Rejestracja i logowanie

Szpital w sieci... której nie ma?

Wydarzenia 27-02-2007 Autor: Konto usunięte
54

Rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia ze zdziwieniem przyjął informacje, że kutnowski SPZOZ znalazł się w krajowej sieci szpitali. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że inną wersję wydarzeń przedstawiał ostatnio starosta powiatu Konrad Kłopotowski, który dwukrotnie publiczne ogłosił, że nasz szpital został do listy dopisany. Listy, która zdaniem rzecznika, jeszcze w ogóle nie powstała...

Informację o sieci starosta przekazał dwukrotnie – podczas publicznej debaty w Regionalnej Izbie Gospodarczej, gdzie nagrodzony został nawet brawami i podczas konferencji prasowej dla dziennikarzy, która miała miejsce w starostwie powiatowym. Co więcej starostwa zapewniał, że w jego obecności szpital został dopisany na listę jednostek strategicznych. Zastrzegł, że z listy można wypaść, jeśli nie spełnimy ministerialnych wymagań.

-Nie uważam żeby to było w ogóle możliwe. Po pierwsze nie ma jeszcze ustawy, po drugie sieć będzie ustalana na poziomie województwa - powiedział mocno zaskoczony rzecznik prasowy MZ Paweł Trzciński, zapytany o wejście Kutna do sieci -Nie tworzymy listy na tej zasadzie, że ktoś do kogoś przychodzi i wpisuje się na taką listą.

Przypomnijmy, że jednym z powodów wczorajszego odwołania dyrektora Zbigniewa Tarki był właśnie brak odpowiednich kroków mających na celu znalezienie się Kutna na liście szpitali strategicznych. Sieci, która wedle ministerstwa w ogóle jeszcze nie powstała.

Za udostępnienie nagrania z rozmowy z Pawłem Trzcińskim dziękujemy naszym partnerom medialnym: KMI i Victorii.

komentarze (54)
Dodaj komentarz

Podobn ten na zdjęciu z Kłopotowskim to żaden minister Piecha - tylko ucharakteryzowany pan prezes Wośko przyjźyjcie się dokładnie.

Panie dr nauk med. miały być konkrety, a nie jakiś bełkot ogólników i atak na PiS. PiS-u bronic nie będę, sam niech się broni, mało mnie to interesuje. Ale napisz pan doktorze jakiz to porzadek zrobił Tarka w szpitalu? Kurze powycierał spod łóżek czy kasę wyczyścił na własne zachcianki typu wojaże na szkolenia ? Poza tym piszesz Pan, że Tarka odszedł z klasą? Chyba nie wiesz co to znaczy mieć klasę. Tarka z klasą? Chyba z tarą. Skąd się biorą tacy, których może omotać byle Nikoś Dyzma?

Taki jest własnie kutnowski PIS i jego szef Pan K.K. duzo obietnic mało pracy . Mysle że mieszkancy kutna juz zobaczyli duzo a zobacza jeszcze wiecej w przyszłości wpadek PiS-u i starosty .

Piszący post dr n. med. chwali Tarkę bo wie że jego kadencja zastępcy dyrektora do spraw medycznych dobiega końca wraz z odejściem Tarki. I znowu żona będzie niepocieszona.

Nie ma i nie było w tym mieście odpowiednich ludzich do rządzenia...zwłaszcza w tej kadencjii to juz dno jakiego nie widziałem.Najlepsze jest to ze do władzy pchaja sie ludzie o małej reputacjii i kompetencjach no i te same nazwiska które sa znane nie jednemu kutnowiakowi który chyba nie ma dobrego zdania. Ludzie Ci kierowali juz wszedzie gdzie sie dało i czym sie dało...z jakim efektem to chyba widoczne jest teraz!!!

Panowie i Panie przestańmy się licytować... Wszyscy widzą, że starostwo nie potrafi przez tyle lat znaleźć właściwego menadżera, co tylko świadczy o nich samych. Teraz ta wpadka Pana Starosty... Wniosek jest jeden i tu i tu albo byli albo są niewłaściwi ludzie!!!

jestem pracownikiem i nie mam najlepszego zdania o panu Tarce!I myślę , ze nie tylko ja.

Brawo doktor może się przedstawisz bo dziwne masz poglądy.

