Rejestracja i logowanie

Zabytki regionu kutnowskiego - szlaki turystyczne

Wydarzenia 27-11-2006 Autor: Konto usunięte
12

W listopadzie, na kutnowskim rynku wydawniczym ukazała się nowa książka o charakterze regionalnym pt. "Zabytki regionu kutnowskiego - szlaki turystyczne".

Autorzy, Tomasz SkuzaMonika Glinda, wytyczyli sześć szlaków turystycznych, które prowadzą przez ciekawe miejsca Kutna i okolc. Na tych szlakach podziwiać można m.in. zabytkowe kamienice, dwory, pałace i zamki poznając ich historię. Książka ma formę albumu fotograficznego połączonego z przewodnikiem turystycznym a jej celem jest zwrócenie uwagi na ciekawe miejsca naszego regionu a nie wyczerpujące zgłębienie tematu.

Na 144 stronach znajdziemy około 220 fotografii oraz mapki, na których zaznaczono dokładny przebieg poszczególnych szlaków. Autorzy pomyśleli również o zagranicznych gościach czy turystach i dla nich też umieścili na końcu książki tłumaczenie tekstu w języku angielskim. Jak twierdzi znawca tematu pan Andrzej Urbaniak - prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej - pozycja ta jest godna polecenia i powinna zasilić niejedną domową bibliotekę.

Książkę można nabyć m.in. w kutnowskich księgarniach oraz w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

komentarze (12)
Dodaj komentarz

Mam tą książkę i przyznaję, że jest wydana bardzo ładnie. Dostałem w prezencie, ale tak czy siak bym kupił emoji Dobrze że taka publikacja powstała i cieszę się, że portal KCI docenia dobre inicjatywy. Pozdro dla utworów.

[b]KOLO[/b] - jeśli możesz to przyślij [i](stt@poczta.onet.pl)[/i] opis tych 3 błędów które znalazłeś. Jesteśmy bardzo ciekawi o co chodzi. Jest wiele faktów o których różne źródła mówią całkiem co innego. Nawet najlepsi fachowcy nie zawsze są w stanie [i](co sprawdziliśmy)[/i] zweryfikować wszystkiego na sto procent! Zdarzają się również błędy przeoczone - jak to w książce. Co do drugiej części twojego posta to masz trochę racji z tym podrasowywaniem szczególnie jeśli chodzi o starsze zdjęcia [i](nawet 7 lat wstecz)[/i] - niektóre robione starym sprzętem. A i na drukarnię możnaby trochę ponarzekać bo wydruki próbne są zdecydowanie lepsze a i poszczególne egzemplarze się od siebie różnią, ale nie o to tutaj chodzi. Pomijając jednak to, naszym celem było głównie dotarcie do tzw. [b]przeciętnego turysty[/b], do którego trzeba wyjść z [b]'ciekawą, kolorową ofertą i dobrym żarciem'[/b] - inaczej się nie zainteresuje. Mamy oczywiście pełną świadomość, że nie usatysfakcjonujemy wszystkich, ale postaramy się to zrobić za 'następnym razem'. Pozdrawiamy wszystkich forumowiczów.

A widziałeś kiedyś książkę o turystyce, mającej za zadanie przyciągnąć ludzi do takiego miesca jak Kutno w której zdjęcia nie są podrasowywane?

Wszystko się zgadza tyle tylko, ze książkę mam od 2 tygodni i znalazłem w niej już 3 błędy rzeczowe. Zdjęcia łądne choć trochę nachalnie retuszowane i podrasowywanie nieba prawie na każdym zdjęciu.

Masz rację [b]janko[/b] ale czy widziałeś książkę podobnej jakości z taką ilością materiału, dobrymi mapkami i tłumaczeniem tekstu na angielski w niższej cenie? Nie zapominaj, że tu chodzi o Kutno i okolice a nie EGIPT i piramidy. Tak dużo się nie sprzeda! Porównaj w księgarni...

Szkoda tylko ze takie drogie.. No ale teraz wszystkie ksiazki maja kosmiczne ceny

Widziałem to! Szczerze polecam.

Popieram w 100 %

mam tę pozycję i szczerze polecam ją wszystkim,którym nieobce są miejsca i zwiazana z nimi historia dotycząca naszego regionu,to zastanawiajace,bo co może być w naszej najbliższej rzeczywistości ciekawego,ale w myśl przysłowia 'cudze chwalicie,swojego nie znacie' warto sięgnąć do tej publikacji,chociażby dla zdjęć ( i nie tylko). pozdrowienia dla autorów,podobno to młodzi ludzie,gratulacje!!!!

Cena detaliczna to 69zł

No właśnie... Jaka cena?? Ale pomysł uważam, że jest SUPER!!!! Jeżeli cena będzie przystępna to z pewnością kupię tę książkę ;-)

Jaka jest cena? emoji

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także