Rejestracja i logowanie

Trzeba obniżyć diety radnych!

Wydarzenia 08-11-2006 Autor: Konto usunięte
55

Rozmowa z Piotrem Bugajem, prezesem firmy Farma-Tech i kandydatem do Rady Miasta Kutno z ramienia Platformy Obywatelskiej.

KCI: Czym zajmuje się firma FarmaTech?

Piotr Bugaj: Nasza firma korzenie ma w kutnowskiej Polfie. Kiedy w 1998r. rozpoczęliśmy samodzielną działalność naszym głównym klientem była właśnie ona. Obecnie usługi dla Polfy stanowią niewielki procent naszych zamówień .Przez okres ostatnich lat musieliśmy znacznie rozszerzyć zakres naszych usług i szukać innych klientów. Obecnie wykonujemy roboty w całej Polsce, w zakresie wykonawstwa konstrukcji stalowych i instalacji rurowych głównie ze stali kwasoodpornych oraz w serwisu maszyn i urządzeń dla przemysłu farmaceutycznego i spożywczego ,dysponujemy również parkiem maszynowym do obróbki metali oraz nowoczesnym sprzętem spawalniczym . W tej chwili zatrudniamy około 55 pracowników, głównie w zawodach technicznych.

KCI: Kim są najważniejsi klienci FarmaTechu?

PB: Naszymi głównymi klientami są w tej chwili intensywnie rozwijająca się niemiecka firma Fresenius Kabi która wykupiła dużą część obiektów od Polfy Kutno, spółka giełdowa Polimex Mostostal- Siedlce , firma Nobilus ent. Chciałem podkreślić, że współpracujemy również z nowymi firmami, które zainwestowały w Kutnie jak Fuji Seal, Sirmax, DS Smith. Firmy te nie mają bardzo licznych załóg, ale dzięki zleceniom od tych firm, inne lokalne przedsiębiorstwa mogą zarabiać.

KCI: Jakie ma Pan plany na przyszłość związane z firmą?

PB: Zamierzamy w dalszym ciągu rozwijać zakres usług i krąg klientów, również na rynki zagraniczne. Jako ciekawostkę powiem że tym roku byliśmy w Korei gdzie nawiązaliśmy współpracę z firmami koreańskimi w sprawie serwisu i rozruchów ich maszyn, które zaczynają sprzedawać do Polski i Europy. Dwie takie maszyny zostały ostatnio uruchomione w Polsce. W październiku zaś udało nam się po raz pierwszy sprzedać wykonaną przez maszynę dla firmy farmaceutycznej z Białorusi . Koncentrujemy się też na coraz większej specjalizacji w zakresie wykonawstwa konstrukcji i instalacji ze stali kwasoodpornych na które w tej chwili istnieje dość duże zapotrzebowanie na rynku mimo że są znacznie droższe od zwykłych stali .Ostatnio wykonujemy dużą ilość tego typu robót przy modernizacjach oczyszczalni ścieków np.w dużej oczyszczalni Hajdów w Lublinie

KCI: A prywatnie?

PB: W tym roku zdecydowałem się kandydować do rady miasta z ramienia Platformy Obywatelskiej. Była to dla mnie trudna decyzja, bo generalnie nie cierpię na nadmiar wolnego czasu i politykę traktuje jako swoiste hobby. Poza tym uważam że mogę w Radzie wykorzystać część doświadczenia jakie zdobyłem kierując firmą a wcześnie będąc radnym .

KCI: Jak Pan uważa, dlaczego jest tak wielu kandydatów na fotel radnego?

PB: Niestety uważam że ilość kandydatów do rady jest wysoka też z tego powodu, że chociażby wynagrodzenie radnych jest zdecydowanie zbyt wysokie. Mam takie odczucie że dla wielu osób stanowi to główną motywację do kandydowania. Do rady nie powinni wchodzić ludzie przypadkowi, lecz tacy którzy mają wystarczającą wiedzę dotyczącą tematyki gospodarczej i samorządowej a przez to będą potrafić aktywnie pomagać w rozwoju miasta , pobory winny być sprawą drugorzędną. Przepraszam, może ktoś w tym momencie poczuje się obrażony, ale takie mam wrażenie.

