Rejestracja i logowanie

Nasza sonda!

Wydarzenia 10-04-2007 Autor: Konto usunięte
61

Zapraszamy wszystkich Czytelników do wzięcia udziału w naszej sondzie. Dziś pytamy: Czy chcesz, żeby w Kutnie powstała duża ubojnia?

Przypomnijmy, że rzecz dotyczy powstania w naszym mieście zakładu włoskiej firmy Pini, który ma docelowo zatrudnić 500-600 osób przy uboju mięsa. Zdaniem władz miasta to duża szansa dla Kutna, bo Włosi dadzą zatrudnienie osobom, którzy nie mają wysokich kwalifikacji i do tej pory nie mogły odnaleźć się na rynku pracy.

Przeciwnego zdania są firmy z branży mięsnej z naszego regionu. Przedsiębiorcy obawiają się odpływu do włoskiej ubojni pracowników i zwiększenia podaży wyrobów w regionie, co może negatywnie wpłynąć na ich cenę.

komentarze (61)
Dodaj komentarz

Oby się nie obudziło z ręką w nocniku.

Psy szczekają - karawana jedzie dalej. Na sondzie jest ponad 72 % za włoską inwestycją. A miasto rwie do przodu.

PATRZCIE !!!! Narkoman sie znalazl ;-)))) Psiakrew

Nie wierzę, że zwykła ubojnia, choćby i bardzo duża, da zatrudnienie 600 osobom. Im więcej zapoznaję się z tematem, tym bardziej jestem nastawiony sceptycznie. Jak dla mnie to ta inwestycja bardzo śmierdzi, dosłownie i w przenośni.

Zazdrosny-a absolwenci innych szkół też tam chcą pracować i zdobywać nowy zawód. Czy ktoś wie na jakie etaty w u PINI będzie rekrutacja?

Zakład Pracy Chronionej-władze miasta wiedząc o planowanej inwestycji-UBOJNIA'-na pewno w porozumieniu z Dyrekcją Zespółu Szkół nr 2 W Kutnie im. A. Troczewskiego oraz Powiatowym Biurem Pracy ukierunkowały naukę zawodu pod przyszłe miejsca pracy w ubojni PINI. Tak więc niema co się martwić, będą chętni do pracy i życzmy im powodzenia w nowym 'Obozie Pracy'.

Kutnianinie - Zbigniew Burzyński to rozsądny człowiek. Nie wiem kim jesteś, ale sądzę, że nie jesteś osobą z jego najbliższego otoczenia - z grona jego najbliższych współpracowników. Dlaczego sądzisz, że nie przeprowadził wywiadu? Dlaczego sądzisz, że ABW nie działa (przypominam ludziom w temacie, że UOP już nie istnieje)? Burzyński chyba nie musi Ci o tym mówić? Tak samo jak nie musi o takich rzeczach mówić jakiemuś tam RIGowi i spółce... Tak sądzę. Ufam Prezydentowi. Popieram budowę zakładu!

Masz racje El Diablo szkoda czasu na pyskówki Nick po prostu pomylił forum dyskusyjne i strone internetową .sądząc po jego zamiłowaniu do pewnej części ciała i'nalewaniu w d...' tam może dzieki swojej zaradności i bystrości mógły nawet nieżle zarobic.A przechodząc do meritum.Myslę,że ta nowa inwestycja jest przygotowywana przez UM wyjątkowo niestarannie. Uważam ze każdy ma prawo popełniaiac błedy i jest to ludzkie.Ale niezaleznie od stanowiska właścicieli takich firm jak Dubielak Koniarek czy Exdrob warto zapoznac się z wypowiedziami uczestników także tego forum.Poniewaz jest to ogromna inwestycja w tej branży należy porozmawiac wcześniej z fachowcami z tej branży /nie muszą byc z Kutna/poniewaz skutki błędnych decyzji mogą byc fatalne dla naszego miasta i co gorsza nieodwracalne.Jest wiele regionów i miast które o tego typu inwestycjach nie chcą nawet słyszec.I pewnie dlatego wypowiedz 'Też z Kutna' jest tak daleko idąca w pewnych domysłach co do własciwej intecji władz miasta/a przykłady mieliśmy nie tylko z tego okresu ale także w przeszłości np.przejście wysokich urzędników naszego miasta do super inwestycji P.Zasady na Sklęczkach i oczywiście nie dotyczy to pozostałych pracujących w tej i innych nowych firmach na Sklęczkach /.Mam nadzieję, że brak dostatecznej wiedzy naszych włodarzy o włoskim inwestorze nie doprowadzi do takiej sytuacji jak np. w Tomaszowie Maz gdzie włoski imwestor zakupił ziemie od władz miasta i po podziale sprzedał ją z ogromnym zyskiem a może to tak jak było napisane w jednej z gazet'Mafia czy co'/.Poza UOP są także wywiadownie gospodarcze które dostarczają sporo informacji o potencjalnych inwestorach .Czy UM nie stac na taki wydatek?!