Jestem ciekaw kto będzie nowym dyrektorem??? Podobno swoją ofertę złożył Pan dr MM. ... mam nadzieję że takiej alternatywy starostwo nie przyjmie ... zwłaszcza że gość już dosyć machlojek narobił np w Sierpcu za co wyleciał ... Jestem ciekaw jakie jeszcze są kandydatury???? Może ktoś wie???

Ja sie nie doczytałem więc zapytam, czy ci panowie o których piszecie bedą wystepować na tej samej konferencji co Daniec i Kryszak?

mozecie pisac co chcecie,ale Pan Tarka odszedl z naszego szpitala z wielka klasa,jak zaden z dotychczasowych dyrektorow.Zostawil duzo wiekszy porzadek w szpitalu,jak w chwili objecia,a pracownicy maja o NIM jak najlepsze zdanie.I to sa fakty,a z faktami sie nie dyskutuje.No chyba,ze ktos chce wyjsc na idiote,ale to juz sprawa tego kogos.A tak na marginesie,to p.Tarka zostal zwolniony przez nieudacznikow z PIS-u w doborowym towarzystwie;p.p.Sikorski,Meller,prof.Bartoszewski.I co z tego wynika?Ze pozbywaja sie pieski z pis-u ludzi posiadajacych duza wartosc i szacunek wsrod innych ludzi.Dla tych z pis-u ONI stanowia zagrozenie i po prostu chca ICH wyeliminowac z zycia publicznego.A gdzie POLSKA?Ale czego tu zadac od fajtlapy i prymitywa:Klo..........,Run........,sprzedajnego zreszta pajaca,czy tez od Sta........,czlowieka z pzpr-u i wielkiej miernoty!To pisowskie bagno samo sie wykonczy i krzyzyk im na droge.A dla p.Zb.TARKI DUZO ZDROWIA I WYTRWALOSCI.Pokonamy to badziewie!

mozecie pisac co chcecie,ale Pan Tarka odszedl z naszego szpitala z wielka klasa,jak zaden z dotychczasowych dyrektorow.Zostawil duzo wiekszy porzadek w szpitalu,jak w chwili objecia,a pracownicy maja o NIM jak najlepsze zdanie.I to sa fakty,a z faktami sie nie dyskutuje.No chyba,ze ktos chce wyjsc na idiote,ale to juz sprawa tego kogos.A tak na marginesie,to p.Tarka zostal zwolniony przez nieudacznikow z PIS-u w doborowym towarzystwie;p.p.Sikorski,Meller,prof.Bartoszewski.I co z tego wynika?Ze pozbywaja sie pieski z pis-u ludzi posiadajacych duza wartosc i szacunek wsrod innych ludzi.Dla tych z pis-u ONI stanowia zagrozenie i po prostu chca ICH wyeliminowac z zycia publicznego.A gdzie POLSKA?Ale czego tu zadac od fajtlapy i prymitywa:Klo..........,Run........,sprzedajnego zreszta pajaca,czy tez od Sta........,czlowieka z pzpr-u i wielkiej miernoty!To pisowskie bagno samo sie wykonczy i krzyzyk im na droge.A dla p.Zb.TARKI DUZO ZDROWIA I WYTRWALOSCI.Pokonamy to badziewie!

Czy w Polsce naprawdę nie ma patriotów, którzy by stawiali na piedestale dobro społeczeństwa a nie swoją prywatę? Politycy! Przecież Wy tych pieniędzy nie weźmiecie do grobu! A dobre zdanie o Was pozostanie na wieki!

dziwie sie wyborcą powiatu kutnowskiego jesli mamy takich ludzi,przy braku kompetencjii i kwalifikacjii to dlaczego ich wybieramy do samorządu powiatowego...mało tego nie radzą sobie na zajmowanych stanowiskach więc ''po koleżensku ' przerzuca sie ich na inne stanowiska jeszcze bardziej odpowiedzialne gdzie zupełnie sobie nie radzą , no ale jest dobrze popracowac troszke zgarnąc pulę i następny.A pieniązki idą z naszych ciezko zarobionych rąk.Rozgrywki polityczne i obłuda, farsa dla dobra Kutna!!!

A moim zdaniem cale to zamieszanie wynika z faktu iz PODOBNO starosta chce doprowadzic do wprowadzenia w szpitalu nadzoru komisarycznego i jak sie slyszy sam chce objac posadke komisarza. ile w tym prawdy niewiadomo ale cos w tym jest jak sie obserwuje jego poczynania.

