Rejestracja i logowanie

Wojna o pracowników w strefie! Brakuje rąk do pracy!

Wydarzenia 12-12-2013 Autor: Patryk Ślęzak
189
Wojna o pracowników w strefie! Brakuje rąk do pracy!

Tego jeszcze w Kutnie nie było! Wśród firm działających w strefie wybuchła prawdziwa wojna o wykwalifikowanych pracowników. Wszystko za sprawą Amerykanów, którzy niebawem zamierzają uruchomić w mieście dwa duże zakłady. Nieoficjalnie mówi się, że biznesmeni zza oceanu podkupują pracowników z innych zakładów. - Dopiero do nowej firmy odeszło kilka osób, a my już mamy problemy na produkcji. A co będzie, gdy odejdzie reszta, która już złożyła wypowiedzenia - zastanawia się pracownik jednej z firm w Podstrefie Kutno.

Nowo powstające zakłady ŁSSE to dla miasta pieniądze, jednak dla pozostałych zakładów zmartwienie. Zdaniem pracowników firmy są same sobie winne.

- Budujące się przedsiębiorstwa oferują dużo lepsze pieniądze, więc trudno się dziwić ludziom, że zmieniają pracę. U nas zarabia się 1700 lub 1800 zł, a tam prawie 3 tys. zł. Różnica jest zasadnicza - twierdzi nasz informator.

Inaczej na sprawę mają patrzeć pracodawcy, którym brakuje rąk do pracy.

- Mamy wolny rynek i każdy walczy o pracownika. Nam potrzeba głównie operatorów maszyn. Niestety absolwenci kutnowskich szkół ponadgimnazjalnych nie są przygotowani do tej pracy. Oferta szkolnictwa zawodowego nie jest niestety dostosowana do potrzeb firm, które tak jak nasza, działają w strefie ekonomicznej - mówi Konrad Brzezowski, dyrektor DS Smith Polska.

Problem dobrze zna Marcin Kwintkiewicz, rzecznik prasowy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie z firmami i władzami strefy w sprawie problemów pracowniczych. Uczestniczył w nim również prezydent Zbigniew Burzyński.

- Zainteresowanie spotkaniem było naprawdę spore. Firmy rzeczywiście narzekają na brak rąk do pracy. Jednak o jakimś paraliżu w produkcji nie może być mowy. Podstawą do zmian jest szkolnictwo zawodowe, które nie podlegają pod miasto, lecz pod starostwo. Niemniej jednak czekamy na list intencyjny od inwestorów działających w strefie. Chcielibyśmy utworzyć w Kutnie filię Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii. Podobne rozwiązania funkcjonują w strefach w Radomsku i Piotrkowie Trybunalskim. Nauczanie w takiej placówce nakierowane jest na praktykę, zajęcia w firmach - wyjaśnia Z. Burzyński.

komentarze (189)
Dodaj komentarz

Newcold to naprawde wspaniala firma.

Hej a co powiecie o firmie Newcold?

Przy okazji wyborów, chciałbym zapytać czy pracowalibyście z ludźmi, którzy są niekompetentni, nie wywiązują się ze swoich obowiązków, narażając na straty firmę obciążoną prawomocną decyzją sądu kosztami kary (kilkadziesiąt tysięcy złotych)? Decyzja nr RŁO-58/2013 - UOKiK

czy moze ktoś napisać jak jest w polyone?jakie zarobki, jaka atmosfera?

Dalej tak samo praca dla rodziny i znajimych nie masz znajomośći nie masz roboty .CO NIE PRAWDA>emoji

emoji

Na szkoleniu w printpa...też było fajnie, bo to szkolenie-wycieczka, po powrocie u amerykanów okazało się, że nie jest już fajnie, a rodzinna atmosfera szybko się rozpadła. Założe się, że tu w kellogu będzie tak samo, za kilka miesięcy będziecie pisali jak jest żle i nie dobrze, jak nie ma podwyżek bo jest lojalka i niepłacą nadgodzin, jak z was wyciskają ostatnie poty, albo że słabo płacą, daje wam trzy,cztery miesiace od rozruchu fabryki.

~nowy w strefie pisze: "przyjety do kelloga. wszyscy pisza ile tam nie placa - ja dostalem 2500 brutto. kellog co sie stało"
No i pięknie! Pewnie to twoja pierwsza praca?