Uważam, że nie należy mylić masarni z ubojnią. W masarni owszem oprócz stanowisk biurowych-jest na produkcji praca dla kobiet, ale nie w ubijni. W kutnowskiej powstającej ubijni nawet wątpliwe wysokie płace czy uodpornią kobiety na bardzo ciężką pracę, widok zabijanych zwierząt i ich przeraźliwe kwiczenie chyba , że nadeszły ponownie czasy 'kobiety na traktory' a w tym przypadku 'kobiety do ubojni'. Z tego co wiem celem powstającej ubojni jest szybki skup, ubój i wywóz półtusz na rynek zachodni, nie ma mowy o przerobie czyli argumenty że spadną ceny na kutnowskim rynku można między bajki włożyć a będzie odwrotnie bo nie będzie żywca i ceny wzrosną. Co do smrodu oby go nie było.

Jestem za powstaniem ubojni.

bardzo dobrze, że powstanie wielka firma, niech wreszcie na rynku przestaną się panoszyć , Dubielaki, Koniarki itp, może obniżą ceny , ich troska o pracowników , jest fałszywa.

Panowie szefowie 'wielkich firm' tak bardzo płaczą, że nowy zakład spowoduje iż będą musieli zwalniać ludzi bo produkcja się zmniejszy. A czy oni gdy zaczynali to przejmowali się przysłowiowym 'Kowalskim', który miał małą rzeźnię, czy przejęli się 'Nowakiem' który miał mały sklepik spożywczy. Nie !!!! Mieli ich głęboko w d.... i rozwijali swoją sieć. Tak więc nie litujmy się nad nimi i pozwólmy nowemu kapitałowi zaistnieć na rynku. A czy to będzie dobry czy zły wybór.... no cóż to się dopiero okaże.

I powoli rozmowa przestała być merytoryczną, a stała się zwykłą pyskówką. Być może ludziom takim jak Nick o to chodzi? Warto zastanowić się nad intencjami niektórych osób. I komu one służą.

To zrozumiałe że nie możesz się odnieść bo jest dla ciebie nieosiągalny. Ale ma cierpliwość więc ci poradzę, spróbuj powoli przeczytać ten post i spróbuje się zastanowić (pomyśleć)tylko pomalutku i spokojnie, czy jesteś pewien że ci wszyscy ludzie którzy pracują u nowych inwestorów są kolesiami, cwaniakami, kłamczuchami i obłudnikami? A może oni jednak są zaradni. Jeśli nie doszedłeś do takiego wniosku, spróbuj jutro rano, może to będzie w końcu TWÓJ dzień. Albo może wystąp w TV i pokaż swoje mądre liczko mieszkańcom Kutna i powiedz im że masz lepszy sposób na ich szczęśliwość. Może, jak upublicznisz te złote myśli, to w końcu będzie realny powód aby obok 'Kutnowianin roku' wybierać również 'Głupka roku'. Nie, to jest zły pomysł bo pewnie ten konkurs by się szybko nam wszystkim znudził, co roku ten sam, ten sam, ten sam....

znajdą, znajdą... wierz mi, że znajdą ;-) to jeszcze nie ten czas, bezrobocie nadal jest spore. A co do pracownikow, rynek nie znosi próżni będą się do nas sprowadzali z okolicznych wiosek bliższych i dalszych. Proste.