Potwierdza sie układy i układziki rządzą w Kutnie...czekamy na finał

starosta jest to debil do kwadratu.gdzie jest ta sieci emoji

Do obserwatora.lista zasług podwyżki dla przewodniczących Zw Zawodowych,podwyżki dla popleczników ,zatrudnienie rodziny i koleśiów ,wydawanie pieniędzy Szpitalnych na lewo iprawo przecież nie jego.

prosty pan jasteś, tak jak i ludzie, którzy pana otaczaja, ŻYCHLINIAK, DZIĘKI ZA SZCZEROŚĆ

ZATRUDNIŁ NIE TYLKO W SZPITALU, ALE RÓWNIEŻ W ŻYCHLINIE ULOKOWAŁ CALĄ SWOJA RODZINKĘ NA KIEROWNICZYCH STANOWISKACH, MIĘDZY INNYMI CÓRECZKĘ SWOJEJ SZWAGIERKI ZROBIŁ WIELKĄ KIEROWNICZKĄ, TAKIE DNO, CAŁY ŻYCHLIN JĄ ZNA CO ZROBIŁ, WSTYD PANIE TARKA, WSTYD....

Viking piszesz głupoty, przyjdź popracować do pomocniczych działów za 936 zł brutto to się dowiesz czy i kto zarabia 'krocie'. Idiotów się nie sieje , sami się rodzą a najgorsze, że zajmują eksponowane stanowiska. Szpitalowi nie jest potrzebny starosta lecz spokój

PRAWDA JEST TAKA,ŻE WNASZYM SZPITALU MYSZY PIERDOLĄ SIĘ PO KONTACH, A SZANOWNY PAN TARKA NIC W TYM KIERUNKU NIE ZROBIŁ, TYLKO Z M-CA NA M-C 10 TYSIACZKÓW DO KIESZENI ZGARNIAŁ, JUŻ NIE MÓWIĄC O PANI MORDZAKOWEJ I JEJ CÓRECZCE, CALY ŻYCHLIN ZATRUDNIŁ I OKOLICE ( a w szpitalu i tak chorymi nie ma się kto zająć )

Panie obserwatorze, nie tylko ludzie Starosty piszą takie posty. Może i Starosta jest jeszcze nie obyty ze środowiskiem medialnym to prawda, że to nowe wyzwanie. Ale z drugiej strony trudno zaprzeczyć, że jego działania są złe. Faktycznie powinien powiedziec, że 'prawdopodobieństwo bycia w tworzonej sieci szpitali jest duże'. Fakty jedak są takie, że odwołany dyrektor jest jedną wielką miernotą. Dla kogoś kto zarabia ok 10 tys zł wymaga się trochę więcej. Poza tym przysłowiowe 'kupczenie' ze Związkami, przyjmowanie kolesi do szpitala pracowników z rodzin to nagminna polityka kadrowa odwołanego dyrektora. Nareszcie dowiedzieliśmy się , że w szpitalu najwięcej zarabiajacymi są: nie lekarze czy pielęgniarki, laborantki itp. tylko personel pomocniczy, majstrowie, malarze itp ( Pytanie, czy nie powinno się nich wydzielić osobnej firmy). Miernotą był równiez poprzedni Starosta ktory takiego dyrektora powołał. Działania starostwa są jak najbardziej słuszne, chodż trzeba przyznać, że wizerunek medialny jest żenujący, ale myśle, że to się zmieni. PS Wytrwałości Panie Starosto.

Czytajać ostatnie posty widze ze Pan starosta wyciągnął armaty i ruszyl do kontraataku! Te postyponisze pisze nie kto inny jak ludzie naszego super starosty! I to pewnie jeszcze ten jego pozal sie boże rzecnik! No smiac sie chce po prostu ! Panie starosto troche honoru i do dymisji! Bedzoe nowy dyrektor szpitala to i nowy starosta bu sie przydal ! Moze jakby razem zaczeli to i lepiej by skonczyli !!!!!!!!!!

Sieci nie ma? Ale ma być! I teraz trzeba było zająć miejsce w kolejce u samego szefa resortu zdrowia! A Tarka to niby czemu do 10 stycznia nie dał pisemnej odpowiedzi co do sieci??? Terminy mijają! Nieskuteczność dominuje... Brawo dla Starosty, bo wreszcie jest menadżer, który myśli dwa kroki naprzód, a nie budzi się z ręką w nocniku jak jego poprzednicy!!!

