Rejestracja i logowanie

Z przymrużeniem oka...

Wydarzenia 16-01-2007 Autor: Konto usunięte
22

W jednym z pism wystosowanych do Zbigniewa Tarki, dyrektora kutnowskiego SP ZOZ została zawarta formuła, że szpital jest SA, czyli w rozumieniu prawa handlowego spółką akcyjną.

Starosta Kłopotowski, który podpisywał wysłane pismo jest zdziwiony takim sformułowaniem -Jestem zaskoczony. Zapewne to błąd w druku. Szpital nie jest spółką akcyjną - mówi.

Czy była to zwykła, niezbyt wyszukana prowokacja, czy może plany na przyszłość?

komentarze (22)
Dodaj komentarz

hmm.. chyba ktos tu nie widział prawdziwych show menów!!

A może to ja powiadomiłem znajomych dziennikarzy? Widziałem ten faks jak wielu innych.

jkl, wydaje Ci się, że jesteś lepiej poinformowany? Oczywiście, że media powiadomił tarka. On kocha media! Codziennie w dzienniku łódzkim, co drugi dzień w kutnowskiej tv, co tydzień w Po prostu. I to on dzwoni do dziennikarzy częściej niż oni do niego. A pamiętacie jaki zrobił show medialny ze starymi komputerami? To jest show men, a nie dyrektor.

Kutnowiak jesteś prawie dobrze poinformowany. Prawie jednak robi wielką różnicę.

Panie starosto,jeżeli ma pan kłopot z czytaniem,to należy posługiwać się pismem o b r a z k o w y m.Póżniej można sobie przypominać stary elementarz i próbować odczytać tekst 'Ala ma kota'.

A oświadczenia majątkowe złożyli? To może być jeszcze ciekawszy motyw do zbadania dla dzinnikarzy? Pan starosta może już nie jest starostą jak się zapomniał z oświadczonkiem a może i nawet radnym!!! No i znowu telewizorki bedzie próbował naprawiać! HAHAHA

Wyszło szydło z worka śni się im prywata.Nie mamy szczęścia do starostów i dyrektorów szpitala.Lekarze tylko na to czekają, pielegniarki po 600 złotych pensji a lekarze do oporu, wyjazdy na wakacje do Grecji jak to jeden z właścicieli przychodni robił kilka razy w roku , ale teraz będzie sie tłumaczył w sadzie.

Drogi Yeti! Zaskoczę ci i myślę ,że bardzo!!!! o tej literówce media powiadomił...... pan Tarka .... Wielki dyrektor. I to świadczy o jego kulturze, lojalności i chyba o potrzebie czytania i słuchania ciagle o sobie w mediach.To chyba jakiś kompleks- może jakiś psychiatra by to nam wyjaśnił......nie wiem czy tio megalomania , czy moze jakoś inaczej to nazwać....

MYŚLE, ZE NIE OCENIAJCIE KŁOPOTOWSKIEGO, JESZCZE ZA WCZEŚNIE, DAJCIE MU SZAAANSE, ZRÓBCIE PORZĄDEK I PODSUMUJCIE TYCH CO '' O D E S Z L I ''

Pensja pana dyrektora to blisko 10.000 zł. Brutto.Dobra rada Dany, żeby za taką kasę wziął się wreszcie za robotę. Jest już dyrektorem pół roku ( o pół roku za długo) i póki co nie zrobił nic. Oprócz zatrudnienia paru znajomków i ugłaskania związków zawodowych oraz niektórych pracowników (naiwni). Z reszta wypowiedzi też się zgadzam. Pracownik, który przygotowywał takie pismo, albo się nie nadaje do tej pracy, albo zrobił to celowo. Pan starosta powinien bardzo uważać, bo Tarka wykorzysta każde jego potknięcie, co widac po dzisiejszej akcji medialnej. Walczy o grubą kasę i utrzymanie paru etatów. Już sie okopał na stanowisku, a pan starosta robi jakies dziwne podchody i daje sie punktować.

Całkowity brak ogłady ze strony podległych służb pana Tarki. To jest naruszenie tajemnicy korespondencji!!! Nie sądzę bowiem, żeby pismo ujawnił pan Tarka... Donosić o literówkach w piśmie swego przełożonego??? To świadczyłoby o stanie moralnym dyrektora na poziomie zera, nie mówiąc o lojalności.

