Rejestracja i logowanie

Miłonka - rzeka, która nie płynie...

Wydarzenia 27-04-2007 Autor: Konto usunięte
11

Rzeka Miłonka, przepływająca przez gminę Krośniewice, w niektórych miejscach zamiast płynąć... stoi, przy okazji zalewając okoliczne pola i niszcząc drzewa.

- Rzekę oczyszczono w 2004 roku, tylko zamiast zrobić to od dołu, oczyścili od góry, co jest chyba fenomenem w skali krajowej – mówi delegat do Izby Rolnej Województwa Łódzkiego, Tomasz Walczewski, który od dłuższego czasu próbuje coś zrobić w tej sprawie. - Gdyby oczyszczono rzekę, woda by ruszyła, aktualnie woda stoi i zwłaszcza wiosną zalewa okoliczne pola, do tego dochodzą bobry, które wycinają drzewa – dodaje.

- Koryto rzeki jest zamulone, woda nie płynie, zalewa łąki, pola, wyrywa drzewa z korzeniami – mówi Krzysztof Trzeciak z Nowego – Nic nie mogę zasiać, a podatki płacimy, tylko że z ziemi, która przylega do rzeki nie ma żadnej korzyści. To jest po prostu tragedia – dodaje.

Tomasz Walczewski, który interweniował w tej sprawie, min: w Izbie Rolniczej, dostał w ostatnim czasie pismo z Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Łodzi, które dla okolicznych rolników nie jest zbyt optymistyczne.

Na odmulenie dna rzeki w tym roku się nie zanosi, planowane roboty konserwacyjne związane ze „stojącą rzeką”, mają polegać na usunięciu z koryta zatorów z powalonych drzew i to dopiero na przełomie III – IV kwartału tego roku. Do tego trzeba pozyskać dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a następnie przeprowadzić przetarg. WZMiUW w Łodzi tłumaczy się brakiem pieniędzy – Ale my podatki przecież płacimy i co? I nic? - mówi wyraźnie poirytowany Krzysztof Trzeciak.

komentarze (11)
Dodaj komentarz

jakto nie płynie płynie ale z brudami i śmieciami nikt nie dba o nią

Tytuł tego artykułu gdzieś już widziałem. Bądźcie oryginalni nie kopiujcie z innych stron!

Zima zimą. Odbije się to na kieszeniach mieszczuchów, którzy za kilogram ziemniaków w lecie będą płacić 1,50 a nie 60 groszy jak to było w zeszłym roku. A jeśli chodzi o Miłonkę - taka mała rzeczka a ile przez nią strat. Nie dziwię się rolnikom, bo jak bym miał działkę z domkiem i bagno na podwórku to raczej też bym się wq...wił. emoji

I znowu źle dla rolników... A czy zima tego sezonu nie była zbyt krótka i bezmroźna? czy nie odbije się to na rolnictwie? eh... już strach pomyśleć jak w lipcu będą płakać, że przez zimę nic im się nie udaje. Ciągle tylko narzekania, a że dostają dotacje z Uni to cichosza...

BEZ KOMENTARZA emoji WSTYD

albo ze dwie!

Uważam że Sejm powinien powołać w tej sprawie komisje śledczą. emoji

Ide o zakład ,że Pan delegat za 2 m-ce wystąpi do wójta o ulge w podatku z powodu suszy w tym terenie

Lepiej niech nikt nie zamienia, bo ukradną tory jak w Krośniewicach. Te węższe mają lepsze wzięcie:-)

Trzeba to wykorzystać jako atrakcję turystyczną powiatu. Gdzie w świecie taka druga rzeka, co stoi, a nie płynie? I zamienić linię kolejową Kutno-Łódź na wąskotorówkę. Ciuchcia bardziej pasuje do osiągów uzyskiwanych na tym odcinku.

Ochni też przydałoby się takie czyszczenie!

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także