Rejestracja i logowanie

Rekordowo niska stopa!

Wydarzenia 04-12-2006 Autor: Konto usunięte
14

Stopa procentowa bezrobocia w powiecie kutnowskim za miesiąc październik była rekordowo niska i wynosiła zaledwie 19,5 %. Obecnie spadliśmy z trzeciej pozycji powiatów z największą stopą bezrobocia w województwie łódzkim i znajdujemy się na pozycji piątej. Rok temu stopa ta wynosiła 23,2 %, a w porównaniu z miesiącem poprzednim spadła o 1 %. W województwie łódzkim wynosiła ona w październiku 14,9 % i po raz pierwszy od jego utworzenia w 1999 roku w obecnych granicach spadła do poziomu średniej krajowej. Pod względem skali bezrobocia województwo łódzkie uplasowało się na szóstej pozycji w kraju (za województwem małopolskim, wielkopolskim, mazowieckim, podlaskim i śląskim).

Komentarze
komentarze (14)
Dodaj komentarz

Biorąc pod uwagę ilość osób, jaka tam pracuje, to na pewno. Wydaje mi się, że tę pracę (mam na myśli rzeczywistą i efektywną pracę) byłyby w stanie wykonać dwie kompetentne osoby, zatrudnione choćby w Urzędzie Miasta. A w ogóle wszystkie powiaty są niepotrzebne, ale to temat na osobną dyskusję.

Zwolnijcie te grube babsztyle z urzędu pracy - bezrobocie podskoczy do 35% emoji emoji emoji emoji

taki spadek bezrobocia moim zdaniem to głównie przyczyna wyjazdów za granice ludzi bezrobotnych a nowe zakłady pracy owszem również ale wznacznie mniejszym stopniu...

Raczej należę do osób, które śledzą te wskaźniki od jakichś 3 lat. Oczywiście że są coraz niższe, ale to akurat w rzadnej mierze niczyja zasługa ...Weźmy sobie pod uwagę ilość nowych firm, które powsztają i będą ze względu na chociażby lokalizację Kutna (w sumie chyba razem zatrudniają dużo mniej kutnowian niż AMZ lu choćby Farmatech, osobno) oraz emigracja za pracą do państw Unii (szczególnie widoczne to jest w Żychlinie). Jednak zawsze taki spadek tego współczynnika CIESZY !!!

Z kolei rekordowo wysoka jest propaganda sukcesu KCI. Staracie się o pracę na dwór Kima w Korei Północnej?

Te fabryki to są obozy pracy raczej..........tam się tyra nie pracuje...

To w taim razie w Kutnie jest jeszcze nizsza. A propo fabryk - tam sie od jakiegos czasu n9ic nie buduje. Z pol roku jak nic nowego nie powstaje.

APie - zamin zaczniesz sadzić takie teksty to poczytaj o bezrobociu i wskaźnikach chociaż minimum... 19,5% ZDOLNYCH DO PRACY, W WIEKU PRODUKCYJNYM - a nie ogółu mieszkańców. 'zyli co 5 kutnianin oficjalnie nie ma pracy' - dane odnoszą się do POWIATU a nei Kutna!

Fabruki się budują,ale jeśli wszyscy wrócą z Zachodu to znowu będzie 25% emojiemojiemoji

awans o dwa oczka całkiem nieźle

awans o dwa oczka całkiem nieźle

No wiesz... 25% a 19,5% w ciągu dwóch lat. To jest powód do dumyemoji A główny spadek dopiero przed nami, bo budowane fabryki dopiero ruszą lub zaczną pracować pełną parą.

Miło się czyta, cytuję: [b]'Stopa procentowa bezrobocia w październiku była rekordowo niska i wynosiła zaledwie 19,5%[/b]' czyli co 5 kutnianin oficjalnie nie ma pracy - to rzeczywiście rekord i sukces na miarę słów pochwalnych i stwierdzenia że bezrobocie (oficjalnie) to ZALEDWIE 19,5% Brawo redaktorzy emoji)) powód do dumy dla urzędu pracy emoji)

Stopa sie powiększy bo podobno policja znowu wykazała czujnosć z capnęła jednego instruktora d/s poezji po spożyciu. Czy takiemu człowiekowi można powierzyć wychowanie kogokolwiek i tym samym zatrudniać go w placówce kulturalnej? Cyba że chodzi o jakiś lokalny wymiar kultury.

dodaj komentarz
Czytaj także