No to witam i oto mój komentarz do tej sytuacji: Przede wszystkim to Pan Tarka niech się zajmie własnymi pomysłami dotyczącymi polepszenia tragicznej sytuacji placówki, którą zarządza. Z tego co wiem to żadnych racjonalnych pomysłów ten Pan nie przygotował. Jedyne co robi to okupuje stanowisko dyrektora. Jeśli ktoś wie w jakiej wysokości pobiera wynagrodzenie to proszę niech to tutaj napisze bo ja nie wiem ale obiecuję, że to sprawdzę a wtedy napiszę. Po drugie to już rada dla nowej ekipy w starostwie: powinniście wyrzucić tych, których postkomuniści pozostawili na stanowiskach. Pracownik starostwa, który przygotowywał to pismo albo zrobił to świadomie albo co gorsza to taki gamoń, że nie potrafi przygotować pisma składającego się z 3 prostych zdań. Tutaj od razu widać jakimi kadrami postkomuniści dysponowali w poprzedniej kadencji. Widać zatem ,że poprzedni układ albo nie miał kompetentnych kadr albo próbuje poprzez swoich wiernych ludzików ośmieszyć obecną władzę w starostwie. Obydwa przypadki jak najgorzej swiadczą o poprzednikach. Nie mam też wątpliwości, że jedna z możliwości, które tu zarysowałem jest prawdziwa bo żadna inna nie wchodzi w grę. A to, że stsrosta to podpisał to też jest jego ewidentny błąd. Panie starosto mniej wiary w podwładnych i proszę czytać dogłębnie każdy papier albo niech czyta to ktoś zaufany ale kompetentny. Moja propozycja jest krótka wyrzućcie z urzedu ludzi poprzedniego układu SLD a działanie urzędu się poprawi.

No to mamy kłopot Panie Starosto - inne knoty też już Pan podpisał i ludzie mieli z nich 'polewkę'. a przyczyna błędu jest bardzo prosta gdy napisze się 'są' jako 'sa' atokorekta podpowiada: SA, są, as, a, s. a kiedy będzie wydawał Pan sprzęty z punktu napraw - bo 4 lata Pan naprawiał video a teraz serwis jest zamknięty?

Może Pan Starosta nie umie czytać?

Wogóle co to za osoba pisała to pismo? Chyba na 'odwal się', po drugie rzeczywiście celna uwaga, że przerabia (chyba że ktoś ma wyłączoną Autokorektę) ale to chyba jednak rzuca się w oczy nie? Ale myślicie że tak tylko tam jest? Przecież dla dyrektorów, prezesów etc. to za dużo by czytać co podpisują! Jeszcze się spocą!

i jeszcze jeden błąd,/dla nasz/,powinno być,/dla nas/,

Jak pisało NZOZ zamiast SPZOZ ,takiej afery nie było.

Starosta podpisuje te kilka linijek tekstu i tego wogóle nie czyta? LITOŚCI - co jeszcze Panie Starosto mogą Panu podłożyć współpracownicy do podpisania? Proszę uważać na podpisywanie pisma z własną dymisją emoji

Ja mam takie pytanie czy ktoś przeczytał uważnie to pismo!!!??? Tam jest napisane 'Myślę, że sprawy szpitala kutnowskiego są dla nas wszystkich...' itd. wystarczy wpisać 'sa' zamiast 'są' i komputer sam przerabia ten wyraz na spółkę akcyjną. Faktem jest, że Starosta powinien czytać co podpisuje, bo ludzie którzy nie są mu przychylni zrobią używkę ze wszystkiego, nawet z takiej głupiej literówki. Pan dyrektor Tarka nie pokazał tutaj dużej klasy, widać że chciał wywołać 'aferę' skoro powiadomił od razu prasę.

a może pan starosta musi nauczyć się czytać co podpisuje, a może ma dwie wersje dokumentów

Dziennikarz (ha, ha dziennikarz), który pisał ten tekst niech poprawi swoje błędy w tym fragmencie:,, Starosta Kłopotowski, który podpisywał wysłane pismo jest zdziwiony jakim sformułowaniem'. Czy to jest poprawnie po polsku panie dziennikarzu? Łatwo się śmiać z innych , trudniej z siebie.

O i to jest dobre. Tu akurat KCI wytknęło to, co powinno!

dodaj komentarz
Czytaj także