KCI: Z jakimi pomysłami idzie Pan do Rady Miasta?

PB: Ponieważ byłem już kiedyś w Radzie Miasta wiem że możliwości pojedynczego radnego są niewielkie. Nie oznacza to jednak że nie powinien on starać się przekonywać innych do poparcia swoich koncepcji i pomysłów oraz realizacji innych działań na rzecz rozwoju naszego miasta. Jeśli chodzi o konkrety to dwa przykłady – uważam że należy dążyć do dalszej poprawy estetyki naszego miasta .Do dziś w centrum są miejsca które wstyd pokazać przyjezdnym np. ulica Kochanowskiego, trzeba tę coś zrobić z elewacjami tych domów których stan wręcz zagraża życiu przechodniów. Należy podjąć działania mające na celu ożywienie przepięknego lecz niestety zaniedbanego Parku Wiosny Ludów. Park ten powinien „żyć”, szczególnie w okresie letnim. Dla mnie jako przedsiębiorcy niesłychanie ważne jest też wspieranie przez miasto naszych kutnowskich firm, oczywiście w zakresie kompetencji władz lokalnych.

komentarze (55)
Dodaj komentarz

A może żeby oczyścić teren trzeba głosować naq ostatnich z list?

SzanowniPanowie, Uczciwy,Czerwony, Andi, prezentujecie typową demagogie z okresu przed 1989, teorie równego żołądka ale nie ochoczych rąk i pełnej głowy. Dlaczego jak jestescie tacy sprawiedliwi nie stanęliście do wyborów. Mieliśćie szanse zmieniać. Wybierajcie takich którzy pprzekażą diety na cele charytatywne lub społecznie uzyteczne. Nie macie pojęcia o pracy prawdziwego Radnego. Ta praca wymaga poświecenia własnego czau i pewnych nakładów materialnych. Łatwiej widzieć źdbło w oku bliźniego niż belke u siebie. Dyskutujmy merytorycznie.

racja,popieram uczciwego

Racja uczciwy tak to tylko jak knury do koryta lecą a dla miasta i tak nic dobrego nie robia!!

Radnym trzeba odebrać diety - wtedy będą radni z powołania a nie tacy, którzy chcą łatwego chleba.

Kazda praca powinna być opłacana godziwie w zależności od jej zawartośći i jakości jej wykonania. Fumkcja Radnego jest b. wazną, gdyz Rada jest organem stanowiącym prawo miejscowe, wykonuje funkcje kontrolne, decyduje podejmując uchwały o waznych sprawach w gminie. Zapoznałem sie z wydatkami budżetowymi. Utrzymanie Rady kosztuje miasto ok. 350000 zł w skali roku, tj. 0,35% wszystkich wydatków miejskich. Nie dyskutujmy czy 1000 zł miesięcznie na radnego to dużo, oceńmy lepiej czy wybrani ludzie są zdolni wykonywać tę funkcje i jak je wykonują. Dobry Radny, tj kompetentny, znajacy prawo, działajacy bez powiązań, niezależny w poglądach jest warty tej kwoty. Zdaje sobie sprawę, że w obecnych czasach jest to kwota duża i tylko dlatego uważam że dieta powinna być na poziomie 500 zł.Honorowy Radny traktujący swą funkcje jako służbę społeczną napewno zwróci cześc tej kwoty społeczeństwu. Nie zgadzam sie z poglądem że Radny Prezes powinien dostawać wiecej niz Radny np kasjer z marketu, pracujący za minimalną pensje. Do Pani podpisująca się młoda; dieta nie powinna być przeszkodą w kandydowaniu, zawsze może ją Pani przekazać na cele społeczne.Od nas zależy komu powierzymy funkcje Radnego, czy ludziom godnym zaufania, czy tylko 'pobieraczom' diet. Obecna ordynacja proporcjonalna, szczególnie po 'ulepszeniach' ( blokowanie list) sprzyja że w radzie jest duzo przypadkowych ludzi. Dążmy do wyborów w okregach jednomandatowych lub wyborów większościowych jak w gminach do 20 tys. Pastwimy sie nad radnymi za ich diety, popatrzmy kto jest w radach nadzorczych spółek zależnych od miasta, tam dopiero układy i klucz partyjno-układowy działa, a uposażenia nie mniejsze.Uczmy sie samorzadności!

