Rejestracja i logowanie

Burzyński: "Wykazałem się pewną nadgorliwością"

Wydarzenia 24-01-2007 Autor: Konto usunięte
25

Do biura Rady Miejskiej w Kutnie wpłynęło pismo od wojewody Heleny Pietraszkiewicz z informacją o niewywiązaniu się prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego z ustawowego obowiązku złożenia w terminie oświadczenia o prowadzeniu działalności gospodarczej przez żonę prezydenta. Okazuje się jednak, że wedle prawa prezydent wcale nie musiał składać takiego oświadczenia. Małżonka prezydenta - Grażyna nie prowadzi w ogóle tego typu działalności o czym informował wcześniej wojewodę.

Urząd wojewódzki nie sprawdził jednak tej informacji i omyłkowo umieścił prezydenta Kutna na liście osób, które spóźniły się ze złożeniem oświadczeń. (informacja od prezydenta dotarła dwa dni po ustawowym terminie). Sam zainteresowany twierdzi jednak, że pismo miało charakter czysto informacyjny.

-Nie miałem obowiązku składania takiej deklaracji, więc nie może być mowy o jakimkolwiek spóźnieniu się lub niewywiązaniu z ustawy– mówi prezydent Zbigniew Burzyński –Być może wykazałem się tutaj pewną nadgorliwością. Sprawa powinna wyjaśnić się za kilka dni- dodaje.

Dziś w godzinach popołudniowych Burzyński skierował pismo do wojewody, czytamy w nim “W moim przypadku nie istniał ustawowy obowiązek składania oświadczeń, moja żona Grażyna Burzyńska nie prowadzi działalności gospodarczej, jak również nie jest stroną umów cywilno-prawnych o których mowa w przepisie art 24".

komentarze (25)
Dodaj komentarz

Mała kłótnia w rodzinie? emoji

NADGORLIWOŚĆ GORSZA OD FASZYZMU!A CO DOPIERO 'PEWNA'... emoji

Jak będzie nowe rozdanie wyborcze to Panie Pruk i Urbaniak Precz z Poliyki, bo tylko umiecie psuć!!!!!!!

Jestem ciekawy czy jak śnieżynka czy oni złożyli. Nie bym był zdziwiony, gdyby obaj mieli coś do ukrycia. NIC nowego pod słońcem - ONI to potrafią!!!!!!!

Panie Prezydencie, nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

Niestety, zapewne pani Helena Pietraszkiewicz nie ma nawet bladego pojęcia, jak się składa dymisję z urzędu wojewody. Czu to nie Ona zafundowała byłemy staroście, a wcześniej sklepikarzowi pogotowie ratunkowe w Kutnie?

nie podniecajcie się burza wie co robić ciekawe czy radni z poawiatu wszyscy złozyli oswiadczenia pan pruk i stękający w telewizji urbaniak

W szoku jestem, że tak się rozpisujecie - przecież to ciekawostka/błachostka tylko a nie jakis wielki problem! Dajcie spokój!

Prawo dotyczy wszystkich.Chociaż na niego głosowałem to jeżeli dał ciała to musi zrezygnować.Ewntualne wybory powinien pokryć z własnej kieszeni.Kompetancja urzędników w Urzędzie Miasta jest na takim samym poziomie jak p.Burzyńskiego.

Pis nie odpuści i Burzyński podąży śladem p.Walcowej krokiem tanecznym do Mifleksu.To jest nowe oblicze IV RP,czyli inaczej mówiąc kompromitacji ciąg dalszy.

Krzysiek a czy nie uważasz,że 'ziemniaki' tylko grzebią w przeszłości,kto był agentem,kto taki,kto owaki.... Ku... czy nie ważniejsza jest przyszłość,likwidacja bezrobozia itd. Oni po prostu odwracają uwagę od problemów,bo tak naprawdę nie potrafią sobie poradzić z tym co jest ważne!

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że autorami owej poprawki do ustawy powodującej utratę stanowiska za niezłożenie oświadczenia są PO i SLD (konkretnie poseł Witold Gintowt-Dziewałtowski). Przypomniał o tym wczorajszy 'Dziennik' na pierwszej stronie w kontekście sprawy HGW... Ironia losu...

