Rejestracja i logowanie

Ortograficzny sukces dziewcząt z "Dąberka"

Wydarzenia 22-11-2006 Autor: Konto usunięte
5

Uczennice Liceum Ogólnokształącego im. gen. J. H. Dąbrowskiego, Anna Gawrysiak (kl. III b) i Małgorzata Stanik (kl. I d), zdobyły wyróżnienie w Konkursie Ortograficznym „Kochać język polski”. Konkurs zorganizowany był w Krośniewicach.

W dyktandzie pojawiły się takie słowa, jak : arcy-Polak, hożo, chyży, piegża, supernauczyciel, poniewczasie, chandra, handryczenie, zmorzony.

komentarze (5)
Dodaj komentarz

Kacperek nie dba o swój image. Trzeba informowac media, a nie czekać, aż ktoś was dostrzeże. Trochę więcej aktywności . jestem absolewntką Kasprowicza i dostrzegam prymat Dąbroszczaka (przynajmniej w mediach), ale nie można ich za to obwiniać, a raczej trzeba brać przykład.

Bo wszyscy mysla ze 'daberek' to najlepsza szkola w Kutnie ale coz tak nie jest, moim zdaniem jest bardzo h... szkola i nie tylko ja tak mysle. Jestem z Kasperka i gratuluje tym dwom chlopakom ;]

I miejsce również zajęła dziewczyna z Kutna... Dlaczego tylko właściwie drugorzędne nagrody są tu wypisane?

A to, że Paweł Jędrzejczak zajął 2 miejsce i Berenika Bartnik 3 miejsce (oboje z II LO im.J.Kasprowicza w Kutnie) to nie jest ważne ???

tak takemoji brawo dziewczynkiemoji

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także