Wspaniali kandydaci którzy znajdują się na listach wyborczych na reklamują się w telewizji Toja, KCL i innych mediach, są skromni , zajmują niekiedy ostatnie miejsca na listach, chociaż tak naprawdę to oni są liderami, poddają się całkowicie wyborowi przez mieszkańców- to cenię najbardziej. Wiemy dobrze iż niektórzy, z radnych minionej kadencji chwalą się , że coś zrobili dla wyborców, ale tak naprawdę przez 4 lata nie zabrali głosu.Pamiętajcie, nie wierzcie w obietnice wyborcze, nie patrzcie na szyldy partyjne, patrzcie na człowieka, na jego szacunek do ludzi, wrażliwych na problemy które im zgłaszacie. Niech rządzą Ci którzy znają się na samorządzie, bo przed nami ogromne wyzwania które trzeba bedzie realizować, a Pan Bugaj to vniech nie będzie taki zacny bo już Radnym był i nie oodawał diety tak jak wielu innych .Uczciwość wobec wyborcy to sprawa najcienniejsza takich radnych życzę sobie jak i Państwu

A może by tak społecznie? Ciekawe ilu wtedy by było kandydatów? Znam wielu z kandydujących i to wielu dość dokładnie.POwiem tyle.Nie ma w żadnym z nich idei spolecznej.Oczywiscie to moje zdanie i mój pogląd.Pozatym znjąc życiorysy niektórych kandydatów zauważyłem wiele nieprawidłowości.Czy to celowe kreowanie własnego wizerunku,czy jak to bywa pomyłka w druku? Ocenę pozostawiam każdemu.Wszak mamy mieć wpływ na kształt samorządu. I jeszcze jedna uwaga: Otóż kandydaci poszki dalej w nakłanianiu do głosowania na siebie.Mianowicie odwiedzają mieszkańców w domach. Dla mnie jest to juz poniżej pasa,bo zakłócają spokój domowników.Czy tak powinna wygladać agitacja? Otwieram komuś drzwi ,a tu głupia mina i buch mi kartkę z ulotką przed oczy. Koszmar i dla mnie to jest żałosne,bo taki kandydat popwinien uszanować czyjąś prywatność.

ale niektorzy wcazle nie pracują, i zyją tylko z diet. Tak więc udział w radzie miasta traktują jak normalny zawód. Po za tym Pani Jolu, jeśli dieta jest wyrównaniem strat, bo pracują u siebie. To powinien być inny system opłat. Jeśli Radny X pracuje w firmie w której zarabia 10zł za godzine, idzie na sesje rady miasta na ktorej siedzi 6godzin to powinien dostac 60zł jesli radny Y nie pracuje, to tak czy siak nic nie traci wiec nic nie powinien dostac, nie ma tu mowie o zwrocie od niczego. natomiast Jeśli trzeci radny, dajmy na to Z jest prezesem powaznej firmy i zarabai 100zł na godzine to za 6h pracy w Radzie miasta powinien dostac 600zł .. wtedy mieli byśmy realne wyrównanie za nieobecność w pracy na rzecz samorządu... tak by było wbrew pozorom sprawiedliwie. Natomiast teraz.. to jest dorobkiewiczostwo i do władzy pchają sie ludzie którzy myslą tylko o tym jak tu wyciągnąć kilka zł z UM i skarbu państwa. Takim ludziom mówimy stanowczo NIE!