Do poziomu tekstu Nicka nie będe sie odnosił. Rozumiem ,że czyta on inne partyjne gazety w których kolesiostwo, kłamstwo ,cwaniactwo i obłuda nazywa się zaradnością. Wobec tego nie ubliżajac nikomu wolę MOPS .Zgadzam sie z 'pracownikiem kutnowskim'że na rynku kutnowskim brakuje ludzi z wykształceniem zawodowym , technicznym ale nie tylko. Może dobrze byłoby aby 'tajemniczy Prezydent' z Tajemniczym Włochem' wystąpili w TV i przedstawili konkretny plan i harmonogram zatrudnienia i opowiedzieli o tej najnowoczesniejszej technologi która pozwala zatrudniać do obsługi maszyn i urzadzen w ubojni 600 niewykwalifikowanych kobiet/ a tak apropo gdzie ich za te 700,pln znajda/

O czym wy wogole piszecie, czy ktos z was orientuje co sie dzieje na kutnowskim rynku pracy??? Zaczyna brakować pracowników, tak, tak, może nie wszystkich ale ludzi z wyksztalceniem zawodowym/technicznym nie ma, czyli takich do obsługi maszyn. Powoli zaczyna sie bitwa o ludzi. Z tego co wiem ubojnia zatrudni pracowników z kazdym wykształceniem (bo co im za rożnica), w szczególności kobiety i to jest głowny plus inwestycji. Może wkóńcu zmniejszymy bezrobocie wśród tych najmniej wykształconych. A co do płac rynek to zweryfikuje, bo juz to robi w mojej firmie pół roku temu płacili na poczatek 6,5 zł brutto za godzine, teraz juz płacą na wstępie 7,5 zł bo nie ma kto pracować. Jedyna moja obawa ze inwestorzy zaczną odchodzić z powodu braku ludzi bo po co budować zakład w takiej dziurze jak kutno i płacić pracownikom 10 zł, jak można tak płacić w lepszym miejscu.

Do Także z kutna. Żal ci d... ściska, czy po prostu szlag cię trafia że innym się udaje. Burza do tej pory nie popełnił błędu i nie ma żadnego powodu aby tak się stało teraz. A co złego jest w tym że ktoś pracuje u nowego inwestora? Bo jest bystrzejszy od Ciebie. Czy takie pretensje masz do wszystkich zatrudnionych w nowych firmach? Czy jest tak dlatego że ciebie nigdzie nie chcieli? Nie dziwię się skoro cytujesz PŻK. Idź do redakcji, załatwią ci intratną fuchę w Exdrobie, (tak po kolesiosko-partyjnej linii). W sumie dobrze że są nadal tacy jak ty, przynajmniej ludzie w MOPSie mają dla kogo pracować.

Masz racje hes. Ta sama firma ma też ubojnie na Węgrzech, tylko tam mają mniejsze uboje. I nikomu to tam nie przeszkadza!!!Wiem to dobrze ponieważ eksportuje tam do nich blondynki. Myślę że to dobry pomysł budowy tej ubojni w Kutnie.

Uważam, że to bardzo dobra inwestycja. Podobna fabryka (tej firmy) funkcjonuje podobno na Węgrzech w środku miasta i nikt nie robi problemów. Ludzie 600 miejsc pracy! Wiecie co to znaczy dla tych najbiedniejszych mieszkańców miasta. O czym my tu rozmawiamy! Druga korzyść: jeśli lokalne firmy typu Koniarek czy Exdrob wystraszą się naporu to po prostu podniosą pensje ot i kolejna korzyść.

Zgadzam się z Tobą Nick że ta dyskusja tak naprawde nie ma sensu.Prezydent już podjął decyzję opierając sie na opiniach expertów/kierowca P.prezydenta expert z dziedziny ochrony środowiska oraz V-ce Prezydent.który wcześniej nie widział prawdopodobie zadnej ubojni na oczy/po co sprawdzać 'Włocha' skoro i tak wiadomo że wcześniej dostał zgode/ciekawe za 'co'/ i ziemia już sprzedana.Kogo to obchodzi że 'Włoch' kłamie jak najęty mówiąc o wielkiej grupie'PINI' i zawozi naszą sławetną delegacje UM na oględziny ubojni, która jakoby jest jego własnością.A tak naprawdę to jak pisało 'Powiatowe Życie Kutna' to właścicielem ubojni jest firma szwajcarska , kóra jako swoja siedzibe wykazała wynajęty pokój i brak telefonów/słyszeliśmy już o takich firmach/'Swięty Burza' juz nie mówi tego co opowiadał przedsiębiorcom i nie tylko na poczatku o zarobkach u Włocha 'nie bójta się chłopy on daje tylko ok.300 EUR czytaj ok 700,- Pln na rękę' Zabraknie Ci Nick wozu drabiniastego żeby zabrać taka kase. Ale może jako człowiek Prezydenta załatwisz sobie lepsza prace , tak jak np. Urzędnik Waryszewski w jednej z firm w strefie ekonomicznej,którą wcześniej UM do Kutna sprowadzał .I może to jest odpowiedz na pytanie dlaczego?

