Rejestracja i logowanie

Zapraszamy na specjalny serwis KCI

Wydarzenia 05-10-2006 Autor: Konto usunięte
416

WWW.WYBORY.KUTNO.PL

Wszystko, co chcesz wiedzieć o zbliżających się wyborach samorządowych w Kutnie i regionie.

komentarze (416)
Dodaj komentarz

Moje typy do Rady Powiatu Okręg Kutno: PSL - nikt LPR - nikt MW - Komorowski, Slezak + opcjonalnie: Mosingiewicz PO - PRUK, Urbaniak SO - Kowalczyk SLD - Sapiejka, Garstka PIS: Kłopotowski, Rzymkowska, Olesiśnki Rada Miasta: PSL - nikt LPR - Feliniak KWBURZ - Wdowiak, Sikora, Burzyński, Papiewski, Krenke + opcjonalnie: Kurczewski, jeśli Burza pociagnie liste w danym okręgu SLD: Michałkiewicz, Dębski, Wielemborek, Gierula PO: Koralewski, Książek, Bugaj, Koszański PIS: Żmuda, Ceranowski, Bieniek, Klimecki + 1 mandat ale nie mam pomysłu Ojczyzna: 1 mandat

A ja chce przypomnieć, że w niedzielę wybory!!! Według mnie, my kibice piłki nożnej, koszykówki, baesbolla i innych dyscyplin sportu powinniśmy głosować na ludzi, którzy bedą popierać kutnowski sport! Nie agituję imiennie na żadnego kandydata ale powinniśmuy oddąć swoje głosy na ludzi sportu!!

Moim zdaniem podczas tych wyborow i przy tej ordynacji nie dałbym grosza na wytypowanie osob ktore wejda do rady miasta i powiatu . jest to wielka loteria . i nie wiem na jakiej podstawie moj przedmowca wytypowal wlasnie te osoby , przeciez jest wiele osob niznanych ktore moga osiagnac dobry wynik. ale dalej zycze dobrze prawicy

Nasze typy w wyborach do RADY POWITU z miasta Kutno: [i][b]PSL - nikt LPR - nikt PiS: Kłopotowski, Rzymkowska, Olesiński PO: Pruk, Urbaniak SLD: Koszada, Sapiejka, Garstka SAMOOBRONA: Kowalczyk MW: Komorowski.[/b][/i] RADA MIASTA nasze typy: [b]okręg nr1:[/b] Żmuda(PiS), Wyroślak(PiS), Pawlak(P0), Michałkiewicz(SDPL), Wdowiak(KWBURZ.) [b]okręg nr2:[/b] Klimecki(PiS), Borkowski (PiS), Książek(PO), Dębski(SLD), Stępczyński (SLD), Burzyński(KWBURZ) [b]okręg nr3:[/b] Feliniak (LPR), Trybura(PiS), Bugaj(PO), Wielemborek(SLD), Sikora(KWBURZ) [b]okręg nr4:[/b] Motylewski (PiS-UPR), Koszański (PO), Gierula (SLD), Koszada (SLD), Papiewski (KWBURZ)

Chyba coś ci odbiło ~gondolier PIS to liberało-komuna. Dają aby komuś innemu zabrać. To co robi to jak w sowieckiej Rosji na początku rządów komunistów uciskających chłopa. Jak go garka nie nic nie włożysz to zobaczysz - bo ci którzy muszą wyjechac to ich się nazywa nieudacznikami. To takich popierasz - może sam jesteś nieudacznikiem, tylko o tym nie wiesz, bo brać potrafisz ale coś zrobić to nic. Godne pożałowania.

Myślę że główną role w niedzielnych wyborach odegra prawicowy blok PiS-LPR-Samoobrona RP-Samoobrona Patriotyczna . A wenątrz bloku PiS i LPR ponieważ Samoobrona RP nie zarejestrowała kilku okręgów i przekazała swoje poparcie dla kandydatów LPR . Oby tak było na pohybel liberałą i lewicy ! 

uff ... koniec tych głupot ...żegnajcie na 4 lata

JA NIE ZMIENIAM SWOJEGO ZDANIA OD POCZĄTKU WYPISYWANIA TYCH PODNIET PRZEZ ENTUZJASTÓW CO NIEKTÓRYCH ,,WIELKICH,, POLITYKOW KUTNOWSKICH..... WSZYSCY ONI RAZEM WZIĘCI TO ZŁODZIEJE MALWERSAŃCI ITP,ITD. NIKT NIC NIE ZROBI OPRÓCZ BRANIA KASY DLA SIEBIE USTAWIANIA SWOICH NAJBLIŻSZYCH I KRĘCENIA CIEMNYCH INTERESÓW..... TAKI FOCZPANIAK ON CHCE ZŁAMAS JEDEN UZDROWIĆ SZPITAL A JAK BYŁ DYREKTOREM TO CO ZROBIŁ????????BRAŁ KASE I MIAŁ W DUPUIE SZPITAL I WSZYSTKICH CHORYCH CZEKAJĄC TYLKO.... .... TAK WIĘC DROGI WYBORCO ZANIM ODDASZ GŁOS NA KOGOŚ DOBRZE SIĘ ZASTANOW CO KTOŚ REPREZENTUJE SOBĄ !!!!!!!!!!!PRECZ Z OBŁÓDĄ I ZAKŁAMANIEM WIĘKSZOŚCI UZDRAWIACZY......

Jacek jest dobrym przykładem radnego.Radni w okręgu 2 to m.in.p.Dębski wypić napewno wypije ale żeby częstować to na pewno nie - on jest przecież bardzo skąpy, znają go w Urzędzie.

byłem u znajomych na granicznej o odziwo radni kandydujący ponownie do rady zorganizowali podwózke wyborcom do loklai w niedziele a może też dostana drinki od jednego z radnych oj spirytusik spirytusik jak tak można walcz uczciwie w swoim okręgu bo chyba trzeba będzie powiadomic straż miejska żeby tej okręg i loklae szczególnie kontrolowalia donald mówi w TV że trzeba postawic na uczciwych kandydatów PO w tym okręgu nr 2 chyba ich nie ma!

Niech mi ktoś powie w której komisji głosuje Rejtana

Nie posadzam Pana Sikory o czarne interesy, trzeba rzeczywiscie udowodnic a nie obrzucać brutalnie pomówieniami. Jest jedno ale.... czy kazdy ma szanse pracować w jednostkach podległych Prezydentowi, Państwo Sikorowie pracuja

Popieram Jasia Wędrowniczka.Jacek jest bardzo uczciwym facetem.Znam go osobiście i złego słowa nie moge o nim powiedzieć.

sikora to najuczciwszy ze wszystkich radnych... jak masz jakieś informacje o 'ciemnych sprawach' to idź zgłoś to do prokuratury a nie oczerniasz człowieka!

...a moze Marek Błaszkowski wystaruje ja np. staroste kutnowskiego co wy na to??

Foczpaniak w swojej kampani mowi ze jak go sie wybierze to pomoze szpitalowi WOLNE ZARTY już mial czas na pomoc szpitalowi i jej nie wykoxzystał tylko odebral sowita odprawe..p foczpaniak chyba juz tego wystarczy...czyz nie?? wiec panie foczpaniak daruj sobie pan te klamstewka!

Nareszcie o 24.00 skończy się ta pisanina. Ile w niej było merytorycznej dyskusji? Samo anonimowe opluwanie.

Do Obiektywnego Tak,zaklejała na miejscach wykupionych,kilka minut po powieszeniu plakatów.

Ostanie dwa posty są bardzo trafne, trzeba uważać kto kogo i dlaczego popiera, kto z kim się grupuje, by tylko powiększyć liczbę głosów. Trzeba by zagłosować na tych co idą sami do wyborów.

Idż na wybory głosuj na nowe tarze,przynajmniej znikną stare układy.Zaczym powstaną nowe minie trochę czasu i będzie w miarę uczciwie.

Małomiasteczkowe układy ,jeden drugiemu krzywdy nie zrobi Przymknie oko gdy ten ukradł w tej kadencji, bo sam robił to w poprzedniej gdy rządził i nie chce aby przed wyborami mu to wytykali bo oczywiście kandyduje ponownie. Zobaczysz jak będą kupczyć twoimi głosami w drugie turze, to nazywa się ,, przegrany X popiera kandydata na prezydenta Y...- by póżniej ustawić się w kolejce po stołki. Tym sposobem każdy z nich jesy wygrany,albo rządzi albo jest blisko władzy -czytaj budżetu miasta czyli naszych pieniędzy podatnków. Tylko po to potrzebne są im głosy zwykłych ludzi.

Dla niektórych liczy się wynik nie gra ta osoba robi to inna osoba bedzie jechała autobusem .

No cóż - kutnowska Platforma Obywatelska. A Donald Tusk mówi, że są przyzwoici...

Orientuje się ktoś czy wieszanie plakatów wyborczych na tablicach informacyjnych w klatkach jest dozwolone? Bo z tego co mi się wydaje to chyba nie... a tymczasem wracam dziś do domu a tu wita mnie plakat Pani Bez-Radnej Stankiewicz czy tam Adamusiak (jak kto woli). Z całym szacunkiem, ale moim zdaniem to nie jest miejsce na reklame a na ogłoszenia spółdzielni mieszkaniowej!!! Wybrali ją 4 lata temu, nie odezwała sie ani razu a teraz ma czelnośc jeszcze startowac???? Rozumiem, że najwazniejsze to nachapac sie kasy i tyle... radzę zabrac te plakaty z klatek, bo rano wyboeram się do PIONIERA a w następnej kolejności do Straży Miejskiej...

Ogólnie wielka lipa. Ja na wybory nie pójdę, a jak wybiorą inni to będą się męczyć oni. emoji

W obietnicach przedwyborczych panuje jedna zasada: NIKT WAM NIE DA TEGO CO JA MOGE OBIECAC:/ tak niestety jest:/ tak jest Polska

KIlka dni temu na klatce schodowej w moim bloku leżał bledziutki jak po salmonelli Żmuda a dziś - o dziwo stary Sapiejka tam leżał. Tak samo, tylko dla odmiany był czerwony jak przed wylewem.Po godzinie jednego i drugiego ktoś zepchnął do piwnicy.To mnie przeraża i jeszcze jedno w Toy Broda, ten co kiedyś nosił kamerę za Agnieszką pokazuje wycięte drzewo i zajmie się tym po wyborach,jak go wybiorą.Mam gdzieś takie płatne donosicielstwo panie Broda (z wąsami).

Pani Wojtczak bezprawnie przybija swoje plakaty wyborcze na drzewach.Plakaty te mocowane są za pomoca gwoździ,co niszczy te drzewa. A gdzie tu ochrona środowiska i poszanowanie do zieleni?!? To jest nieetyczne!

Ja zachęcam do przeczytania ordynacji, żeby nie wiedzieć jak można głosować i na kogo, szczególnie do rady powiatu - Miasto Kutno jest jedym okręgiem, tj. można głosować na każdego z kandydatów bez względu gdzie się w Kutnie mieszka.

A zaklejała na miejscach wykupionych czy ogólnodostepnych? Jak pierwsze, to sprawa prosta - policja, powództwo cywilne, albo tryb wyborczy. Na tym polega prawo. I oburzenie tu niepostrzebne.

Prawo do walki o wyborcę swoją drogą,a gdzie gdzie zachowanie szacunku do materialnego prawa sztabu wyborczego?

Ps.I gdzie tu jest 'PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ'?!?!?!?

na tym polega walka o głosy. Jak nie ty, to ciebie.

U góry trza kliknąć w tą stronę wyborczą. potem zjechać na dół, gdzie są 'Nasi do sejmiku' (pośrodku wśród niusów)

Niejaka Pani Dorota Barbara Wojtczak,która swoimi plakatami i ulotkami zasypuje całe Kutno,zaczyna gre nie fer.Osoba ta niszczy plakaty wyborcze innych kandydatów poprzez naklejanie na nich swoich plakatów,odcinanie plakatów innych kandydatów,itp. Czy to nie jeste kpina i bezsens?!?

Mnie takze sie udalo ale gdzie to wyszczegolnienie ? 

udało się. powinno wystarczyć:-)

nie moge podać, bo KCI blokuje dodawanie wyrazów zawierających adres strony. Moze tak: są tam wyrazy powiat i kutno pisane razem i potem pl

a jaki adres tej strony ? 

na stronie Kozłowskiej masz wyszczególnionych z Kutna

a propo Sejmiku. wszedzie już mam swoich kandydatów, ale do sejmku jeszcze się zastanawiam.

Serenda ? Pewnie wszystkim wokol - i swoim tez! Z tego co slyszalem to on nawet dobrze liczyc nie potrafi! Wogole jakis dziwny gostek z niego emoji

macie rację głosujcie na młodość. Największe szanse będzie miał wówczas 18-latek stratujący do sejmiku z ramienia SLd+. Nie wiem czy pracował chocby w samorządzie szkolnym. Kto temu dziecku tak napsuł w głowie....???? czy ktoś wie komu Serenda (Sld+) będzie parzył na ręce ?

Zgadzam sie ! Tak jak juz kilku tutaj zauwazylo nie glosujmy naludzi nie zamieszkujących w danym okregu oraz wogole w Kutnie (a są i tacy)!!!! Wybierzmy mądrze !

Żenujące jest czytać posty ,które są niczym innym jak tylko samoreklamą. Wszyscy teraz bardzo się uaktywniają i chcą w ciągu 2 tygodni zapracować na swój wizerunek jakże super społecznika. Ludzie wybierzmy tych .którzy coś robią ,którzy swoją dotychczasowa pracą pokazali ,że zasługują na tak zaszczytną funkcję jaką jest bezwątpienia RADNY. Wybierajcie ludzi mądrych doświadczonych ,działających w różnych dziedzinach naszego życia:gospodarce ,kulturze,sporcie itp.

Zgadzam się. Poinniśmy głosować ma ludzi młodych. Tych najmłodszcych - gniewnych i do bólu szczerych i uczciwych. no i najwazniejsze głosujmy na ludzi mieszkajacych na naszych ulicach. Zgadzam sie z młodą w 100%.

'Striomy sie w piórka Wykształcenia' Nie bardzo rozumiem. Czy sugeruje Pan, że gdzieś podawałem dane na temat swojego wykształcenia niezgodne z rzeczywistością? Temat pracy magisterskiej podałem w innym wątku. Jeśli tylko takie zastrzeżenia ma Pan do mojej osoby, to jestem spokojny. Bo widzi Pan... skoro ten 'papierek', który Pan ma, a ja jeszcze nie, jest taki ważny, to dlaczego nie potrafi Pan wkręcić mnie w ziemię jakąś merytoryczną argumentacją? Ośmieszyć moich pomysłów na 'naprawianie świata'? Prawdziwość bądź fałszywość tezy nie zależy od tego, kto ją wypowiada.

Zgadzaam sie z poprzednikiem ! Dajmy odpocząć tym co juz byli! Zaglosujmy na nowych - moze troche mlodsi (mieszkający w swoich okręgach oczywiscie a nie gdzies poza albo co najgorsze wogole nie w Kutnie) z nowymi pomyslami powinni dostac szanse emoji

kochani moze wystarczy już tych starych trupów we władzach, niech mlodzi zaczna dzialac maja zapal i wyksztalcenie a przede wszystkim checi zeby cos zmienic w tym miescie ktore za chwile stanie sie miastem emerytow i rencistow, stawiam na swieze umysly ci co byli niech wracaja do domu pielic ogrodki

Pan Artur Gierula, wg mnie, wydaje sie być pewny zwyciestwa. No cóż...w wyborach samorządowych ludzie głosują na osoby nie miejsca, wiec nie wszystko jest pewne. Czy mieszka Pan w okręgu w którym Pan startuje? Poza tym, dziwna mi się wydaje aktywnośc niektórych kandydatów, którzy NAGLE zaczęli działac pół roku przed wyborami.

Jack- Ty sam jesteś kompromitacją jeśli masz takie zdanie!!! Jeśli mówisz,że osoba z doświadczeniem menadżerskim i ogromną wiedzą jest kompromitacją a osoby które na nią zaglosują to 'ciemnota' to ja Ci serdecznie gratuluje!!

Do pana Motylewskiego mam jedno pytanie - co to za wykształcenie magistrant - znaczy ma pan średnie i pisze pan pracę czy coś takiego . Oj nie ładnie panie Marcinie . Striomy sie w piórka Wykształcenia a tu proszę -bęc . Wiemy jak świat trzeba naprawić , a nie wiemy jak się kończy studia do 30-tki

Gorzej będzie jak na tą panią zagłosuje więcej niż 10% wyborców. ale to już by świadczyło o kompletnej ciemnocie mieszkańców Kutna. Ta kobieta to kompromitacja.

'Czy to prawda, że za Kowalczykową stoi Debich?' Tego nie wiemy, ale jeśli tak jest, to byłaby to genialna zagrywka. Bo jak inaczej odebrać głosy Klimeckiemu? Przy rozbiciu elektoratu 'liberalnego' (cudzysłów zamierzony, bo dzisiaj mamy kupę różnych 'liberalizmów') między Pruka i Burzyńskiego istniałaby realna możliwość wejścia do drugiej tury kandydata PiS (gdzie 2 się bije...). Sonda na KCI przed Kowalczykową dawała równe szanse JP i WK. A na stronie Burzyńskiego taka sama sonda dawała mu nawet wyraźne drugie miejsce. A teraz... Podrzucić LPR i Samoobronom kandydatkę - oni wezmą z pocałowaniem ręki (nawet nie będą o tym wiedzieć, sama przyjdzie i już), bo to wmocni ich pozycję, a my dzięki temu... No nie wiem, nie wiem... ale układanka w każdym razie pasuje!

Wszystko jedno... emoji

Coś mi sie wydaje droga J. J. że obecnie nie stoi a leży!

Oj Maniek Maniek ! Wszystko rozwodniłeś i pokręciłeś dokładnie a sprawa jest prosta: albo się wychowuje albo indoktrynuje - nie ma drogi posredniej! Pozdrawiam.

Czy to prawda, że za Kowalczykową stoi Debich?

Kurator ma tu niewiele do gadania, on tylko opiniuje nie mianuje. To raz a dwa, zgodnie z ustawą nie można nikomu zakazać działalności politycznej, ani tym bardziej go za to karac. Indoktrynacja mlodziezy. Jeśli ucza postaw obywatelskich to jestem jak najbardziej za.

No to mamy obraz młodego Gieruli, Michałkiewicza i osłaniającego go Wdowiaka, który od dawna uprawia razem z nimi indoktrynację polityczną zamiast nauki - o czyn od dawna pisałem. Już sam fakt, ze z Gimnazjum nr 1 staruje tylu kandydatów dowodzi jak wielka polityczna obróbka dzieciaków tam się dokonuje. Kuźnia talentów dla SLD i LO pana Wdowiaka. Mają oni szczęście, że kurator jest nadal czerwony bo za te polityczne akcje przy normalnym kuratorze oświaty już dawno na łeb by wylecieli z pracy.Dziwię się tylko rodzicom, którzy to tolerują.

...na dodatek w języku polskim...

No właśnie przeczytałam Magazyn KCI i zastanawia mnie następujący fragment wywiadu z niejakim Gierulą: 'Miałem przyjemnośc zdobyć dyplom MBA na Univ. of Nottingham (Wielka Brytania)'.A nie jest to przypadkiem dyplom MBA zrobiony w Wielkopolskiej Szkole Czegoś Tam, która organizuje takie kursy jedynie przy honorowym patronacie Uniwersytetu w Nottingham ? Piszę kursy celowo, bo składają się na to ledwie 24 dni nauki.

Ja tam zaglosuje na sama siebie emoji) emoji) emoji)

co do gimnazjum , to sytuacja ma się nieco innaczej - tam uczniowie 3 klas nie głosują i nie są wyboracami. Może i dyrektor kandyduje , ale nie słyszałem,żeby ktoś prowadził agitację na lekcji. To wykorzystywanie stanowiska do celów prywatnych, poza tym to niezgodne z prawem o ile dobrze słyszałem . Jeśli pan Michałkiewicz jest taki odważny to niech to powie jako kandydat Michałkiewicz a nie jako nauczyciel Michałkiewiocz do uczniów , którzy chcąc nie chcąc muszą go słuchać

emoji Z Gimnazjum Nr 1 na radnych kandyduje az 4 nauczycieli w tym dyrektor.Az strach pomyślec jak wszyscy zostaną wybrani.Boże kto bedzie nasze dzieci uczył iwychowywał,a moze to i dobrze by sie stało!!!!

Właśnie wstyd, wstyd i sromota ! Ja już kiedyś mówiłam, że tak będzie. Michołkiewicz powinien zrezygnować z bycia nauczycielem !!!

Myslę że niektórym kandydatom w głowach się przewraca. dziecko powtórzyło mi co p. sor mICHŁKIEWICZ na lekcji wyrabia - otóz prowadzi regularną kampanię - oststnio oczerniał Książka. Ja tam politologiem nie jestem , ale o ile wiem nie można agitować w szkole - żadnej polityki, poza tym wystepuje przeciw ustawie o wyborach - ciekawe gdy ktoś z komitetu obcego -PO się dowie to w trybie wyborczym go załatwią . Ciekawe co na to pan dyrektor Wdowiak , który tez startuje - co on na to że nauczyciel prowadzi kampanie w szkole - a część uczniów to 18 latkowie i głosują . Wstyd panie Michałkiewicz.

Chetnie wodke wypije, a zagłosuje i tak na swojego kandydata emoji

przeczytajcie wywiad z prukiem w poprostu no chłop przechodzi sam siebie wszystko nam zrobi bez wydania złótówki od zaraz i to mówi menadżer kóry prowadzi firme czy także wykonuje i świadczy usługi nie pobierajac ani jednej za pracę złotówki a ile złotówek pobrała jego firma realizując zlecenia z budżetu miasta też za darmo to robił to jest hicior cudotwórca nam sie trafił a jako przewodniczący komisji rozwoju to co dla miasta do tej pory zrobił - nie biorąc żadnej złotówki jakie projekty przedstawił do akceptacji radzie

No i ten Tomasik. W KCI napisał: 'jestem przeciwko wszelkim podwyżką'. A na ostatniej sesji powiedział, że dziękuję 'biurowi urzędu miasta'. Wiceprzewodniczący rady miasta! Dlaczego ruch narodowy w Kutnie ma takich ludzi?

Znam gościa z 6 miejsca na liście LPR w okr. 4. To, że miesiąc temu go zwolnili, to jeszcze nic. Wielu kandydatów to bezrobotni - przyzwyczaililiśmy się do tego. Ale on startuje z LPR a mieszka na kocią łapę z dziewczyną. Szkoda, że LPR startuje oddzielnie, a nie np. z PiSem bo musieli robić łapankę na listy i startują od nich przypadkowi, a nie prawdziwi patrioci.

Tak poza tym to dlaczego zawsze wymieniacie tylko tych samych - Bieniek, Koszada, Galus, Papiewski, Sikora, Krenke, Woznica, Wielemborek, Dębski Kurczewski ? A moze czas dac szanse tym innym startującym ? Moze jakas zmiana przyda sie naszemu miastu ?

a koszanski nastepny - mieszkaniec Łąkoszyna a z 4 startuje Panowie dlaczego akurat tutaj ? emoji

Te wybory to jedno wielkie bagno,a ludzie pokazują teraz prawdziwą twarz!!!Fałsz i obłuda królują!!!

Moim zdaniem z 4 wejdzie Bieniek-PiS, Koszada, Galus-SLD Koszanski-PO i Papiewski- od Burzy....

Ten chłopak się marnuje w Kutnie. Do Brukseli powinien startować......

Pewnie masz rację ale pewne rzeczy trzeba poddac społecznej weryfikacji nie można sobie pisac co ślina na jezyk przyniesie, tylko wtedy, żeby sobie wyborców zjednać zresztą czym....

Trafne spostrzeznie 'andzia' - Gierula lat 35 - studia w Wlk. Bryt. i Szwecji 11 fakultetów wspólpraca miedzynarodowa (po jednej wycieczce zrobil i juz wileka wspolpraca)Chcialbym takze zauwazyc ze dziwnie uaktywnil sie dopiero jakos na poczatku tego roku! a i najwazniejsze - Okreg 4 a mieszka na Narutowicza Prosze, prosze......

A co to zmaczy być rozpoznawalnym?Jak to napisano o michałkiewiczu i dębskiej.Jeżeli ktoś chce działać to robi to 'dla kogoś' a nie 'po coś'!Chwalić się czymś czego się nie zrobiło jest łatwo,ale robić i nie szukać popularności i poklasku to inna sprawa,prawda?Nagła aktywność pół roku czy tuż przed wyborami też daje wiele do myślenia.Wtedy artykuły się pisze, np. o tym,że psy bezdomne biegają po łąkoszynie,ale biegały tam też dużo wcześniej i nikomu to nie przeszkadzało.Na ulotkach też można wiele kłamstw napisać.Papier przyjmie wszystko.