To co wypisuja w dzisiejszym Dzienniku lodzkim - Wiadomosciach Dnia to jakas kompromitacja. Kutnowska redakcja siegnela dna! Jak mozna ukarac Prezydenta za nie zlozenie pisma, ktorego nie musial skladac? To jak z Gombrowicza... Panie Prezydencie nie ma sie Pan czego obawiac, na pewno wszystko sie wyjasni. Znam troche balagan w Urzedzie Wojewodzkim w Lodzi...

Przedewszystkim prawo powinno sużyć RESPEKTOWANIU demokratycznych wyborów - tak stanowi konstytucja czyli najwazniejszy przepis prawa w każdym kraju. A ten przepis prawa o wygasnięciu mandatu z powodu pierdoły jest zaprzeczeniem istoty demokracji na korzyść oragnaów naczelnych władzy, mogących gdzie im sie podoba, wprowadzć własnych komisarzy, czyli tak naprawdę DYKTATORÓW. Dlatego akurat wprawdzie po nie w czasie, ale gazeta i PO mają tu 100% RACJI. Precz z dyktatem PiS czy kogokolwiek.

MOŻE KTOŚ POMYŚLI BY TAK OPISAĆ GMINĘ BEDLNO JAK TAM WYGLĄDA TA SPRAWA

Szkoda, że jedyny El diablo wie o co chodzi reszta uległa, jakby czytała tylko 'GW'. Prawie cały sejm (przy jednym głosie wstrzymującym)poparł w 2005 roku tą ustawę a teraz są zdziwieni. Czy zawsze trzeba uszukiwać, kombinować, kłamać etc. Ale co się dziwić w 1981 i 1989 roku bylismy razem a teraz dzięki m.in. takim ludziom jak A.Michnik wielu z Jaruzelskiego robi bohatera.

Nie zwalajcie wszystkiego na PiS. Jak była uchwalana ustawa samorządowa, to nikt z opozycji nie protestował, a teraz wielkie halo. Przecież to hipokryzja. Prawo, choć być może ułomne, jest prawem i należy je przestrzegać. Oczywiście nie piszę tego w kontekście Pana Burzyńskiego, który nie ma się czego bać, ani wstydzić.

'Politycy doprowadzili już do tego, że kiedy czytam, że PREZYDENT BYŁ NA PREMIERZE, to nie wiem, czy to relacja z wydarzenia kulturalnego, czy kolejny skandal seksualny.'

Oj jazda to jest na maxa!! Sam już się pogubiłem o co chodzi 'ziemniakom' Zamiast zająć się przyszłością,wciąż rozdrapują przeszłość...

Marku pomyśl globalnie... pomyśl jaka jazda w tym kraju jest...

No tak ale Burzyński nie musiał tego składać, więc nie mógł się też spóźnić

Ja sam prowadzę dzialalnośc gospodarczą.... wiem czym grozi nie wywiązywanie się z przepisów. Prawo jest prawo.... i takie mówienie 'nie przesadzajmy ' nie podoba mi się .... Ja -jako szaraczek prawo respektowac muszę.... i nic na to nie poradzę. Żenuje mnie ta cała sytuacja kiedy to samorzadowcy wywinąc sie od tego prawa probują. Brawo!!! Traktuję to jako drogowskaz dla mojej działalności... Dziekuje Panie I Panowie za tę wskazówkę. Będę działał.

Panie Prezydencie jestem z Panem, to przykre że przez pisowski bubel prawny musi się Pan dzisiaj martwić. Kutnianie są z Panem.

Wydaje się, że sprawa jest oczywista, bo przecież nie musiał składać, a że złożył... no cóż myśle, że żadnych wyborów nie będzie dodatkowych, ale poczekajmy wszak PIS lubi traktować instrumentalnie prawo. Choć tu chyba podstaw nie będzie.

Ta cała zadyma to oczywiste Pisowskie brednie. Nie może być tak, że demokratycznie wybrany prezydent miasta jest uwalany przez partyjny układ PiSu. Burza trzymaj się i nie przejmuj tym całym bałaganem!

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także