Tylko kto powinien prześwietlić tę firmę? Nie łudźmy się, Urząd Miasta nie ma odpowiednich osób do tego. Może UOP na zlecenie Prezydenta Miasta? Chyba to właśnie leży w ich kompetencjach.

Nick, a o jakiej ekonomii mówisz? Kiedyś prowadziłam dyskusję z pewnym lokalnym biznesmenem również na temat zarabiania pieniędzy i pomnażania kapitału. Na moje stwierdzenie, że pieniądze zarabia się m.in. obracając nimi i inwestując, a nie zamrażając (czyli np. chowając w 'skarpecie') i podnosząc do granic możliwości marże na sprzedawanym towarze usłyszałam, że się nie znam i że te swoje teorie mogę sobie między bajki włożyć (!!!). Dlatego chcę się upewnić - o jakiej ekonomii mówimy?

Moje zdanie jest takie.Prześwietlić dokładnie szefów i sprawdzić jak ma to dokładnie wyglądać i czy nie budzi zastrzeżeń.Jeśli będą jakiekolwiek niejasności to znak,że coś jest jednak nie tak i na uczciwość z ich strony nie mamy co liczyć.A to oznacza,że nie powinniśmy zgadzać się na niejasne inwestycje w naszym regionie.Owszem oferta pracy jest dość interesująca,ale nie dajmy się zwieść pozorom.To może być kolejny'obóz pracy',a tego lepiej unikać.Poza tym nie mam dobrego zdania o Włochach.Są niechlujni i nie przywiązują wagi do cudzych własności,a nie oszukujmy się to są nasze ziemie.Dość jest wszystko doprowadzone do ruiny ja tego miasta niepoznaje.Nie pozwólmy zniszczyć tego co nam zostało walczmy o to aby nasze dzieci wychowywały się w miare zdrowo.Wiecie ile kiedyś na naszych terenach było zwierzyny i ptactwa?Teraz nie ma nic!A i niedługo wróbla sie nie zobaczy.Czy tak ma wyglądać nasz świat,nasze miasto,nasze życie???Powinniśmy inwestować w ekologie,a co do ochni to jak byłam dziewczynką to kąpałam się w niej a mój św pamięci ojciec łowił w niej piekne ryby.Zastanówmy się co się stało z naszym kochanym Kutnem,a co może jeszcze się stać jak nie zatrzymamy tej lawiny 'śmieci'.

El Diablo, racją jest że jedna nie przemyśalana inwestycja może popsuć opinię o mieście ale UM już dwa razy pozbył się takich inwestorów (jedni robili wielkie konstrukcje z betonu, a drudzy to galwanizarnia) dlatego aby nie psuć warunków do funkcjonowania innym. To dowodzi, że decyzje kogo wpuścić do miasta są przemyślane. Te dyskusja została sprowadzana na tory ochrony środowiska, konkurencyjności dla innych lokalnych podmiotów, nieuczciwości włochów a tak naprawdę powinna się toczyć pt: Dlaczego lokalni pracodawcy boją się nowych inwestycji lub raczej dlaczego nie szanują swoich ludzi płacąc im grosze? Może na ten temat zabrałby głos przedstawiciel firmy Exdrob czy Koniarek. Jakim prawem Izba Gospodarcza która ma być filarem samorządności w wolnym państwie uprawia głosami swoich decydentów protekcjonizm gospodarczy rodem z czasów Gomułki. Czy to jest Izba Gospodarcza czy WPHW które dzieli kąski na lokalnym rynku. Działalność panów z RIG nie ma absolutnie nic wspólnego z dobrem społeczności lokalnej. Dbają tylko o partykularny interes. Zresztą wystarczy sprawdzić, która z nowych firm przystapiła do RIG-u, ŻADNA! To jest odpowiedź komu służy RIG. Słuchając tych głosów rozpaczy nad losem lokalnych firm dochodę do wniosku że jaki właściciel, taka firma i jej kondycja. Mniej szykownych fur, lunchów i budowania kolejnych dokumentów planistycznych panowie lokalni nuworysze, mniej puszenia się a więcej ekonomii i pokory.