\popatrzcie trochę na ulotki młodego Gieruli co on tam nie skonczył i co powypisywał ile fakultetów ma.Te studia w szwecji i Anglii to fikcja chi.chi...chcecie takiego radnego?????

gdyby tych niżej wymienionych nie wybrano do rady to dopiero byłoby ...coś! Nierozumiem tego myślenia po co ciągle wybierać tych samych..i to samo ciągle mieć

A co, uważasz ze lepiej żeby nie mieli umorzonego podatku, i żeby Hotel Rondo - którego właścicielka jest lokalnym mecenasem kultury i organizuje imprezy kulturalne których tak brakuje, wcale nie powstał w Kutnie? Albo żeby Miflex obciął pensje pracownikom lub nawet splajtował?

Rondo ma umorzone 18.5oozł podatku czy tyle kosztuje transparent Burzyńskiego? Miflex ma umorzone za 2005r 131,0 tys zł. Czy to jest poprawne działanie Burzyńskiego. Przypominam ze Burzyński jest pracownikiem Miflexu oddelegowanym do pełnienia funkcji Prezydenta. A ile umorzona w minionych latach dla Miflexu. Nikoda - odlewnia ma umorzone 149,0 tys czy tak można ?. Ile można by zrobić dobrego dla miasta. Ludzie zobaczcie kto nami chce rządzić nastepne 4 lata. Pamiętajmy o tym przy urnach.

mój typ do rady miasta kutna PIS bieniek,klimecki,zmuda ceranowski,+ 2 radnych PO ksiazek koralewski,koszanski bugaj,krenke sikora kurczewski wdowiak,burzyński,papiewski dębski koszada woznica wielemborek dębski do powiatu z kutna komorowski,boczkaja, mosingiewicz,slezak, pruk,kłopotowski pawlak,paluszkiewicz,koszada,sapiejka

A ja tam Dębską zawsze rozpoznaję!Ha!

Laszlo, w/g mnie do miasta wejda: Matusiak, Klimecki, Ceranowski , Bieniek ,Feliniak z PiS i LPR, PO - Pawlak, Książek, Bugaj, Jażdżewska, Koralewski ; SLD Wirska , Dębski, Wielemborek , Woźnica, Gierula, Koszada, Burzyński- Wdowiak, Burzyński, Krenke, Sikora , Papiewski. Do powiatu z miasta moim zdaniem wejda- PIS- Kłopotowski, Pawlak, PO -Pruk, Foczpaniak, z SLD Sapiejka , Koszada, Miasto i Wieś- Mosingiewicz, Komorowski, Slezak i niestety pewnie Kowalczykowa z Samoobrony.

Myśle że wybory na radnych ze względu na blokowanie wygra PIS+ , drugie miejsce bedzie miała SLD+albo PO a tuż za nimi Burzyński + Ojczyzna / 7 - 5- 5 4 / . PIS - Żmuda, Klimecki, Ceranowski , Bieniek ,Feliniak, Wyroślak, - 7 nie typuję; PO - Pawlak, Książek, Ostrowski, Jażdżewska 5 nie typuję ; SLD Wirska , Dębski, Wielemborek , Woźnica, Gierula; Burzyński- Wdowiak,Burzyński, Sikora , Papiewski. Tak moim zdaniem będzie się przedstawiała rada Miasta . W powiecie z miasa moim zdaniem będą- PIS- Kłopotowski, Pawlak, PO -Pruk , Urbaniak:SLD Sapiejka , Garstka , Wojtasiak; Miasto i Wieś- Komorowski _ Tatarata . 10 mandat może mieć ktoś z Pisu lub PO - Foczpaniak? emoji

Bardzo podobnie jak na stronie KWW Burzyńskiego jest na innych stronach. Polecam. Oby wygrał najlepszy! emoji

JUSTI chyba nie uwaznie czytalas, wystarczy kliknac w baner np. Burzynskiego i w menu na stronie masz co chcesz , program, kandydatow. Zajrzyj warto.

Weszłam na tą stronę, ponieważ chciałam się dowiedzieć czegoś więcej na temat kandydatów, przeczytać co każdy z nich proponuje i wybrać jakąś odpowiednią osobę, niestety z przykrością stwierdzam, że nie dowiedziałam się nic poza tym co mogę przeczytać na plakatach na ulicy!!! Może ktoś wie, gdzie znajdę jakieś pożyteczne informacje?

rzeczywiscie przy tak idotycznej ordynacji(okregi wielomandatowe)czesc radnych bedzie przypadkowych..ciekawe dlaczego wielcy politycy boja sie okregow jednomandatowych..wyborcy sa traktowani przedmiotowo czesto o tym nawet nie wiedzac

yolla a jakie sa te przewidywania co do prezydentow??

To wszysko co piszecie to wróżenie z fusów. Co do prezydentów to przewidywania są proste, ale przy radnych .. no nie wiem. Nigdy nie słyszałam o 95% kandydatów (mozna powiedzieć,że to mój problem). Chociaż trzeba przyznać,że jest ich tłum. Wyborcy lubią zaskakiwać nawet najbardziej wytrawnych komentatorów.

Co do sld+ nie do końca są osłabieni. Wydaje mi sie, że obok Burzyńskiego, PO i PiS u nadal będą po wyborach rozdawać karty. W okręgu nr 2 lideruje Dębski i napewno zbierze mnóstwo głosów. Ciekawe czy kogos jeszcze 'pociaganie'? W jedynce nie ma duzo zmian, jak zawsze Wirska zgarnie wszystko. Myśle ze szef SLD Ruciński moze nieźle ugrać. Mimo, że startuje z ostatniego miejsca. Dobrą odpowiedzią Burzynskiego jest Wdowiak w jedynce. Brawo. Czyżby doszło do rywalizacji dwóch nauczycieli z pierwszych miejsc? W trójce napewno zwycieży Sikora. Młody Bagrowski z SLD+ ma duze szanse. Czwórka jest faktycznie ciekawa. Nie startuje Koszada (on do powiatu), Papiewski od Pana Burzyńskiego. W tym okregu moze wygrać Pan Gierula (choc on chyba tu nie mieszka ?- nie wiem), i 24 letni Serenda.Życze dużych sukcesów młodemu (29 lat chyba) Wawrzyńczakowi i Lebiedowiczowi (26 lat) od P.Burzyńskiego. No dobra - do tych ostatnich, a teraz mnie przekonujcie, bo mieszkam... jak to sie teraz mówi - w okregu nr 4.

co ci ludzie tak się podniecają pisząc tutaj....na co liczą ....? emoji Zwykłych wyborców tutaj prawie nie ma ..tylko zwolennicy a to jednych a to drugich .....porządek z ruchem na Łąkoszyńskiej przy SP 6 zróbcie bo się nie daje wyjechać ....osły

mi21 chyba coś ci się pokręciło o zasługach pruka to polityk który chce zawszelką cene iśc do władzy po trupach nie licząć sie ze zdaniem swoich najbliższych tyle co on narobił błedów w kampani a przedewszystkim eliminując z pawlakiem i urbaniekiem załozycieli Platformy którzy to ludzie maja za sobą swoje środowiska nie tylko z zbyłej UD,''S''KLD to trudno oczekiwać na dobry wynik platformy w kutnie oraz mylisz sie kolego że pruk wygra te wybory mawet przegra powiatowe bo uzyskać 10% z KW Mieszkańców ziemi kutnowskiej to będzie rekord świata -ktoś kto nie umie zorganizować do wyborów swoich ludzi z partii nie powinien jej przewodniczyć to po pierwsze a po drugie skłucajac członków i start liderów tej partii z innych komitetów niż PO to błąd polityczny Pruka pan pruk nic nie do zaoferowania mozna było tak jak innych kandydatów posłukac w KMI jego pełnimocnik jego wypowiedzi to żenada wszystko w kutnie zrobi nam bez wydania żadnej złotówki z budżetu miasta to jest dopiero HIT brawo panie pruk czy dotej pory prowadząc firme wykonuje pracę bez wynagrodzenia. poczekajmy do 11.11. zobaczymy mi21 kto miał rację i jaki wynik osiągnie skłucona platforma skłucony pis

'rozumiem zwolenników UPR, którego nie ma, że pojawiający się znikąd kandydat ma dowartościować Samoobronę , jedna,drugą, Upr, LPR czy kogoś tam' laszlo, czy jak tam się zowiesz, co Ty za głupoty pie*****sz? Gdzie widzisz UPR w gromadce zwolenników Kowalczyk? Fatamorgana? Może lekarza zawołać?

mam wrażenie, ze SLd+ cos tam dość słabo idzie - chyba jednak za nadto osłabiło się w okręgu 3 ma niepełną liste, wyjście z okregu 1 Maślaka i brak Lesiaka - ok .400 głosów poprzedino, w okregu 4 brak Papiewskiego i Koszady - też ok . 400 głosów - to dość ryzykowne. Dębski jest dość niemrawy w kampanii. Nie wiem czy opcja na młodych da im dobry wynik - z młodych jedynie Gierula jest dość aktywny i działa - reszta Michałkiewicz i Dębska są ledwo rozpoznawalni , a Serenda - ciekawe czy po anigielsku -by się poddał, fajnie patrzy. kaczmarek łapie drugi oddech -= bo to dlaniego szansa na wejście do gry - sejmik chyba pewny. emoji

mam pytanie. Komu kandydat z ramienia sld+ niejaki Serenda będzie patrzył na ręce?. tak ma facet napisane na plakacie wyborczym, czy to całe motto tego Pana? Inny jest do bólu szczery 'żadnych onietnic, żadnych kłamstw'. Czy według SLD obietnica znaczy kłamstwo? Kto wam te hesła powymyślał ? Pytam bez zbytniej troski o ich siłę rażenia.

brawo róg,popieram twoja wypowiedz a ciebie laszlo niech wala w **** twoi panowi parowo jedna.....

w piątek na słupie ogłoszeniowym zastrzeżonym dla ogłoszeń urzędowych wisiał plakat kwd, jeśli tak ma wyglądać przestrzeganie prawa, to temu panu dziękujemy, a swoją drogą co na to straż miejska, która była podobno powiadomiona o tym fakcie.

miki a czy nie zauwazyles ze w poprzednich prawie 200 postach to tylko klakierzy burzy? gdyby kowalczykowa miala 10% kasy wyborczej burzynskiego..

a gdzie podziala sie sonda? a moze dla kci jest niewygodna?

Oczywiście Burzo, mozemy przyjąć twoją spiskową teorię dziejów. Ja tak somo jak i tym ma prawo do poglądów, sympatii i uprzedzeń! Skoro na tym forum roi się od klakierów Kowalczykowej czy Dębskiego to dlaczego nie ma prawa mieć ich i Burzyński? Pozdrawiam wszystkich oszustów i również czekam do ostatecznego rozstrzygnięcia!

miki zajmij się sobą! Pewnie ty jesteś jego adminem kww burzynski i sam kręcisz wałki by twój zleceniodawca wygrywał sondę!! Ale to się już niedługo zweryfikuje emoji naszczęscie!!

bicycle - ścieżek 4 lata temu nikt w rządzących nie obiecywał, więc nie wypisuj, że ciągle obiecują.

Admin burzyńskiego pewnie robi prządek z nabijaczami pani Kowalczykowej. Wybaczcie ale wczoraj w ciągu 3 minut przybyło jej 60 głosów. Ktoś cos manipulował. Oby takich oszustów jak klakierzy Kowalczykowej było jak najmniej!

i metra emoji

to prawda- wszystkie programy podobne zegrały sie od 1989 roku co by tu wymyślić znowu....??? Czego nie mamy w Kutnie ?.....lotniska

wszystkie programy kandydatów na prezydenta podobne , najbardziej mnie śmieszą 'ścieżki rowerowe ' temat żelazny : jak teraz mnie wybiorą to juz napewno będziecie rowerkami jeździć...i tak co 4 lata....Jednym słowem huzia na kasę... emoji

Burzyński to wspaniały facet! Po prostu nasz prezydent i żadni pseudopolitykierzy tego nie zmieni.

Juz za tydzień dzień prawdy dla wszystkich kandydatów , szczgólnie jestem ciekaw jak bedzie wygladac sytuacja w tzw blokach w szczegolności PiS-LPR-SO-SP i manewr z poparciem kandydatów LPR do rady Miasta przez Samoobrone RP (Andrzeja Leppera).JAk wplynie na wynik wyborczy PiS-u zamieszanie z Ceranowskim w Agromie i kłutnie w samym PiSie (wielu czołowych dzialaczy tej partii w kutnie nie zanlazlo sie nawet na listach wyborczych ).

najwyzszy czas obserwatorze przemyć oczy... bo coś niedowidzisz i źle widzisz...

Wcale się nie dziwię tym zupełnie zmanipulowanym sondażom na stronach KCI.Przecież dobrze wiemy że klakierzy Burzyńskiego działają w sposób bezwzględny i jeżeli Burzyński nie jest w stanie ich pohamować,to nadaje się na prezydenta tak samo jak za pszeproszeniem Fryz nadaje się na ministra kultury.Dopiero urna zweryfikuje zakres poparcia.Klakierzy przynoszą Burzyńskiemu szkodę,a Burzyński facet bez 'jaj'nie jest w stanie tego przerwać i dlatego najwyższy czas odesłać go do domu.

Obserwuje obie sondy przedwyborcze na KCI i stronie Pana Burzyńskiego i co zauważyłem. Pan Burzyński już na swojej stronie KWW Burzyński zaczął robić cuda nad urną w wynikach sondy!! Jak to się dzieje ,że konkurentom ubywa głosów a Burzyńskiemu przybywa?? Ja rozumię zmiany procentowe ale liczba głosów oddanych niemoże maleć!! Przecież niemaożna wycofać swojego głosu!!!! Moim zdaniem to oszust!! i napewmo niechce takiego prezydenta w tym mieście!!!

idea niepłacenia radnym może się podobać , trudno powiedzieć czyjest dobra. Pamiętam deklarację starujacego w wyborach, że będzie oddawał dietę ,a gdy został radnym chyba się z tego wycofał.Mnie bardziej wydaje się , że ktoś , kto nigdy nie był radnym a chce nim byc - głosi takie poglądy- bo przecież nik nikomu niczego nie moze zagwarantować. praktycznie co kadencja zmienia się sład rady - chyba tylko Wielemborek jest od początku radną - 4 kadencję - musi odpowiadać wyborcom , bo ją wybierają, czy się to komuś podoba czy nie. W podobnej sytuacji była jeszcze Koszadowa , nie wiem kto jeszcze. To nie wiek , czy bycie nieradnym decyduje o tym kto wygra a kto nie emoji

Apeluję żeby wybierać kandydatów , którzy nigdy nie byli radnymi ...dajcie ludziom zarobić, przynajmniej sobie coś kupią ...starym radnym już dziękujemy .....cała idea samorządności będzie dotąt bzdurą dopóki radni będą mieli płacone ( 4 lata = 40.000zł plus swoja pensja z zakladu pracy bo przecież bezrobotnych wsród nich nie ma) plus 'układy'. Tylko człowiek nie biorący pieniędzy może coś społeczeństwu ofiarować. Oczywiście koszty dojazdu czy inny uszczerbek finasnowy z tego powodu powinien mieć zwrócony. - Mówiąc prawdę radni nie odgrywają żadnej roli zwłaszcza w gminach czy małych miastach wszytsko odbywa sie pod dyktando wójta, burmistrza , prezydenta.....albo jesteś w klice albo ....nie

Drogi panie Administratorze. Gdybyśmy byli w świecie Nibylandii, Łukaszenkolandii czy w tym typie państw niczemu bym się nie dziwił. martwi mnie to nico -bo myślałem, że KCI trzyma lub będzie trzymało pewien rozsądny poziom. rozumiem zwolenników UPR, którego nie ma, że pojawiający się znikąd kandydat ma dowartościować Samoobronę , jedna,drugą, Upr, LPR czy kogoś tam.Sami nie jesteście chyba w ciemie bici, żeby w to wierzyć. Nie chce mi sie wierzyć również w to że możecie w tym uczestniczyć. Traktuje to zabawowo , ale widzę że to przeradza się w coś nieładnego . pozdrawiam emoji

Sprawa nagłej, niespodziewanej zmiany ilości głosów w sondzie zostanie zbadana. Jeśli okaże się, że zostały onenieprawidłowo oddane, sonda zostanie przywrócona do pierwotnego stanu. W tej chwili mamy jednak za mało danych, aby cokolwiek kategorycznie stwierdzić.

Gdzie jest kampania Ceranowskiego/PIS/ kandydata na miejskiego radnego i byłego trzeciego dyrektora 'AGROMY'?Jest wielce zastanawiająca bezczynność kampanijna Ceranowskiego/PIS/,która całkiem przypomina bezczynność Ceranowskiego/PIS/jako czterotygodniowego,trzeciego dyrektora 'AGROMY'.Pilarczyk czwarty dyrektor 'AGROMY' odnosi sukces,przetrwał już na stanowisku trzy dni.Wojewoda Pietraszkiewicz/PIS/ chyba zapomniała o 'AGROMIE' ,czas biegnie nieubłagalnie ,przydałby się piąty dyrektor!

leszlo miki ale z was przy****sy burzy!! Aż przykro czytac te bzdury które piszecie!! Ale jaki faworyt takie i poglądy!1 Dno totalne!!

Po Prostu działacze Kowalczykowej klikają namiętnie, żeby poczuć się silniej...

polecam forumowiczom porównanie rankingu prezydenckiego KCI z Po Prostu. Ktoś tu nieźle sciemnia . W drugim jest Puk, Dębski , Burzyński , pozostała częśc ma poparcie na granicy błędu statystycznego . / z małym wyjątkiem Klimeckiego/ w KCI obecnie prowadzi nikomu szerzej nie znana Kowalczyk - 33% , to nijak ma się do rzeczywistości . Przypominam , że jeszcze wczoraj Burzyński miał pnad 40% , Pruk chyba 20 , Dębski i Klimecki po kilkanaście. Wyraźnie widać, że ktoś manipuluje tymi danymi - proponuje KCI żeby obok procentów podawać ilość głosów. Ciekawe o co chodzi - coś chcemy wymusić na Burzńskim po wyborach - a to heca emoji

No właśnie. Apropo kapitalizmu. Ci wszyscy kandydaci to sa kapitaliści i wyzyskiwacze. Ludzią karza pracować a sami to co. Tylko pieniondze liczom. Ja wole za lewicom, bo przynajmniej za komuny nie było tylu bogatych co teraz. 100 razy wole Debicha i Sapiejke od tych cinkciarzy.

Już widać, że po KPB będzie hotel Komorowskiego i trzeba się cieszyć.Niech Sapiejka kupi Hodowle Buraka przy której się fotografuje wyborczo a budynki nadal puste, niech Dębski kupi sprywatyzowaną Agromę i td.niech to nasze miasto żyje a nie straszy pustostanami.Kupują ci co mają pieniądze,inni będą pracować - w kapitaliżmie wszyscy nie będą kapitalistami ale mają godnie żyć i o to trzeba dbać,nie zazdrościć innym.

NIE KŁAMIĘ !!! Prezydentem się bywa a każdy człowiek ma tylko jedną twarz do końca życia i nie o prawo tutaj chodzi a o aspekt moralny .Komorowski stracił twarz za 250 tys. zł TO NIE JEST CZŁOWIEK GODNY ZAUFANIA PUBLICZNEGO. Panu Burzyńskiemu życzę więcej odwagi w podejmowani trudnych decyzij . Powinien był wcześniej wyrzucić Komorowskiego (przecież sam chyba nie ma nic na sumieniu)

NIE KŁAM! Wszystko było zgodnie z prawem i nie mieszaj w to prezydenta. On pokazał, że prywata w urzędzie nie ma miejscu podczas sytuacji gdy nie dopuścił żony swojego wiceprezydenta do konkursu. Zyskał wtedy mój głos, bo pokazał prawdziwą praworządność. Układ się broni, bo wie, że Burzyński jeśli wejdzie na drugą kadencję to już rozbije go do konca. A w komitecie miasto i wies jest wielu wspaniałych ludzi, nie dziwie sie, że Burza ich poparł.

BURZYŃSKI TO DYPLOMATA NAJLEPIEJ LUBI CISZĘ I SPOKÓJ. TYMCZASEM WICEPREZYDENT KOMOROWSKI ZAMIAST ZABEZPIECZYĆ INTERES MIASTA PO UPADŁYM KPB KUPUJE SYNOWI ZA ŚMIESZNE 250 TYS.ZŁ.BIUROIEC- MAJĄTEK WYCENIONY WCZEŚNIEJ NA KWOTĘ 1 ML 600TYS.ŻŁ . PISKORSKIEGO GDY ROBIŁ PRYWATNE INTERESY NA BOKU WYRZUCONO Z PLATFORMY Z HUKIEM . TYMCZASEM BURZYŃSKI CO ZROBIŁ ? POPARŁ MIASTO I WIEŚ - KOMOROWSKIEGO . TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI . PANIE BURZYŃSKI A MOŻE PAN MA CICHE UDZIAŁY W INTERESACH KOMOROWSKIEGO . GDYBYŚCIE TAK WYGRALI WTEDY MAJĄ MIASTO I POWIAT. TYLKO PATRZEĆ JAK Z BIUROWCA PO KPB KOMOROWSKI ZROBI HOTEL A MOŻE TAK UDA SIĘ W NIEDALEKIEJ PRZYSZŁOŚCI PODOBNIE PRZEJĄĆ SZPITAL. TO DOBIERO BYŁBYŁ HOTEL. KOMOROWSKI SIEDZI W RECEPCJI A PAN BURZYŃSKI JEGO CHŁOPCEM ODŻWIERNM . 

Burzyński ma jedną poważną zaletę! Wie, że może przegrać i nie popełnia błędów Dębskiego sprzed czterech lat. Wtedy Dębski był pewnien wygranej i ignorował przeciwnika. Ja wskazuję na Burzyńskiego.

Drogi Obserwatorze ! Zdaje mi sie że to ty nieco błądzisz. Przypomina mi się poprzednia kadencja rady - Burzynski był najbardziej bojaźliwym radnym . Przed niewygodnymi głosowaniami wychodził, lub sie wstrzymywał . Co do smrodów - rozmawiałem oststnio z kutnowskim biznesmenem , który był oburzony polityka udzielania zwolnień z podatków od nieruchomości dla zaprzyjaźnionej firmy hotelarsko-gastronomicznej , w której zadziwiająco często widać prezydenta i wice , może bardziej wice. To jest też smrodek , ale poprzez różowe okulary i zatyczkę w nosie może tego nie widać. emoji

Laszlo,chyba żle oceniasz.Za Prukiem ciągną się różne 'smrody' i zapewne dlatego on i całe PO dostaną w 'd'.Dziadzio Klimecki i białoczerwona ciocia Kowalczykowa też raczej nie będą sie liczyć.Zwycięzcą będzie ktoś z tandemu Burzyński-Dębski,ze wskazaniem na Dębskiego.

Miłosnicy Zbyszka i Jurka mają chyba tyle samo racji . tak jak przed poprzednimi wyborami Burzyński nie był murowanym kandydatem na prezydenta , tak teraz Pruk zdaje się byc czarnym koniem tych wyborów. Nie wiem czy dobrze oceniam , ale Dębski moim zdaniem stracił zupełnie impet. Pruk mimo gorszej pozycji na starcie nie daje za wygraną . Burzyński jest oczywiście na czele list , ale pamiętajmy że sondaże nie głosują , sa zreszta obciążone sporym marginesem błędu. kandydatowi PISu , mimo całego szacunku dla Klimeckiego , szkodzą zawirowania wokół Agromy i ceranowskiego, widać tu że nie ma tu jakiejś strategii - na samym szyldzie do fotela się nie dojedzie. Myslę ,że po powrocie z podróży na groby bliskich zacznie sie robic coraz goręcej. Pozdrawiam forumowiczów w dzień po zaduszkach emoji

Obserwator po raz kolejny klamie. Sprawa powinna trafic do sądu bo pomawia urzednika państwowego. [b]Burzyński był dziś na urlopie. [/b]A to wiem z tego względu, że dziś z nim rozmawiałem w klubie biznesu! Myślę że tym tekstem Obserwator pokazał co jest wart i co warte są jego uwagi na tym forum! Oby wygrała prawda i Burzyński!

Wszystkie Zbyszki i Krzyśki to fajne chłopaki. To były dobre cztery lata dla Kutna, chyba nikt nie zaprzeczy. Wybaczę im tę Unię Wolności, też popełniłam parę błędów.

A skad ty obserwator mozesz wiedziec ze Burzynski nie był dzisiaj na uropie w czasie rozdawania ulotek. Zadzwon do urzedu i sie dowiedz a nie insynuujesz. Ja wiem, że chcialbys aby rozdawal ulotki w czasie pracy, niestety spotka cie zawod.

