są jacy są(różnie nazwani przez forumowiczów np.złodzieje,nieudacznicy,rzeźnicy itp.)zmień lekarza-to może Ci jeszcze pomoże,ale nie kutnowskiego.Twoje wazeliniarstwo siega zenitu-uważaj bo wazeliny zabraknie.

jak nie pasuje niech przejdą do szpitali gdzie są wyższe płace

Nie wiem dlaczego tak bronisz naszego kutnowskiego lekarskiego swiatka. Dlaczego wszyscy inni ludzie pracujący na innych stanowiskach jak chcą pokazac, że jest im w pracy zle (rowniez pod wzgledem finansowym), jak chcą o cos wyzej walczyc, to najcześciej konczy się to dla nich zwolnieniem z pracy? Czy ci ludzie są ulepieni z innej gliny niz szanowne grono lekarskie?? Ci wszyscy inni ludzie roznią się tym jeszcze od lekarzy, że pracują minimum 8 godzin na dobe, a czesto jeszcze znacznie dluzej (bez zaplaty za nadgodziny) i w przeciwienstwie do lekarzy nie maja już mowliwości pracować w innym miejscu, zeby cos dorobic. A nasi lekarze zarabiaja krocie w prywatnych gabinetach. Dzieki pracy w szpitalu maja na biezaco bezplatny dostep do wszystkich najnowszych informacji, które oczywscie wykorzystuja w sojej prywatnej dzialaności. Niech juz naprawde nie narzekaja na swoje zarobki, niech rozejrza sie dookola siebie, ile ludzi nie ma pieniedzy na życie - przeciez masa tych biednych ludzi do nich przychodzi sie leczyc, poklada w nich zaufanie, wierzy, ze im pomoga, a oni niestety jak zwykle patrza tylko na czubek wlasnego nosa i bez pieniedzy juz nic dla innego czlowieka nie zrobią. [b]Az zal patrzec na te wille i extra samochody kupione za te 'nedzne' szpitalne pensje.[/b]

Wczoraj zadałem pytanie - ile czasu wytrzymają lekarz bez pracy w szpitalu??? NO, długo nie wytrzymali. Nie będzie pracy w szpitalu to nie będzie pacjętów w gabinecikach. Ciekawy też jestem, dlaczego nie ma kas fiskalnych w prywatnych gabinetach. Nasi kutnowscy specjaliści - lek.med., rzadko zdarza się dr., a profesora to już chyba ze świeczką szukać. Ciekawy też jestem, co jest podstawowym kryterium ustalania cen wizyt w prywatnych gabinetach. Niektórzy lekarz (ginekolodzy) biorą kasę nawet za wizytę w szpitalu w godzinach pracy. Najlepsi są jednak chirurdzy - działania standardowe to ładowanie wszystkiego w gips. Stara kadra do wymiany, albo na szkolenia. Na miejscu dyrektora postawiłbym na młodą kadrę, miłą, solidną, bardzo dobrze wykształconą. ps. Oddział ratunkowy jest OK.

sss: jakich kur*** dobrych? już piłeś od rana? czy jeszcze po wczoraj nie wytrzeźwiałeś? w Kutnie dobrzy lekarze w szpitalu ... buahahaha ... może mi jeszcze powiesz, że macie tam samych profesorów z noblami i że jesteście najbiedniejsi w całym Kutnie ... SSS: Nie pasuje Ci pracowanie w szpitalu to wypier... ten co przyjdzie na Twoje miejsce będzie o wiele lepszy od Ciebie bo przynajmniej będzie chciał pracować a nie kapucynem się bawić ...

Wypier... z Kutna złodzieje!! Nie powinni mieć możliwości powrotu pazerniaki!!! Dziadostwo!

na koniec .... pozbędziecie się dobrych lekarzy z wykształeceniem i doświadczeniem w zamian mogą was leczyć warchoły, dorobkiewicze i cwaniaki ... ale to chyba wasz wybór??? to żeby potem nie żałować jak zaczniecie chorować. Gwarantuję wam że każdy z was może sie obudzić z ręką w nocniku i jeszcze będzie szukał po nocy tych na których teraz pluje.!!!

Pokażcie mi lekarza który pracuje juz pare lat w tym zawodzie i nie ma willi i dobrego samochodu.!~!!!!!!!!!!!! Albo chociaz dobrego samochodu!!!!!!!!!!!!!

