Rejestracja i logowanie

Urodzony by walczyć! - Gość KCI - Marcin Nowakowski

Wydarzenia 01-05-2007 Autor: CyberanT
14
Urodzony by walczyć! - Gość KCI - Marcin Nowakowski

Dzisiaj w cyklu „Gość KCI”, przedstawiamy wywiad z Marcinem Nowakowskim – srebrnym medalistą I Akademickich Mistrzostw Polski w kick-boxingu.

Marcin to zawodnik z kutnowskiej sekcji kick-boxingu. W tym sezonie oprócz srebrnego medalu, zajmował również wysokie lokaty w Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski w kick-boxingu, startując w formule light-contact, do 69 kg.

Tomasz Dębowski: Jak długo pracowałeś na ten sukces?

Marcin Nowakowski: Za mną prawie cały rok treningów, od września nastąpiło wchodzenie w cykl treningowy. Od początku stycznia były już przygotowania do zawodów. Patrząc z drugiej strony ćwiczę już dziewięć lat i był to największy sukces w mojej karierze zawodniczej. Duży wkład w ten sukces miał również mój trener, Aleksander Grabowski, który znakomicie ustawił trening, motywował do ciężkiej pracy, pomagał w chwilach kryzysu, co przyniosło efekt w postaci tego medalu.

TD: Jak wygląda taki trening?

MN: Na początku przygotowanie siłowe, szybkościowe i wytrzymałość ogólna, wyrobiona przez biegi na długich dystansach. Dwa razy w tygodniu, po 7 do 10 kilometrów. Do tego dochodzą ćwiczenia uzupełniające, 3 , 4 razy tygodniowo na siłowni, no i oczywiście ćwiczenia techniczne – w parach oraz praca ze sprzętem bokserskim.

TD: Skąd zamiłowanie do uprawiania kick-boxingu?

MN: Od dziecka miałem powołanie do sportów walki, dziewięć lat temu przyszedłem na trening do kutnowskiej sekcji kick-boxingu, zobaczyłem że ta sekcja intensywnie się rozwija, a treningi są efektywne i tak zostało.

TD: Czy kick-boxing przydaje się poza ringiem?

MN: Uprawianie sportu walki z jednej strony uczy samodyscypliny i pewności siebie. Z drugiej pozwala rozwiązywać pewne sytuacje w sposób bezkonfliktowy. W moim życiu, nie było takich sytuacji, bym na ulicy musiał wykazać się umiejętnościami zdobytymi na treningach.

TD: Masz 28 lat, jak długo zamierzasz jeszcze walczyć?

MN: Czas jest nieokreślony. Są zawodnicy, którzy mają po 35 lat i dalej uczestniczą w zawodach. Ten sezon był najlepszy w mojej karierze. Srebrny medal i miejsca w pierwszej ósemce w Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski. Na razie chce walczyć dalej i uczestniczyć w kolejnych turniejach, a w każdej walce pokazać się z jak najlepszej strony.

TD: Dziękuje za rozmowę i życzę kolejnych sukcesów.

komentarze (14)
Dodaj komentarz

Super, pierwszy medal, w dodatku srebro pozdro i do zobaczenia na treningu.

Widziałem dziś kick-bokserów na stadionie mks-u na treningu biegowym fajnie to wyglądało jak walczyli na rękawicach.

Eheheheheh...nunchaku to nie jest karate tylko osobny system walki bronia ktora pierwotnie byla narzedziem do poganiania krow na Okinawie, dopiero gdy wszedl zakaz uzywania broni przez chlopow nunchaku stalo sie bronia (bo mogli je posiadac do poganiania zwierzecia hodowlanego o ktorym wspomnialem) - podobnie bylo z kijem (bo) i paroma innymi narzedziami codziennego uzytku - samo karate to osobny i rozbudowany system i nie ma w nim zadnej broni jak sama nazwa wskazuje: Kara-Te - znaczy pusta dlon - pozdrawiam emoji Ninjutsu zas jest to system sluzacy jednemu celowi - zabijaniu - tam czlowiek chcacy praktykowac to MUSIAL juz posiadac wysokie umiejetnosci walki wrecz, potem uczyl sie tych wszystkich 'sztuczek' i wladania roznymi ciekawymi narzedziami - Pozdrawiam.

Witam. Ciesze sie że w Kutnie mamy takiego zapalonego kick-boxera, oby tak dalej. Pozdrowienia od człowieka praktykującego karate-nunchaku.

Dobrze Marcin...pamietaj o 2b Lo

Dzięki za pozdrowienia i gratulacje! emoji Pozdrawiam serdecznie wszystkich fanów kick-boxingu i 'Antyfanki' również emoji

TO JEST MOJ TRENER Z ZAJĘĆ KICK-BOXINGU.ZAJĘCIA SĄ W PONIEDZIAŁEK OD 16.30 DO 17.30 GRUPA POCZĄTKUJĄCA , OD 17.30 DO 18.30 GRUPA ZAWANSOWANA , ŚRODA OD 17.00 DO 18.00 GRUPA POCZĄTKUJĄCA , 18.30 DO 19.30 GRUPA ZAWANSOWANA , PIĄTEK OD 16.30 DO 17.30 GRUPA POCZĄTKUJĄCA , 17.30 DO 18.30 GRUPA ZAWANSOWANA.GIMNASJUM NR 1 W KUTNIE!!! ZAPRASZAMY!!! emoji emoji emoji

fajnie ze kick sie rozwija w Kutnie, moze w przyszlosci beda jakies zawody rangi krajowej?

Gratulacje i pozdrowienia od Taekwondokow emoji

Wychodzi na to, ze 90% facetów to pustaki hahaha emoji Pozdrawiamy emoji

Wtyjazdy na zawody to pewnie nie maly wydatek mam nadzieje ze Marcin znajdzie na przyszly 'sezon' jakiegos sponsora dzieki tym wygranym...

W koncu Ci sie udalo emoji hi hi. GZ @Antyfanki - tak robi 90% facetow :>

Gratulujemy wygranej emoji A na marginesie - na przyszłość życzymy nie oceniania dziewczyn tylko po wyglądzie, bo to puste emoji

POZDROWIENIA DLA MARCINA OD CHŁOPAKÓW I DZIEWCZYN Z SALI TRENINGOWEJ KICK-BOXINGU.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także