Szanowni Komentatorzy wogóle nie macie pojecia o funkcjonowaniu samorządu, żeby dyskutować trzeba mieć odrobinę wiedzy, dlaczego radni otrzymują diety- jest to refundacja ich poborów podczas nieobecności w pracy na czas obecności w samorządzie i na godne reprezentowanie swoich wyborców.Macie zastrzeżenia do udziału w wyborach samorządowych niektórych radnych , wymieniliście Wielemborek, Woźnicę, te panie cieszą się ogromnym zaufaniem swoich wyborców ponieważ tak wiele zrobiły dla społeczności lokalnej, mają najważniejszą zaletę jaką powinien mieć rady są skromne i cieszą się tym , że mogły komuś pomóc. Długo muszą się uczyć tego nowi kandydaci na radnych. Widą człowieka i jego problemy nie podczas kampanii wyborczej tylko przez cała 4 lata . Nie obiecują gruszek na wierzbie tylko realizują. Szanowni komentatorzy nie obrażajcie ludzi którzy tak wiele zrobili dla Was przede wszystkim w budownictwie mieszkaniowym, w moderniazcji ulicy Sienkiewicza to osoby godne poparcia nawet przez następne lata gratuluję Panią - dziekuję

To jest tylko chwyt reklamowy, nic więcej.

Bardzo bym chciała aby w miescie tak biednym jak Zychlin Radni pracowali przez 2 lata darmo ,a jak beda mieli sukcesy to nastepne można im zapłacic.

do winyla: Jesteś z Roto??

Chcąc coś zrobić dla miasta dwukrotnie kandydowałem do Rady Miasta. Niewiele zabrakło...... Kandyduję po raz trzeci ( z tej samej opcji). Czyżbym miał szansę (poprzedni post „rumiku&#8221emoji? Z racji wymienionych w Twoim poście raczej nie jestem ustabilizowany zawodowo (pracuję w samorządzie!). Co z tego, że według moich obecnych szefów jestem kompetentny? Zmiana decydentów może na to nie patrzeć..... Lepszy zły ale swój od dobrego ale obcego. No cóż poczekamy zobaczymy, do trzech razy sztuka a dalej........

Osoba ustabilizowana zawodowo, rodzinnie i finansowo. O pewnych dokonaniach w życiu i sztywnym kręgosłupie.” To dobra definicja materiału na radnego ale....... Stabilizacja zawodowa. Co to znaczy? W naszych czasach nawet właściciele firm prywatnych (dobrze prosperujących) nie mogą mówić o stabilizacji zawodowej. A co ma mówić pracownik firmy podległej komukolwiek, zwłaszcza taki, który wyraża swoje poglądy (takie czy inne) ryzykując zatrudnienie przy zmianie ekipy zarządzającej. Czy ma zmieniać zdanie w zależności od zapatrywań nadszefa , szefa czy ich kolesiów? Teraz w wielu instytucjach niema nic pewnego. Zatrudnieni w firmach (urzędach) w bezpośredni lub pośredni podlegających samorządom (zakłady komunalne; szkoły; przedszkola; urzędy czy inne jednostki organizacyjne) i innym (wojewodom, rządom) bez względu na posiadane kompetencje przeżywają stresy przed wyborami (różnymi). Można by pisać i pisać........ Co do stabilizacji rodzinnej i finansowej to z czegoś ona wynika (patrz wyżej). Jest na listach kilkanaście rodzynków (niekoniecznie „ustabilzowanych&#8221emoji. Zawsze jest ryzyko błędu przy wyborze personalnym. No bo tylko krowa....... . Absolutnie nie polecam głosować na „chorągiewki”..... Raz z jednej bandy, drugi raz z innej byle bliżej władzy..... Już wolę wybrać skonkretyzowanych (zawsze ta sama opcja).