Powiem tylko tak - niech do szpitala wejdzie kontrola i sprawdzi parę rzeczy a pieniądze się znajdą...

bardzo śmieszą mnie ludzie mówiący o jakiejś pazerności ... zbyt dużo słuchają starosty i dyrektora szpitala, którzy chcą szpital zniszczyć a nie obiektywnych danych o tym co się w szpitalu dzieje. Pan starosta twierdzi że jest wstanie załatwić lekarzy do pracy w SPZOZ, pan dyrektor twierdzi że walczymy o ogromne podwyżki i jedzo i drugie to kłamstwo mające obrócić opinię publiczną przeciwko lekarzom. A ludzie niestety ich słuchają. Natomiast nie zauważają że prawda jest zupełnie inna. od 8 lat dla szpitala starostwo w zasadzie nie zrobiło nic poza regularnymi zamianmi dyrektorów, natomiast personel pod presją mobingu zrzekł się ustawowych podwyżek, pracuje w karygodnych warunkach, ponosi odpowiedzialność za życie ludzkie. Wszystkie długi które ma SPZOZ wynikają z działania starostwa, tylko nikt o tym nie wie no bo przecież starosta się do nich nie przyzna natomiast mści się na lekarzach że o tym mówią

Żenada

niech podada liste tych co złozyli wypowiedzenia aby wszysty ludfie wiedzieli jakich mamy pazernych lekarzy wtedy im wstyd bedzie

do MAteusza --> jeżeli chcesz listy to może Ci ją damy ale zwróc uwagę na to że dobre gabinety lekarskie przeważnie mają lekarze którzy dzięki pracy w szpitalu i stałemu pogłębianiu swojej wiedzy potrafią służyć profesjonalną i kompetentną wiedzą i pomocą dla chorego. Chorzy, którzy chcą być dobrze leczeni i tak będą z nimi współpracować co najwyżej zrobisz nam wspaniałą reklamę, bo jak ktoś z twojej rodziny zachoruje to będziesz wiedział kogo szukać by udzielił pomocy chyba że zdasz się na lekarza rejonowego gdzie albo będziesz leczony bez badań, albo lekarz nie będzie wiedział co z chorym zrobić lub skieruję do szpitala pewno w Kutnie i będzie prosił swoich kolegów o pomoc

popieram niektorych lekarzy powinno sie wymienic bo nie reprezentuja zadnego poziomu zawodowego

Mietek oddział ratunkowy jest oddziałem szpitalnym i należy do szpitala nie podlega Łodzi,także nie wszystko co kutnowskie to złe,poprostu należy gruntownie wymienić kadrę lekarską i wszędzie będzie tak jak na chwalonym przez ciebie oddziale ratunkowym.

Dlaczego w naszym województwie niemożliwe są podwyżki dla personelu białego szpitala ?Czy my jesteśmy z innej gliny ? Nie jestem pracownikiem służby zdrowia ,ale jak każdy w Polace prawej i sprawiedliwej na nią płacę. Dlaczego zatem podwyżki należą się szpitalom śląskim równie zadłużonym jak i nasz? Popieram pochwałę dla personelu Oddziału Ratunkowego Dzięki za udzieloną pomoc . JESTEŚCIE WSPANIALI . Mimo trwającego strajku tylko na was można liczyć choć myślę że jesteście oddziałem szpitalnym a nie jak to stwierdza mój przedmówca należycie pod Łódź

Pati, a ja proponuję podanie listy imiennej tych, którzy wypowiedzenia złożyli. Skończy się kasa nawet w prywatnych gabinetach....

Dlaczego Dyrektor ma rozmawiać z lekarzami, którzy sieją ferment? Niech porozumie się z pozostałymi pracownikami a lekarze będą musieli przyjąć te ustalenia. Sądzę, że większość decyduje w demokracji- tak przynajmniej twierdzą zwolennicy demokracji.

szmaciarstwo, zero kompetencji ..wstyd !