Burzyński raczej nie jest na urlopie.Jeżeli rano rozdawał 'na mieście' ulotki zamiast pracować w urzędzie, to jest kolejny przykład jego twórczo odpowiedzialnej pracy.Lubię takich społeczników i tytanów pracy,lubię jak śpią i napewno nie zagłosuję na niego i członków jego drużyny.

śledzę z uwagą wszystkie wypowiedzi i czasami mam wrazenie, ze co nie którzy to nie są z tego miasta.jesli chodzi o kandydatów na głowę naszego miasta to jedynie Burzyński tak naprawdę się do tego nadaje bo jest nie konfliktowy i potrafi rozmawiać z kazdym i z gamoniem i doktorem!Burza ma mój głos

drogi yahoo! Nie wiem czy jesteś wyrzucony z PO czy sam się ewakuowałeś. Była pewna grupa w PO która grała na dwie strony - na strone Burzyńskiego i troszke na Pruka , gdy było to wygodne. Jeśli pojmuje się partie jako wąskie grono kolegów od browarka to masz racje - przesledziłem np. skład tzw. pięknych chłopaków - od gry w nogę - Wdowiak, Komorowski, Debich, Motylewski. Pewnie i Kierzkowski. Matka założycielka - obrażona ponoć na Książka startuje od komorowskiego - a to pruk nie kto inny walczył by wróciła na miejsce dyrektora KDK. to Pruk walczył by Debich był prezesenm rady nadzorzcej agencji a później prezesem . teraz grupka eks unitów odkryła się , bp liczy że jak Burzyński wygra to oni w pierwszym rzędzie cos dostaną - interes partiijest inny ,nawet jeśli Pruk przegra to trzeba na niego stawiać i głosować , bo na tym polega właśnie partia a nie partyjniactwo jakie uprawiacie - pozdrawiam . 

yahoo ty chyba nie kumasz bo mozesz glosowac na te dwa komitety(troche urzednicze)bo jeden jest miejski a drugi powiatowy..a z ta troska o kazdego to nieco przesadziles

Pruk i jego kolesie rozłożyli na cztery łopatki P.O. w Kutnie. Ideał partii sięgnął bruku pod ich przywództwem. Byłem za P.O. ale pod ich rządami mają w d... partię i wyborców. Kręcą własny interes. Jak się dostać do żłoba. Ludzi z P.O. mają za debili. Szkoda. bo w P.O jest wielu wartościowych ludzi. Wszystko zrobią aby nik z P.O. nie dostał ani jednego mandatu. W takim razie głosujmy na komitet Burzyńskiego lub Komorowskiego, Bo oni się sprawdzili i nie traktują człowieka jak rzecz.

obserwator co cie tak meczy..moze troska o dobro panstwa czy jakas wyimaginowana czy rzeczywista zawisc..jezeli to pierwsze to pewnie masz dobre propozycje dla Polski(a jezeli masz to je ujawnij)..a jezeli to drugie to oczywiscie zwykle ludzkie uczucie po nim nastepuje nienawisc ktora jest przyczyna kazdej agresji..no ale tacy jestesmy jednoczymy sie na chwile w waznych momentach(np smierc papieza) powodzenia w tropieniu spiskow dziejowych

Czy Pan Burzyński jest może aktyalnie na urlopie?? Jeśli nie to powinien zajmować się sprawami miasta w magistracie a nie w godzinach pracy rozdawać ulotki przy targowicy. Czyżby się czegoś obawiał, że sam fatygował się w tak zimny poranek do 'ludu' i agitował??? WOW Co za poświęcenie dla ...(miasta??)

Obesrwator - masz rację. Jeszcze trochę i usłyszymy o aferach itp.

Pan Ceranowski pewnie zostanie Wojewodą Łódzkim a Pani Wojewoda dostanie posadkę w ministerstwie ... A miało być inaczej i oczywiście dużo lepiej. A jest tak jak zawsze partyjniactwo i poplecznictwo a w PiSie to już chyba największe.

Kto wie co robi teraz Ceranowski kandydat na radnego i były trzeci dyrektor 'AGROMY'?Czy zajmuje się tylko kampanią wyborczą do rady miejskiej? A propos- dzisiaj mija drugi dzień urzędowania czwartego od czterech tygodni dyrektora 'AGROMY' i zapewne wojewoda Pietraszkiewicz /PIS/ zapomniała odwołać czwartego i powołać piątego dyrektora .To oczywiste przeoczenie i chyba niedługo wojewoda naprawi swój błąd.Pani wojewodo i panowie z PIS prosimy do roboty,tęsknimy wręcz za waszymi'szybkimi i odpowiedzialnymi' decyzjami.

do Ciekawy: Jak by nie było innych partii to Fryz pewnie do SLD by się zapisał, żeby się tylko załapć. A swoją drogą śmiem przypuszczać że chyba znasz pana F. Tak dobrze pamiętasz przebieg jego drogi politycznej?

I właśnie dlatego Burzyńskiemu i Prukowi należy powiedzieć zdecydowanie n i e ! Panowie wasz czs już się skończył.

K****, ludzie, bronicie układu. Zrozumcie, że konkurenci Burzyńskiego czy Pruka nie zarzucają im braku fachowości, tylko wykorzystanie wiedzy, którą niewątpliwie posiadają, do własnych celów, a nie dla dobra wspólengo.

Marzy mi się jedna tura wyborów prezydenckich i zwyciestwo p. Burzynskiego jest to sensowne.zgadzam sie z Kasia a Kazik błądzi (moje zdanie)Na drugim miejscu stawiam na p.Jerzego Pruka

do Kdk: Zapomniałeś: Fryz był jeszcze w ZChN i Partii Centrum Religi. Ale w porównaniu do reszty LPR (Feliniak i nie tylko) co zaczynała w partii Tejkowskiego, a potem zaliczyła Samoobronę, to on jeszcze nie jest najgorszy...

Juz się zamotałem! Może ktoś rozjaśni mi pewną kwestię. Pan Feliniak miał nie kandydować na żaden urząd czy mi się przewidziało? Otwieram Magazyn KCI i co widzę?! Robert Feliniak - Kandydat do Rady Miasta Kutno... Niech ktos mnie oświetli bo na czas wyborów z premedytacją nic nie czytam o polityce (bajki to mama mi w dzieciństwie czytała).

Kasiu wolisz wszystko po staremu, brak perspektyw, byle jakość, brud w mieście to wybierz Burzyńskiego. Ten prezydent pokazał już że niewiele potrafi. Dał się okpić swojemu zastępcy przy kupnie KPD, WIELKIEGO BUDYNKU ZA ŚMIESZNE PIENIĄDZE, chyba że razem zrobili dobry interes dla siebie.

Burzyński, Dębski i Pruk to jedyni kandydaci, którzy mają coś do zaoferowania miaszkańcom Kutna i którzy reprezentują poziom wiedzy nezbędny do tego aby być Prezydentem Kutna. Ja wybieram Burzyńskiego bo po prostu się sprawdził i jest bezkonfliktowym politykiem. A kłótni i waśni mam już dosyć w polskiej polityce.

Burzyński stanowcze nie

~wyborco, Komorowski bardzo pracowity gdy chodzi o jego interesy, a Burzyński swój chłop dla swoich, patrz ulgi podatkowe. Nie nadarmo baner wisi przede hotelem Rondo. Zyt dużo widziałem ' za zamkniętymi drzwiami'.

Burzyńskiego i Dębskiego wieszali wczoraj wieczorem, pewnie żeby dziś obory nie robić. Ale Ewo czego sie spodziewałas po LPR i Samoobronie? No i tej Pani, która tak wiele złego wyrządziła mieszkańcom Kutna!?

Dziś jest czas ciszy i modlitwy i tak też myślałam dopóki dnia 1 listopada nie zaczeto wywieszać plakatów wyborczych pani Kowalczykowej popieranej przez LPR i Samoobrone jedyne plakaty które pojawiły się dzis na słupie ogłoszeniowym na osiedlu na którym mieszkam liczy sie tylko wygrana mojego głosu już nie dostaniecie.

Jak byk, wół czy burak patrzy z pozycji koryta to nic innego nie zobaczy tylko koryto. Czasami gdy pije wodę to może zobaczy swoje odbicie i może stąd te chamskie odzywki, bo widzi jakiegos buraka - pozdrawiam oszołomów

Pozdro dla woła patriota, jestem szrym obywatelem naszego grodu i szlak jasny mnie trafia jak jakies zblazowane pały oczywiście najprawdopodobniej kandydaci wielcy od siedmiu boleści wytykają swoim rywalom do stołków błędy .Sami są zajebiści ale w braniu kasy i nic nie robieniu.Ludzie obudźcie się przeciez oni nic nie robią i nie zrobią w przyszłości , oprółcz hapania dla siebie kasy i swoich najbliższych.Do Laszlo ciekaw kim ty jesteś ???????????????

do patrioty ...podoba mi się Twoja wypowiedź...tafiłeś w sedno używając prostych słów ciekawe jak kandydaci się teraz czują ?

na tym forum scierają się przyszli odbiorcy diet ( 1000 zł)bo nie widac żeby wyborcy pisali i tak bardzo się angażowali , aż pianą te forum ocieka

hej b-jakis tam 52 napewno jakis lub jakas jude won z kraju nie ma tu dla ciebie miejsca , hahahahahahaha

partiota i ktoś tam powinni chyba zacząć brać jakies pigułki , może im to nie pomoże ale na pewno ich uspkoi. Takiego buractwa to nawet we wczesnej fasie Endriu w pasy nie słyszałem. pozdrawiam

Popieram patriote brawo za trafne określenie głupot wypowiadanych przez Laszlo.

Ci co tweierdzą, że Burzyński to 'swój chłop' tylko dobierał sobie złych współpracowników po części mają tylko rację a mianowicie , mają rację że jest 'swój chłop' natomiast nie zgodzę się na to , że 'dobierał złych współpracowników'. Uważam, że zatrudnienie na stanowisku z-cy Prezydenta P. Komorowskiego to był 'strzał w dziesiątkę'.Przecież ktoś jeżeli chociaż troszkę ma pojecia o pracy Urzędu Miasta w Kutnie powinien wiedzieć ,że właśnie dzięki P. Komorowskiemu powstały wszystkie ważniejsze inwestycje w mieście i właśnie dzięki jego działaniom, jego pracowitości Prezydentem Miasta na następna kadencję będzie właśnie Burzyński.

Z drugiej strony Ochni. można nie lubić Pruka, Pawlaka, Książka. Można się obrażać na rzeczywistość . Można Fryzowi wytykać bycie w innych partiach czy pani Wielemborek Bóg wie co. Sikorze dorzucać do pieca. A. Koszadzie wytykać jakies nie wiadomo jeakie rzeczy. Stawiam orzechy przeciw dolarom , że wszyscy , może z wyjątkiem Fryza - tylko dlatego że lista LPR niepełna - zostana radnymi. Mam wrażenie że to oni a nie ty z drugiej strony lustra się mylisz . Elektorat chyba najlepiej wyczuwa sciemę i po prostu nie głosuje. Żadna z wymienionych osób chyba się nie wypaliła i jak widaż 70 -Wielemborkowej w niczym nie przeszkadza. Masz inne poglądy - twoja sprawa - rzeczywistości nie zaczarujesz.

bobek popieram

Uważam, iż należy postawić na ludzi nowych młodych niech się troszkie dorobią na tych djetaach bo bidulę ledwo już przędą. Natomiast stanowcze nie dla skostniałych radnych NIE dla Pani Wielemborek (nie se dożywa starości w spokoju) NIE dla Pana Jacka Sikory (za to że jest jak ten FARBOWANY LIS) NIE dla Pani Koszady ( za przekręty wiadomo jakie) NIE dla DĘBSKIEGO i BURZYŃSKIEGO (NIECH NO PODADZĄ DO WIADOMOŚCI ILE TO MIASTO MA KREDYTU)

Najpierw był w ROP potem w Solidarności, a teraz w LPR. Ciekawe gdzie pan Fryz się zapisze się jak braknie LPR-u?

Drogi laszlo! Na listach Platformy jest wiele cennych osób. Chodzi o to, że kilka kluczowych postaci nijak nie pasuje do ideałów Platformy Obywatelskiej i jej inteligenckiego charakteru. Jerzy Pruk - jako jeden z liderów kutnowskiej Unii Wolności był i jest rozsądnym politykiem. Ale brakuje mu wyczucia i dobrego smaku. Osoba z dobrym smakiem - w tym wypadku politycznym - nie zagłosuje na kogoś takiego jak Książek czy Pawlak. Trzeba głosować na tych, którzy działają w poczuciu odpowiedzialności i HONORU!

do z drugiej strony Ochni.Niepotrzebnie się tak pastwicie nad Stankiewicz - Książkiem, Pawlakiem i kims tam. Jka rozumiem Stankiewicz głosująca za ideałem - jak sądzę - była dobra , podobnie Książek czy Pawlak , teraz są odrzy godni . Już widzę jak uw- moralność przedziera przez te informację- Ideał sięgnął bruku - Dobre sobie . Jak zobaczę jakiś ideał chodzący to zaraz o wszystkim rozpowiem . porządni ludzie sa wszędzie - w SLD, PISie, PO, LPR a widze że niektórzy widzą jak daltoniści tęczę- jest czarna lub biała. emoji

do patrioty. Drogi oszołomie , można małpie dać mikroskop i ta być może wbije nim gwóżdź w płot - ale ile szkód przy tym narobi. Mnie twoje wulgaryzmy nie wzruszają . świadczą , że ja to ty mówisz - masz bolec zamiast mózgu. A tak nawiasem to nie grypsuj mały , bo to nie to miejsce. Masz gorączkę to coś weź zmoże ci przejdzie . emoji

Nie ma już radnej Stankiewicz od 27 września jest byłą radną, która dostała się do Rady z listy Samoobrony. Dziś pani Stankiewicz jest kandydatką Platformy. Do tego synel Kowalczykowej, Książek i Pawlak. Ideał sięgnął bruku!

Polityków złodzieji trzeba eliminować. Tak zrobiła PO z byłym prezydentem Warszawy Panem Piskorskim , który swoją postawą dawał dowody że pełnione funkcje są mu potrzebne do robienia własnych interesów. Na szczeblu lokalnym w Kutnie takm piskorskim jest prezydent Krzysztof Komorowski i jego słynny biurowiec KPB.

Stąd co wiem radna Stankiewicz pozostała nadal radną niezależną, startuje tylko pod partią PO.

podtrzymuje to co powiedziałem wcześniej odnośnie naszych polityków są zwykłymi złodziejami i kropka!Nie będę ubliżał kobietom lekkich obyczajów nazywając ich(polityków) tak samo.Szacunek dla kurewek. A ty jakiś tam Laszlo nie podniecaj się bo widzę że jesteś zwykłą oparówą jednego z nich i bolcują ci tyłek dlatego jestes taki przyjazny dla swoich panów.................

To nawet dobrze, że Samoobrona poparła Ligę i odwrotnie. Jest nadzieja, że starzy wyjadacze SLDS-UP będą pozbawieni pewnej ilości głosów. : emoji

No to Liga z SO zamiesza w Kutnie podczas wyborów , niedosyc ze w bloku to jeszcze sie nawzajem popieraja .PiS sie chyba powinien przestraszyc .

he he he przyszli radni tu piszą z wielkim znawstem tematyki.....niedługo sie pobiją

Kłamiesz jak z nut,albo z zamulonego dna Ochni.Firma nie upadła tylko jak Dębski został prezydentem w 98r,wycofał się z biznesu,co jest całkiem naturalne i normalne,oczywiście w przeciwieństwie do praktyk stosowanych przez twoich idoli z byłej UW/Kmorowski,Kurczewski-Nowy TBS/ i Platformy/Pruk-Zarząd Inwestycji/.Pomieszanie działalności samorządowej z prywatnym biznesem jest niedopuszczalne i powinno być wyeliminowane ,nawet wbrew protestom liberałów czy inaczej komunistów-liberałów,których wydajesz się nieodrodnym synem.

Wiesz Obserwatorze warto równiez przypomnieć fakt, że gdy Dębski zaczął działalność na własną rękę i otworzył firmę... Firma upadła... A na Państwowej posadce każdy jest dobry bo nie ważne jakim jest specjalistą! Jak trzeba Państwo dołoży! Tylko po tym nie poznaje się prawdziwego specjalisty!

Odpowiedz sobie sam na proste pytanie- kto normalny i odpowiedzialny decydując się na start w wyborach prezydenckich w tym samym czasie kiedy prowadzi kampanię ,rozpoczyna np.nową pracę zawodową angażując się w nią bardzo? Jeżeli jesteś w stanie wykrzesać z siebie choć trochę intelektu,to uzyskasz prawidłową odpowiedż,chociaż w to wątpię,ale serdecznie ci tego życzę ,jestem bowiem pozytywnie nastawiony do ludzi i rozumiem różne ułomności.Życzę ci kolorowych snów,więcej optymizmu i wyrzuć z siebie żółć i nienawiść.Dobrej nocy po drugiej stronie ochni.

Konkrety a nie demagogia! Ja stawiam konkretne pytania i racjonalne tezy! Gdzie pracuje na etat? z czego sie utrzymuje! Twierdzi, że w Związku pracuje społecznie/za darmo. Czyli tak jak wcześńiej jest to zajęcie dodatkowe. A skoro jest taki świetny to dlaczego nikt nie chce go zatrudnić? Oczywiście Dębski to dyrektor z zawodu. Szkoda, że swoje stanowiska zawdzięczał partii a nie kwalifikacjom...

czytam te głupawe teksty powstałe po drugiej stronie ochni i zastanawiam się jaki jest powód twojej frustracji? praca społeczna też jest pracą,szkoda że społeczników mamy coraz mniej.Tobie zapewne typowemu dziecku platformy lub kiedyś UW ,pojęcie praca społeczna jest zupełnie obce.Liberałom wszystko kojarzy się ze szmalem i tak już zostanie.Myśle że powodem twojej frustracji i braku równowagi są kłopoty z pozytywnym myśleniem.Przypominasz teksty kiedyś kultowej kapeli 'Defekt Mózgu' ,czy jesteś na jej występie po drugiej stronie ochni? Zapamiętaj sobie przesłanie Skiby który pięknie określił 'antykomuniści są przeżarci komunizmem'.

Ooo! Czyżby Dębski kłamał twierdząc, że pracuje tam społecznie -tzn. nie na etacie? Bo jeśli jest tak jak piszesz to mamy skandal i małą aferę! Ja się pytam skoro jest taki świetny to czemu nie pracuje zawodowo? Dlaczego nikt nie chce go zatrudnić i dac mu pensję? Bo teraz nie zarabia bidulek... Choć fakt - jak zarabiał po 214 tysięcy rocznie na państwowej firmie to teraz ma z czego żyć...

czy po drugiej stronie ochni panuje tzw'pomroczność jasna' łżeelit?Przewodniczący zarządu Związku Gmin nie kojarzy się z bezrobociem i bezczynnością.Związek wykonuje kawał dobrej roboty dla kilkunastu gmin,kończy duże inwestycje za duże pieniądze unijne i przygotowuje sie do następnych.Być może że bezrobocie po drugiej stronie ochni jest powodem twojej dużej frustracji i braku równowagi .Wyluzuj się trochę,poczujesz się lepiej,a może nawet znajdziesz pożyteczną pracę.

'technokrata o rozległych horyzontach' - na bezrobociu... emoji

Myślę że ostatecznie wybór roztrzygać się będzie pomiędzy Burzyńskimi i Dębskim. 'Swój chłop'-Burzyński nie mający szczęścia do współpracowników,ale z ładnym uśmiechem i technokrata o rozległych horyzontach -Dębski ,reszta jest zupełnie mierna.Moim typem jest Dębski,ma zdecydowanie większe możliwości i Kutno może pójść znacznie dalej w swoim rozwoju.

Skład Rady może w dużej mierze się powtórzyć. Na cztery wolne miejsca Pruka, Banka , Maślaka i Koszady Grzegorza mają szanse wejść nowi, małe szanse ma powtórzyćStankiewicz,Łebkowski.Pamiętajmy kandydduje Aleksandra Koszada i Michałkiewicz oraz Gierula,to są prawdziwe lokomotywy. Lewica wyjdzie zwycięsko a prezydentem pozostanie Burzyński.Samoobrony nie widać i PISU też.Najwięcej głosów otrzyma Koszadowa,Sikora, Książek,Wielemborkowa.Przewodniczącą Rady będzie Koszadowa i uspokoi pozostałych .

Oj laszlo, laszlo... A PAwlak, Wielemborek? A inna kandydatka Platformy Obywatelskiej (sic) PAni Adamusiak/Stankiewicz (eks Samoobrona). Co do wyniku Książka - na szczęście nie wynik wyborczy świadczy o człowieku. Laszlo na prawdę uważasz, że mieszkająć w 2 okręgu i sympatyzując z Platformą powinienem zagłosowac na Książka? Ja na prawdę wolę Burzyńskiego bo też z tych okolic polityczneych a poziom zupełnie inny...

Do patrioty ! Proszę nie schodzić do takiego rynsztoka słownego. Można się nei zgadzać ,a tak jest wrażenie że niektórzym internet służy do wypróżniania się z takiego , nawet nie wiem czego . emoji

Drogi kolego z drugiej strony Ochni!. Mylisz się , żądając faktów. Co do Burzyńskiego - jak na radnego - zrobił niezły rezultat/ chyba 180 / - ale nie na faceta, który wygrał wybory- Dębski z tego okręgu 2,5 raza lepszy, Książek podobnie. Co do Krenkego to to rezultat 112 nie oszałamia - Lesiak z tego okręgu z SLD z 175/ nie wszedł. co do Papiewskiego to masz rację - wynik ponad 200, ale nie zapominaj że z SLD, a po przykładzie Kaczmarka , który zmienił SLD na SDPL i zrobił malutki wynik to nie jestem pewien co do papiewskiego. pominąłem Tomasika ze 153 głosami wtedy Samoobrona a teraz LPR chyba - więc to stąd. Reszta wkartce wyborcy . Nie ma co się tak emocjonować

zastanawialem sie kto powinien byc wybranym jako radny.. otóż uwazam ze powinny to byc osoby powszechnie szanowane;a jezeli powszechnie szanowane to i powszechnie znane wiec po co ten caly festyn reklamowy ,przeciez on nie moze spowodowac ze w ciagu kilkunastu dni poprzez pare plakakatow powstanie grono powszechnie szanowanych osob.. a konkluzja jest przykra:albo w kutnie nie ma powszechnie szanowanych osob albo takie osoby nie chca brac udzialu w tym teatrze

a ja powiem tak**** w **** wszystkim politykom bo sa zlodziejami pedalami i dziwkami, pa pa

drogi laszlo: lewica weźmie swoje - Wielemborek -Koszada -Wirska robia spore wynikai. U Burzy tylko Sikora robi niezłe wyniki W PO Książek , Pawlak , nie wiem kto tam jeszcze/ pewno stąd te ataki na nich wna forum/ , w PISie pewno Bieniek, Klmecki . U Burzyńskiego 'robią niezłe wyniki' również sam Burzyński, Krenke i Papiewski. Skąd tak sądze? Dlatego, że co wybory zdobywają więcej głosów od większości przez ciebie wymienionych 'grubych ryb' (np. Klimecki, Pawlak, Wielemborek). Prosze o rzetelność i bazowanie na FAKTACH.

ON dzięki za wskazówkę co do płci, On brzmi lepiej niż NIKT, chociaż nikt lepiej się ukrywa emoji co do bezradności, myślę,że to dość powszechny stan, który zdarza mi się pewnie nie częściej niż Tobie, z tym, że mnie to nie kręci, dlatego daję sobie i tym razem szansę na zmianę sytuacji. wolisz komentować z boku i narzekać czy też się przymierzasz do działania, tylko bardzo Potajemnie?

Co sądzicie o poparciu kandydatów LPR-u przez Samoobrone RP ?

to całkiem trzeźwa ocena sytuacji przedwyborczej. Ten tłum przy SLD robiła również moja 5- letnia siostrzenica, która załapała sie na balony. niestety nie miałam argumentu na to puszczanie eseldowkich balonów, ale trzymałam sie w bezpiecznej odległości. Wrażenie tłumu jednak było. niestety. Co jest z tym Kutnem ? Myślałam,że tym Panom już podziękowaliśmy. Czyżby wspomnień czar i czerwone róże dla starszych niż moja siostrzenica Pań ??????

