Rejestracja i logowanie

Podwyżki, ale nie 30%...

Wydarzenia 03-10-2006 Autor: Konto usunięte
20

Nie będzie 30% podwyżek dla pracowników kutnowskiego szpitala. Taką informację przekazał nam Zbigniew Tarka, dyrektor SP ZOZ w Kutnie.

Uzyskaliśmy od Narodowego Funduszu Zdrowia taką kwotę, która nie pozwala nam na 30% podwyższenie wynagrodzenia - powiedział Zbigniew TarkaMożliwe są ok. 25% podwyżki płac. Dyrekcja szpitala jest już po pierwszym spotkaniu ze związkami zawodowymi działającym w placówce oraz z przedstawicielami Rady Pracowników, - Negocjujemy warunki możliwe do zaakceptowania przez wszystkie strony - mówi dyrektor TarkaPanuje dobra atmosfera do rozmów. Nie negocjujemy w klimacie konfliktudodaje.

Odmienne zdanie co do podwyżek dla pracowników szpitala ma Barbara Mordzak, przewodnicząca Związku Zawodowego NSZZ “Solidarność” - -Takie postanowienia są dla nas niedopuszczalnemówiObiecano nam 30% i będziemy żądać tej różnicy procentowej. Według przewodniczącej NSZZ “Solidarność” personel szpitala jest bardzo niezadowolony z przedstawionych propozycji podwyżek -Nasz szpital, choć mniejszy od wszelkich klinik, też leczy pacjentów więc nie możemy być traktowani gorzej niż pracownicy innych placówek, którzy dostali większe podwyżki - doaje Barbara Mordzak.

Na 9 października ustalone jest kolejne spotkanie Zbigniewa Tarki z przedstawicielami pracowników kutnowskiego szpitala. Już dziś wiadomo, że ustalony został ostateczny termin zakończenia tych rozmów, jest to 18 październik. Wtedy okaże się jakie kwoty wynegocjowali lekarze i czy ich propozycje zostały przyjęte.

komentarze (20)
Dodaj komentarz

Nie tylko 'nie 30%', ale równiez nie dla wszystkich. Więcej dostaną lekarze, co dzisiaj bardzo mętnie i blado tłumaczył słuchaczom radia Victoria Wielki Dyrektor.

Liliput o jakich podwyżkach przed podwyżkami piszesz? Czyżby dyrektor i jego uroczy zastępca dostali jakieś podwyżki? A kto je im przyznał i skąd pieniązki? Bo chyba nie z kredytu?

To smutne, że podwyżkę mogą dostać pracownicy administracyjni i z tzw. obsługi szpitala, tylko dlatego, że są pracownikami szpitala. Wszyscy wiemy, że te podwyżki należą się wyłącznie średiemu personelowi medycznemu i lekarskiemu. Ale z pielęgniarkami nikt nigdy się nie liczył w tym kraju. Może kiedy ich zabraknie (bo przecież średnich szkół medycznych już nie ma, a czy ktoś będzie inwestował w wyższe wykształcenie pielęgniarskie, by potem zarabiać grosze, tyrając jak wół?) to ktoś się opamięta? Wiem co piszę, bo sama wiele lat temu zrezgnowałam z wykonywania zawodu pielęgniarki, i była to bardzo słuszna decyzja.

Dlaczego są podwyżki przed podwyżkami. Dotyczy to najbliższych wspłópracowników dyrektora. Jak sę masz Aldona i Zbyszek. Ponad 5000 PLN to chyba za dużo za te umiejętności. Aldonka niezła kobitka to rozumiemy i wybaczmy ale ten wymoczek z SLD to niech se kupi dobry kalkulator.

znajac zycie, to pewnie kutnowski zoz oszuka pracowników jak to mialo miejsce.

Ktoś tu bardzo myli zakres obowiązków telefonistki i rejestratorki awięc i wysokoś ich zarobków.

Nawet gdyby było to 30% to i tak kpina... na zachodzie byle sanitariusz zarobi wiecej niż u nas lekarz! Zresztą to sie nie tyczy tylko lekarzy! Koszty utrzymania w naszym kraju nie odbiegają zbytnio od tych na zachodzie są porównywalne tylko nasze zarobki są jakieś minimum 4 krotnie mniejsze niż tam! Wiec 30% podwyżek nalezy sie jak psu kiełbasa! Czy kiedyś nasz kraj będzie normalny... mam nadzieje, że nasze dzieci doczekają tych czasów bo my raczej już napewno nie! Gdy patrze na naszych polityków dostaje mdłości... Ja jakoś sobie radzę ale tysiące ludzi z emeryturami po 600zł... nikt sie nimi nie martwi a już napewno nie nasze państwo...

c.d.... a obibokom i łapówkarzom 0%.Może ten sposób wpłynąłby na poprawę warunków opieki nad naszymi pacjętami i lepszą opinię o kutnowskim szpitalu.

moim zdaniem podwyżki powinni dostać w formie premi dobrzy pacownicy a nie wszyscy,powinni na to mieć duży wpływ pacjęci,bo oni najlepiej wiedzą kto na to zasługuje.

Obserwatorze padło ci na oczy i uszy, ustawa mówi wszyscy pracownicy . Co do ochrony, jest potrzebna, jesli masz wątpliwości to porozmawiaj z pielęgniarkami na SOR. Złamany nos sanitariusz, szamotanina z pijanymi to codziennośc. co do podwyżek w Łęczycy dla lekarzy to się mylisz, ustawa mówi max 40%. Więc zanim zaczniesz pisać sprawdź swoje 'informacje'.

Bez elektryków, sprzątaczek, telefonistek, rejestratorek i pań z biur szpital by funkcjonował o niebo lepiej prawda? Czy nie uważacie , ze szpital to nie tylko lekarze?

O, tak, tak! Ochroniarze w pierwszej kolejności do podwyżki. To najważniejsi ludzie w szpitalu. To wszak straż przyboczna, rycerze, dyrektora. Taczek się przestraszył? Nie ma więc wyjścia. Musi im dobrze zapłacić :-)

W pierwotnej wersji podwyżki mieli dostać lekarze i pielęgniarki , teraz się okazuje , że także pozostali pracownicy np. panie z biur , elektrycy , bo przcież oni są najważniejsi w tym szpitalu , nieroby z biur dostały podwyżki już w tamtym roku, a p. Mordzak niech najpierw wytłumazcy się za jakie to szczególne zasługi dostała podwyżki 500 złotych, kilka tygodni temu. Postuluję , żeby w podwyżkach uwzględnić 12 ochroniarzy zatrudnionych przez Tarkę.powodzenia.

mam na mysli lekarzy oczywiscie

podwżki o%, są niemiłe i jeszcze wielka łaska jak się potrzebuje od nich pomocy emoji

złodzieje!!!! nie mam nic do pielęgniarek.

Jaś jakby taka kara była za łapówki to nie byłoby osób, które mogą leczyć! niestety! choć uważam, że trzeba zwalczać łapówkarstwo!

jak to kogo - nierobów ze szpitala. Wszyscy tam są do zwolnienia. pownni zatrudnic za ta kase jakichs ukraincow. przynajmniej by sie starali i nie wyciagali łapy po łapowki. A w gabinetach lekarskich kasy fiskalne. Za przyjecie łapowki - do pierdla na 3 lata i zakaz wykonywania zawodu do konca zycia.

justi!!!! PISZĄC 'IM WYSTARCZY'- KOGO MASZ NA MYŚLI?!!!

No to chyba im wystarczy!!!!!

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także