Nie znam osobiście czlowieka,ale wiem że radnym winna być osoba ustabilizowana zawodowo,rodzinnie i finansowo.O pewnych dokonaniach w życiu i sztywnym kręgosłupie.Niestety na listach znalazłem tylko kilku spełniajacych te kryteria.Może i Bugaja bym do nich zaliczył

NO chyba żeby coś zmienić to trzeba startować bo przecież coś zmienić można tylko bedąc radnym,chyba logiczne!

Bugaj to cwaniak. Mówi o obniżce diet a sam startuje. Dobry z niego żartowniś. Gratulacje Panie Bugaj jest pan lepszy od Pietrzaka, który kilkanaście lat temu startował na prezydenta RP.

hej!! pracuje w firmie fuji seal!! japonczycy..!!-tak.. to mialo byc mile miejsce pracy!! i co !! i zaczelo sie !!! powiem wam jedno to komunizm polaczony z obozem pracy w treblince!! brakuje tylko komor gazowych!!! chcoiaz tak tam smierdzi chemikaljami ze gaz jest nie potrzebny!! praca po 16 godzin!! brakuje jeszcze tylko lozka i moge tam zamieszkac za marne 900zl!! tak oddalem swoje zycie z 900zl!! na szczescie buduja sie nowe firmy moze tam bedzie lepiej...

A kiedyś mówiło się, że bycie radnym to s ł u ż b a s p o ł e c z e ń s t w u.

Znalazłem dwóch teściów: Paluszkiewicz i Pietrzykowski - ale czy to rodzina?

Myślę że dieta miesięczna dla radnych nie powinna byc wyższa niż 300-600 zł na miesiąc....600zł to max np dla przewodniczącego.ALE CZY TO MOŻLIWE.....CHYBA W SNACH..zobaczycie czy ci co wejda zechcą obniżyc sobie korytko....p. Bugaj Pan chyba najlepiej wie że tego nie zrobią i jeszcze powiedzą że Pan dużo zarabia to może sobie pozwolić na niebranie diet....i jeszcze para innych farmzonów dołożą.Pozdrawiam i życzę sukcesu

w odpowiedzi dla JJ-nie zrezygnował ale teraz startuje wraz z żoną.PS zobaczcie jakie mamy społecznikowskie rodziny:Fryzów,Tomasików, Łebkowskich i ..szukam dalej

Diety radnych powinny byc niskie we wszystkich samorzadach. także w powiecie i w województwie. Bycie radnym to nie branie pieniedzy i załatwianie spraw rodzinie, tylko służenie społeczności lokalnej swoim doświadczeniem i rozumem. To ma dawać satysfakcję i prestiż , a nie pieniądze i apanaże. Jeśli na funkcje radnego kandydują ludzie, którzy nie potrafią ułożyć swego życia rodzinnego i zawodowego i są tym faktem sfrustrowani, to jak mogą podejmować racjonalne - dobre dla samorządu decyzje. Rozumiem,że są wyjątki, ale to tylko potwierdza regułę. Uważam, że Piotr ma rację. Nie dieta i poprawienie swojego bytu powinny być motywacją dla kandydatów do rady, ale potrzeba nadania swemu życiu wymiaru wiekszego niż codzienne zjadanie chleba. Może jestem idealistką, ale tak rozumiem sesns bycia radnym.Chcę dodać, że byłam radną i wiem jak jest naprawdę. Dlatego poczekam, aż poziom diet spodanie do kwoty symbolicznej i wtedy będę kondydowała. Mam nadzeję, że są jeszcze ludzie, którzy nie zagłuszyli swej szlachetności i uczciwości. Jeśli ich znacie, to oddajcie na nich swój głos.

