Rejestracja i logowanie

Ponad 1500 osób pod Ratuszem!

Wydarzenia 02-01-2007 Autor: Konto usunięte
13

Kutnianie bawili się tego wyjątkowego wieczoru przy rytmach zespołu Wawele i grającego włoskie przeboje Roberta Zucaro. Na imprezie zjawiły się całe rodziny z dziećmi, mniej było natomiast młodzieży, która tego wieczoru wybrała głównie prywatki.

Tuż przed północą życzenia noworoczne złożył prezydent Kutna Zbigniew Burzyński, a punktualnie o północy niebo rozświetlił, trwający ponad 10 minut, pokaz fajerwerków.

Warto podkreślić, że podczas zabawy było bardzo bezpiecznie. Teren, na którym odbywała się impreza był ogrodzony, nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwała firma ochroniarska, policja i straż miejska.

komentarze (13)
Dodaj komentarz

A gdzie jest ta Kutnowia? Szukałem w atlasie samochodowym i nie znalazłem. Jaki jest sens rezerwowanie nazwy 'kutnowianin' na określenie mieszkańca miejscowości, która nie istnieje? W sytuacji, gdy ta nazwa jest zgrabniejsza od obecnie forsowanej, na określenie mieszkańca miejscowości, która już JEST. Ugryzę problem jeszcze od innej strony: jak myślisz, czy gdyby nie istniał Radom, to powiat, którego siedzibą jest Radomsko, nazywałby się tak jak dzisiaj: radomszczański, czy prościej: radomski? Czy też wtedy ktoś napisałby, że nie można nazywać tego przymiotnikiem, który bardziej się narzuca, bo trzeba zarezerwować go dla miasta, do którego co prawda bardziej by on pasował (tak jak kutnowianin bardziej pasuje do tej mitycznej Kutnowi niż do Kutna - co do tego się zgadzam), ale KTÓREGO NIE MA?

Bo kutnowianin to qrna z Kutnowi pochodzi, a nie z Kutna emoji

Do Kroga Skoro już o autorytetach... Bralczyk twierdził kiedyś inaczej w swoim programie 'Mówi się'. Ale może z tą zmianą to prawda, co ktoś tu już kiedyś pisał, że wszystko wina jakiejś dziennikarki z Gostynina, która pierwszy raz napisała 'kutnianie' i potem już wszyscy za nią...?

a w Łodzi była Patrycja Markowska,Perfect,Stachursky i coś tam jeszcze i była gitara patrząc na Sylwester Miejski >na powietrzu<. Pozdro Klubowicze Sylwestrowej Nocy!!

bylam widzialm ipisze bylo super sam prezyden z rodzina i znajomymi pokazal klase i to jak sie mozna kulturalnie bawicwszyscy byli siebie rowni bez zadntch podzialow tak trzymaj panie prezydencie jest pan ok

Krog chyba to było odwrotnie. emoji

jak cos to na strone nie linkujemy.um.kutno.pl nikt nie wchodzi emoji

jak cos to na stronie nie linkujemy.um.kutno.pl jest więcej fotek

Jureski kiedyś profesor Miodek wypowiedział się, że mieszkańcy Kutna to kutnianie nie kutnowianie. Razie bo przyzwyczailismy się do innego brzmienia, ale jak widać (slychać) autorytety mówią inaczej. Także Redakcja KCI ma rację. No i cieszę się, że w końcu odespała Sylwestra, rano myślałem, że portal na dobre padł emoji.

Byłem tam i powiem szczerze, ze rozczarowali mnie niektórzy rodzice. Oto pani z synkiem (11-12 lat) wychodzą z tłumu i odchodzą kawałek na bok. 'No stań tam dalej' słyszę od mamy. Odwracam głowę - ona sama odchodzi w stronę tłumu. Dzieciak podpala i co robi?! Zgrozo! Zamiast wystawić rękę do góry to ten pod kątem 45 stopni i nad ludzi. No i stało się! Zaczęło strzelać i lecieć co niektórym na głowy. Dobrze, że to był jakiś mały kaliber, za to strachu nie było mało. Ochrona reagowała natychmiast ale zanim doszła do delikwenta było juz po wszystkim. Tyle się mówi &#8211; do dzieci nie zawsze dociera bo to dzieci ale jak widać rodzice wcale nie są lepsi.

Sylwester pod chmurką był udanyemoji

DZIS ROCZNICA SMIERCI ROMANA DMOWSKIEGO A NA KCI CISZA !

Witam serdecznie. Temat oczywiście jest sympatyczny. Jednak mnie razi nazywanie mieszkańców naszego - mojego także miasta 'kutnianie'. Nie jestem językoznawcą ale zawsze w moich kutnowskich szkołach nazywano mieszkańców tego miasta kutnowianami. Wiem, że język podlega ewolucji...ale chyba nie aż tak dynamicznej. Sam zasięgnę informacji u znawców przedmiotu a i autorom to zalecam dla czystości i pięknej formy wspaniałego przecież języka polskiego, składając przy tej okazji, Im oraz wszystkim internautom odwiedzającym ten serwis, życzenia Dobrego i Szczęśliwego Nowego Roku 2007.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także