W Kutnie tradycyjnie lewica ma dość silne poparcie - starczyło spojrzeć na sobotnie wystąpienie na Królewskiej Ugrupowania Komorowskiego i SLD - przy lewicy tłmek a przy wsi i coś tam same pustki. Wszystkich tych , którym marzenia odbierają zdrowy odbiór rzeczywistości radzę spokój. W rzdzie lewica weźmie swoje - Wielemborek -Koszada -Wirska robia spore wynikai. U Burzy tylko Sikora robi niezłe wyniki - W PO Książek , Pawlak , nie wiem kto tam jeszcze/ pewno stąd te ataki na nich wna forum/ , w PISie pewno Bieniek, Klmecki . Ciekaw jestem czy Kłopotowski - wejdzie do pwiatu z 1 miejsca . Czy LPR okaże się na tyle slikna , by chudy i gruby weszli do rady . O komitecie Nasza Ojczyzna - niz nie mówię, bo poprzednie w mutacji Kutno 2001 zrobili cienki wynik. Do Powiatu - także Ziemia Kutnowska z liederem Jóźwiakiem - moim zdaniem nie ma szans

Sądzę że do tej pory jesteś bezradnym bo niewiele mogłeś zrobic a teraz to tylko nowe obietnice

do wszystkich i nikt'a też: mieszkańcy to nie jest jednolita 'masa wyborcza' to niejednorodna grupa OSÓB tak się składa, że ci bardziej aktywni też mają prawo głosu , gdyby ze ścianki zaczęli jakimś cudem korzystać 'Ci którzy chcą porozrabiać' to pięknie,nie sterczeliby pod oknami i na rogach ulic; poza ścianką wymieniłem kilka bardziej 'masowych' pkt-ów, drogie 'nikt' jak już tępić i przycinać to rzetelnie proszę

Do,,z obserwacji' Czy mamy Wam dprzdstawia fotografie rodzinne i życiorysy dzieci?

To Tomka Czyżewskiego. Nie rób sobie tu reklamy.Ścianką spinaczkową dla niektórych tylko mieszkańców chcesz przyciągnąc wyborców.Przecież tam pójdą tylko Ci którzy chcą porozrabic.

myślę sobie - a pomyśl dlaczego Polaks ma średnio przez 4 lata 3,5% wzrostu a Kutno ponad 10%? Dlaczego inwestorzy są tutaj a nie w Sradzy, Skierniewicach czy Włocławku? Burzyński mówi wyraźnie - Jest koniunktura! Ale koniunkturę jedni wykorzystują a inni nie. Burzyński wykorzystuje.

Dlaczego Dębski jest na bezrobociu skoro jest taki świetny? Dlaczego nigdy żadna prywatna firma - która liczy się z groszem i kompertencjami - nigdy go nie chciała? Skakał po stanowiskach z układu partyjnego byłej nomenklatury komunistycznej a następnie SLD... No i się skończyła a przez takie zawłaszczanie Państwa AGROMA będzie sprzedana!

czym Wy się ekscytujecie no ....czym ????

Obserwator masz rację. Tylko głupiec, albo zacietrzewiony laik bredzi głupstwa o Dębskim. To jest facet z jajami. Przez okres swojej kadencji zrobił naprawdę wiele - dowody tego będą widoczne przez wiele, wiele lat. Bezrobocie było, jest i będzie jeszcze długo. Za Burzyńskiego nastąpił ogólny wzrost gospodarczy w kraju - w tym również i w Kutnie, czego nie należy wyłącznie przypisywać obecnemu prezydentowi. Ekonomiści doskonale wiedzą, że taka jest koniunktura - zachodni inwestorzy sami pukają do drzwi i nawet nie trzeba większego wysiłku, aby ich szukać, wystarczy zaproponować tereny pod inwestycje, a te w Kutnie dostepne są od wielu lat. Moim zdaniem w wyborach powinien wygrać najlepszy kandydat, a każdy z nich ma dobre i złe strony. Nie ma idealnego. Burzyński aktualnie jest najbardziej zorientowany w problemach miasta i to jego zaleta, ale nie przekreślajmy innych.

Burzyńskiemu i Komorowskiemu do normalności jest tak samo daleko, jak innym różnie pochowanym byłym politykom Uni Wolności jest daleko do swojej nieboszczki partii.Oczywiście klakierzy tych panów nie widzą pomieszania z poplątaniem samorządu i prywatnych biznesów prowadzonych przez np.Komorowskiego iKurczewskiego wiernych druchów Burzyńskiego.Popatrzcie również jak były finansowane w KDK niektóre działania Fryza,radnego i pracownika w jednej osobie.Panowie klakierzy ,to nie jest normalność to jest swoisty układ ,który trzeba przerwać.

Zgadzam sie z Toba z obserwacji, Burzynskiego spot jest normalny i wystepuje w nim normalny facet, a Debski to imperator, ktory tylko widzi siebie. Rownie sympatyczny i przekonujacy jest spot komitetu Miasta i Wsi. Mosingiewicz, Komorowski, Tatarata, Slezak to ludzie co cos dla tego miasta zrobili i sa aktytwni od wielu lat.

To wołanie o ludzi nowych to myślenie magiczne - demokracja nawet lokalna nigdy na nich się nie opierała. Jak chcecie głosować na kogoś o kim nie wiemy nic lub prawie nic ? Nic nie zrobił, w niczym się nie sprawdził, wiemy, że jest młody i ma chęci. Przyjmijmy, że dobre... (też mi kryterium). A może zamiast głosować na młodych, a nie starszych, nowych, a nie już znanych, głosujmy z głową, a nie emocjami: na kompetentnych, o których wiemy, że potrafią działać na rzecz miasta, na sprawdzonych, o których wiemy, że nie kierują się tylko własnym interesem. Wiem, że wymaga to odrobiny zainteresowania, przemyślenia. A my tak wolimy skróty. I za 4 lata znów będziemy wołać o nowych, spoza układu. Piaskownica.

Idą telewizyjne spoty Burzyńskiego i Dębskiego.Co charakterystyczne :Burzyński z ludżmi i wśród nich a Dębski sam, nawet lektor za niego mówi.Co z tego wynika,że dla Dębskiego liczy się tylko on, jego racje i pomysły,dzielić się z nikim nie zamierza ,wyjątkowy autokrata.PS zapytajcie wszystkich kandydatów o ich najbliższe rodziny-żony,mężów,dzieci- gdzie pracują...Każdy skrzętnie unika tych informacji, dlaczego?

Jeśli dokładnie przyjrzycie się zdjęciom w gazetkach wyborczych to co zobaczycie ??? Ciągle co 4 lata te same twarze a pozostali to mięso wyborcze służący do wypełniania list. Ludzie bez ambicji marzący bezkrytycznie o diecie radnego plus 'układach'. Zabierzcie im diety a zobaczycie jacy z nich społecznicy...Ręce i nogi opadają

i nowych - oczywiście

była mowa o młodych [b]i[b][/b]nowych twarzach, co do nowych pomysłów- są też, chociażby dogadać się z Kauflandem i wystawić ściankę wspinaczkową pod dachem [ w dawnej hali produkcyjnej] sprawdzić dokładnie, czy rzeczywiście nie warto wykorzystać złóż gorącej wody [jest tego pod Kutnem duużo]a ze spraw codziennych:krawężniki niżej na przejściach[wózkiem przejechać], skorelować edukację zawodową z polityką inwestycyjną miasta [by nie było więcej akcji-inwestor chce a my nie mamy ludzi w tej branży] pozostałe pomysły w zapisane 'artystycznie' w BEDEKERZE ONIRYCZNYM [patrz KCI Kultura/ Galeria Środek Europy] a w formie programu mogę dostarczyć każdemu kto zechce. tomek Czyżewski

Nie było mowy o młody przed 40, a nowe twarze i nowi ludzie z nowymi pomysłami

Dębski miał już swój czas i gdyby posiadał choć odrobine honoru to dałby sobie spokój.Okres jego prezydentury jak już kiedyś miałem okazje napisać był najmroczniejszym okresem w dziejach Kutna po 89 roku.Wzrastające bezrobocie ,brak jakichkolwiek inwestycji,kolesiowski układ panów z SLD we wszelakich urzędach,marazm ,pierdzenie w stołek i nic nierobienie, oto smutny obraz prezydentury Dębskiego który zapamiętała większość mieszkańców Kutna.Dębski może liczyć co najwyżej na głosy stałego,żelaznego elektoratu komuszków.Ten człowiek w oczach mieszkańców jest skompromitowany.

Burzyński jest cieniasem,fatalnie dobierał współpracowników/Komorowski,Kurczewski,Książek/,jest niedecyzyjny,a tak wogóle to jest facet 'bez jaj'.Ja głosuję na Dębskiego,ma dobry program,ma dobre przygotowanie/wiedza i praktyka/,ma dobre osiągniecia zawodowe, jest konsekwentny w działaniu i pracowity.Kutno może na jego wyborze dużo zyskać.

Myślę, że zbyt optymistycznie obliczasz Platformę Obywatelską. W Kutnie ZAWSZE miała wyraźnie poniżej średniej krajowej. W dodatku tegoroczne listy wyborcze mają średnie. Ja jako inteligent nie zagłosuję na (w gruncie rzeczy moją) Platformę bo są na jej czele tacy ludzie jak Książek, czy Pawlak. Mieszkam w 2 okręgu i zagłosuuję na Burzyńskiego (do Rady Miasta i na Prezydenta). Nie przekonasz mnie, że Książek będzie lepszym wyjściem...

Kaczy !!! zapomniałeś o czymś. Mówiłem,jeszcze wiele razy, że ze szkołą jest źle, że spada jej autorytet, że się wymyśla jakieś dni wagarowicza itd. itp. No i zobacz facet ile miałem racji! Co się stało z zadręczoną Anią? Dlatego nie mam i nie będę miał żadnych zahamowań przed nazywaniem deprawacji - deprawacją młodzieży,a niszczeniem autorytetu szkoły i nauczyciela antypolskim działaniem. W ogóle to ty jesteś wspaniały gość. Dziękuję ci za tą wyliczankę -wszystko przed czym przestrzegałem co do joty się sprawdza. Dzięki i nie gniewaj się, ale po tym co napisałeś muszę cię uważać za mego przyjaciela, żeby nie wiem co!!!

ale bycia Radnym mogę spróbować, drogi Obserwatorze. twarz byłaby nowa, tylko co znaczy 'młody'? przed 40 wystarczy? no więc młody, przed 40, twórczo aktywny:Tomek Czyżewski! tylko jak można wybrać człowieka, który nie obieca gruszek na wierzbie a do tego nie należy do żadnej partii?

to nie grzech mieć inne poglądy. sztuka jest umieć ze soba rozmawiać. Nie koniecznie ogólnopolskie notowania muszą przenieść się na notowaniea w Kutnie, choć pewno będą miały wpływ na kształt rady - poprzednio przy 45% poparciu dla SLDUP - tej grupie udało się zebrać 9 radnych , PO i PIS 4 radnych co odpowiada ich notowaniom na poziomie 20 - 30%. Gdyby dziś przyjać proste przełożenie/ pewno nie do końca jest to właściwe/ to tada wyglądałaby cyba tak 6 - Po, 4 - 5 PIS , 3- 4 SLD +,; trzeba przyjąć że dla Burzy 3-4 mandaty i zostają 1-3 mandaty na margines błedu . Przy tych układankach nie biorę pod uwagę tzw blokowania.

kandydatów co nie miara, ciekawe jak to bedzie

Dopuśmy wreszcie dorządzenia ludzi nowych a nie ciągle te same twarze,przecież to już nudne.Nowi napewno mają nowe pomysły,bo te tych poprzednich mało się sprawdziły.

oczwiscie, ze nie jestem (jesli chodzilo ci o spolegliwosc). ale to nie ja czepialem sie: -ze kci nie zamiescilo relacji z jakiejs mszy -ze nie cytuje ksiedza na swoich lamach -ze jest zaklamana, nierzetelna, stronnicza i jaka tam jescze gazeta -ze gospel jest be -ze mlodziez daje soba mnipulowac -ze rozpoczecie roku jest zle -ze burzynski jest be -ze internauci sa be -ze imprezy w miescie sa be -ze owsiak jest be -ze generalnie wszystko jest be itd itp a ciagle tylko czytam w postach herty, ze pis to najlepsza partia na swiecie, ze kaczynscy to najmadrzejsi ludzie na swiecie, ze wszyscy, ktorzy ich nie kochaja to (tutaj zbior najgorszych epitetow). no w sumie jak sie z nim nie zgodzic? czy mozesz stwierdzic z cala pewnoscia, ze moje posty przebijaja zlosliwoscia posty herty? czy lepiej siedziec cicho i wyrazac milczaca aprobate na te bzdury??? oczywiscie, ze czasami przesadzam, ale jeszcze daleko mi do herty jesli chodzi o inwektywy skierowane do innych forumowiczow. obserwujac jego posty widze, ze gosciu nie ma zadnych zahamowan, przed nazwaniem kogos -chamem, oszolomem, antypatriota (?), glupcem, tepakiem, antypolakiem (?), prostakiem. i mozna jeszcze dlugo by tu cytowac. wiec prosze-nie ustawiaj mnie z nim w jednym rzedzie , bo jeszcze mi duzo brakuje. pzdr emoji

K@czy Ty akurat barankiem to nie jesteś.

no brak mi slow :'kto nie jest z nami, jest przeciwko nam' -jakbym slyszal twojego idola-jednojajecznego. widzisz gdzies w moim poscie zdanie o popieraniu postkomuny? nie wmawiaj mi dzieciaka w brzuch. jest dla mnie obojetne, kto bedzie rzadzil-byleby robil to dobrze. jesli okaze sie, ze (jak w przypadku druzyny pilkarkiej) nikt sie nie nadaje- to rownie dobrze moze rzadzic nami nikt lub importowani chinczycy-mnie to bez roznicy. poza tym pojecie 'najlepszy' jest wzgledne. zebys sie nie zdziwil przy okazji najblizszych i kolejnych wyborow. btw- przejrzyj swoje posty z ostatnich miesiecy i jeszcze raz sie zastanow, kto tu jest pelen wrogosci, nienawisci i agresji. i nie nazywaj mnie swoim przyjacielem.

yogii na prezydenta

Moi drodzy większość wypowedzi na forum to wypowiedzi manipulacyjne. PIS przecież jak by na to nie patrzeć współrządził miastem. I to z tego mamy? Atakują wszystkich jak i gdzie popadnie - układ - układ - układ. Sami są umoczeni w układ. Dość gadania bredni. Ci którzy są na listach to w większości przypadków same 'starocie' krążące od prawie 20 lat w polityce. Są oni wypaleni. Trzeba Młodszych dopuścić, bo napewno mają pomysły nie gorsze a nawet lepsze od 'staroci'.

Bardzo mi sie podoba to ciągłe sprowadzanie rywali politycznych do układu /prosty chwyt acz skuteczny/. Chciałem zauważyc drodzy, że 1/ PiS przez 4 lata w radzie miejskiej popierał 'układ rządzący' w mieście z prezydentem Burzyńskim na czele 2/ Pan A.Bieniek nr 1 na liście PiS-u był przew. rady miejskiej /czyżby tolerował a może umacniał 'układy' 3/ PiS rozważał możliwość poparcia kandydatury Burzyńskiego na prezydenta. Puenta: aby zajmować się polityką nie wolno cierpieć na rozdwojenie jaźni.

I to jest to!!! b-52. Pan Wdowiak krąży po politycznej orbicie, która stanowi w Kutnie od lat ten sam układ trzymający władzę. Szachownica wciąż ta sama, figury ciągle zmieniają pola - raz jako wieże innym razem skoczkowie lub laufry - tylko pionki stoją w szeregu tumanion kameleoninadą ,,figur''. Dowodem tej tezy jest dziś ,,niezatapialny Ceranowski'', który jest w układzie -od Posła po Księdza Dziekana i Biskupa - i odnosi sukces. Ten układ trzeba przerwać jeśli w Kutnie ma być normalnie. Powrót Burzyńskiego to scementowanie tego co jest, wzmocnienie formalnych i nieformalnych układów oplatających miasto. Choć prywatnie bardzo lubię Pana Burzyńskiego to po ,,politycznym wysypisku'' jakie stworzył montując swój komitet wyborczy, boję się jego powrotu do władzy. Kutno musi poprowadzić nowy człowiek spoza strych układów. Realną alternatywą jest tu tylko KLimecki. I jeszcze uwaga do K@czego. Drogi - jak widać -przesiąknięty do cna postkomuną przyjacielu.Jest dokładnie odwrotnie jak insynuujesz jątrząc i podżegają. Skąd u Ciebie tyle tej nienawiści, agresji, wrogości???!!! Trzeba trochę panować nad sobą.Rząd Kaczyńskiego jest najlepszym, jedynym od 1939 roku w pełni propolskim rządem pragnącym uczynić Naród Polski wolnym a nie zniewolonym. Są oczywiście i błędy ale negowanie wszystkiego to niebezpieczne dla państwa i obywateli oszołomstwo.

Do Piotra . Trochę racji masz jeśli chodzi o Miasto i Wieś- mysle, że to próba złapania społeczeństwa na tzw,. autorytety - na tym UW opierała swoją strategię -partia nieliczna ale sliczna. Gdy przyjdzie do konkretnych działań - to nie jest tak wesoło . Weźmy np. p. Wdowiaka - obszedł całe kółko partyjnych nominacji - Wiceprezydent miasta/ kto pamięta dlaczego odszedł?/ , Wicewojewoda , wicekurator , Dyrektor w Biurze Rzecznika Praw Dziecka , a teraz Reaktywacja . przecież w Dąberku są też godni ludzie - sam widziłem na plakatach - jest z czego wybierać.

te, piotr z pisu, a moze jednak wrocimy do twojego dawnego nicka-herta-bardziej mi sie podoba. jasne-glosujcie na pis-partie, pod ktorej rzadami waloryzacja rent i emerytur zamknela sie kwota mniejsza, niz dofinansowanie pewnej swiatyni na 5 000 osob, w kraju, w ktorym zyje 500 000 bezdomnych, na partie, ktora tak skutecznie sklocila nas ze wszystkimi sasiadami, ze odkrecanie tego zajmie lata, partie, ktora wprowadzila religie na swiadectwa maturalne, partie, ktora sciga i rozlicza wszystko i wszystkich, tylko nie ma czasu na rzadzenie krajem, partie, ktorej przewodniczacy zapewnial, ze nigdy, ale to nigdy nie bedzie premierem, bo to by zle wygladalo ( w brytyjskim The Economist widzialem taka opinie, ze polski rzad slynie z niekompetencji-czytaj-glupoty), partii, ktora obiecala 3 mln mieszkan (sic), obiecywala tez obnizenie podatkow, 'tanie panstwo', i tak dalej, i tak dalej. mozna tak godzinami. nie wazne- WAZNE, ZE WALCZYMY Z UKLADEM !!! tylko ciekaw jestem jakim......

Burzyński Burzyński Burzyński

Burzyński Burzyński Burzyński

Burzyński Burzyński Burzyński

Na tle innych sztucznie uśmiechniętych głów plakat Dębskiego jest super,ponadto podoba mi się jego program

to i tak pikiuś z bzdurami typu podwyższymy pensje w Kutnie w programie PiSu. A niby jak? Klimecki wejdzie do mojej firmy i powie Panie T. podwyższ Pan pensje swoim pracownikom...

No wreszcie wyważony głos. Brawo laszlo, potrfimy jenak dyskutować na argumenty. Martwi tylko mutacja nieboszczki Unii Wolności o wyborczym pseudonimie ,,Miasto i Wieś'', która wydaje się ogonem na msze dzwonić. Aby to wykazać przedstawiam wywód -przepraszam że tak długi z konieczności. Po przeczytaniu Programu dla powiatu autorstwa ugrupowania Miasto i Wieś nie sposób nie zabrać głosu, bo brak kompetencji i niepoważne pomysły jego autorów przerażają. Zacznijmy od chęci przekazania dróg gminom. W związku z tym, że gmina stanowi podstawową jednostkę samorządu terytorialnego, zakres działania powiatu został znacznie węziej ujęty przez ustawodawcę. Zgodnie z art. 4 ust. 1 ustawy o samorządzie powiatowym powiat wykonuje jedynie określone ustawami zadania publiczne o charakterze ponadgminnym w dziedzinach wymienionych w tym przepisie i innych ustawach. Zadania powiatu nie mogą naruszać zakresu działania gminy, a na uzasadniony wniosek zainteresowanej gminy powiat ma obowiązek przekazać jej wykonywanie swoich zadań na warunkach określonych w porozumieniu (art.4 ust. 5 i 6 u.s.p.). Tak więc ujęta w programie wyborczym ugrupowania Miasto i Wieś zapowiedź: ,,Będziemy dążyć do przekazania gminom dróg powiatowych znajdujących się na ich terenie’’ jest projektem wykraczającym poza zadania i kompetencje powiatu. Jest ponadto działaniem nierozsądnym, bo dążącym do samoograniczenia i ta tak już skromnych zadań powiatu i co z tym się wiąże obcięcia subwencji wyrównawczej, którą dostaje on na utrzymanie dróg. Pomysłem rozsądnym jest szukanie sposobów na sfinansowanie inwestycji drogowych w oparciu o środki unijne a nie przerzucanie zadań na barki ponad miarę obciążonych gmin. Jedyne co można zrobić w obecnym stanie prawnym to podpisać z gminą porozumienie i przekazać jej swe zadania do wykonania na warunkach w tej umowie zawartych. Można też próbować przekwalifikować drogę z powiatowej w gminną ale tu z inicjatywą musi wystąpić gmina nie powiat. Warto by twórcy programu z ugrupowania Miasto i Wieś dokładniej zgłębili ustawę kompetencyjną. Póki co ustawa o samorządzie powiatu dopuszcza w cytowanym już tu art.. 4 ust. 5 przekazanie zainteresowanej gminie zadania z zakresu swojej właściwości a nie przekazanie dróg! No i uwaga. Nielogicznie w stosunku do tego punktu o przekazaniu dróg gminom brzmi następny, w którym zapewniani jesteśmy o ,,opracowaniu i wdrożeniu programu modernizacji dróg z wykorzystaniem środków powiatu, gminy oraz Unii Europejskiej’’. To jakaś nielogiczna bzdura, myślowy łamaniec. Nie można czegoś się pozbyć i jednocześnie planować rozwój tego czego się pozbyto, choćby z tego prostego względu, ze brak będzie ku temu kompetencji o pieniądzach nie wspominając. Niemądre jest także w programie Miasta i Wsi ,,utworzenie Centrum Doradztwa Zawodowego, którego zadaniem będzie pomoc rodzicom i uczniom gimnazjów w wyborze dalszego kierunku kształcenia’’. To należy do szkoły. Przecież to ewidentne mnożenie biurokracji i powielanie zadań szkoły. Obowiązek preorientacji zawodowej wpisany jest w każdym programie wychowawczym szkoły - inna sprawa jak jest realizowany. Napewno jednak uczący trzy lata gimnazjalistę nauczyciel będzie tu bardziej kompetentny niż nie znający dziecka urzędnik z Centrum. Drodzy kandydaci z Miasta i Wsi - niezbyt jeste ście kompetentni w tym o czym mówicie, Taka jest naga prawda.

to dobre, NERON NA TLE RZYMU, to dobre (Dębski),wiedziałam, że z nim coś jest nie tak (plakat Debskiego) chyba zasłania pół miasta - imperator (prezydent Dębski?)

Nie jesem zwoleninikiem PIS, choć niektóre pociągnięcia są sensowne. Wkurza mnie Giertych choć jak się ogłada takie informacje jak te z Gdańska , to trochę racji ma. Co do kampanii to chyba właśnie nabiera rozpendu - wygląda że ugrupowanie Burzyńskiego najwięcej zainwestwało w tik -taki. zdjęcia wyglądają dość nieładnie. Klimecki wygląda staro choć może niektórzy mają rację ,że jest facetem OK. Tylko czy zechce takna serio powalczyć z Burzą.? myślę że mimo wszystko Pruk też poważnie zaistnieje - jeśli będzie dbał o miasto jak o swoje to Kutno może się rozwijać i oto precież chodzi. Nie mogę nie odczuwać satysfakcji , że ugrupowanie Leppera prawie nie istnieje na listach . Ciekawe czy przejdzie blokowanie . Pozdrawiam forumowiczów . A propos. Nie bądźcie tacy poważni - więcej luzu chłopaki i dziewczyny emoji

Dobrze znam Pana Klimeckiego i dobrze znam Pana Burzyńskiego.Obaj sa ludzmi pozytywnymi.Głosując na nich nikt nie popełni błędu.A kto wygra ?To tajemnica wyborów!

cool - ty nie znasz Pana Klimeckiego. Kiedyś, kiedy w Kutnie był klub sportowy ,,Zapora'' Pan Klimecki był znanym w regionie łódzkim ciężarowcem i gwarantuję ci, że i dziś radziłbym nikomu nie wchodzić mu w drogę. Szkoda też, ze nie zauważyłeś, iż nie jest wysokim facetem -słabo z twą spostrzegawczością i pożal się Boże wnioskami jakie z niej wyciągasz! Pan Klimecki był wspaniałym jak na kutnowskie warunki sportowcem i będzie bardzo dobrym prezydentem.Nie takie ciężary dźwigał jak ,,Unia Europejska'' choć przyznam ci rację, że z tym kolejnym Związkiem Socjalistycznych Republik Europejskich nie będzie łatwo!