Diety radnych powinny byc niskie we wszystkich samorzadach. także w powiecie i w województwie. Bycie radnym to nie branie pieniedzy i załatwianie spraw rodzinie, tylko służenie społeczności lokalnej swoim doświadczeniem i rozumem. To ma dawać satysfakcję i prestiż , a nie pieniądze i apanaże. Jeśli na funkcje radnego kandydują ludzie, którzy nie potrafią ułożyć swego życia rodzinnego i zawodowego i są tym faktem sfrustrowani, to jak mogą podejmować racjonalne - dobre dla samorządu decyzje. Rozumiem,że są wyjątki, ale to tylko potwierdza regułę. Uważam, że Piotr ma rację. Nie dieta i poprawienie swojego bytu powinny być motywacją dla kandydatów do rady, ale potrzeba nadania swemu życiu wymiaru wiekszego niż codzienne zjadanie chleba. Może jestem idealistką, ale tak rozumiem sesns bycia radnym.Chcę dodać, że byłam radną i wiem jak jest naprawdę. Dlatego poczekam, aż poziom diet spodanie do kwoty symbolicznej i wtedy będę kondydowała. Mam nadzeję, że są jeszcze ludzie, którzy nie zagłuszyli swej szlachetności i uczciwości. Jeśli ich znacie, to oddajcie na nich swój głos.

he he he gadka do chińskiego ludu emoji emoji emoji

poszła na wódkę

No tak Fryz obiecał, że odda dietę na cele społeczne. Co się stało z jego dietą?

niech pracuja spolecznie za darmoche ciekawe czy tyle ludzi pchaloby sie do zloba gdyby nie mieli z tego zadnych korzysci majatkowych ciekawe kto by chcial pracowac dla idei

niech pracuja spolecznie za darmoche ciekawe czy tyle ludzi pchaloby sie do zloba gdyby nie mieli z tego zadnych korzysci majatkowych ciekawe kto by chcial pracowac dla idei

Nie bardzo mi się chce w to wierzyć. W poprzednich wyborach chyba dwie osoby mówiły takie rzeczy - Ziemacki, i Fryz. Ziemacki nie wszedł do rady , Fryz wszedł ale się z tego nie wywiązał .Miał oddawać całą dietę - a wedle tego co opublkował w Gazecie promocyjnej LPR - rozdał czy jakoś tak 20 tyś. wiec jednak troche żartował . Pomijam czy jest tak faktycznie. bugaj chyba nie ma nic do powiedzenia bo to pod publiczkę - wszyscy chcemy żeby mniej ktos dostawał np. radni. Znam jeden przypadek - radny Banek - nie obiecywał że będzie rozdawał a rozdował - chyba znacznie więcej niż Fryz zakomunikował na łamach gazety . Takiej postawy oczekuje . Jeśli to kampania to co to za program , chce na coś złapac wyborców

Pracowałem, kiedyś dla Bugaja, bardzo porządny gość i traktuje ludzi z szacunkiem. To on walczy tak naprawdę z bezrobociem bo zatrudnia 60 osób, a nie jacys psedu społecznicy. To przedsiębiorcy są tkanką, która buduje dobrobyt. Co z tego, że Pan Bugaj jest zamożny. To chyba dobrze, bo wtedy będzie zajmował się polityką dla polityki, a nie żeby się nachapać

Panowie, przecież to pic na wodę dla naiwniaków. Mało smaczna i niskich lotów zagrywka przed wyborami. Tylko idioci sądzą, że tak myśli na prawdę.

sorry że nie dopowiedziałem...poieram Pana p. Bugaj.....takich nam trzeba!!!!!!!

Powinien taki interes robić w twoim imieniu podatniku , za to ma płacone.Nie udawaj że nie rozumiesz. Miasto nigdy nie odzyska pieniędzy.A jest za to odpowiedzialny.

Panie zawiedziony wyglądasz mi pan na jednego z tych kandydatów co liczą na kasę.....prawda w oczy kole !!!! tak jest

Panowie o co chodzi przeciesz on już nie może być v-ce prezydentem bo szkoły nie ma i miał nie będzie ,podobno jest odporny na edukację - narcyz intelektualista. Tyle że teraz pcha się do budżetu starostwa tam od syndyka kowalczyka ....

