Rejestracja i logowanie

Kocie piękności w Żychlinie

Wydarzenia 08-12-2013 Autor: joanna.chrzanowska
16

Dwunastu wystawców z województwa łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i innych regionów wzięło dziś udział w mikołajkowym pokazie kotów rasowych w Żychlinie.

Pojawiły się dumne okazy syberyjskie, bengalskie, birmańskie, rosyjskie, norweskie, perskie, egzotyczne, ragdoll, cornish rex i inne.

- Niestety nie wszyscy wystawcy dojechali na czas, ze względu na złe warunki atmosferyczne. Niemniej jednak frekwencja pokazuje, że mieszkańcy regionu są zainteresowani podobnymi przedsięwzięciami. Liczymy, że impreza na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń w mieście – mówi Krzysztof Tomaszewski, organizator.

Zachwytu z kocich piękności nie kryły dzieci, które obowiązkowo musiały je pogłaskać. Niektóre koty czuły się nieswojo w takim tłumie, więc właściciele tylko na chwilę wyjmowali je z boksów. Inne chętnie pozowały do zdjęć.

- Borys jest bardzo nieśmiały, dlatego na wystawach raczej nie wyjmujemy go z legowiska. Przysporzyłoby mu to tylko stresu – mówi Krzysztof Falkowski, opiekun “Borysa”, niebieskego kota rosyjskiego.

Dla Małgorzaty Szatkowskiej z Kutna, hodowla kotów norweskich to hobby. Kobieta na co dzień jest nauczycielką w szkole muzycznej, a po pracy zajmuje się swoimi czworonożnymi pupilami. Ma trzy kotki (w tym jedną kastratkę) i jednego kocura.

- Gdy przeprowadziłam się do bloku, nie mogłam pozwolić sobie na psa. Kot okazał się idealnym rozwązaniem. To szalenie inteligentne zwierzęta, bez których nie wyobrażam sobie życia - opowiada.

komentarze (16)
Dodaj komentarz

~adwokat pisze: "prosze o tel chcialbym kupic rasowego kota"
691177935 - koty norweskie leśne (Kutno)

prosze o tel chcialbym kupic rasowego kota

W tym żelechlinku chyba nie ma ciekawych i wartościowych osób , bo za koty się wzięli ?!! Jaka waaadza , taka i "wartości" wystawa.

Leśny syberyjski rules!!emoji

Bengalski.

oja.. ten rudy - cętkowany. Orientuje się ktoś jaka to jest rasa? emoji Jest wspaniały!

przpiekne te kotki fajnie by bylo zeby taką samą wystawe zrobic w kutnie co była w żychlinie

sliczne tekotki

zakochalam sie

Czy jest szansa na podobną wystawę w Kutnie?

syfemoji

Mam w domu kota, psy i jeszcze inne zwierzątka, ktoś kto nie widzi w kotach uroku, musi jeszcze poczekać na dopływ intelektu. Koty są uciążliwe, ale do ogarnięcia.

chciałbyś

NO jak się kocha ludzi ilubi się samą siebie to można zachwycać się kotem.

Jak można się zachwycać kotem?

Koty są super. Mam w domu tzn. w bloku kota i teraz po 6 ciu latach nie wyobrażam sobie jak to był gdy go nie bylo.

dodaj komentarz
Czytaj także