Klimecki jest bardzo spokojnym człowiekiem. Niestety ma 64 lata a to już za dużo jak na zarządzanie miastem. Nie rozumie wielu procesów, w szczególności tych związanych z Unią Europejską. Praca Prezydenta wymaga wielkiego wysiłku - również wysiłku fizycznego - a tego człowiek w jego wieku już nie da rady zrobić. Prędzie czy później jego wiek dałby o sobie znać. Myślę, że człowiek powinien wiedzieć co wypada robić w określonym wieku. A Klimecki trochę o tym zapomniał...

Właśnie wynik Burzyńskiego jest najbardziej mobilizujący na jego zwolenników szanowny Kibicu. Przy ogromnej moblilizacji i ruszeniu się z domów 12 listopada może wygrać. Ale nie musi. Jest na granicy a to bardzo mobilizuje.

I to jest wlasnie potwierdzenie wiarygodnosci tej sondy. wyobrazacie sobie co by sie dzialo gdybu mozna glosowac nieskonczona liczbe razy!!? Mam tylko przestroge dla popierajacych Burzynskiego Dobry wynik w sondazu nie wystarczy, trzeba isc do urny i po prostu glosem potwierdzic klikniecie myszka. Badzcie czujni.

Obywatelu..i cokoles by sobiejakis siedział i klikał z nudów na jednego przez pół dnia..to by było fer?

Przepraszam,że nie w konkretnym temacie ! Ale chchciałbym wyrazić swój protest przeciwko niemożliwości głosowania kilka razy z tego samego komputera.!!! To ja nie mogę skorzystać z uprzejmosci kolegi. Sam nie mam komputera. Patryku - to chyba nie fer i nie zgodne z zasadami demokracji !!!

APie - zaproponuj moze pozadną sesje emoji mysle ze OPani Ola jest dostatecznie urocza zeby mozna było jej fajne fotki porobic emoji

i jeszcze witalność mnie rozpiera a tak poważnie, to są wybory w demokratycznym kraju czy konkurs na miss i mistera z sąsiedztwa? powtórzę pytanie, które już padło na tym forum: gdzie po wyborach można znaleźć radnych, gdzie ich dyżury?

chociaż emanuję promienną radością sympatycznej chęci życia emoji

Pani Aleksandro - kto Pani robił to zdjęcie i kto je wystawił na reklamującej stronie. Osoby (szczególnie młode) kandydujące obecnie w wyborach powinny emanować sympatią, uśmiechem, witalnością etc. Na tej stronie wygląda jakby Pani obraziła się na cały świat emoji Pozdrawiam. Więcej pozytywnej auto-reklamy.

he he he - tak sobie zerkam na ten portal i sie zastanawiam, czy choc jedna osoba jeszcze uwaza KCI za partyjną stronke przedwyborcza robiona przez synusia dla tatusia Slezaczka. Przeciez ta strona to ssalnia pieniedzy z komitetow wyborczych a KCI ponad wszystko szanuje gotówke emoji a zeby było ciekawiej, to u mnie w pracy wszyscy tu zagladaja zeby patrzec jak zgodnie PIS, PO, SLD na banerkach sobie wiszą - zeby tak w sejmie było. Brawo redakcjo KCI - tak trzymac!

Przepraszam! Walnąłem byka!!!Oczywiście chodzi o gród nad Ochnią!

Laszlo na litość Boga!!!! Ty chcesz i czekasz na fajerwerki a nie dobrego spokojnego i zrównoważonego prezydenta jakim może być tylko KLIMECKI!!! Przecież cała pozostała trójka kandydatów to istne sępy, wyrzeracze polityczni nabuzowani kasą aż głowa boli. Klimecki jej nie ma więc ma takie plakaty jak ma. Czy ty musisz połykać i domagać się tej kiełbachy wyborczej, tych bolbordów 5m na 5 m i jak je zobaczysz to kandydat jest sprawny. Czy po ich ilości i wielkości chcesz oceniać wartość kandydata???!!! Klimecki to facet poważny i zrównoważony to dziadek- ma wnuczki, które kocha i o które się troszczy- dlatego staruje przeciw medialnym potentatom - próżnym w środku, przeciw tym reklamowym BALONOM NADYMANYM ZA PIENIADZE ZAROBIONE NA STABNOWISKU np.- PREZESA Agromy!!! Czemu ty nie cenisz ludzi spkojnych. Spokój wcale nie oznacza tępoty czy ograniczenia, wprost odwrotnie dodaje oznavcza powagę i odpowiedzialność!!! PRZECIEŻ NA TYCH DROGICH BILBORDACH, TEN DĘBSKI NA TLE MIASTA WYGLĄDA JAK NERON !!! NIE POZWOLIMY CHYBA MU SPALIĆ TEGO GRODU NAD WISŁĄ!!! Toć Kutno to nie Rzym.

może chodzi ci o Michalczewskeigo, ale on już zakończył karierę. A ten raczej jej nie zacznie.

Jeśliby sądzić po aktywnosci plakatowej, to z całą pewnością w drugiej turze znajdą się Burzyński i Pruk. gdybym miał układać listę komitetów to zacząłbym od burzyńskiego, PO , SLD i chyba Pis . Myślę że Samoobrona nie zdziała nic w Kutnie. Wielką niewiadomą jest LPR - część eks liderów Samoobrony przewodzi - trudno powiedzieć. Jeśli wziąć pod uwagę blokowanie to pewno PIS-LPR powinno się przesunąć do przodu. Sądząc z niechętnych postów PO i Prukowi to wwiekszości odrzuceni z PO . Dziwi mnie nieco mała aktywność PISu na prezydenta - może Klimecki faktycznie jest za stary ! Oczekuje że , Dębski z SLD da nieco ognia - bo na razie jest cukierkowo. Widać tylko jakiegos gostka - Michałkiewicz -Michalkiewicz - co to za facio ?Pozdrawiam forumowiczów emoji

ja tam p. Markiewicza znam od lat i nie bardzo jestem zdziwiony , że to co mówi i to co robi nijak sie do siebie nie ma.o ile wiem sprawa doktoratu była wyświetlana- padały różne zarzuty i nic . jak było tak jest . Co do platformy to jak rozumiem chodzi o to że w innych ekipach nie ma b. członków SLD - np. u Burzyńskiego , Samoobrony np . w LPR czy jeszcze jakichś innych . Czesto spotykamy się z zarzutami że jest źle bo jest książek . Otóż myslę że trzeba pozbyć się nieco tej pruderii - chcemy żeby ktoś głosował na nas ale pospólstwa nie tolerujemy. PO jak społeczeństwo jest różna, sa ludzie wykształceni i nie , mniej i bardziej zasobni . To może wreszcie normalna partia bez nadętych oszołomów.

no wreście można poznać kandydatów PO z kUtna Pltforma wyszła z ukrycia jednak to prawda co mówiono w śwaitku politycznym że to po odejściu liderów tworzących platforme jest to najsłabsza lista do wyborów,są tu byli policjanci członkowie samoobrony i SLD ludzie którzy nic nie wniosa do poprawy funkcjonowania nowej rady a ich zgłoszenie to kompromitacja władz platformy dobrze że to wyborcy będą mogli wydać wyrok.Odziwo nikt w swoim civi nie pisze że był ijest członkiem partiipolitycznej czy to znowu jakiś kamuflasz.No i mamy pana radnego doktora ciekawe jak na to zareaguje P.Markiewicz kóry zimą tego roku tą sprawą się zajmował pokazując dokumenty które świadczyły że pan radny posługiwał się tytułem naukowym kórego nie chciał pokazać ale także jednocześnie w ulotce mamy zapis że ww pisał wiele artykułów naukowych chociaż w programie emitowanym przez KCI zaprzeczał to komu mamy wierzyć panu Pawlakowi czy Redaktorowi KCI .Itak naprawdę to kampania się zaczęła bo mam wrażenie że komitey jeszcze śpią a 12.11.2006 coraz bliżej.

skąd się bierze rozdział między 'władzą' a 'społeczeństwem'? jeśli wierzyć,że mamy demokrację, to po części wina wyborców: [b][b][b]głosują bezmyślnie albo wydaje im się, że podpisują list do Mikołaja i jedyne co mogą zrobić to grzecznie czekać na wymarzone prezenty. a przecież nie o to w demokracji chodzi, prawda? [/b][/b][/b]Jeśli kogoś przekonuje konkretny program konkretnego kandydata, to byłoby sensownie później monitorować takiegoż działania. czego nam brakuje, to poczucia odpowiedzialności za własne gniazdo. a może z braku 'więzi społecznych' to wszystko? jak myślicie?

Ale jaja. Czy to prawda,że SYN pani Kowalczykowej kandyduje do rady miasta z listy Platformy Obywatelskiej?

Motyleski słuchaj - czemu więc tak sobie nie radzisz z montowaniem UPR w Kutnie jeśli takiś ty mądry?

Jestem uczestnikiem programu 'Mlodzi Glosuja' i chcial bym uzyskac jakis kontakt do Pani Kowalczyk. Zalezy mi na wypelnieniu pewnej ankiety przy jej pomocy. Jeżeli ktoś potrafi mi pomoc to z gory dziekuje

to o dyżurach to istotna uwaga Pana Dużo Piszącego! ale skąd się bierze rozdział między 'władzą' a 'społeczeństwem', jeśli wierzyć,że mamy demokrację, to wina wyborców, głosują bezmyślnie albo wydaje im się, że podpisują list do Mikołaja i jedyne co mogą zrobić to grzecznie czekać na wymarzone prezenty. a przecież nie o to w demokracji chodzi, prawda? Jeśli kogoś przekonuje konkretny program konkretnego kandydata, to byłoby sensownie później monitorować takiegoż działania. czego w tym mieście brakuje, to poczucia odpowiedzialności za własne gniazdo.

Do 'Patrzącego realnie' Że mnie Pan nie zna (to akurat zrozumiałe, ale jaka byłaby rozpoznawalność radnych miejskich wśród mieszkanców Kutna, bo oni powinni być chyba bardziej znani ode mnie, zastanawiał się Pan kiedyś nad tym? A ilu radnych prowadzi dyżury, na których przyjmuje sprawy mieszkańców? Czy Pański kandydat na prezydenta to robi? Jeśli tak, to gdzie?), to jeszcze pikuś. Pan nie zna programu ugrupowania, za którym tak subtelnie agituje. Bo PO też jest za bonem oświatowym i to właśnie w wersji samorządowej - czyli takiej, jaką zaproponowałem. A w Kwidzynie wprowadzono go 13 lat temu głosami radnych UD. Giertych też mówił, że jest za. A członek PiS i prezes NFZ Sośnierz mówi o bonie zdrowotnym, czyli czymś b. podobnym. Czy oni wszyscy chodzą na pasku faceta w muszce i jego oklepanych pomysłów? Ci, co dawali Nobla Friedmanowi 30 lat temu pewnie też. Czy wg Pana w wyborach mają startować wyłącznie przedsiębiorcy? A ktoś, kto zna rozwiązania SPRAWDZONE gdzie indziej, które warto zastosować w Kutnie, ma siedzieć cicho, tylko dlatego, że nie ma własnego biznesu? A co by zrobił na wolnym rynku BEZ MIEJSKICH ZLECEŃ kandydat na prezydenta przez Pana sugerowany? Dlaczego na swojej sejmowej ulotce (rok temu) w dziale: 'działalność gospodarcza' NIC, KOMPLETNIE NIC nie napisał o swojej firmie (nawet nazwy czy branży), z którą wiążą się jego tak opiewane przez jego zwolenników sukcesy? Czy to przypadek, że o tym nie napisał, czy po prostu ma takie niekonwencjonalne poczucie humoru, że akurat pod hasłem 'działalność gospodarcza' oprócz członkostwa w jakimś lokalnym klubie biznesmenów wspomniał, że jest w radzie rodziców Kasprowicza. O sukcesach burmistrza Oleszczuka w Kamieniu Pomorskim (1990-94) to już morze atramentu wylano: Wprost nr 9/93, Rzeczpospolita 10.09.1993, Cash 10/93, Głos Katolicki 4/93, Głos Szczeciński 25.10.1993, Gazeta na Pomorzu 04.09.1993, Życie W-wy 7/93, Najwyższy Czas 34/93. W prasie zagranicznej także (Sunday Telegraph 11.04.1993). Ale wtedy nie było jeszcze wyborów bezpośrednich i skrzywdzony układ bez większych problemów odgryzł się w następnej kadencji. Swoją drogą ciekaw jestem czy Pan o tym nie wie, czy Panu tak każą pisać. Co do Tarnowa Podgórnego i Niepołomic, to proponowałem, żeby pomyśleć o takich inwestycjach, które przyciągną inwestorów i turystów (bezprzewodowy net i elektroniczna obsługa interesantów). Bo specjalna strefa będzie istnieć tylko przez pewien czas (UE wymusza zamknięcie takich oaz) a potem co? Zresztą 19 dni po konf. pras., na której o tym mówiłem, pojawiła się możliwość odbioru bezprzewodowego netu na pl. Piłsudskiego. Niedługo potem w bibliotece miejskiej. W ograniczonym zasięgu w stosunku do mojej propozycji, ale nie sądzę, żeby szybkość z jaką ktoś wykorzystał mój postulat, była przypadkowa.

drogi Panie Patrzący... nie o politykowanie chodziło w mojej poprzedniej wypowiedzi. wskazałem informacje polityczne, które zawierał Pana post.Pisząc o sensownym zarządzaniu, chciałem zwrócić uwagę na tradycję w tej dziedzinie, obie wskazane gminy mają nie tylko większy potencjał[lokalizacji, atrakcyjności]niż Kutno ale też głębiej zakorzeniony patriotyzm lokalny, na pewno w wypadku Tarnowa [co wiem z racji mieszkania w pobliżu przez 10 lat] stąd stale ponawiam apel o budowę społeczeństwa obywatelskiego, a przyzna Pan, że to nie politykowanie ale niezbędna praca u podstaw. pytam retorycznie kandydatów: czy znasz swoich sąsiadów?

Drogi Panie B-52, używanie argumentów metrykalnych zamiast merytorycznych może być poczytane za objaw protekcjonalności. Ja w ogóle nie oceniam ludzi pod tym kątem, bo wiem, że dany wiek niekoniecznie musi implikować określone kompetencje społeczne i zachowania. Przedstawiam swój program - na tym polega demokracja, że kandydat musi się zareklamować. Właśnie po to, żeby ludzie się o nim dowiedzieli. Pan może to nazywać 'szukaniem wytrycha' i dalej prowokować mnie ('zręcznie ominął Pan' itd.) żeby potem z triumfem pokazać, że się dałem wciągnąć w kolejną niepotrzebną dyskusję. Niepotrzebną z punktu widzenia tej kampanii. A kto i gdzie dycha, to może pan zobaczyć na pkw.gov.pl (podpowiadam, żeby zwrócił Pan uwagę na listy do sejmików). Brak dociekliwości i odwagi do weryfikowania obiegowych sądów, które bezmyślnie się powtarza, to jest właśnie rysa charakteru. Nie rozumiem tylko, po co Pan o mnie tyle pisze, skoro Pana moja osoba nie interesuje. Ale dziękuję za dodatkową reklamę. Piszę Pan o rozsądku, ale zachęca do rozwiązań, które rozsądne nie są, bo tworzenie na siłę listy, po to, żeby się zblokować (swoją drogą to niezłe podejście do wyborców) miałoby sens tylko wtedy, gdyby miała ona szanse na 5%. Poza tym nie będę podejmował polecanych przez Pana innych działań, bo byłbym oceniany jak chorągiewka. A stałość postaw i poglądów to towar deficytowy w środowisku politycznym - są tacy w Kutnie, którzy to doceniają, nawet jeśli się ze mną nie zgadzają. A to, że Pan do takich nie należy, nie wywołuje u mnie potrzeby wypłakiwania się w poduszkę. Na 'normalnym traktowaniu' (co właściwie miał Pan na myśli?) ze strony wrogów i przeciwników mi aż tak bardzo nie zależy, wystarczy mi w zupełności, że sojusznicy są w porządku.

Szanowny Panie~ja tam bezradnym nie zostanę i chwała Panu za to, a jednak nie stracił Pan okazji aby nie politykować.Zaznaczyłem nie patrzmy na polityczną metrykę, ale na walory programowe i potencjał tkwiący w kandydacie. Lokalizacja istotnie stwarza szanse na rozwój, trzeba umieć jednak tę szanse wykorzystać. Nie dawałem przykładów dużych aglomeracji jak Gdańsk, Wrocław - jedno z najbardziej dynamicznie rozwijajacych sie miast polskich, bo mają warunki nieporównywalne z Kutnem. Nie dyskredytuje zadnego kandydata, chcę tylko aby dyskutowć o kandydatach i ich przydatnośći, a jak czytam posty to nie ma na tym forum takiej dyskusji, przeważa opluwanie. Radze Panu wejść na strony internetowe, wymienionych w poprzednim pośćie Gmin, i zobaczy Pan , że moje stwierdzenia nie były gołosłowne. Pozdrowienia

musze się podzielić z wami moimi podejrzeniami. Z pewnym zdziwieniem patrzę na sondę w wyborach prezydencich - czy ktos lubi czy nie burzyński, Dębski , Pruk , może w nieco mniejszym stopniu Klimecki, z góry przepraszam PIS jeśli ich to dotyka, są racjonalnymi kandydatami na prezydenta - coś można o nich powiedzieć - czegoś dokonali . natomiast wist z panią Kowalczyk , ma jak sądzę dać jej ? walczyła o powrót do pioniera ponoć wespół z Debichem , więc może i teraz ? Co może uzyskac taki kandydat - który z gruch ma 12 % a no może je przekazać do 2 tury np. Burzyńskiemu - 500 - 700 głosów jest nie do pogardzenia - ostatnio mówiono że imć Debich pojawia się w Urzędzie , a i kolega przeszedł do Burzynskiego - Wdowiak - ciekaw jestem co wy na to emoji

racjonalnie i bez emocji tzn. PO ? po roku grymasów i pokazywania paluszkiem kto brzydszy przez oba zwycięskie ugrupowania, to osobiście mam odruch wymiotny na wszelkie partie. Co do dobrego zarządzania, to z moich obserwacji wynika, że tylko rolnicy i drobni przedsiębiorcy w Wielkopolsce potrafią pomnażać majątek, oddanie gruntów pod gigamega centra handlowe nie wymaga wielkiego wysiłku, wystarczy mieć szczęscie do lokalizacji

Nie znam Pana Motylewskiego, nie wiem czym sie zajmuje, Pomysły jego są oklepane i powtórzeniami byłego guru UPR Korwina - Mikke. Korwin był dobrym bridżistą, ale w zakresie pomysłow wielkim utopistą. Czy pan Motylewski kierował już własnym biznesem? Jaką rentowność potrafi uzyskać na zainwestowanym kapitale? Zarządzanie wg. teorii UPR Kamieniem Pomorskim nie najlepiej skończyło sie dla tego miasta. A weźmy gminy np. Niepołomice (Małopolska) zarzadzane przez Kracika PO lub Tarnowo Podgórne gdzie burmistrzem był Waldi Dzikowski znany działacz samorządowy tez PO, te gminy świeca przykładem . Inwestorzy garna się do tych gmin, bo burmistrzowie zaczęli od planowania przestrzennego, uzbrajania terenu, odpowiedniej polityki w stanowieniu podatków lokalnych. A co w Kutnie? Dzielnica przemysłowa Sklęczki nie posiada kompleksowego miejscowego planu zagospodarowania terenu, a odpowiada za to wychwalany Komorowski. Panuje tam chaos w gospodarowaniu terenem to samo z uzbrojeniem terenu , a jakie dojazdy? ulica Wschodnianie niedostosowana do obsługi wielkotonazowych samochodów, a niedawno budowana. Wynika to wszystko z braku strategicznego myślenia. Kutno nie posiada terenów dla duzych inwestorów, a jest to wynikiem doraźnych działań. Kutno ma bardzo korzystne położenie i inwestorzy powinni sie garnąć. Perspektywa , bliskość dwóch głównych autostrad, trzeba wykorzystać te szanse. Dlatego Prezydentem powinien zostać człowiek z otwartą głową, myślący perspektywicznie, a nie łowca doraźnych sukcesów. Pomyślmy który z 5 kandydatów potrafi sprostac takim zadaniom i w chłodny sposób zagłosujmy, nie patrząc na jego metryke polityczną. Trzeba nam menadżera, a nie polityka. Igrzyska mamy już na szczeblu rządowym, wystarczy. Bo np. jak słysze że Kłopotowski jest członkiem rady nadzorczej w Agromie, to mnie krew zalewa, nie dlatego że z PiS-u, ale dlatego , że nieudacznik na polu gospodarczym. I ma decydować o o tej fmie, obsadzie prezesa zarządu. I mamy później 'zwiędłe kwiatki'. Mamy przykłady apolitycznych prezesów np. Szałkowski Exdrob, Tomusiak 'Polfa', te f-my nie poległy, ale tam rządził biznes a nie polityka. Inny przykład Pan Tarka, zamiast zająć się szpitalem, pcha sie do sejmiku podwieszając sie do tramwaju w którym były wolne miejsca do kandydowania, tym razem Samoobrona, nie wiem jaka , co region tworzy sie inna.

fakty fakty; co racja to racja, gdzieś trzeba zaczynać działalność. z drugiej strony, żeby ocenić czyjeś zaangażowanie, a czasem także osiagnięcia, trzeba uważnie i na bieżąco śledzić. media dają obraz złożony z króciutkich błysków, co chwilę wydarza się coś 'bardziej medialnego' i poprzednie 'ważne wydarzenie' znika. co zostaje? ludzka pamięć- zawodna i stronnicza. znacie swoich sąsiadów?

Droga Olu Kamińska! Oczywiscie zgadzam sie z Toba. Nalezy dac młodym szanse na rozwój, na zakładanie własnych firm, na kształcenie. Ale nie od polityki. To nie jest miejsce do zbierania doświadczenia. Nie na żywym organiźmie. Wyobraź sobie, że miałaś wypadek, leżysz na stoel operacyjnym i podchodzi do Ciebie młody chirurg bez doświadczenia (albo ze szczątkowym - jak kośc ogonowa) i chce Cie pozszywac. Co Ty na to? Ja wiem co bym zrobił. Wiec nie pachaj się tam gdzie Cie nie potrzeba bo tylko sobie problemów narobisz. Nikt o Tobie nie słyszał. Zacznij działać społecznie, pokaż co potrafisz. Zrób coś dla tego miasta. Przykro mi, ale mojego głosu nie otrzymasz. Nie! nie dlatego ze że mam o Tobie złe zdanie, ale dlatego ze nie mam go WOGOLE! Twój program to tylko slangi tracące troche amatorszczyzną. Pracuj dla ludzi. Bądź widoczna i nie zachowuj się jak inni 'radni bezradni' to z przyjemnościa zagłosuje na Ciebie. Ale nie teraz.

Ja drogi panie Marcinie , mam nieco wiosen i próbuję wyciągać wnioski - nie wierzę w garbate aniołki i przypadkowe relacje z wystąpień nikomu szerzej nieznanemu faceta - bez urazy panie Marcinie- jeśli parę razy pokazuje pana jakiśpublikator - KCI i inne biuletyny i i widywany jest pan w towarzystwie Feliniaka , Fryza , Kutno to nie jakaś metropolia - szuka pan jakiegoś wytrycha na wyborcę - nie interesuje mnie pan nadto - nic pan poporostu nie zdziałał i ględzi pan i szuka miejsca w życiu . Zręcznie ominął pan kwestie UPR - czegos czego nie ma w życiu politycznym państwa , masta , może to rysa charakteru , a może , sam juz nie wiem. Zejdź pan na ziemię . Bądź pan w PISie, LPRze czy gdzieś , jeśli chce pan być normalnie traktowany - może pan wystawic też listę UPR jeśli ktoś dycha - i zblokować się . Trochę więcej rozsądku , proszę.

pamiętacie ten wierszyk o warzywach ? 'moi drodzy, po co kłótnie, po co wasze swary głupie, wnet i tak zginiemy w zupie!' przejdą wybory, radni się staną nieuchwytni i niewidzialni... chociaż... Wy - forumowicze, zdajecie się naprawdę zaangażowani, to może zaczniemy na poważnie budować społeczeństwo obywatelskie?