Nie do końca rozumiem jak zaklad produkujący żywnośc, przy obecnych normach Unii Europejskiej, ma śmierdzieć? Skoro ma być taka mizeria z płacami jak pisze Eliza, to czemu kilku lokalnych biznesmenów boi się o podkupywanie pracowników? Mają zapewne informacje gospodarcze ile płaci się gdzie indziej. Jezeli ktoś zarabia mało to nawet 100 złotych więcej robi ogromną różnicę - na plus.

Miasto w sposób pośredni pozbyło sie śmierczącej rzeki Ochni teraz zafundujemy sobie kolejny smród. Młodzież jak nie wierzy niech spyta rodziców jak w Kutnie waliło od rzeki. A co do Włochów osobiście odradzam jakaiej kolwiek współpracy to przedsiębiorcy wysokiego ryzyka a pracownikom za dużo nie zapłacą więć miejscowi 'przedsiębiorcy nie mają czego się obawiać. Ale zakład i tak powstanie więc niema co przelewać z pustego w próżne.

Moim zdaniem mają rację Ci,którzy chcą, by dokładnie sprawdzić firmę włoską.Nie nalezy się tak podniecać firmami zagranicznymi.Wszyscy zapewne słyszeli o obozach pracy we WLoszech.Nigdzie nie zapewnią wysokiego wynagrodzenia bez osiągnięcia zysków dla przedsiębiorstwa i to jest normalny rachunek ekonomiczny.Nikt nie wie , jakie to przedsiębiorstwo osiąga dochody?i nie łudżmy się ,że nie będzie śmierdziało,bo będzie!

Nick i Jb to nie jest takie proste. Jedna nieprzemyślana inwestycja może spowodować, że kolejne firmy nie będą chciały inwestować w Kutnie, a wtedy za hipotetyczne 500-600 miejsc pracy starci się kilka tysięcy miejsc pracy w innych firmach. A znając naszą rzeczywistość to normy ochrony środowiska raczej nie będą przestrzegane.

najbardziej boi się Koniarek bo będzie musiał w końcu godnie ludziom płacić ,bo jak nie to do Włocha A Włosi nie robią wedlin więc nie są dla niego konkurencją .....

Moderatorze rozumiem ,może troche za daleko poszedłem używając słowa ''s****l''. Ale żeby zaraz usuwać cały post? Dziwi mnie to , bo z reguły na forach, moderatorzy usuwają pojedyńcze zwroty czy zdania ,jeśli uznają je za niepoprawne bądź obraźliwe. Nie można było usunąć słowa ''s****l'' w ostatnim zdaniu?

Dlaczego nie, przecież wiadomo że w nszym mieście jest duże bezrobocie.Ludzie chcą pracować i jeść a nie patrzeć na wystawy sklepów i marzyć.JESTEM JAK NAJBARDZIEJ ZA!!!!!

To zakład rozbioru świnek a nie utylizacji odpadów - więc nic nie może być źle! Jestem za!

To nowa inwestycja i podejrzewam, że ten zakład budowany zgodnie z najwyższymi normami Unii Europejskiej w zakresie ochrony środowiska, będzie bardziej ekologiczny od naszych starych kutnowskich zakładów.

Po co ta sonda i dyskusja. Z jednej strony jest oczywisty interes 500 rodzin i budżetu miasta a z drugiej 3 (słownie trzech) rodzin właścicieli firm. Nie dajmy się wpędzać w awanturę wywoływaną przez paru cwaniaczków i czerwonych politykierów. To jest towarzycho wzajemnej adoracji i nie chcą aby ktoś im to popsuł. Ręka, rękę myje. UM powienien upublicznić oferty jakie wpływają na przetargi robót miejskich od firm lokalnych i zewnętrznych. To jest skandal jak 'dobre lokalne' firmy próbują oskubać nas, mieszkańców. A poza tym lokalni bonzowie firm nie mogą ścierpieć że na Sklęczkach się buduje a oni nie mogą tego między siebie podzielić. Stąd atak na Burzę i UM. Ale tak trzymać Panie Prezydencie. Jeszcze trochę i naleje im się w d.... I będzie to bardzo dobre dla całego miasta.

problem nie jest czy otwierać, tylko na jakich warunkach. 0.!!! na jakich warunkach płacowych i poza-płacowych zostaną przyjęci ludzie? 1. jak będzie prowadzona utyliazcja odpadów i gdzie 2. jaka będzie uciązliwośc dla Miasta i Powiatu 3. ile na tym biznesie ucierpi rynek lokalny - lokalni przedsiębiorcy (czy np nie mogli by oni razem stworzyć podobnego rozwiązania) etc.. jak Urząd Miasta uzyska odpowiedzi na te pytania i będzie wiedzial czy oby napenwo nie fundujemy sobie małego syfu na długie lata możemy podpisywać list intencyjny i rozpoczac inwestycje.

