Rejestracja i logowanie

IV kwesta na odnowienie grobów

Wydarzenia 23-10-2006 Autor: Konto usunięte
6

Na kutnowskim cmentarzu znajduje się ok. 100 zabytkowych nekropolii. Podczas trzech lat zbierania pieniędzy na odnowienie grobów udało się zebrać kwotę pozwalająca odrestaurować w całości trzy z nich. W tym roku kwesta odbędzie się już po raz czwarty i będzie nosić nazwę “Kwesty publicznej 1 XI 2006 roku na odbudowę grobów Cmentarza Parafialnego w Kutnie”.

-Część grobów nigdy nie była odnawiana, reszta nawet jak była to były to prace wykonywane nieprawidłowo - mówi Andrzej Urbaniak, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

Co roku w kweście czynny udział bierze ok. 100 osób, są to członkowie TPZK, harcerze, uczniowie ZS nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie, pracownicy muzeum regionalnego, przedstawiciele rady miasta Kutno i powiatu kutnowskiego, dziennikarze i wolontariusze. Również w tym roku wszystkie osoby chętne do pomocy w zbiórce pieniędzy mogą zgłaszać się do 25 października do siedziby Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej mieszczącej się przy ul. Narutowicza 20 (w Dworku Modrzewiowym).

komentarze (6)
Dodaj komentarz

Większy art na temat zabytkowych grobów z kutnowskiego cmentarza znajduje się w ostatnim numerze Magazynu KCI!

Co roku wspierałem i również w tym ofiaruję w trakcie zbiórki parę złotych. Nie jestem jednak pewien czy przekazane przeze mnie i innych ofiarodawców pieniądze idą na ten szlachetny cel. Może ktoś, kto odnawiał wspomniane w artykule groby, będzie tak uprzejmym i przedstawi czytelnikom KCI dokładną kalkulację kosztów? Jestem bardzo ciekaw kto to robił i za jakie pieniądze? Czy był ogłoszony przetarg na odnawianie zabytkowych nagrobków? Nie orientuję się jaką kwotę zebrano ogółem w czasie poprzednich kwest. Proszę o informację, która zapewne zaciekawi nie tylko mnie! Obawiam się, że zebrane przez poprzednie lata pieniądze posłużyły nie tylko na odnowę tych trzech nekropolii ale .............. ale to już, daj Boże, niech będą tylko plotki!!!

ok.

~andi? to zrób to w czynie społecznym...

Święta racja ~ Obserwator - wszędzie tylko pieniąchy i pieniąchy; a dać dobry przykład i odnonowic to w czynie społecznym, i jaka satysfakcja.

a może byłoby dobrze zacząć od uporządkowania grobow posprzatac do tego nie potrzeba pieniędzy

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także