Moi adwersarze znowu próbują mnie sprowokować, żeby potem móc powiedzieć: 'o widzicie, on ciągle mówi o ...' Do B-52: Sam już nie wiesz, o co mnie oskarżać, raz piszesz o krwiożerczym liberalizmie, to znowu jakiś potajemny sojusz z LPR. Tak bardzo chcesz mi dowalić, że nawet w tej złości nie widzisz sprzeczności w rzekomych spiskach, które wietrzysz. Nie przypominam sobie żebym przeciwko czemuś protestował razem z Feliniakiem. Jedyny protest mojego autorstwa to sprzeciw wobec decyzji prezydenta uniemożliwiającej korzystanie z przystanków miejskich konkurencyjnym wobec MZK i PKS firmom przewozowym. Nikt poza mną nie zabrał głosu w tej sprawie... Ciekawostka: wiecie że wczoraj autobus PKS na trasie Żychlin-Kutno (kurs o 20.10) przewiózł tylko jednego pasażera? A bywa, że jeździ pusty... Po co utrzymują kurs, który przynosi straty? W ciągu 60 min. (20.05-21.05) na tej trasie są aż trzy kursy... 'no nie wiem czy można tak byc gdzie indziej , konferować gdzieś a startować jeszcze gdzieś' Konferencja pras. o karze śmierci była prawie 3 miesiące temu (05.0emoji, a poza tym nie miała nic wspólnego z wyb. samorz. ani pod względem tematu (to chyba jasne?), ani moich zamierzeń odnośnie z kim startować (to chyba też widać jak na dłoni, prawda?). Wiesz, ile w tym czasie może się wydarzyć podczas (a także przed, bo wybory były ogłoszone we wrześniu) kampanii? Porównaj, o czym gazety pisały 3 miesiące temu, o czym miesiąc temu, a o czym dzisiaj. Od tego czasu zdążyłem zrobić 3 następne konf. pras. i jeszcze porozumieć się z PiSem. To nie działo się w ciągu jednego dnia, lecz 3 miesięcy, więc nie ma problemu robienia różnych rzeczy na raz, co sugerujesz. 'rodzice sami wybiorą i będzue cudownie , rano zaśpiewamy Rotę , później Czerwone maki czy jeszcze coś bardziej cudownego.' Właśnie na tym to polega, że przy bonie oświatowym to ten, co przynosi go do szkoły (rodzice) jest panem sytuacji (a nie minister, a Ty przecież nie pałasz miłością do Romana G., prawda?), bo to on decyduje, gdzie ten papier zanieść. I tym samym, w którym kierunku pójdą pieniądze budżetowe. Podobnie wygląda to przy bonie zdrowotnym, którego zwolennikiem jest prezes NFZ Sośnierz. Jeśli ktoś będzie śpiewał w szkole Rotę, to dlatego, że ci, co przynieśli pieniążki (czyli bon) tak chcą, a nie dlatego, że taka jest fantazja ministra, bez względu na to kim on jest. 'ktoś znikąd - niby jest ale nie wiadomo co , kto. (...) gdzie był, co robił , co zrobił , zmienił' Wyborcy z mojego okręgu będą mogli zadzwonić lub zamejlować, jeśli notka o mnie na ulotce będzie niewystarczająca, bądź będą chcieli się czegoś dopytać. Nie pozuję na społecznika, bo nim nie jestem. Przez 6 lat na łamach 'Życia Kutna' (nie mylić z PŻK!), potem 'Pulsu Kutna' dość regularnie wyrażałem swoje krytyczne uwagi na temat tego, co się w Kutnie działo w tej kadencji i poprzedniej. Zawsze pisałem pod swoim nazwiskiem, więc można mnie sobie poczytać w czytelni, jeśli ktoś rzeczywiście chce zobaczyć 'kto zacz'. W październiku 2004 roku koordynowałem w Kutnie we współpracy z przedszkolami akcję zbierania podpisów pod projektem ustawy obniżającej VAT na ubranka dziecięce w ramach ogólnopolskiej inicjatywy ustawodawczej Komitetu 'Nasze Dziecko'. Sama ustawa była referowana w sejmie przez posła Zawiszę - to tak w razie gdyby ktoś znowu kwestionował, że to, za czym się opowiadam, nie jest zgodne z programem PiS... Może to niewiele, ale skoro są tacy, co więcej ode mnie zrobili, to w czym problem? Zagłosuj za nimi i już. Chyba że Ty po prostu szukasz idealnego kandydata, ale takich nie ma. Do Mikiego: Co masz konkretnie na myśli pisząc o utopii? Bo nie wiem, które linki mam podać... te wszystkie pomysły wymyślili ludzie ode mnie mądrzejsi i bardziej doświadczeni. Jeden nawet dostał Nobla (akurat w roku w którym się urodziłem). I gdzie indziej się sprawdziły (np. bon oświatowy działa w Kwidzynie już 13 lat - można go jak najbardziej wprowadzić w gminie i żadna ustawa do tego nie jest potrzebna). Ja jestem tylko naśladowcą. Ironia o 'geniuszu' nietrafiona. Wrzućcie w google 'bon oświatowy' i zobaczcie ile wam wyskoczy linków...

Ja z zupełnie innej beczki - dziś rano przechodziłem głownymi ulicami Kutna i znów to samo - CAŁE SŁUPY obklejone plakatami! CAŁE! (nie będę wymieniał jaki kandydat głównie był 'zawieszony' aby nie być posądzony o stronniczość). Panowie i Panie, Ci którzy kandydują i maja pieniądze na takie kampanie wyborcze - dajcie życ normalnym ludziom! Przed wyborami już nic na słupach nie mozna przeczytać! Wywiesi ktoś małe ogłoszonko to po paru godzinach juz moze o nim zapomnieć! Powiem wiecej , jak widzę te... twarze ponaklejane na całym słupie to szczerze odechciewa mi się głosowac na tę osobę! Weźcie moze i to pod uwagę.

Może to i dobrze. Kom jest nieprzyjemny w stosunku do petentów, czyli tych, którym powinien służyć.

Burza jest ok , mam tylkko wątpliwości jak będzie wyglała jego prezydentura bez Komorowskiego , który był bezprzecznie głową w urzedzie miejskim. Trudn mi doprawdy zrozumieć czemu nie dokonczył wyższego wykształcenia przez okres 4 lat , parę osób w urzędzie to zrobiło. Jeśli nie komor to może Klimecki z Pisu będzie wice od gospodarki , choć z uwagi na wiek , powinien chyba się przygotowywać do odlotu na emeryturę. Trzeba mieć niezły łeb i chęci do pracy żeby rozrkęcać interes jakim jest miasto , a sięgać po środki unijne to nie przelewki. Jeśli Pruk wygra to może burza nada się na wicka

Zawiedziona, ty masz chyba syndrom niedopchniecia czy co. Burzynski to dla ciebie marazm? Tobie chlopa potrzeba zeby ci do lba nakladl, zebys nie siadala do kompa i nie pisala takich glupot.

Wybór Bużyńskiego oznacza marazm, zastój, byle jakoś, brud w mieście i nieudacznictwo. W jego programie są zapisy o tym że zmieni się wiele na lepsze. Miałeś chłopie 4 lata i co wyszło jak wyszło. Popatrz na inne miasta. Wstyd dla Kutna.

Już jest 5ty kandydat, sonda została wyzerowana. Jak tworzyliśmy poprzednią to Pani Maria Kowalczyk jeszcze się nie zarejestrowała jako kandydat na prezydenta Miasta Kutno wiec jej nie uwzględnilismy. I od razu pisze dlaczego nie ma opcji 'żaden z powyższych'. Na listach głosowań również nie ma takiej opcji. Jak ktoś idzie na wybory, to musi coś wybrać i już... Jak nie pasuje żaden z powyższych, to po prostu się nie idzie na wybory albo nie głosuje. Od tego jest druga sonda...

CZemu w waszej sondzie nie ma piątego kandydata? Pani kowalczyk przecież jest kandydatem w wyborach ,...

ja na pis nie oddam glosu ,to co sie teraz dzieje ti jest po prostu przegiecie, wystarczy wlaczyc tv albo posluchacradia,

dlaczego w sondzie nie jest umieszczona pani Kowalczyk popierana przez Samoobrone i wiekszą część prawicy kutnowskiej tej prawdziwej.Celowa pomyłka?

Eeee... Cenzorzy z KCI. Płaci WAM Burzyński.emoji))

Zagłosuję na pis. Może troche posprzątają w tym mieście i powiecie. Tylko u nich też jest malo nowych twarzy!!!

Biorac pod uwage ilość niechętnych postów na pruka , to chyba jest najbardziej omawiany kandydat. Warto zwrócic uwagę ,ze niewiele mówi sie o kandydacie PISU Kłopotowskim, a soory , Klimeckiego. Trudno o nim cokolwielk powiedzieć, poza tym że wygląda sympatycznie, jest w Ars Chrystiana i chyba był w Solidarności. Jest to juz dość wiekowy facet, szykujący się raczej do emerytury a nie do rozwoju miasta. Prawdę mówiąc, Pruk i Burzyński, choć ten osłabiony brakiem Komorowskiego chyba nie będzie już tak mocny, a Kutmo zasługuje na kogoś kompetentnego - i szczerze mówiąc grzeje mnie czy ten pochodzi z takiego czy innego ugrupowania. Hasło Lisa mnie przekonuje - Gospodarka głupcze! emoji

Ja tam widzę, że program Pruka to plagiat programu Burzyńskiego (Burzyński ogłosił swój miesiąc wcześniej).

Panie wyborowy, chyba pisał pan po wyborowej! Trudno aby program kandydata na prezydenta różnił sie od programu ugrupowania z którego startuje. Ja też czytałem ten program. A propo's pomocy naukowych, to wyposazenie szkółpodstawowych i gimnazjalnych finansowane jest z budzetu miasta. Jak Pan jest ignorantem to nie zarzucaj innym kłamstw, chyba że rozmyślnie pan lubuje sie w opluwaniu innych.

Co do spotkan LPR- Samoobrony, może z PISem, to to może być pewien problem. Otóż obie samoobrony LPR i PIS razem wzięty mogą moim zdaniem zdobyć największą ilość głosów z uwagi na blokowanie . To dopiero może w radzie zamotać wyobraźcie sobie - PIS+ blok 7 mandatów , 6 SLD i coś tam, 4 PO i 4 Burza - moim zdaniem to najbardziej prawdpodobny układ w radzie miasta - w powiecie z miasta układ 3,3 2,2 i jak się wam to podba. Zamiast Burzy Komor oczywiście. Chyba że PiS z satelitami nie jest tak groźny jak wygląda. Do drugiej tury prezydenckiej wejdą chyba Burza z Klimeckim lub z Prukiem , jeśli ranking wyborczy nie jest przekłamany emoji

ad vocem Karolince. Droga karolinko, otóż ja nie patrzę na nikogo z pozycji kolan , bo to znacznie skraca perspektywę i nieco ją zawałszowuje. Może twoje problemy z czytaniem biorą się z braku czytania. jeśli jesteś kimś z rodziny Motylewskiego to nie ma się czego wstydfzić, jeśli nie , to może umówcie się z UPR-owcem i może uda wam się coś wyjaśnić. Czytanie ze zrozumierniem czyni cuda. emoji

Pantarej: PŻK się nie angażuje w polityke i wybory!!! No co Ty nie wiesz? To jest gazeta apolityczna! emoji

Powiedzcie mi, które media w Kutnie nie angażują się w wybory? KCI nie jest wyjątkiem – i dobrze, bo nie nazywałoby się KCI! emoji

Czytałem program Pruka. Stek bzdur. To są hasła - plagiat pościągane z deklaracji ludzi którzy startują w wyborach z list P.O. Ten człowiek a to wiem z innych źródeł chce wprowadzić kult jednostki - jak Hitler. On nic nie potrafi wymyśleć - myśli że już jest prezydentem. Będę głosować na Burzyńskiego bo to człowiek, który rozumie drugiego człowieka, dla Kutna chce jak najlepiej, a Pruk co zrobił przez 3 kadencje. Odpowiedź brzmi [b]NIC!!!!! [/b]. Tylko gadać potrafi co byz robił - np. szkolnictwo - 'Wyposażę szkoły w nowoczesne pomoce naukowe' to nie on wyposaża tylko pod patronatem kuratorium to się odbywa - znów kłamie.

Czy zwrócił ktos uwage na haslo kandydata Dębskiego? Hasło kampanii 'Kutno bliżej Ciebie', a na plakatach Kutno z lotu ptaka czyli chyba 'dalej' ? To tak mialaby wyglądac ta bliskość ? Dobre sobie emoji

Ko widział wczorajsze wieczorne 'tajne ' spotkanie liderów LPR i Samoobrony RP w Rozmarynie ? Czyzby szykowali mam jakas niespodzianke z Pania Koalczyk ?

Życie jest trochę bardziej skomplikowane a świat nie jest tylko czarno-biały. Niestety Pan Motylewski po raz kolejny duma nad ideałami, które są utopią...

Do 'b-52'. Takiego bełkotu dawno nie czytałam.

Do drogiej karolinki ! Otóż ja pana Motylewskiego nieco znam- trudno mi powiedzieć co on aktualnie robi ale nie może się niczym jak sądzę pochwalić. Fakt że startuje z PISu a mówi ciągle o UPR swiadczy o tym , że albo nie zauważył że partii nie ma, podobnie jak PZPR albo że jest tak do niej przywiązany że go to nie obchodzi . Z miesiąc temu widziałem go na konferencji LPR - no nie wiem czy można tak byc gdzie indziej , konferować gdzieś a startować jeszcze gdzieś. Jego upór jest zadziwiajacy - wszystko sprzedać co miejskie , liberalizować , nie da się tego zrobić , bo nie zawsze służy to miastu . Poza tym to taki ktoś znikąd - niby jest ale nie wiadomo co , kto. 30tka- to dobry wiek dla faceta - gdzie był, co robił , co zrobił , zmienił ,czy tylko gada . gada emoji

Jakich spółek miejskich? EKOSERWIS nie jest spółką miejską. Miasto razem ze Związkiem Gmin Regionu Kutnowskiego (Krzysztof Wacław Dębski) mają w niej mniej niż 30% udziałów. Idą wybory a KCI jest firmą. Zarabia najzwyczajniej na reklamie wyborczej.

buzia prezydenta to pikius - ciekawsze sa reklamy - zwlaszcza niektorych spolek miejskich - a juz kompromitacją jest ogomna reklama monopolisty ekoserwsiu emoji

Reklamy wyborcze chyba nie są dziwne emoji A jak już tak mówisz to na okładce widziałem byłego prezydenta, w środku urzędującego, a na tyle kandydata. No to o co Ci chodzi! Nikt nie twierdzi, że KCI jest idealne, ale na rynku kutnowskim jest z pewnością jednyną gazetą i portalem, które stara się być obiektywne. Pamiętam początku KCI jak wszyscy od lewa do prawa nie traktowali ich poważnie, a teraz są wiodącym medium na rynku, ale właśnie dlatego, że postawili na informacyjność, a nie zaangażowanie polityczne. Na portalu KCI widziałem informację o wszystkich kandydatach: od Dębskiego bo Kowalczykową. Widziałem i starostwo i urząd miasta. Poza tym samo to, że możemy sobie tutaj dyskutować na forum jest piękną sprawą, bo u konkurencji jak sie pisze cos krytycznie o autorach czy współpracujących to od razy wyskakuje 'zakaz komentowania'. Chyba nie zaprzeczysz?

Henri, zanim napiszesz jakie to KCI niezaangażowane to otwórz Magazyn i zobacz reklamy... każdj strony buzia prezydenta.

Bulwa mać ! , jaka metafora ? Cztery punkty dalej w tej samej ustawie są sprawy z zakresu edukacji publicznej. Możemy sobie poczytać też Ust. o finansach publicznych i gwarantyje Ci , drogi yack'u, że wyjdzie na moje. To się da zrobić w gminie. Zresztą Motylewski podawał konkretne przykłady takich gmin. Jesteś uprzedzony. A zarzuty, że PIS wystawia liberała to kieruj pod adresem PiS-u, Motylewskiemu należą się brawa za umiejętności negocjacyjne emoji Pozdrawiam

henri - no włąśnie. Taki Pan Motylewski to najczystszy i najbardziej idealny liberał z krwi i kości! Sam tak o sobie pisze na tym forum. Z jakiej partii kandyduje - PiS!

Karolinko metro była taka metafora... Coś nieralnego na równi z propozycjami Motylewskiego. Bony oświatowe to stanowczo za wiele jak na kompetencje gminy...

Poza tym mam wrażenie, że to ty a nie Pan Motylewski nie znasz zakresu kompetencji samorządu. Akurat budowa metra wchodzi w ten zakres. Środki finansowe to osobna sprawa. Żeby nie było wątpliwości: Art.7 ust. 1 st. o samorządzie gminnym 'W szczególności zadania własne obejmują sprawy (...)lokalnego transportu zbiorowego'

A po czym wnosisz yack ? Bo dla mnie nie ma takiego problemu. Mam wrażenie, że jesteś po prostu uprzedzony. Konkrety proszę.

Patrze na te wasze swary i kłotnie i aż strach pomysleć co by było jeśli wygrałby ten blok, który ma niby walczyć z liberałami i lewicowcami emoji a tyle wśród nich lewicowców z samoobrony i osób popierających tych rzekomo liberałów. Smiechu warte, zresztą od czasu taśm prawdy nikt już w tą waszą odnową moralną i bajeczki nie wierzy. Powiem tak interesuje mnie praca, drogi i chodniki, a nie to czy ktoś jest liberałem, cyklistą, lewicowcem czy prawicowcem dlatego głosuje na Burzyńskiego. Dlaczego! Bo się sprawdził, a nasze miasto stanowiło pozytywny kontrast w stosunku do tego co się dzieje na górze. To człowiek spoza układu, dlatego wszystkie partyjniaki chcą się go pozbyć! Odsinmy politykę od Kutna. PS: Cieszę, że ostatnio ustały ataki na KCI - jedno z nieczlinych mediów poza układem. Chyba układ wreszcie stwierdził,że to nie ma sensu bo i tak nie szans. Wiecie co o KCI słyszałem już wszystko, że to lewicowcy, później że liberały, a teraz że niby kościołowe. No ludzie zastanówcie co mówicie, zanim napiszecieemoji

Karolinko problem w tym, że równie dobrze Pan Motylewski mógł obwieścić budowę METRA w Kutnie... Ten człowiek nawet nie wie jakie kompetencje ma samorząd gminny!

Motylewski przynajmniej ma odwagę głośno mówić o swoich pomysłach , a nie walić ściemę, żeby się podlizać jak największej liczbie osób. Elementarna uczciwość wobec wyborców każe jasno i wprost formułować swoje przekonania. Niewielu z kandydatów i nie wiele z partii politycznych praktykuje takie właśnie postępowanie. Mnie się te pomysły mogą nie podobać, ale przynajmniej jestem świadoma ich istnienia i mogę wybierać. A wartość wolnego wyboru w polityce jest nie do przecenienia. A struktury są pochodną tego co sobą reprezentuje sobą wspólnota lokalna czyli np. p.Piotr oraz b-52.Żarciki , wykpiwanie , naigrywanie się z ludzi którym zależy na tm mieście i jego mieszkańcach. A może stać was na merytoryczną polemikę z propozycją bonu oświatowego ? Czy jesteście po prostu bandą smarków, którzy czas spędzają w kafejkach internetowych i na bawieniu się własnym siusiakiem ? 

h-52 Co wart jest Motylewski najlepiej świadczy prężność struktur partyjnych UPR-u jakie w Kutnie stworzył. Przecież to kompromitacja.

Nareszcie sie wyjaśniła osoba p. Motylewskiego - będzie on reformował kutnowska , polską? oświatę. Bon oświatowy ? jak on pięknie gada , rodzice sami wybiorą i będzue cudownie , rano zaśpiewamy Rotę , później Czerwone maki czy jeszcze coś bardziej cudownego. Ja mam bardzo proste pytanie - czy p, Motylewski ma coś wspólnego z oświatą , czy swoje prorocze przemyślenia są zawarte w jakimś elementarzu UPR-owca , bo co chwile zarzuca nas zupełnie prostymi , genialnymi pomysłami . Kim jest ten Motylewski , może rodzina tego od związku zawodowego ? Teraz dopiero się wyjaśniło dlaczego p. Motylewski wspólnie z Feliniakiem protestowali , propagowali pomysły Giertycha - ten od ewolucji jest chyba najlepszy . ciekawi mnie co jeszcze będzie może Kopernik nie miał racji . emoji

Przeczytane wczoraj w jednej z gazet artykół ,Blokiem do wyborów.Pan Feliniak mówi...w takim układzie będziemy siłą,która przeciwstawi sie liberałom i lewicy........zastanawia mnie jedno kandydat na radnego rady miasta który przez cztery lata czynnie współpracował z liberałami i Ci liberałowie ktorzy pomagali mu przez cztery lata począwszy ze zdobycia pracy tak namiętnie atakuje tych liberałów.Bedziemy siłą jaką siła i na jak długo.Czy dojdzie do porozumienia po wyborach między PiS a LPR i dwiema Samoobronami tu w Kutnie czy dojdzie do porozumiena pomiędzy panami Kłopotowskim,Bryłką,Fryzem,Felinakiem czyim kandydatem jest pan Klimecki czy kandydatka pani Kowalczyk nie osłabiła kandydata PiSu,jest blok jest porozumienie i tu nagle nowy kandydat a jaki jest wspólny program wyborczy i gdzie go moge przeczytac ani na blogu pana Roberta ani na stronie PiSu ani na stronie pana Klimeckiego wygramy wybory i co.......................................

Problem Klimeckiego jest taki, [b]że dziadek ma 64 lata. [/b]Prezydentem będzie fatalnym bo mu sił nie starczy. O Unii Europejskiej i funduszach nic nie wie... Jest po prostu starym człowiekiem. Za starym na tą - wymagającą wiele zaangażowania - funkcję!

nie uważam Klimeckiego za jakiegoś brudnego harrego , wygląda pożądnie i mam nadzieję że tki jest w istocie. Nie mogę się tylko zgodzić że jest zupełnie spoza układu - moim zdaniem - układu kolegów nie , w złym znaczeniu z mifleksu . Faktem jest również że jest w radzie nadzorczej czegoś z miasta a czytałem ze jest też obok kłopotowskiego w radzie Agromy. Co do Ceranowskiego - to fakt - to kolejny porządny facet , który z Kutnem nie ma nic wspólnego - oprócz prezydentury , pochodzi czy ma dom w Borach tucholskich i pewnie tam wróci - ludzie spoza nie do końca , moim zdaniem integrują się z Kutnem , masa wierzy , a tu po jakims czasie - niespodzianka. to chyba tyle . emoji

Klimecki jest spoza żłoby drogi ,,laszlo''. Łatwo się o tym przekonasz jeśli porównasz jego drogę zawodową z drogą takiego np. Jerzego Ceranowskiego. To dopiero jest kariera, to są układy i układziki. W gazetowym Magazynie KCI na pierwszej stronie umieściło już plakat wyborczy tego pana - oczywiście nieodpłatnie!!! - tylko jako ilustrację tekstu. Układ działa drogi kolego i jest to układ ponadpartyjny z Kościołem w tle. To nie kto inny a Klimecki odmówił udziału w kleconym przez Burzyńskiego ugrupowaniu kandydatów, które do złudzenia przypomina - dzięki zasadzie na jakiej powstało - ,,wysypisko polityczne'' a nie drużynę rozumiejących się i wspierających wzajemnie ludzi, pragnącą coś dla tego miasta zrobić. Jest przecież pewne, ze w dzień po wyborach panowie ci zaczną ciągnąć wózek z napisem -rada miasta kutna - każdy w swoją stronę. Dziwię się Panu prezydentowi Burzyńskiemu, ze zdecydował się na tworzenie takiego ,,rozczochranego politycznie'' -nielogicznego - ugrupowania radnych. Jest to moim zdaniem ogromną nieodpowiedzialność i lekkomyslność. Robienie z tego niezbyt dobrze pachnącego już na starcie ,,pasztetu politycznego'' zalety, klejąc mu broszkę apartyjności - uważam za zwykłą błazenadę obliczoną na naiwność elektoratu. Każdy kto w to wierzy cierpi na paranoję a kto to głosi nie wierząc - traktuje wyborców jak durni.

Popatrzcie na listy. Mialo być tylu nowych ludzi. A tam na pierwszych miejscach starzy wyjadacze polityczni, którzy żyją z pieniędzy samorządowych!!!