Tylko czemu Panie Bugaj to są tylko kolejne pana obiecanki, ciekawe czy który kolwie z Pana pracowników pana popiera!?!? Chociaż jeden ?! Ciekawe ile Pan im obiecywał i po dzień dzisieszy czekaja, i czekają i .. a Pan .... cieszy się ich nieszczęściem! Właśnie!, obiecywać Pan potrafi, przyznaję, ale coraz gorzej to Panu wychodzi, już nikt Panu nie ufa !!!! Niech się Pan wycofa póki czas i oszczędzi innym swój wizerunek! I ma Pan rację (chodź w tym), po co Panu dieta, skoro sam Pan tyle zarabia, że taka dieta to dla Pana chyba tylko na 'waciki' !

Nie do konca bo ten budynek był prywatną własnością i mógł go kupić. Za tyle za ile sprzedał go właścicel. Dlatrego sprawa jest nadmuchana i całkowicie zgodna z prawem.

Ale on podatny nie jest,wszystko zgodnie z prawem .Tyle tylko że przez cztery lata miał płacone z naszych podatków aby dobrze dbać o nasze budrzetu miasta interesy .Tymczasem stało się jak niżej piszesz.

Pan prezydent- genialny menadżer sam sobie przyznał (wykombinował ) nagrogę . majątek 1,6ml zł przejął prywatnie za 250 tys.ten to potrafi się , nagradzać. Idzie nowe - przewietrzyć miasto !!!

Panowie bo za moment nie będzie chętnych

LUDZIE!!!!!!!!!!!!KAŻDY RADNY POWINIEN DOSTAWAĆ ZWROT CZEGO CO ZAINWESTOWAŁ W SWOJĄ PRACĘ A NIE TAKIE DIETY JAK DOSTAJĄ W CHWILI OBECNEJ......ZA NIC NIE ROBIENIE DOSTAJĄ KUPE KASY...POZA TYM SŁUSZNA RACJA PCHAJĄ SI Ę TAM CI KTÓŻY CHCĄ KASE ZA DARMO BO ANI SWOIMI UMIEJĘTNOŚCIAMI WIEDZA CZY ŻADNĄ INNĄSIŁĄ NIC NIE ZROBIĄ BO SĄ ZA CIENCY.NIE GŁOSUJCIE NA GOŁODUPCÓW BEZ SZKOŁY I ZAPLECZA FINANSOWEGO BO TYLKO WEZMĄ KAŚE I NIC WIECEJ.

Oby to była prawda, że wniosek p.Bugaja stanie się faktem. Nawet gdyby się tak stało to radni nigdy go nie przegłosują. Kiedyś już Książek zgłaszał obniżenie diet - kto zgłosił veto? O ile dobrze pamietam była to radna Wirska - większość radnych ją poparła i wniosek upadł. Nie wierzę w dobre intencje kandydatów na radnych. Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane. Takie zasady powinny być uregulowane ustawowo. Za posiedzenie powinna być dieta np. 100,-zł za dzień, co i tak w mojej ocenie jest bardzo dużo. Byłaby szansa, że w skali m-ca wydatki na pojedyczego radnego oscylowałyby w granicach 200-400 zł a nie 3 razy więcej. A swoją drogą popieram p.Bugaja choć żałuję, że startuje z listy Platformy.

No przecież pisze, że materiał promocyjny. Ja uważam, że propozycje Pana Bugaja są dobre. Tylko pytanie, czy Pan Bugaj może na tym forum, publicznie złożyć deklaracje ze złoży wniosek o zmniejszenie diet o 50%. Jeśli tak oddam głos.

Kicia brawo.Obłuda obłuda i jeszcze raz obłuda.Nagle przed wyborami taki tekst tym bardziej że Firma pana Bugaja non stop reklamuje się w KCI.Panie Piotrze wstydu oszczędż.

