Rejestracja i logowanie

Konkurs Szekspirowski

Wydarzenia 06-12-2006 Autor: Konto usunięte
4

Liceum Ogólnokształcącym im. gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie rozpoczął się Konkurs Szekspirowski. Składa się on z trzech części: literackiej, plastycznej i teatralnej.

W pierwszej części, literackiej, 11 uczniów walczy między sobą odpowiadając na pytania otwarte. W części plastycznej wystawionych jest 10 prac. Zwycięzca zostanie wyłoniony przez głosowanie całej szkoły. Część teatralna – występują najlepsze grupy, które wystawiają „Poskromienie złośnicy” i „Romeo i Julię”. Żadna z grup nie zdecydowała się na zaprezentowanie „Króla Lira”.

- Organizując ten konkurs chciałam urozmaicić życie szkoły - powiedziała Agnieszka Kubicka, nauczycielka I LO i główny organizator „Konkursu Szekspirowskiego” - Jestem zadowolona, gdyż uczniowie chętnie czytają Szekspiradodaje.

komentarze (4)
Dodaj komentarz

ej a tak w sumie to sie dzieje ze szkola daberka?

Aby wziąć udział, trzeba poświęcić bardzo dużo czasu na przygotowania... A tego czasu klasy III niestety nie mają zbyt wiele. Ale obejrzeć młodszych uczetników mogliby wszyscy... A nie jeszcze ławkami dojście do sali zagradzać:/ I nie gadam bzduremoji

wszyscy mogli wziac udzial a ze trzecie klasy sie nie postaraly to juz nie moja wina... zamiast gadac takie bzdury trzeba bylo samemu stanac do walki... poza tym frekwencja w czasie eliminacji do konkursu nie byla zachwycajaca... ale coz... laureato serdecznie gartuluje!! emojiemojiemojiemoji

dyskryminacja klas III... czyżby jakaś zaraźliwa choroba wśród nich panowała? no przepraszam, ale jak impreza szkolna to chyba dla wszystkich, no nie? Tym bardziej, że była organizowana prze p.p. Agnieszkę Kubicką... A znając sorkę to było wszystko świetnie dograne i zrealizowane. No cóż, szkoda. A w te 2h i tak maturzyści się wiele więcej nie nauczą... Kto ma zdać dobrze maturę to nawet z Szekspirem to zrobi, a kto nie to...nawet gdyby siedział do północy w szkole, to i tak efektów nie będzie.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także