Rejestracja i logowanie

Urząd Miasta prosi o pomoc

Wydarzenia 12-04-2007 Autor: Konto usunięte
16

Około 9 na 45 tysięcy mieszkańców Kutna nie wymieniło jeszcze dowodów osobistych. Przypomnijmy, że dokument należy wymienić do końca roku.

Pracownicy wydziału spraw obywatelskich urzędu miasta uważają, że jest to bardzo duża liczba osób, jednocześnie poważnie obawiają się, że znaczna część kutnian złoży wnioski dopiero w listopadzie lub grudniu. To spowoduje duże kolejki w magistracie.

Dlatego urząd postanowił poprosić o pomoc inne instytucje w rozpowszechnianiu informacji o szybszej wymianie dokumentów. Informacje przypominające o obowiązkowej wymianie pojawiły się w klatkach schodowych bloków Zarządu Nieruchomości Miejskich, Pioniera i TBS-ów, a także na przykościelnych tablicach ogłoszeń.

Przypominamy, że aby wymienić dowód osobisty, należy własnoręcznie wypełnić wniosek, do którego dołączamy dwie fotografie z lewym profilem i widocznych uchem, dowód wpłaty w wysokości 30 zł, a także skrócony akt urodzenia i ślubu w przypadku osób, które urodziły się lub zawarły związek małżeński poza Kutnem. Składanie wniosków i odbieranie dowodów powinniśmy czynić osobiście, choć są pewne wyjątki - w przypadku osób, które są obłożnie chore tej czynności dokonać może osoba trzecia posiadająca upoważnienie.

komentarze (16)
Dodaj komentarz

Ja się jeszcze dziwie że co miesiąc nie każą zmieniac dowodów to by juz się dorobili naprawdę po pachy i z ludzi 'w imie prawa' ściągali kasiorę! Tu nie chiodzi o sam plastik i jego wyrobienie tylko o to przez ile rąk on musi przejśc a przecież każdemu trzeba zapłacic bo to budżetówka a nie prywaciaż.

jeszcze niedługo,za powietrze każą nam płacić.

zapomnialem wspomniec o obowiazkowych mundurkach za ktore tez ktos musi zaplacic i abonamencie RTV w cenie pradu.

dowody osobiste, prawa jazdy, dowody rejestracyjne, tablice rejestracyjne, zyc nie umierac i urzedasow dorabiac, niedlugo zrobia odplatne ksiazeczki oplat za prad i wode. i tak co roku jakas ekstra kasa wpadnie do dziurawego budzetu na nowe etaty. pzdr

tak naprawde to MY Polacy mozemy sobie tylko pogadac, nasze 30 zł juz jest policzone i rozdysponowane na odpowiednie konta, koszt takiego plastiku nie jest drogi przy milionach dowodow jest to nawet groszowa sprawa, łaczac to z prawami jazdy.... ktos na tym zarobi.

Do poprzedniego wpisu - Chodzi rzeczywiście o zemstę postkomuny, w odróżnieniu od komuny, o której pisałem wyżej.

Dowód osobisty jest dokumentem i takim pozostanie także po 1 stycznia 2008 roku. Niech nie ściemniają, że nie będzie można się nim posługiwać. Będzie przestarzały, ale będzie można się nim posługiwać. Jak chcą, żebym wymienił dowód, to niech zrobią to bezpłatnie. Ja mam niezniszczony dowód i nie ma potrzeby, aby go wymieniać. Nawet za komuny wymiany tego typu robiono za darmo. Też mi demokracja, jak chce się mnie do czegoś zmuszać. I dla jasności - decyzję odnośnie dowodów osobistych podjął Sejm ubiegłej kadencji, a podpisał ówczesny prezydent. Podobnie jest z prawami jazdy. Zemsta komuny za przegrane wybory?

PPPP-popierdolona polityka państwa polskiego

Fakt! 9 000 osób, 8 miesięcy czasu. To daje po 1125 osób miesięcznie, czyli 60 dziennie. A to trochę trwa...

Oczywiście to nie dotyczy UM. A swoją drogą niech poczują jak wygląda prawdziwa pracaemojiemojiemoji

No niestety żyjemy w dziadowskim kraju... Na wszystkim chcą się dorobić złodzieje! Chyba zwracają stare,ale już sam nie pamiętamemoji

dowod: 'to jest chore, sami narzucaja zmiane dowodu osobistego i jeszcze ja mam za to placic' Wiesz z tym to akurat Urząd Miasta ma niewiele wspólnego. To decyzja władz krajowych w Warszawie.

Proszę napiście czy zwracają stare dowody bo dla mnie o jest dokumentem pełnym historii mego życia. Z n/w w pełni się zgadzam.

Ja chętnie bym wymienił, ale nie mam zamiaru brać urlopu, żeby to zrobić. Pracuję do godz. 17.00. Natomiast Urząd pracuje do 15.00, a kasa jest czynna do 13.00. Nie mam więc możliwości wymiany dowodu. Posługuję się prawem jazdy lub paszportem. emoji

Popieram kolegę, a właściwie to wszystko jest chore. emoji

to jest chore, sami narzucaja zmiane dowodu osobistego i jeszcze ja mam za to placic, pojde wtedy kiedy bede chcial, w grudniu po poludniu, a jak chce zebym szybciej wymienil dowod to niech mi zapłaca 20 zlotych za expresowe zdjecia + 30 za wymiane, wtedy moge isc juz dzis. dziekuje do widzenia

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także