Jestem za pod warunkiem, że będą przestrzegane wszelkie normy sanitarne oraz... jak by to ując zapachowe!!!

do 'mieszkańca' - Pomyliłeś rodzaj produkcji zakładu... Stokłosa przerabia odpady na żelatynę a zakład budował na starych zasadach dzięki korupcji kontrolerów sanepidu itp. natomiast ubojnia w Kutnie powstanie zgodnie z ostrymi wymogami i będzie miała swoją oczyszczalnię ścieków a i nieopodal jest na miejscu oczyszczalnia więc obawy Twoje są raczej bezpodstawne. A poza tym... dlaczego Ty i podobni tobie w poglądach przeciwnicy jesteście takimi malkontentami... we wszystkim szukacie jakichś negatywów... a może lepiej wziąść pod uwagę pozytywne strony ... i nie ma co żałować naszych miejscowych przedsiębiorców... a poza tym ani Koniarek ani Dubielak nie mają zakładów w Kutnie, więc o co robić zamieszanie... a EXDROB nie szanuje w ogóle pracowników i zatrudnia na śmiesznych, mobbistycznych warunkach więc i im przyda się konkurencja.

Włosi krętacze? Chyba większych krętaczy i karierowiczów od Polaków nie ma na naszej kuli ziemskiej. Czy to wyżej postawiony czy niżej? Jak nie masz co do garnka włożyć to nawet w największym smrodzie będziesz pracował by wykarmić rodzinę. To będzie 600 pensji, 600 rodzin którym polepszy się byt, 600 ludzi dokonujących zakupy-więc i kutnowski handel zyska i spółdzielnia mieszkaniowa, bo ci ludzie zaczną płacić czynsze. A obecni przetwórcy mięsa niech się zastanowią jak wykorzystują ludzi, jak nie potrafią uszanować pracownika. Matura potrzebna, by kurczaka zdjąć z taśmy.Te zakłady powinny powstać, bo jest to szansa dla naszego społeczeństwa by w godny sposób egzystować, a nie wegetować za pensję z EXDROBIU, czy KONIARKA.

Jestem za, może to zmobilizuje naszych kutnowskich monopolistów do zastanowienia sie nad cenami skupu żywca i cenami w sklepach, nie wspomnijając o wynagrodzeniach do pracowników! Do czego to podobne by rolnik dostawał za kg wieprzowiny mniej niz 3 zł, a my w sklpeie płacili za to 20zł. Skandal!

Niech ci nasi pracodawcy dadzą dobrze zarobić a nikt nie odejdzie do jakiejś Włoskiej firmy. Niech powstaje ta firma i inne wreszcie z kończy się ,, jak się nie podoba to na twoje miejsce mam innych chętnych''

Do wypowiedzi przedmówcy nie ma potrzeby już nic dodawać, jestem przeciw.

Do wszystkich entuzjastów nowej ubojni!!! Proponuję wam zrobić sobie wycieczkę do Śmiłowa koło Piły ( coś koło 200km, ładna okolica, lasy jeziora), tam gdzie ma swój zakład słynny pan Stokłosa. To jest podobny obiekt, do tego który ma powstać w Kutnie. Co roku jadę tamtędy nad morze. Ludzie smród czuć już 10 km od tego zakładu i to niezależnie czy jedzie sie od strony Piły czy Bydgoszczy. I nie jest to taki zwykły zapaszek. To jest taki smrodek, od którego zamykają się oczy a uszy zwijają w trąbkę. Osobna sprawa to transport odpadów z tego zakładu. Zdarzyło misię kilka razy jechać za czymś takim. To jest zwykła podwyższona przyczepa, z której leje się na drogę jakiś nieciekawy płyn. Wystają z tego jakieś rogi, kopyta i inne miłe części ciała różnych zwierzaków. Ciekawe gdzie będą to wozić z Kutna ( i którędy), bo chyba na miejscu nie można tego przetworzyć. Oczywiście zakład ma być nowoczesny ale myślę że do transportu wynajmą miejscowe firmy no i co będzie dalej to wszyscy mogą się domyśleć. Ciekawi mnie również skąd ten zakład ma czerpać wodę, bo do takiej produkcji potrzeba astronomicznych jej ilości. Bo jeżeli z miejskiej sieci, to może okazać się, że nasze wodociągi sa niewydajne, stare itp. I co wtedy? Potrzebne będą nowe inwestycje w wodociągach. Kto za nie zapłaci? Pewnie radni zafundują nam nową podwyżkę cen wody. Pozdrawiam wszystkich