Zwykła, normalna, obłudna 'KIEŁBASA WYBORCZA'!!!! Tak ja napisał przedmówca, radni niech pracują za darmo, wówczas zobaczymy ilu ich będzie pchało się na wygodne krzesła Rady! Niektóre osoby kandydujące mz nie powinny nawet myśleć o chęci kandydowania! Niestety, one kolportują ulotki, w których bezczelnie kłamią i oszukują nas - wyborców! I im mamy zaufać? Im powierzyć władzę w mieście na najbliższą kadencję? Żenada i wstyd.

A jedno pytanie dlaczego pan Piotr Bugaj przez tyle lat nie zgłaszał tego hasła nie stworzył komitetu popierającego nie zbierał podpisów czy nie złożył petycji.Sam będąc radnym pobierał diety.Kolejny Chwyt reklamowy ciekawe czy chwyci.

Uważam, że to diety powinni być symboliczne. Prezydent jako menedzer miasta powinien miec duza pensje, wlasnie zeby nie byc podatnym, ale radni powinni pelnic funkcje spolecznie. Może, któryś z przyszłych radnych zgłosi taką propozycję? Panie Bugaj czy zgłosi Pan taką uchwałę jeśli wybierzmey Pana?

Nie wolno obniżać diet radnych, bo staną się bardziej podatni na propozycje korupcyjne. Raczej trzeba rozliczać i doprowadzić do inicjatywy ustawodawczej o możliwości odwołania radnego w trakcie kadencji. Takiego Fryza, który obiecał przekazać swoje diety na cele społeczne trzeba rozliczyć i pytać komu przekazał niby te 20 tys. zł jak napisał w swojej ulotce. A swoją drogą dieta radnego to ok. 1,5 zł miesięcznie czyli przez 4 lata Fryz zainkasował 75 tys. zł. Przekazał na cele społęczne - jak utrzymuje - 20 tys. No więc co jest z jego publiczną obietnicą, którą złożył 4 lata temu. Wyborco oceń.

TAK JEST....diety są zbyt wysokie i dlatego do rady pcha się tyle osób ....a juz najbardziej pchają się ci co juz parę kadencji z tego żyją (Woznica,Wielemborek,Sapiejka,Pawlaki i jeszcze paru) Panie Bugaj popieram Pana zdanie...ale czy Pan by sie z tym przebił w gronie tych głodnych kasy radnych.Życzę sukcesu mam nadzieję że wejdzie Pan do tej Rady i jeszcze do tego paru innych myślących podobnie i troche znających się na sprawach gospodarki....dobrze że juz moge głosować Pozdrawiam emoji

Ale niestety taka prawda! Przecież wystarczy popatrzeć na zdjęcia! Ludzie My Was znamy i wiemy co sobą reprezentujecie! Czesto wielkie zero! Nie ośmieszajcie się tylko weźcie za uczciwą pracę a nie za nic nierobienie chcecie kasę! PS. Co do Fryza 'wyborco' masz całkowitą rację!

Przykre jest, że ludzie chcą zostać radnymi tylko dla kasyemoji

brawo p bUgaj troche by nam sie scena polityczna uszczupliła i zmniejszyłby sie ped do wąłdzy niekórych rodzin jeszcze dalej bym poszedł radny na czas kadencji rady powinien byc oddelegowany i pracowac w urzędzie po zakonczeniu powinien mieć mozliwosc powrotu na swoje zajmowane stanowisko a rade powinno w kutnie zminiejszyć sie do 12 taki system maja włosi i sie sprawdza bo miatsa włoskie wygladaja przepieknie i czysto ale chyba tak nie będzie jeden radny p.fryz obiecał ze oddawać będzie dietę raz ze nie oddawał to dwa jeszcze na dodatek został zatrudniony w KDK za podatników pieniądze to chyba tylko marzenia p.Bugaj albo chwyt wyborczy

Ciekawe ilu by było chętnych gdyby urząd sprawowany był społecznie za symboliczne pieniądze

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także