Rejestracja i logowanie

Instytut Zachodni w Pałacu Saskim

Wydarzenia 09-10-2006 Autor: Konto usunięte
7

W piątek o godzinie 18:00 odbyło się na terenie Pałacu Saskiego spotkanie z profesorem Zbigniewem Mazurem, wybornym znawcą spraw niemieckich, specjalistą od historii i dyplomacji. Spotkanie było poświęcone ochronie poniemieckich zabytków znajdujących się na terenie całej Polski.

Jak się okazało, wbrew powszechnej opinii, nie chodzi o sprawy spadkowe i oddawanie zabytków prawowitym właścicielom , którzy zostali po wojnie wysiedleni z ziem polskich, a o zachowanie ich jako części naszego dziedzictwa narodowego. Pałace, domy i inne zabytki znajdujące się w polskich miastach i wsiach, w których przed wiekami żyli ramię, w ramie Polacy i Niemcy teraz niszczeją. Popadają w ruinę. Jak by nie patrzeć jest to część historii Polski i w związku z czym należy ją chronić i ratować.

Przypomnijmy, że Zbigniew Mazur od początku powstania fundacji odbudowy Pałacu Saskiego, wspiera idee oraz działania związane z rewitalizacją pałacu króla Augusta III w Kutnie.

komentarze (7)
Dodaj komentarz

Dobry to jest text o tym, że na marszu LPR-u było 12 tys. ludzi. Się uśmiałem. Już dawno takich bzdur nie czytałem. No ale jego blog to se może pisać co chce i wymyślać bzdury. A co do mojego pytania odnośnie kolegi partyjnego co za PUBLICZNE pieniądze rozbijał się taksówkami i brał pieniądze na prowadzenie biura, którego nie było to kiedy sie ustosunkujesz R.F.? Co boisz się prawdziwej dyskusji na otwartym forum?

Dobry tekst na blogu Feliniaka o Wieczorkowskim ...ktos w koncu ma odwage pisac prawde !

Działalność pana Wieczorkowskiego jest niestety nieporadna i wysoce nieskuteczna .Uważam że należy mu podziękować .Minęly 3lata od pożaru a rudera jak straszyła tak straszy.Na miejsce pana Wieczorkowskiego lokalne władze powinny powołać sprawnego zarządzce-menedżera który byłby w stanie opracować profesjonalny plan odbudowy Pałacu i w tym celu skutecznie i szybko pozyskać pieniądze.Na początku popierałem działalność pana Wieczorkowskiego ale dziś widze że woli on za publiczne pieniądze bawić się w wywoływanie duchów niż podjąć konkretne i zdecydowane działania.

ta to szopa jest...

Od tego pożaru to już by ze 3 razy tam coś zbudowali i zburzyli.

jak widac nie bylo za wielu sluchaczy ...a co do mojej oceny tej 'imprezy to sie nie pomylilem' . nie linkujemy.feliniak.blog.onet.pl

temat szopy powraca widze

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także