Apetyt na tort pozostał Piotrze przede wszystkim Tarce. Będzie robił wszystko, żeby wkręcic się tam z powrotem. I trzeba to ukrócić. Ten szpital i ludzie tam pracujący zasłużyli na spokój i mądrego szefa, a my mieszkańcy powiatu na placówkę, z której moglibyśmy być dumni, a nie na ten ciągły medialny kabaret z Tarką w roli głównej.

Kłopotowski to powiatowy WAŁ. Nikt mu nie musi pomagać, zwłasza KMI bo sam się tak pokazuje. Tylko szkoda, że ludzie takich wybierają a potem jak coś nie pasuje to krytykują. Najlepszy był niestrudzony Runiński. The BEST. Sam chiciał być, ale jak zobaczył co siędzieje to spasował. Dobrze że się z niego śmieli, bo co to za sztuka powiedzieć o idealnym kandydacie (ideałów nie ma) no chyba, że mówił o sobie.Ten likwidator KBP dobry kandydat do likwidacji szpitala. Panowie Krzyżyk WAM na drogę, bo jako politycy jesteście skończeni

MASZ CAŁKOWITĄ RACJĘ OBSERWATOR!TO BYŁA KNFERENCJA PRASOWA OBYWATELA TARKI!!!!!!!!!! Ale przecież rozumiesz, że tu nie dzie o Tarkę tylko o tort, który mu na chwilę powierzono!Spaprał robotę ale apetyt na tort pewnej grupie pozostał. Posłali więc piesków prasowych by tworzyć wirtualną rzeczywistośc.

I jeszcze jedno: czy to nowa moda w Kutnie, że odwołany dyrektor zwołuje konferencje prasową? Od teraz wszyscy odwoływani w powiecie dyrektorzy będą zwoływać media na konferencję czy przywilej ten jest zarezerwowany tylko dla Tarki? Czy to nie jest politykierstwo serwowane nam od ponad trzech lat przez Tarkę? Któż to jest? Jakiś mąż stanu? Facet jest przecież nikim.

Do Profesora: co do 'na pewno wykształcenia' mam wątpliwości, bo do reszty wypowiedzi - trafił Pan w sedno. Fakt dwaj geniusze, obaj z niezwykłym talentem językowym. Cóż za poziom wypowiedzi :-) zwłaszcza wypowiedzi Tarki godne złotych, co tam złotych - diamentowych ust! Bo z Kłopotowskim - fakt tylko kłopot za kłopotem, za to jest niezwykle 'medialny' - co wystapienie to szał lub jak kto woli show w mediach. Mają o czym pisać :-) I do Olala: mówisz o wykształceniu Tarki na kursach i kursikach, szkoleniach z panią zastępcą dwu i trzydniowych za npubliczna kasę? Rozgrywki polityczne (politykierskie raczej zagrania Tarki) fakt - żałosne. I na koniec wymień konkretnie listę zasług dyrektora Tarki w ciągu 7 i pół miesiąca jego dyrektorowania. Tylko nie pomiń niczego.

Nasz kraj jest krajem obsurdów i nic mnie już nie zdziwi...

SREBRNE USTA dla pana STAROSTY.:szklana pogoda ,szyby niebieskie od TELEWIZOROW.........

PANIE WOSKO I SPÓLKA!!!!! - NIE DOSTANIECIE SZPITALA!!!!!! tO JEST SZPITAL WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW kUTNA I tAKI POZOSTANIE. Nie macie szans WARA WAM OD NIEGO!!!!!!!!!!!!!!!

emoji

Proszę Państwa dlaczego w Kutnie musi byc tak zle...a moze dlatego ze wciąz przez Kutno przewijaja sie te same nazwiska osób które z jednego stołeczka przeskakują na drugie przy braku kompetencjii....