O ile dobrze wiem, pan Klimecki nie jest osoba z poza żłobu, jest w radzie nadzorczej u Burzyńskiego, jest w radzie nadzorczej , od niedawna , w Agromie, dość dobrze , podobnie jak Bieniek z PIS-u dogaduja się z Burzynskim , bo są z jednego zakaładu. Burzyński i Klimecki to chyba nawet sąsiedzi ! Nie przesadzajcie z panią od Samoobrony - słyszałem ,że za nią stoi lord wader kutnowskiej polityki - Debich - on ją zciągnął do Kutna i to ona ma byc jego kartą przetargową w drugiej turze wyborów - nikt chyba nie liczy , że poważnie zagrozi Burzyńskiemu. Komorowski , eks -lider UW podpisał umowę z PSL /mc wieś/ i z list pSL wystartuje Wolińska , eks gwiazda Samoobrony - to dopiero fajne

Pożyjemy zobaczymy .Pan Włodek w przeciwieństwie do Dębskiego i Pruka nie jest człowiekiem ''marnej reputacji''(modne słowo ostatnio)ale w konfrontacji z Burzyńskim łatwo nie będzie.Pani Kowalczyk niestety także związana jest z ludźmi marnej reputacji takimi jak ex-radny(i niech już tak zostanie) Bryłka co raczej przekreśla jej szanse.

Jedynym godnym uwagi kandydatem na prezydenta spoza żłobu i koryta jest jedynie Pan Włodzimierz Klimecki. Człowiek przedsiębiorczy, spokojny i zrównowazony a przez to niepokazywany przez media. To żywe zaprzczenie nachalnie krzykliwego stachanowca Dębskiego i tekturowo-blaszanego Burzyńskiego. Ale widzę, że taki człowiek też wielu się nie podoba bo nie mówi tego co chcieliby usłyszeć. Przypomnę zatem, ze nie szaty zdobią człowieka lecz skromnośc uczciwośc i praca. Warunki te spełnia Klimecki i z całą rozwagą oddam na niego głos. Jst nadzieja, ze po jego zwycięstwie nastąpi w Kutnie koniec koalicji kolesiów. Panie Włodku głowa do góry w Pana skromności tkwi siła i sukces!! Przecież wszyscy wiedzą, ze inwestycje w strefie to żadna zasługa Burzyńskiego.

Ja jakoś co spotkam osobę i z którą się zagadam to cieszą się, ze PO ma dobre, zrównoważone listy kandydatów, są to persony, na które można zagłosować i nie przyniosą wstydu, tylko trzeba dać im to wykorzystać, dać im szansę przełamania ustatych stereotypów, że to i tak na nic. A wydaje mi się, że niektórzy naprawdę mogą wykorzystać swoje doświadczenie.

Dokładnie! Lista Wildsteina akurat w łódzkiem sie na nic nie przyda

No i po trzecie osoby na tej liście to nie tylko agenci ale również osoby, które bohatersko odmówiły nawiązania współpracy ze służbami PRL...

Niestety na podstawie listy Bronisława Wildsteina tego nie sprawdzicie. Po pierwsze: Znajdują się tam tylko imiona i nazwiska. A w samym Kutnie tak jak ja nazywają się jeszcze (z imiona i nazwiska) 2 osoby... Po drugie: To spis z archiwum mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego. Nie uwzględnia archiwum łódzkiego...

proponuję zawody w sprwdzeniu listy Wilschtaina i zabaczmy czy aby nie znajduja sie na niej kutnowscy kandydaci do rady miasta. powiatu i na urząd prezydenta

Panie Prezydencie Burzyński mam nadzieję, że wygra Pan w nadchodzących wyborach - czego życzę Panu z całego serca. Mam również sugestję, aby prześledził Pan uważnie listy kandydatów do samorządu (miasta, powiatu, województwa) i zweryfikował postawę urzędników magistratu. Na listach znajdzie Pan dość liczną grupę podwaładnych. Jak to się ma do apolityczności urzędników samorządowych? Mam świadamość, że żadne przepisy tego nie zabraniają - jednak kłóci się to z bezstronnością w pracy - sentymen do partii pozosatje - nawet jeśli ktoś mówi, że niec takiego nie ma miejsca. Moim zdaniem, jeżli urzędnik zabiera się do polityki to powinien Pan jak najszybciej pozbyć się jego, gdyż wczesniej czy później podłoży Panu 'świnię'. Ja wyrzuciłby ich na pysk. Żytczę powodzenia.

Jak się popatrzy na listy kandydatów to ... nie wiem czy śmiac się czy płakać! To są ludzie, którzy chcą sobie zarobić poprzez otrzymywanie diety bo z polityką, zarządzaniem, ekonomią lub czymkolwiek co teoretycznie pozwala na rozsądne sprawowanie władzy NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO! Mówię oczywiscie o 'nowych twarzach w polityce', które osobiście znam. Żenada. PS. Wiem, wiem - co wybory to takie szopki odchodzą.

PiS zblokował się z Samoobronami (dwiema !!) i z LPRem. Dla mnie to kompromitująca mieszanina. Wstydzę się, że znałem Ceranowskiego. Myślałem, że ma jakieś zasady!

Przybylak nie kandyduje!

Piszcie więcej o PiS emoji

Mieszkam i pracuję tu 40 lat i dalej czuję się jak 'element napływowy'! Rozmawiam z kolegami z pracy i stwierdzam, że oni tez nie znają żadnych osób kandydujących. (Refleksja: znamy jednego, startuje z listy PO, nie wiem jak się załapał, bo przekonania ma bardzo bliskie z ideologią LPR, pewno jakaś 'okazja'). Po przeczytaniu zamieszczonych postów doszłam do wniosku , że zagłosuję na Przybylaka jeśli będzie na listach w moim okręgu.

nie jestem pewien, czy zrozumialem, co napisales. klopoty z pisaniem to masz-widze. z czytaniem pewnie jest jeszcze gorzej-widzisz gdzies w moim poscie miejsce, gdzie jest napisane, ze bede glsowal na kogos z sld ?? widzisz, ze jest napisane, ze w ogole bede na kogos glosowal???? nawet jakby facet z urna siedzial mi przez tydzien na wycieraczce, to predzej go zastrzele, niz wrzuce cos do urny! zreszta jak bys uwazniej przeczytal mojego posta, to bys zauwazyl ,ze nie mam MOZLIWOSCI oddania glosu. brak mi slow.

koczy pudło z tą lokalizacją wyborka i wyborcy skoro jesteś zwolennikiem tych panów to sobie na nich głosuj na ich listach oprócz byłych działaczy samoobrony sa działacze SLD a ich lider z krośniewic stratuje w komitecie P.Herma i co ty na to nadal chcesz na nich głosować to powodzenia k@czy.

pusta gadka,szkoda gadać.

panie motylewski-feliniak bym nie liczyl, chyba, ze uprzemy sie, ze wstawki typu' zapraszam na strone nie linkujemy. costam-lpr.costam.co ' uznamy za wypowiedzi, to, ze inni kandydaci nie wypowiadaja sie na tym forum, nie czyni pana automatycznie najlepszego 'rozmowcy' z ludzmi i nie daje prawa do osadu, ze oni z ludzmi nie rozmawiaja. ile minusow by nalapali? nie wiem-na razie nie czytalem zadnej konkretnej ich propozycji(pana rowniez-od dlugiego czasu czytam tylko, ze 'mam wiecej pomyslow'). 'sam to sobie wytlumacze-tak jak pan to robi za innych.' -to bylo do pana-znalazl pan wytlumaczenie, dlaczego ankieta pokazuje, ze na burzynskiego bedzie glosowac prawie 50%- bo, jak pan twierdzi, sa bezmyslni-wiec jak mi pan powie, na kogo bedzie glosowal, to tez jestem w stanie stworzyc taka blyskotliwa historyjke w pana stylu, np: 'bo mial pan ciezkie dziecinstwo', albo np. 'chroniczne stany utraty swiadomosci, polaczone z bezmyslnym oddawaniem glosu wyborczego', cokolwiek. pisze pan, ze nie myli sie ten, co nic nie robi. zgadzam sie w 100%. ale jak czytam wypowiedz pana przybylaka, co to on 'wstepnie zalatwil' 'wielokrotnie zalatwil' 'osobiscie doprowadzil' 'spowodowal' 'rozpoczal zalataianie' 'wywalczyl' 'zainicjowal' 'wielokrotnie zalatwil' 'powolal' 'wystosowal' itp itd, a oni (ci zli chyba) 'zniszczyli' 'nie odebrali' 'zaniedbali' 'nie zainteresowali sie' 'zlekcewazyli' 'nie wykonali' 'nie pozwolili' to raz, ze sie rzygac chce, bo jak oni tego nie widza: takiego aniola, wrecz cudotworce tu maja i tylko go niszcza, a dwa, ze w pierwszej lepszej firmie np. handlowiec jak by wyskoczyl z taka gadka, ze dzwonil, namawial, przekonywal, zorganizowal itp, a oni 'nie', to by po prostu polecial z roboty na pysk-BO JEST NIESKUTECZNY. to taka mala, malusia roznica miedzy 'zapoczatkowalem' a 'doprowadzilem do konca' albo 'sfinalizowalem'- LUDZIE TO WIDZA i w nosie maja chocby miliony pomyslow, ktore nie sa realizowane, albo nie maja szansy na realizacje, albo ich nie dotycza. ludzie chca efektow. a pozniej blagania i prosby i grozby--'idzcie na wybory, to nasz i wasz obowiazek, bla bla bla'. ludzie maja w **** wybory. wie pan ilu polakow wzielo udzial w wyborach prezydenckich w chicago? 5000, a wie pan ile polakow tam mieszka? ponad 2 000 000. robi wrazenie, nie? tylko nie chce sluchac, ze to nie sa polacy, ze oni maja w nosie swoj rodzinny kraj, bo to nieprawda-oni maja w polsce rodziny, znajomych, czesto firmy-oni po prostu maja w **** polityke emoji oni od tego miedzy innymi uciekli-od tego bagna, albo wyjechali do pracy, bo politycy w polsce nie potrafia stworzyc im normalnych warunkow do tejze. PS ciekaw jestem czy po wyborach (bez wzgledu na wynik) zobaczymy tu pana jeszcze (a pan dopiero niedawno sie tu na forum nam 'objawil' nieprawdaz?). a no i prosze spojrzec na wyniki drugiej ankiety: ' czy pojdziesz na wybory'-polowa mowi nie. to tez o czyms swiadczy-jak znam zycie i relacje pomiedzymi takimi ankietami a rzeczywistoscia, to frekwencja bedzie kolo 30%, czyli, ze pojda na wybory sami kandydaci, ich rodzina i ci, ktorzy akurat nie beda mieli co robic (o ile bedzie ladna pogoda) Czego wszystkim zycze emoji

Dylemat Wyborczy! Czytam posty i zastanawiam się skad tyle zaciekłości w ocenach. PO w Kutnie nie zginie bez gwiazd, które przesiadły sie na inny statek. Nie demonizujmy wartośći tych ludzi. Jakie mieli dotychczas osiagnięcia, a czasami wrećż przynosili uszczerbek partii. Ludzie pamiętają. Atakowany jest Pan Edward Książek, być moze za to że potrafi działać wśród ludzi w swoim środowisku. Kto z was widział tłumy rozradowanych dzieci na imprezach z okazji Dnia Dziecka organizowanych sumptem społecznym bez dotacji budżetowych. Znam 'wykształconych prostaków' i prostych ludzi o otwartych głowach. Nie umniejszam roli Prezydenta Burzyńskiego, ale czy 'swój chłop' , to zawsze najlepsze rozwiazanie. W dzisiejszych czasach potrzeba menadżerów zdecydowanych, mających swoje zdanie, a tych cech troche brakuje panu Burzyńskiemu. Dawał sie często manipulować. Dobierał współpracowników nie najszczęśliwiej. Podobnie J. Pruk ma swoje zalety i wady, jak również Dębski. Nie oceniam kandydatów z różnych list, byłaby to subiektywna ocena, najlepiej ocenią wyborcy. Nie dyskredytujmy ich przez opluwanie. Pokazujmy raczej ich dobre i złe strony w merytorycznej dyskusji. Znam trochę kulisy wstawiania kandydatów na listy, czasem to łapanka. Stąd na listach teściowa i zięć , mama i syn, mąż i żona. Trzeba było liste zapełnić. Świadczy to o słabośći kutnowskiej politykii . A może trzeba sięgac do bazy ludzi kompetentnych, nie zwiazanych z polityką, ale chcących cos zrobic, trzeba ich tylko odkryć. W dyskusji widać kto pisze, w atakach na platforme celuje srodowisko zawiedzione , jedno z gniazd znajduje sie w pewnym zakładzie budzetowym po sąsiedzku z Panem Urbaniakiem. Panowie wasz serwer został zidentyfikowany. Panie Prezydencie Kutna daj pan im troche zajęć, podobnie jak innym urzędnikom korzystającym z serwerów urzedu miata. Nie zabieram wam głosu i prawa do krytyki, ale przynajmniej róbcie to na własny rachunek po godzinach pracy, korzystając z prywatnych komputerów.Połaczenie kosztuje. Wybierajmy najlepszych , a ja ich widze na listach PO!

co do konwencji Po. Ja w egzekutywie czy czymś takim nie brałem udziału więc nie wiem , pisarz wie. pseudodoktor ? jakos nie słyszłem by to była prawda , w szkole ponoć tego nie używa, a wiem że ma - więc oc co chodzi / Książek i Adamusiak przeszkadzają - a kto Adamusiak dał pracę -czy nie burza, a kto chetnie fotografuje sie na imprezach dla dzieci , które robi kiążek?nie Burza? Co do pruka , to macie racje , trzeba go się obawiać, bo drugiego w rankingu klimeckiego nikt nie zauważa , a ja i tak sądzę że pruk będzie w II turze. Więcej pracy , panie panowie inteligenci. Może kończy sie wam mozliwość oszukiwania zwykłego elektoratu - stąd ta pogarda dla książka. emoji

Obserwator - problem na twoją niekorzyść, że Pruk też był radnym Unii Wolności...

a ja uważam, że wszystko jest w porządku. Nie rozumiem Waszych narzekań itp. Jedyny samorzadowy głupek czyli ja zrozumiał, że nie pasuje pomiedzy porządnymi samorządowcami, więc nie kandyduje nigdzie. Pozostali samorzadowcy to poważni i właściwi ludzie, którzy kandydując poswięcają sie dla spoleczeństwa. Tak. Poznałem ich, widziałem jak pracowali całą kadencję. Bez reszty poświęcali sie dla was !.! Podziwiam ich bo sam nigdy tak bym nie potrafił. Więc w porzo!

jakie miejsca pracy ??? A kiedy ostatnio szukales czlowieku pracy w Kutnie? Bo ja staram sie znalezc cos konkretnego od dluzszego czasu. Oferty ktore sa dostepne z pewnoscia nie wygenerowaly nowe firmy ktore tak zywiolowo powstaly w naszym miescie i jego okolicach. Sprobuj znalezc cos innego od skladania dlugopisow czy zamiatania ulic (interwencyjnie). A wladza lubi sie chwalic nowymi miejscami pracy, oj lubi. To moze tak konkretnie i do tego kto dostal te konkretne stanowiska. lista nazwisk bylaby ciekawa!

Kupi kupi bo to nie brednie!

O jakim ty bagnie mówiszemoji Miasto dawno już nie stało tak dobrze. Nowe fabryki, nowe miejsca pracy, remonty dróg i program mieszkaniowy. Nawet imprez jest wiecej. Nikt takich bredni nie kupi.

Jestem przekonana że tylko Platforma wyciągnie nasze miasto z szamba w jakim sie znalazło. Liderzy PO jak dobrze zrobiliście że odcieliście działaczy Unii Wolnosci typu Debich Wdowiak Mosinkiewicz Slęzak Kierzkowski.

jak się patrzy na zdjęcia z konwencji platformy to ma się wrazenie jakby było sie na egzekutywie brawo p.pruk powrót do przeszłośći kto tak robi konwencje wyborzce blamaż tym bardziej że w pierwszych szeregach siedzą byli członkowie samoobrony książek i adamusiak to chyba nowe twarze platformy oraz pseudo doktor który do tej pory nie wyjasnił sprawy posługiwania się tytłem naukowym brawo p.pruk klęska pewna ijak to się mówi miałeś chamie złoty róg i jeszcze ci mało.

Uderz w stół, a nożyce się odezwą! Nie przypuszczałem, że będzie taki odzew... jedno zdanie wystarczyło... bez żadnych konkretnych oskarżeń, tylko postulat rozsądzenia sporu, nic więcej, a tu taka histeria... Czyżby było coś na rzeczy? Sądząc po Waszych reakcjach i tak nie należycie do elektoratu ugrupowania z listy którego startuję, więc nie żałuję, żeście się na mnie 'zawiedli'... Czy jakiś lokalny Morozowski z Sekielskim zaprezentują na mnie haki? emoji Dzisiaj? Jutro? Żebym nie przegapił... emoji Ja mam i tak sporo pomysłów do realizacji, ale skoro tak mnie prowokujecie do innych rzeczy... 'jak to jest z p. Prukiem, startuje na prezydenta miasta i do powiatu?' Zapewne chodzi o to, żeby nie być posądzanym o kolizję funkcji radnego miejskiego z wygrywaniem przetargów na nadzór budowlany miejskich inwestycji. On też ma oczy i widzi (w necie), że ludzie o tym gadają. Zwłaszcza, że w dużych partiach podział jest jasny - władze powiatowe startują do powiatu, miejskie - do miasta. A Pruk jest szefem koła miejskiego, a nie struktur powiatowych, więc tym bardziej jest to dziwne. Pewnie wśród kandydatów do powiatu z innych list można upatrywać przyszłych kandydatów do miejskich stanowisk pochodzących z nominacji, a nie z wyboru. Żeby nie tracili okazji na jedno i drugie. Na jednego z listy Miasto i Wieś to bym nawet postawił w ciemno... Młody, zdolny. Ciekawe czy się teraz odezwie, żeby zdementować emoji 'co stało się z fajnym facetem Pilchem - władza go zupełnie zmiotła' Przygniotła go i się rozchorował biedaczysko... 'Panie Marcinie! Niech Pan nie wytyka błędów innych tylko pokaże jak rządzić, żeby nie powstawały nowe błędy! (...) Potrzeba nam wzorców pozytywnych!' Jedno nie wyklucza drugiego... Dostrzega Pan, to Panie Arku? 'Panie Marcinie Motylewski, miałem do Pana szacunek bo wydawało mi sie ze jako młody inteligentny człowiek z UPR jest pan za merytoryką i działaniami, a Pan jak pPISowi populiści ma zamiar brać się za prześwietlenia tłumaczenia itd. Merytoryka i działania muszą opierać się o jasne i proste zasady. A JEŚLI coś było nie tak, jeśli wiadomo, kto doprowadził do np. niejasnych powiązań i zagmatwanych reguł (JEŚLI takie w ogóle były oczywiście), to nie widzę powodu, dlaczego nie mielibyśmy wskazać jasno i wyraźnie, co było 'be'. Jak Panu coś ukradną, to będzie się Pan domagał, żeby złapali złodzieja, nie? To przecież normalne. Jeśli nie ma Pan nic na sumieniu, to w czym problem? Ja takich rzeczy nie robiłbym dla wzniecania szumu i wiatru, bo ja nie do lania wody jestem stworzony. Już w szkole pisałem wypracowania przesadnie krótkie i konkretne. Ja w ogóle nie myślałem żeby z hasła 'rozliczeń' (cokolwiek to znaczy) czynić jakiś swój główny postulat, bo mam dosyć pomysłów (jeszcze nie wszystkie pokazałem), ale teraz po tej histerycznej reakcji na jedno moje zdanie daliście mi dużo do myślenia... 'Mam w d... kto co ukradł kto jaki przetarg w jaki sposob zrobił.' 'Pierwszy milion trzeba ukraść'? Zawsze jak czytam takie teksty, to zastanawiam się, czy jego autor naprawdę jest przekonany do tego co pisze, ewentualnie jaką etykę wyznaje. 'Trzeba iść do przodu, niech młodzi ludzie dorąsię do władzy anie niech zaczną budować, a nie rozliczać starych' 'Wybierzmy przyszłość', zgadza się? Tak swoją drogą: czy ktoś się kiedyś zastanawiał nas sensem tego hasła? Czy można np. nie wybrać przyszłości? Nie, bo ona i tak sama przyjdzie. Więc tu nie chodzi o to, co mamy wybrać, tylko czego mamy unikać... Rozliczenia winnych... oups przepraszam, nie winnych, tylko 'ludzi honoru' (Copyright by Adam Michnik). 'Bo jak będą zajmować sie rozliczeniami zamiast pracą..' Spoko, od tego są różne komisje w radzie, żeby każda zajmowała się innymi sprawami. Jedna rozwojem miasta, inna kontrolami. 'ublizanie wyborcom od bezmyslnej masy nie trzyma tego poziomu-tu pan motylewski niezmiernie mi sie nie podoba' Zgoda. Punkt dla Pana. Nie myli się ten, kto nic nie robi. Ciekawe ile minusów złapaliby u Pana inni kandydaci, gdyby w ogóle się tu wypowiadali. Poza mną, Feliniakiem i Przybylakiem nikt pod swoim nazwiskiem w necie nie pisze... Ciekawe, co? To jak oni zamierzają rozmawiać z ludźmi? Także potem - w trakcie kadencji... 'a na kogo pan bedzie glosowal?' Nie wiem, czy to może akurat przez przypadek do mnie pytanie... Bo moja 'inteligencja' jest za słaba, żeby się domyśleć... 'sam to sobie wytlumacze-tak jak pan to robi za innych.' Ale za to te słowa na pewno nie są do mnie... Chyba że o czymś nie pamiętam... 'Panie Motylewski, moze pan sobie obszar pomiędzy uszami prześwietli a nie dokumenty o których zawartości nie ma Pan pojęcia.' Dlaczego? Przecież właśnie gdybym miał o nich pojęcie, to bym nie musiał ich prześwietlać... Źle mówię? 'NIe zachowuj się pan jak te barany pisowe czy spod sztandaru lpr. Złób ci się śni i chcesz się do niego dopchać pod bzdurnymi zakłamanymi hasłami.' Muszę Pana rozczarować. Autorem uchwały lustracyjnej w 1992 r. był Korwin-Mikke. Macierewicz był tylko wykonawcą. To, że wtedy to zablokowano (Trybunał może orzekać o zgodności z konstytucją ustaw, a nie uchwał!) skutkuje tym, co widzimy obecnie... Tak więc musi mnie Pan dopisać do listy baranów... Na szczęście ty sobie już wypracowałeś markę' Chciałbym, ale boję się, że komplement jest niezasłużony... 'nie mogę pojąć tego startowania UPr' Co jest niejasne? 'jakby ktoś powiedzmy kawka robił konferencję z ramienia PZPr' Nie znam żadnego Kawki, więc teraz to ja nie nadążam...

Brawo Platforma. Wreszcie ktoś zauważył że są też kobiety. Platfoma zachowała sie jak nowoczesna partia. Będę głosowała na Was i namówie wszystkie koleżanki by głosowały na Platformę. Dość dominacji facetów.

piknie platforma razem z człnkami samoobrony i pracownikami tbs i dyrekcji inwestycji p.pruka ida do zwycięstwa wolne żarty i jeszcze ten doktor kóry we lwowie robił doktorat a nostryfikował w czerwcu tego ro w olsztynie jest na pierwszym miejscu a przez tyle lat dlaczego używał tytyłu naukowego i to ma być człowiek uczciwy postać platformy - chyba cieniasów drugi książek z samoobrony a gdzie żmuda ostatni nabytek platformy czy p.pruk nie wie - to niech zwróci się do PISU jest na pierwszym miejscu do rady miasta i co na to pan pruk na zdjęciu widać tarnowskiego w-ce prezesa DI czy ten pan też kandyduje to juz hańba dla tych co zakładali w kutnie platformę prukowi dznaczonemu odznaką janka krasickiego urbaniakowi człowiekowi który miał problemy ze soba wiele razy jako radny jak odbywała się sesja radydy mista kutna to z domu go ledwo wyciągali zeby większośc oraz runińskiemu który to z komuchami się zadaje podziękować za prowadzona politykę twz masowe otwarcie na społeczeństwo czysta hipokryzja szkoda że nie słuchaja lidera partii bo on zupełnie coś innego przekazuje członkom PO niestety szkoda bo wielu ludzi chciało głosować na PO w kutnie niestety dziki ww panom PO przegrała na samym starcie

wygorowane masz wymagania-nie widze szans.

Wybierzmy normalność i pewne jutro!

jak to jest z p. Prukiem, startuje na prezydenta miasta i do powiatu? To w jakie dni będzie rządził miastem a w jakie powiatem? Wolne soboty i niedziele zostaną na prowadzenie własnego biznesu. Co za pazerność.