Czytałem gdzieś artykuł o tej firmie. Jej kapitał i tzw. stosunki właścicielskie wydają mi się bardzo... nieczytelne. Radziłbym Urzędowi Miasta dobrze prześwietlić tę firmę i jej szefów, aby nie wpędzili się w bagno. A fetor z takiej ubojni może skutecznie odstraszyć innych potencjalnych inwestorów, tak więc nie podniecałbym się zbytnio tymi sześciuset miejscami pracy. Należy dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw.

Nareszcie nowa sonda ! Coś rzadko dajecie nowe sondy.Uważam że codziennie powinna być nowa sonda.??? Postuluje aby wprowadzić na KCI sondy 24-godzinne emoji Jeśli chodzi zaś mój komentarz do sondy, to mam mieszane odczucia.Powstanie ubojni - jak najbardziej. Pytanie tylko, czy nie niesie to zagrożenia względem środowiska a także czy nie będzie to uprzykrzać życia okolicznym mieszkańcom?Byłem we Włoszech i musze z przykrością przyznać, że z czystością i ochroną środowiska u Włochów, jest jeszcze gorzej niż u nas. Jeśli zaś idzie o tzw. zagrożenia wobec lokalnej przedsiębiorczości, to nie ma się co żałować takich [-- wycieto --] ludzi jak własciciele kutnowskich firm

Tego fetorku to raczej nie będzie, teraz są niezłe technologie... Do mnie przemawia to, ze ma byc 600 miejsc pracy! To przecież 600 rodzin będzie miało poprawiony byt. Jestem za.. a co do wypowiedzi przedsiębiorcy też uważam, że nie wolno wpuszczac do miasta nikogo z zewnątrz. Kutno powinno się trzymać razem!

ahhhhh a ja mysle ze czesc agroprzedsiebiorcza w qtnie bedzie juz totalnie zasyfiona a fujjj ;/ no i jak bede jechala na metalowa do pracy to fetorek ladny bedzie nas reklamowal no ale z drugiej strony to swietnie ze beda miejsca pracy dla ludzi ktorzy wczesnije nie mogli znalesc pracy z podowu braku wykrztalcenia ... slyszalam ze ludzie beda wysylani na szkolenia do wloch tak wiec kazdy bedzie posiadal 'doswiadczenie' ...

Swietny pomysl a w ubojni niech sie znajda wszyscy parszywi mieszkancy tego miasta mozemy zaczac od czlonkow PiS i SLD

do przedsiębiorcy z RIG. Dobrze że wchodzą do Kutna firmy z innych miasta bo konkurencja to podstawa gospodarki rynkowej, jej brak to byle jakość, drożyzna i lawinowo rosnące ceny mieszkań. Ty jesteś chyba przedsiębiorcą z okresu gospodarki nakazowo-rozdzielczej i po to jest ci potrzebna współpraca z prezydentem, liczysz na to ,ze prezydent będzie ci podsuwał zlecenia nie bacząć na koszty i swoje dobre imię. Czy o to ci chodzi? Czy po to powstała RIG? Recepta na twoje problemy to: Szanuj pracowników bo bez nich niewiele znaczysz,Płać lepiej - bo nie musisz zarabiać kroci,i postępuj uczciwie w biznesie to prezydent nie będzie ci do niczego potrzebny. I pisz prawdę o przetargu na budowę przy szymanowskiego za ofertę kutnowskich firm TBS wybudowałby o jedną klatkę mniej /równie dobra oferta?/

Mysle, ze to dobry pomysl z ta ubojnia -chodzi przeciez o miejsca pracy.Byc moze zmobilizuje to naszych rodzimych pracodawcow do lepszego dbania o pracownikow(choc nie sadze); z tymi Wlochami to roznie bywa, sam na wlasnej skorze codziennie przekonuje sie co znaczy pojecie wloski balagan albo dosadniej wloski burdel

Smrodu to Kutno może i nie poczuje gorzej ze Sklęczkami i jednostka wojskową- przecież w tamtych okolicach planuja ta ubojnie czyż nie?!