Czyli jednymi słowy nie dość, że totalnie niekompetentni w swoim zawodzie to jeszcze nie potrafią tak prostej rzeczy jak wypowiedzenie napisać. I w tym momencie to dyrektor powinien po nich pojechać.

wiecie dlaczego wycofali wypowiedzenie słyszalem na łodzi3 w telekurierze ze zle je napisali i jak by dzisiaj nie przyszli do pracy to mogli by zostac zwolnieni dyscyplinarnie pazerniaki

i tak nikt w naszym szpitalu im pomocy nie udzieli. nigdy nie udzielali. Jak ktos wyszedł zdrowy to przypadek albo codowne samoleczenie. Oddział ratunkowy jest jedynie OK. ale nie podlega pod kutno tylko Łódź... :/

Wszystkim niezadowolonym proponuję umieszczenie listy imiennej z prośbą by w naszym szpitalu nie udzielano im żadnej pomocy.

Podzielam stanowisko brania. Wycofanie wypowiedzen nie powinno byc przyjete.

Podzielam stanowisko brania. Wycofanie wypowiedzen nie powinno byc przyjete.

Jak ja spieprzę swoją robotę i w konsekwencji zginie człowiek to mam zapewnioną sprawę karną i prawdopodobną odsiadkę a już na pewno utratę uprawnień, czyli jednymi słowy prawa do wykonywania zawodu. A oni mogą mordować kogo chcą i nikt im nic nie zrobi. Wynagrodzenie powinno iść w parze z odpowiedzialnością. Niech lekarze zarabiają po 20 tys. pln lub nawet więcej. Ale jednocześnie każdy błąd, którego skutkiem będzie zgon lub kalectwo, powinien implikować pozbawienie lekarza prawa do wykonywania zawodu a także sprawę karną. Ale oni by chcieli zarabiać po kilkaset tysięcy a nie odpowiadać za nic.

W tej sytuacji dyrektor ma prawo przyjąć wypowiedzenie a potem ich być może przyjąć na nowych warunkach (znacznie gorszych nawet). Niestety dyrektor nie ma jaj. Tym lekarzom już dziękujemy - cała Polska się z Was będzie śmiała, zwłascza po tym co napiszą o Was w kilku gazetach i to już niedługo...

Pielęgniarki, widzicie teraz o co w tym wszystkim chodzi? Gdzie w tym pseudostrajku jest miejsce dla Was ciężko pracujących kobiet? Otwórzcie oczy i spójżcie na otaczający Was świat własnymi oczami. Przecierz widać jak próbują Waszymi ręcami wyciągać gorące kasztany. Czy jeszcze tego nie zauważyłyście?

Może i gorzej, że się wycofali. Jestem spoza Kutna, ale 'sława' Waszych rzeźników sięga bardzo daleko. Ludzie się modlą byleby tylko nie trafić do szpitala w Waszym pięknym mieście.

Co kundelki? Ogon pod tyłek i z prośbą do Posła? Zachowali się jak gnojki którymi są. Kasa, kasa i tylko to się liczy. Czyżby nie wyjeżdżali już z Polski?

Starosto nie gadaj z nimi-kto ich przyjmie i gdzie do pracy.Jak tylko ktoś usłyszy,że pracowali w Kutnowskim szpitalu to śmiech na sali. emoji emoji emoji .Jesteście śmieszni i załośni oraz beznadziejni.

Państwo lekarze,podziękujcie swoim doradcą.To co się stało to kompromitacja.Ktoś Wami manipuluje!!!

mam nadzieje że ci lekarze czytają nasze komentarze i wiedzą że dla nas sa mierni i żałośni i że pielęgniarki otworzą wreszcie oczy kobietki przecież im nie chodzi o was tylko o swój nos szkoda że wrócili a niesmak pozostanie.......... to niestety było do przewidzenia emoji

My TYM lekarzom już dziękujemy!!! W każdym razie ja na pewno!

A ja bym nie pozwoliła im na wycofanie tych wymówień - dopiero by się im nalało ! emoji Myślę, że nawet te prywatne gabinety by im nie pomogły, bo w końcu gdzie oni werbują tych pacjentów ? Jeżeli szpital jest tak zadłużony to moim zdaniem nie powinni stawiać tak ostrych żądań. W końcu dostaną podwyżki ale jakim kosztem. Znów dług nam podskoczy. Ech, kutnowskie realia...

strach u **** sie pojawil i ...........

wystraszyli sie ze ktos inny zajmie ich miejsce i niebda mieli gdzie wrocic

cooo juz im sie znudzilo. po co straszc czym czego sie nie ma zamiaru zrobic ??? a co jesli ktos w to uwierzy ?? ojjj stracili w oczach ludu stracili

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także