'Szpitalowi gratulujemy Tarki Starostwu gratulujemy Klopotowskiego' Panie Starosto, ale Pan sobie nagrabil, takie ujawnianie faktów bez pokrycia troszke godzi w Pana wizerunek w opini publicznej. Ma Pan kiepskich doradcow, ktorzy nie umieja ogarnac sytuacji, koledzy którzy siedzieli obok Pana na konferencji robili chyba za marne tlo. A na drugi raz to prosze sie zastanowic co i do kogo sie mowi. Potrzebny Panu Rzecznik Prasowy z prawdziwiego zdarzenia...polecam sie poprostuemoji

,,K'-wydawalo mi sie ze biuro nalezy pisać przez ó

Taki z niego starosta jak serwisant RTV, którym był. Naprawy RTV ul Sienkiewicza - obecnie bióro PIS emoji

Nie widziałem jeszcze wiekszego prostaka od obecnego starosty.jego wypowiedzi nic nie wnoszą jedynie zamieszanie.Nie umie porządnie sklecic zdania a co mówic o działaniu na dobro szpitala.

LUDZIE U NAS W KUTNIE MAMY TEATR!SPEKTAKLE ŚWIETNE WSPANIAŁA ROLA GŁÓWNEJ POSTACI KŁOPOTOWSKIEGO.SZKODA TYLKO ZE GRAJA SAME TRAGIKOMEDIE! LITOSCI!TO MASZA PRZYKRA RZECZYWISTOŚĆ. emoji

Ten temat był poruszany w mediach już w dniu wczorajszym,a KCI jak zwykle do tyłu emoji Ponadto to Polska u nas wszystko jest możliwe i wirtualne to czemu sie dziwić emoji emoji emoji

Kaszana na maksa... Ten pan albo jest ... albo naiwny do potęgi, że glosząc take teksty miał nadzieje, że sie to nie wyda. Jazda na maksa 'debil na dole debil na górze' ten tekst z komedi jest jak by to ując ale chyba na czasie...

K...a! Normalnie jak w telenoweli!

do Zlodzieja- lepiej póżno niż wcale! ale na przyszlość myśl co robisz!

Podsumowując Jest: -kutnowski szpital w sieci -starosta d...l Nie ma: -sieci, w której jest szpital -dyrektora (jaki by nie był) a i jescze ten nowy rzcznik starostwa co to ucieka przed mediami...... chyba bedą Kłopoty..

Wstydze się,że zagłosowałem na PiS.Przepraszam.

Do profesor_talent: nie masz co sie zastanawiać nad wykształceniem owych dwóch panów. Już wielokrotnie na forum dotyczących tej sprawy mówiono o niskim wykształceniu pana starosty i o wyższym (i specjalistycznie ukierunkowanym) wykształceniu pana Tarki. Różnica pomiędzy tymi panami jest ogromna i patrząc obiektywnie na te żałosne rozgrywki polityczne według mnie powinno być na odwrót - drektor szpitala jaki był taki był, ale na pewno zrobił więcej niż jego poprzednicy i powinien zostać na swoim stołku.

A ja gratuluje naszemu staroście! Przecież osobiste wpiasnie naszego szpitala do ,,sieci' to musiala być ciężka praca!! On jest poniekąd prekursorememoji ( ustawa jeszcze nie gotowa, lista nie sporządzona, A NASZ KUTNOWSKI SZPITAL JUż NA NIEJ JEST!!. To się nazywa dzialanie strategiczne i wizje PERSPEKTYWICZNE!! Brawo!! Brawo!! Brawo!!! Gdyby inni 'politycy' tego miasta tak sprawnie perspektywicznie dzialali, ależ bylo by cudownie- a i może zdobylibyśmy rangę miasta wojewódzkiego a nie powiatowego (narazie). emoji

I kto miał racje w sprawie kłopotliwego starosty Kłopotowskiego. Tak źle pisaliście o redaktorze KMI a okazuje się to to on ma rację i wcale ze starosty nie musi robic powiatowego wała.

Co się dziwić? Zawsze gdy na swojej drodze spotyka się dwóch genialnych ludzi dochodzi do konfliktu. Sam nie wiem, który jest wybitniejszy? Czy pan Kłopotowski czy pan Tarka? Kto jest większymm fachowcem, który ma lepsze (bo na pewno wyższe mają) wykształcenie, kto jest sprawniejszym menagerem? Apeluję do dwóch wielkich kutnowskich meżów stanu, połaczcie siły, a nasze miasto czeka świetlana przyszłość.

Czyli ,ktoś kogoś zrobił w konia.

pan starosta myślał o sieci...ale może DOMOFONOWEJ????

Może zakończyć w jakiś sposób tą kłopotliwą sytuację z Kłopotowskim? Szanowni koledzy partyjni geniusza, ruszcie głową i pozbądźcie się tego samochwały.

I co na to ZWOLENNICY pana starosty???

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także