Zanim młodzi zaczną 'żądzić' i wypowiadać się na forach internetowych o sprawach, o których mają jedynie mgliste wyobrażenie, poparte naiwną wiarą, że 'trzeba patrzeć w przyszłość nie oglądając się na przeszłość', powinni zadać sobie trud opanowania podstawowych zasad 'ortografji'

niech rządza ludzie normalni i tacy którzy coś potrafią - młodość , uroda, jej brak nie sa kryterium po pełnienia jakichkolwiek urzedów , chyba że ktoś myśli o zaszczytach - taki niech się trzyma daleko od władzy dla naszego i dla własnego dobra. Zobaczcie co stało się z fajnym facetem Pilchem - władza go zupełnie zmiotła i praktycznie go nie ma a szkoda emoji

Dokłądnie! Panie Marcinie! Niech Pan nie wytyka błędów innych tylko pokaże jak rządzić, żeby nie powstawały nowe błędy! Niech młodzi zaczną żądzić tak, żeby im nikt później nie mógł nic zarzucić. Potrzeba nam wzorców pozytywnych!

Panie Marcinie Motylewski, miałem do Pana szacunek bo wydawało mi sie ze jako młody inteligentny człowiek z UPR jest pan za merytoryką i działaniami, a Pan jak pPISowi populiści ma zamiar brać się za prześwietlenia tłumaczenia itd. Dla mnie przeszłość to rozdział zamknięty, historia z której należy czerpać wzorce i uczyć się na jej błędach a nie żyć nią... Mam w d... kto co ukradł kto jaki przetarg w jaki sposob zrobił. Trzeba iść do przodu, niech młodzi ludzie dorąsię do władzy anie niech zaczną budować, a nie rozliczać starych,. Bo jak będą zajmować sie rozliczeniami zamiast pracą.. to ich potem ktoś inny będzie rozliczał. To błędne koło. Zamknąć sprawe, uciąć hydrze łeb nie mówiąc/pisząc o niej, i pokazać ludziom że można inaczej!

A propos poziomu. Ciekawe na którego kandydata pis-mani składają donos do prokuratury?

dokladnie-trzymajmy pewien poziom-ublizanie wyborcom od bezmyslnej masy nie trzyma tego poziomu-tu pan motylewski niezmiernie mi sie nie podoba-mam nadzieje, ze w wyborach samorzadowych wyborcy docenia 'inteligencje' pana motylewskiego. no i oczywiscie to, ze nie jest 'zasiedzialy'. a na kogo pan bedzie glosowal? nie pytam dlaczego, bo sam to sobie wytlumacze-tak jak pan to robi za innych.

Panie Motylewski, moze pan sobie obszar pomiędzy uszami prześwietli a nie dokumenty o których zawartości nie ma Pan pojęcia. NIe zachowuj się pan jak te barany pisowe czy spod sztandaru lpr. Złób ci się śni i chcesz się do niego dopchać pod bzdurnymi zakłamanymi hasłami. Na szczęście ty sobie już wypracowałeś markę i twoje nazwisko jest właściwie kojarzone. Broń na Boże od takich pseudomądrali.

Sam jestem bardzo ciekaw czy laszlo to pruk.Nie wydaje mi sie - raczej jest to ktoś na granicy obu kandydatów i mam nadzieje że patrzy w miarę obiektywnie , jeśli to w ogóle mozliwe. Niezmiernie mi się podoba pan marcin motylewski - z jednej strony wyglada na to że nie jest to jakis przygłup z drugiej nie mogę pojąć tego startowania UPr. To tak jakby ktoś powiedzmy kawka robił konferencję z ramienia PZPr - nie bądźmy śmieszni Panie, Panowie emoji To se ne wrati - ja sem twój tatinek Lucku! Co do następnych pstumowiczów mam prośbę trzymajcie pewien poziom bez chamstwa i inwektyw.

Widzę, że zwolennicy pewnych dwóch kandydatów tutaj dominują... 'Jak burzyński ma dobrych doradców którzy dobrze działają dla rozwoju naszego miasta (Nowy TBS Komorowskiego buduje kamienice, nowe bloki, czyli mieszkania dla ludzi) i nie interesuje mnie czy robi to za swoje, panstwowe czy pieniadze od ufoludków. Grunt ze to robi' No właśnie! Nieważne za czyje pieniądze Gierek budował. Ważne że budował! I jak dużo! I byliśmy dziesiątą potęgą świata! To już wiem, skąd się bierze te 47% poparcia w sondażu wyborczym KCI. Z owczego pędu tych, to samodzielnie nie myślą... 'między bajki trzeba włożyć gadkę że to tylko z układau urzędu' No skoro jest o to spór, to może trzeba by prześwietlić dokumenty z przetargów na nadzór budowlany? Mhm? I będzie wiadomo kto ma rację. Szkoda, że to prowincja, powołałoby się komisję śledczą... emoji Oczywiście to działka KR, ale trzeba by na je czele postawić kogoś mniej zasiedziałego w radzie niż Marek G.

Yolo ma rację. Wpełni się zgadzam. Burzyński jest ok. a ten 'magic' to niewypał. Gadacie na Prezesa ARRK i innych bo nie podrodze im z Prukiem, który ma wszystkich w D.... Mają Oni rację, bo to dno. Jeszcze Pruk sciągnął Tarnowską, która jak będzie w Urzędzie będzie miała wpływ na ceny wody. Jej mężulek (prezes zarządu PWiK) wtedy tak podniesie ceny wody, że gwiazdki przed oczyma będziemy mieli. Na takich chcesie stawiać????? Bo ja nie. Bo mi zależy na dobru Kutna.

Pruk on się nadaje na prezydenta? Dobre sobie. Jego program to raczej plagiat ludzi startujących w wyborach z list P.O. bo sam nie jest zdolny nic wymyśleć. Jego hasło 'Kutno zasługuje na więcej' to hasło z Płocka tylko przerobione przez niego. Boże zachowaj od takiego prezydenta - wszystkim urzędnikom poobcina pensje do najniżej z możliwych - zapieprzajcie po 12 -14 godzin. Słyszałem,że taki miał plan jak by był na stołku prezydenta. To, że rozwinął firmę to dzięki potom i łzom pracowników bo ma ich jak białych murzynów - a licho są jeszcze opłacani. To takiego prezydenta chcecie??????????????????

'Co do Pruka trzeba przyznać że ma łeb i potafi robic interesy - między bajki trzeba włożyć gadkę że to tylko z układau urzędu - spójzcie na Debicha cz kogos takiego - jak nie potrafi to nie i juz.' emoji jasne, Debich przymiera głodem, a wskrzeszenie przez niego KMI to w ogóle przypadek emoji Czyżby Laszlo to sam Pruk? emoji

każdy ma swojego pryncypała , Pruk, Burzynski, Dębski. Klimeckiego chyba nikt powaznie nie traktuje , chodzą wieści ,że chce poprowadzić kampanię tak by burza mógłby dać mu wiceprezydenta. Ja osobiscie stawiam w II turze na Burzynskiego i pruka. Co do osiagnięc Burzy są one nie do podważenia - trochę mu jednak sprzyja koniunktura podobnie jak pisowi w państwie. Co do Pruka trzeba przyznać że ma łeb i potafi robic interesy - między bajki trzeba włożyć gadkę że to tylko z układau urzędu - spójzcie na Debicha cz kogos takiego - jak nie potrafi to nie i juz.

yoyo,miki i KOLO-wasza wazelina i klaka jest rozbrajajaca.Jestem pewien ze wasz pryncypal Burzynski nie jest w stanie tego wytrzymac.Czarne jest biale,biale jest czarne-tak postrzegacie rzeczywistosc yoyo,miki i KOLO.Triumf oszolomstwa nad rozumem jest ewidentny!

Oj obserwatorze... Daj sobie luzu bo z twoich bredni to już się tutaj wszyscy śieją i nikt poważnie Cię nie traktuje. Każdy wie, że jesteś klakierem Dębskiego. Większość wie też kim jesteś w rzeczywistości...

Obserwatorze współczuję Ci możliwości intelektualnych...

Te, KOLO, a tobie twój wychwalany pryncypal ile płaci???? Chyba dużo. Nie agituj tak. Każdy wie jak było.

NO TO NAM SIE OBSERWATOR UAKTYWNIL, ALE JAK PRYNCYPAL /KWD/ NAKAZAL SIDZIEC PRZY KOMPIE I PLUC TO SIE WYKONUJE ROBOTE I KONIEC -NORMALKA NATOMIAST JA POWIEM TYLE - TO SOBA REPREZNTUJE BURZYNSKI JAKO NORMALNY MIESZKANIEC KUTNA, GLOWA WSPANIALEJ RODZINY I JAKO PREZYDENT TO INNI KANDYDATCI NIECH SIE NIE WYCHYLAJA. UMIARKOWANIE, FACHOWOSC, DOSWIADCZENIE I MADROSC ZYCIOWA TO CECHY CZLOWIEKA GODNEGO ZAUFANIA. NIEPOTRZEBNY NAM NIKT INNY, MA PAN MOJ GLOS PANIE PREZYDENCIE.

obserwator, dla mnie to moze i decyzje podejmowac Pan Kazio spod mostu, a Burzyński je wykonywac. Grunt ze to dobre dla miasta decyzje. Jak burzyński ma dobrych doradców którzy dobrze działają dla rozwoju naszego miasta (Nowy TBS Komorowskiego buduje kamienice, nowe bloki, czyli mieszkania dla ludzi) i nie interesuje mnie czy robi to za swoje, panstwowe czy pieniadze od ufoludków. Grunt ze to robi, w odróżnieniu od innych molohów z PRL jak Pionier.. który gówno robi. Burza jest najlepszym prezydentem jakiego mielismy i nie chce go wymieniac na nikogo innego. Sprawdził się, wiec wierze ze następną kadencje też sie sprawdzi!

'Kto tu rzadzi Leon czy jego Rodzina?'.Wypisz wymaluj pasuje do pytania -kto tu rzadzi Burzynski,czy Komorowski czy tez Pruk.W na szczescie konczacej sie beznadziejnej kadencji pewnikiem najmniej rzadzil Burzynski.Decyzje zapadaly gdzie indziej a Burzynski je bezwolnie wykonywal.

Mieszkaniec tco ty opowiadasz bzdury , jaki to komitet bezpartyjny ? - większość to dawna unia wolności. gdzie ty masz tam ludzi nie uwikłanych w politykę , Większość to starszych ludzi emerytów , począwszy od teściowej Korowajskiego - Pani Kujawy a na sławnej Zofii Kłodnickiej skończywszy ., co nie mieli już ludzi do zwerbowamia

LPR... nie tej partji już nie ma, PIS mam dość rządów dwóch kaczek a raczej brak rozsądnych rządów. Samoobrona... nie nie to pomyłka! SLD cóż... nie przepadam ale przy obecnych poczynaniach PIS+LPR+Samoobrona topartia super. PSL... cóż partia z tradycjami ale bez pomysłu i nie rozwojowa. PO... już sam nie wiem, byłem za ale teraz a już w wyborach samorządowych chyba nie. Zostaje blok bezpartyjny skupiony przy obecnym Przezydencie! Przyznam, że byłem cienty na Pana Burzyńskiego ale relatywnie patrząć za jego rządów coś sie zaczeło dziać choć do ideału jeszcze daleko, ale Ten człowiek skupił wokół siebie sporo interesujących , ambitnych nazwisk napewno nie uwikłanych w polityke a chcących coś dla naszego miasta... Godni rozwarzenia...

Trefny wybór to PO no dobre.A tak długo myslałem skąd wzieli to hasło.

Zarządza swoją firmą w dziwnych interesach... W mieście sobie nie poradzi bo kandyduje do powiatu... Właśnie wieszają plakaty PO. Kto im wymyśla te hasełka? Na pierwszy rzut oka przeczytałem - Platforma Obywatelska - TREFNY wybór... Hasło nie powinno budzić wątpliwości. laszlo ma rację ale ja do tego grona dorzuciłbym jeszcze jednego dawnego radnego Unii wolności - właśnie Pruka.

A ja uważam, że Pruk to dobry kandydat. Skoro dobrze zarządca swoją firmą to i w mieście sobie poradzi.

ja osobiście lubie burzyńskiego , ale trudno nie zauważyć że za wszystko odpowoada Burzyński - Nie zapominaj że to Komorowski prowadził kampanię Burzynskiemu i on go wprowadził do II tury z Dębskim Trzeba jednak oddać prawdę Komorowskiemu, że nie jest głupi i zna się na tym co robi . Jego problemem jak większości byłych działaczy UW- jest mówiąc prosto nadęcie i lekceważenie zwykłego człowieka .Ów nos w chmurach , by nie patrzeć an chamstwo , a tego nikt nie lubi. Komorowski , Debich czy Wdowiak są tu klasycznym tego przykładem. Masz rację Burza to swój chłop i życzę mu zwycięstwa - martwi mnie tylko niepewność co do wicków emoji

Myślę, że wygra Burzyński. A jak czytam te wasze pomyje to utwierdzam się w zdaniu, że to najlepsza kandydatura! To dopiero byłyby kłótnie gdyby Kutnem rządził PiS lub Pruk...

Do pisiaka, a może ktoś celowo pisze że w UM mówi sie że to komorowski rządził, żeby budowac jego pozycję przed tymi wyborami. A może prawdą jest że to burzyński wiedząc że vicek jest chętny by czemuś przewodzić i w kampani coś będzie sobie chciał skroić, po prostu pozwolił mu się wyszumieć, wystrzelać i w końcu strzelić sobie samobuje jak KPB czy konkurs na żonę dyrektora w SP1? Burzyński w całym tym zamieszaniu per saldo wyszedł najlepiej, vicek się skompromitował, popsuł sobie opinię w Kutnie na czym bardzo zależalo niektórym (sld,kwd) i nie obciąża już sobą komitetu burzyńskiego. Jeśli burzyński przewidział to, to ukłony przed jego przenikliwością i znajomością ludzi. Okazuje się że to nie tylko 'swój chłop' ale także bardzo szczwany lis. Ale niech wygra bo lepiej że kieruje miastem bystrzacha niż jakiś demagog czy egocentryczny cwaniaczek.

TEN SAM KOMP DWA RAZY......HMMMM. emoji (IP)

ty złośliwy Wyborku, tak to można powiedzieć o Wirskim żona radną a mąż czerpał bez ograniczeń, p. Jerzy Pruk wygrywał wszystko w przetargach bądź otrzymywał zlecenia od inwestorów wchodzących do miasta, a oni nie dają zleceń za 'ładne oczy'liczy się fachowa obsługa inwestycji.

inwestor coś się pomieszało wiedzie mu się bo gro pieniedzy załątwił sobie z miasta będąc radnym i jednoczesnie prezesem firmy opanuj się inwestor na pruka i tak nikt w kutnie nie będzie głosował naewt jego kolesdzy z partii PO zobaczysz 12 listopdada test prawdy dla jego ekipy przyjdzie będzie wielkie rozczarowanie ha,ha,ha

kto więcej wart.. nie jestem do końca pewien. Ale wiem jedno - sam prezydent nic nie zdziała. Ważne żeby miał w otoczeniu dobrych i solidnych ludzi którzy wiele potrafią. Oni przecież będą lwią część roboty wykonywać. A Burzyński ma całkiem solidneotocznie. łącznie z komorowskim. Po za tym każdy kto znajdzie się u władzy 'skubie' coś dla siebie. Ważne jest żeby skubał a nie brał pełnymi garściami. I żeby z teg skubania również coś pozytywnego dla miasta wynikało. Przykładowo - kilka lat temu prezydent Gostynina miał brata/szfagra który miał Firme produkująca Polbruk. No i cały gostynin jest zrobiony pięknie Polbrukiem emoji Czy to źle wyszło dla miasta? Moze przetargi nie były najuczciwiej rozgrywane, ale podejrzewam że kasa miasta nie straciła na zbyt wiele.. a jak by był inny prezydent to by wydał gotówke na coś innego lub rozkradł i mieszkańcy nie mieli by z tego NIC.

przypomnę zwolennikom Burzy że, jego zastępca chyba był nie mniej zapobiegliwy - KPB, inwestycje Nowego TBS w współpracy Kurczewski Komorowski to dopiero jest nieco nie tak.W urzędzie mówi się że prawdziwym prezydentem jest Komorowski - jeśli mam głosować na Burzynskiego po to żeby ktos inny rządził to ja dziękuję. Dla niedowiarków polecam sprawdzenie listy płac Komorowski Burzynski - zobaczcie kto tam jest więcej wart !Pozdrawiam

stolek za stolek, w pisie korupcja jest , to widac golym okiem,

Wyborek rozumiem że nie lubisz Pruka , ale dlaczego kłamiesz.Pruk przygotował ścieszkę prywatyzacyjną dla DI ale został odwołany i nic na tym nie skorzystał. Należy przyznać że jest facetem z jajami bo założył drugą firmę i niźle ją rozwinął.

wywiad beznadziejny pruk nie ma szans na zwycięstwo z burzyńskim a to że ludzie wyjeżdzaja to też min zasługa pruka bo jak patrzą na jego interesy i ile ludzie u niego zarabiaja pracując śwaitek i niedziela za marne grosze to co maja robic on na prywatyzacji DI kóra do tej pory nie została wyjaśniona zarobił krocie

Po zawiązaniu koalicji z lewicą Partia Demokratyczna w Kutnie nie zgadzając sie na to została rozwiązana ! Pozdrawiam

co do lewicy to nieco prawdy w tym jest - polecam wszystkim stronę Partii Demokratycznej - o ile wiem tworzy wspólny blok z lewicą - tam jest p. sikora i paru ludzików z komitetu Burzyńskiego - w tym sensie coś na rzeczy jest. Co do postów p. przybylaka , to moze wprowadźcie dla niego limit nie chce się tego nawet przegladać . 

Odnośnie wypowiedzi Pana Przybylaka - gdzie Pan był jak w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe w KUTNIE( UL.ŁĄKOSZYŃSKA)szalał młodziutki kierowniczek z rozdania SLD ? Czy to w tym czasie 'wywalczył' Pan obsługę rolników w gminach ? Szkoda ,że nie dostrzegł Pan ,iż obsada kadry w owym czasie była za mała i to było przyczyną złej obsługi w Agencji. Szkoda ,że nie dostrzegł też pan mobbingu i terroru,jaki stosował kierowniczek,tylko się Pan mu w pas kłaniał.Niech się Pan lepiej zastanowi co Pan wypisuje ,bo nie ma się czym tak naprawdę chwalić.

A ja kocham stare baby, stare baby , lalala...

sparawdzam

sikora jest the best a pruk jak zwykle kłamie 20tys członków było na wiecu a z kutna widać 4 i banek wziął sie zpowrotem za polityke a co zrobił jako radny przez 4 lata oprócz głupich i beznadziejnych jego pomysłów na przedstawianych na sesjach - jakoś prukowi wszystko wirtualnie się rozmnaża i tak w wyborach w kutnie nie ma szans choćby cały klub biznesu go poparł ale wśród tych ludzi go tak lubią że aż strach -jak powiedział były premier to ''cienias'' tylko frajer zagłosuje na pruka

Kolego sympatyczny a kiedy to Jacek Sikora startowal z listy lewicy czy Unii Pracy? Chyba cos Ci sie troszeczke pomyliło! Startowal kiedys z listy UW ale tez z Panem Burzyńskim, 4 lata temu takze z Burzyńskim wiec chyba jest zawsze w tym samym miejscu ? 

Uważam, że zgłosiłoby się kilka osób, tych ktore chcą naprawdę zrobić coś dla naszego miasta. Jednak jestem przekonana , że ci z tymi wielkimi plakatami na całym mieście szybko znikneliby i już....bo wiadomo o co tu chodzi..... emoji

Mam pytanie do Pana Radnego Sikory - z listy jakiego ugrupowania tym razem Pan będzie startował. Pamiętam, iż na początku startował pan z listy 'Solidarności', potem z' Unii Wolności' a potem z list bloku Lewicy - Unia Pracy emoji a teraz Pan razem z Burzyńskim W sumie raz na te pare lat można zmieniać poglądy ale czmu znowu na przeciwne? emoji

Kurcze tak się zastanawiam ilu chętnych by się zgłosiło, gdyby radni pełnili swoje funkcje społecznie. Pewnie mało.

[b]laszlo[/b] Popieram Cię i sądze, iż zmiana władzy nie wiele by dała. ta nie jest taka zła, a działając więcej niż jedną kadencje mogą zdzaiłać więcej, ponieważ mają już częśc projektów wdrożonych, a jak do władzsy dojdzie inna opcja to znów będzie rozp.... Pozdrawiamemoji

co do młodych to mozna iść drogą LPR facet , który widział ryby na kreskowce jest ministrem od ryb , itd. Problemem jest co zrobić po , co zrobi 20 parolatek po 2 -4 latach fuchy w ministerstwie . Logistyka LOT zajmuje się młodzieniec - nie wiem czy ktoś chce latać aż ktoś nabierze doświadczenia. problemem nie jest wiek - przykładem nasz papiez - miał świetny kontakt z młodzieżą - chyba że to jakiś wybieg wyborczy - ja nie oczekuje wdzięku od reprezentatów tylko profesjonalizmu - młody -stary , kobieta-mężczyzna - bez znaczenia ważne jest jak i co robi . dajmy wszystkim uczyć się powoli

A ja wolę doświadczonych i poważnych ludzi, niż jakiś smarkaczy - którzy nie wiedzą co to ŻYCIE!

stale widac te same twarze a gdzie sa młodzi ludzie-studenci ,przegladajac listy w komitecie burzynskiego 1,lewica lepiej bo 5 dlaczego nie daje sie im szansy? ja bede głosował na młodych bo to przeciez przyszłośc naszego miasta a nie na te same co wybory twarze !!!

Panie Przybylak daruj Pan swobie te wywody bo nikt tego nie czyta. Psujesz Pan stronę.

Ja właśnie głosowałem na Burzyńskiego. Towje słowa nie mają sensu bo jemu spada a innym rośnie. Najszybciej rośńie PiSowi więc pewnie coś ci partyjniacy robią...

Jakoś nie mogę uwierzyć w sondaż na Prezydenta Miasta Kutna. Zwróćcie uwagę na ilość głosujących. Sprawdziłem z różnych komputerów i ilość głosujących się nie zmienia. Za to jakie wspaniałe wyniki zyskuje obecny PREZYDENT!? SKĄD MY TO ZNAMY? MAM NADZIEJĘ, ŻE FINAŁ BĘDZIE PODOBNY JAK W INNYCH WYBORACH PREZYDENCKICH! emoji

jaka po pruk i runiński to kutnowska platforma jakoś członków tam nie widać podobno banek miał skończyć z polityka wydał nawet oswiadczenie ciekawe co robi koło pruka

Brawo Panie Radny. W końcu trafił Pan mniej więcej w temat. Lepiej żeby dać rozliczenie tutaj, a nie przy Topielcu z Ochni. Tylko jedna kwestia, czy ktoś to czyta emoji

Ta paplanina nie ma sensu!

co do URBANIAKA i jego siostry. pragnę przypomnieć ,że rezygnacja Banek nastąpiła przed czymkolwiek co mogło budzić zastrzeżenie - to dowód raczej przyzwoitości , co w polityce zadkie a nie próby oszustwa.

każdy ma jakąś opcje. Jesli kogoś nudzą, wkurzają to niech oglada ojca dyrektora. Co co dbajacych o komitet PO to może zada sobie nieco trudu by odszukac w komitecie Burzyńskiego pogrobowców UW bezideowych fachowców. Trochę jednak rację ma Macierewicz że tego wszystkiego się trochę rozlazło bezideowego strosząc piórka fachowców . PIS i chyba PO to niezła alternatywa dla czerwono - uw- tow-rzystwa

ale wy wszyscy 'mundrzy' jesteście, aż szkoda się wypowiadać! i tak to wy najmądrzejsi i wszechwiedzący jeteście emoji

Przecież każda z osób pracujących w komisji wyborczej jest z nadania polityczego. To jedyny (choć trochę przewrotny) sposób na to aby komisja była apolityczna. Każdy patrzy każdemu na ręce. Taką ustawę dał nam Sejm i są to zasady najlepsze z możliwych.

Specjalny serwis wyborczy KCI to prasowa chała. spdziewałem się jakichś wypowiedzi ludzi z różnych orientacji a tu tylko płatne reklamy i migające Pruki, Dębskie, wsie i miasta i bóg wie co jeszcze. Ślęzak - powalcz trochę z tą ociężałością umysłową bo czeka cię po wyborach plajta!!!

Ty się ,,ale jazda'' lecz człowieczku!

w pisie takie fakty sa ukrywane, stolek za stolek, stole kza stolek, prywata, swoje rządze, maja w d... wyborcow, nic nie zrealizowali ze swoich hasel wyborczych. mnie jniz zero

dziś dowiadujemy sie że PO znowu odwaliła numer i podała P.Bożenę Urbaniak do prac w komisji wyborczej powitau niestety to siostra Urbaniaka który kandyduje do rady powiatu i mysli ze będzie radnym całą rodzine zi znajomych zgłosił na listę komitetu miłosnicy ziemi kutnowskiej Platformiasty kamuflarz uwaga wyborcy nie dajcie sie nabrać na ich numer z komitetem

dodaj komentarz
Czytaj także