Uważam, że powstanie tej fabryki dla miasta będzie na wszechmiar pozytywne i krzyk kilku czerwonych nic tu nie zmieni. Chcialbym jednak poruszyc pewien moim zdaniem bardzo bulwersujacy temat. Prezydent za mało współpracuje z przedsiębiorcami, roboty budowlane na Szymanowskiego wykonuje na przykład firma z innego miasta mimo ze lokalne oferty byly rownie dobre, w żadnym cywilizowanym mieście to jest nie do pomyślenia...

Hihihi !To wy jeszcze wlochów nie znacie!Najwięksi kretacze i oszusci w Europie.Nasi pracodawcy przy nich to niewiniatka .Ja się najbardziej obawiam tylko degradacji srodowiska i smrodu na jaki bedziemy skazani gdy wiatr inaczej zawieje.Nie ma siły w tym kraju co zamknęłaby zakład 'inwestora unijnego'gdy bedzie łamał normy ochrony środowiska.Patrz fermy firmy'schefild'

oczywiście pracodawcy sie boją to jasię pytam ile oni płaca pracownikom jak się boją

Jestem jak najbardziej za powstaniem tego typu inwestycji bo to szansa dla nas a obecni pracodawcy z tej branży boją się gdyż będą musieli zapewnić lepsze warunki płacowe co się wiąże z tym że ludzie nie będą pracować już za niewolnicze stawki a ci zn samej góry troche mnie dostaną.

Cóż,skoro przedsiębiorcy obawiają się odpływu ludzi, to może powinni zachęcić pracowników, żeby u nich zostali. Coraz więcej firm docenia dobrych i - co bardzo ważne - doświadczonych ludzi. Wiadome jest, że dobrą motywacją są finanse. Mam nadzieję, że ta zmiana będzie też niedługo odczuwalna w Kutnie, bo widzę, że coraz więcej osób szuka i znajduje dobrze płatną pracę poza naszym miastem. Ja też niestety wyniosłam się stąd, przede wszystkim ze względu na pieniądze. Być może za jakiś czas tu wrócę emoji A im więcej będziemy mieć miejsc pracy, tym lepiej będzie się działo nam wszystkim.

bravo dla >> Krzyśka << za spostrzegawczość i pamięć niestety taka prawda

Jeśli zatrudni tylu ludzi, to sprawa bezdyskusyjna. Czy ktoś pamięta niejakiego p. Kucharskiego (handlującego na placu), który zorganizował protest kiedy otwierano 'Eurocash'. Otwarcie miało zaszkodzić 'placowym'. Dzisiaj duża rzesza zatrudnia za marne grosze na swoich stoiskach ludzi szukających pracy, bo właścicielom za gorąco latem i za chłodno zimą. Polski kapitalizm.

uważam, że powstanie na terenie Kutna ubojni to znakomity pomysł i szansa dla ludzi, którzy dotychczas mięli problem ze znalezieniem pracy z powodu niskich kwalifikacji. firmy, które są temu przeciwne boją się konkurencji - to logiczne i zrozumiałe. jednak myslę, że może chociaż przedstawiciele włoskiej firmy mięsnej docenią ludzi pracowitych... mam nadzieje, że to nie tylko moje zdanie! wierze, że władze kutnowskie podejmą słuszną decyzję mającą na celu dobro mieszkańców.

Jak mnie przedsiębiorca kutnowski zwalniał z pracy, jego zdaniem tego wymagało dobro firmy, nikt z tego nie robił zagadnienia. Teraz jak mnie ma być troszkę lepiej, to proszę, sondę sobie organizują. Zadbajcie o ludzi i wszystko będzie proste.

Oby tylko Prezydent nie ugiął się pod wpływem kilku kutnowskich byznesmenów, którym słoma wystaje z butów i traktują polskich pracowników jak białych niewolników. Czego się boją? Że im Włoch pracowników podkupi! I dobrze! Szkoda tylko, że szacunku do Polaków uczyć ma nas Włoch!

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także