[quote=~Niko][quote=~Pracownik strefy]Ludzie jak Wam się nie podoba Praca w tych firmach, to się porostu zwolnijcie i możne was przyjmą do Kellogga. Bo dużo jest takich osób co tylko narzekają ze jest źle a w firmie pierwsze wchodzą w ,, DUPĘ'' kierownictwu !! Oj jak mi źle w tej firmie ale już 5 lat pracuje hahahah . Ludzie albo przestańcie narzekać , albo się zwolnijcie i nie będziecie mieć problemu.[/quote] I co wtedy takie brązowe nosy jak ty wykonają czarna robotę? Chociaż byś sie zes.... Nie podołasz[/quote] I tu się mylisz , bo mam akurat ludzi od tego.

przyjety do kelloga. wszyscy pisza ile tam nie placa - ja dostalem 2500 brutto. kellog co sie stało

w pini hamburger faktycznie 50 i 100 za soboty niedziele i nadgodziny są tylko na papierze w kodeksie pracy, niektórzy muszą nawet przyjść w tą niedzielę do pracy żeby odrobić wigilię. ukraińców coraz więcej, polaków zwalnia się po powrocie z chorobowego a zachorować tam bardzo łatwo. na pakowni termometr wskazuje 0 stopni ale na pewno jest temperatura minusowa, aż woda zamarza na podłodze. trzeba też z każdym kartonem mięsa wchodzić do chłodni gdzie jest minus 31 stopni.

[quote=~Pracownik strefy]Ludzie jak Wam się nie podoba Praca w tych firmach, to się porostu zwolnijcie i możne was przyjmą do Kellogga. Bo dużo jest takich osób co tylko narzekają ze jest źle a w firmie pierwsze wchodzą w ,, DUPĘ'' kierownictwu !! Oj jak mi źle w tej firmie ale już 5 lat pracuje hahahah . Ludzie albo przestańcie narzekać , albo się zwolnijcie i nie będziecie mieć problemu.[/quote] I co wtedy takie brązowe nosy jak ty wykonają czarna robotę? Chociaż byś sie zes.... Nie podołasz

a prawda jest taka: emoji ww w.youtube.com/watch?v=ErZ12Aip5AE

~Pracownik strefy pisze: ",,Naród wspaniały, tylko ludzie k*rwy''"
Jak widze w małymi wyjatkami

Uła to pewnie jedna z tych co odpala stoper w telefonie gdy robole idą na przerwę. A sama wychodzi służbowo i żre w mc donaldzie...emoji

,,Naród wspaniały, tylko ludzie k*rwy''

~ula pisze: "Pracowniku strefy uważaj na pomiar czasu przerwy!!!"
Nie przesadzaj! Ludzie czy Wam odbija. Byle by dosrac drugiemu. Nikt na siłę Was tam nie trzyma. Skończcie z tymi złośliwosciami!! Czy mało macie problemów? Co za naród?!

Pracowniku strefy uważaj na pomiar czasu przerwy!!!

[quote=~Pracownik strefy]Ludzie jak Wam się nie podoba Praca w tych firmach, to się porostu zwolnijcie i możne was przyjmą do Kellogga. Bo dużo jest takich osób co tylko narzekają ze jest źle a w firmie pierwsze wchodzą w ,, DUPĘ'' kierownictwu !! Oj jak mi źle w tej firmie ale już 5 lat pracuje hahahah . Ludzie albo przestańcie narzekać , albo się zwolnijcie i nie będziecie mieć problemu.[/quote] BRAWO !!!

Ludzie jak Wam się nie podoba Praca w tych firmach, to się porostu zwolnijcie i możne was przyjmą do Kellogga. Bo dużo jest takich osób co tylko narzekają ze jest źle a w firmie pierwsze wchodzą w ,, DUPĘ'' kierownictwu !! Oj jak mi źle w tej firmie ale już 5 lat pracuje hahahah . Ludzie albo przestańcie narzekać , albo się zwolnijcie i nie będziecie mieć problemu.

[quote=~xxx]Niech dyr Brzezowski powie jak traktuje sie w firmie pracowników. W tej firmie robol nie może zachorować, bo nie dostanie podwyżki nie mówiąc o ustawicznych kontrolach w domu. Musi stać przy maszynie 12 godz. (zaznaczam hałas i huk na hali jest przeogromny ), pracować w soboty i cicho siedzieć . Nie wazne, ze ma dzieci, rodzinę albo wyczekiwana wizyte u lekarza. Urlop na żadanie jest też bardzo niemile widziany. Dobrze, że wreszcie znalazła sie firma, czy firmy, które nie będą wchodzić w uklady strefowe - adziała po prostu prawo rynku !!! A tak na marginesie - która z tych firm szkoli swoich pracowników produkcji, integruje załogę i zachęca do pozostania w firmie ??? Może ten pazerny kapitalizm juz się kończy... Pracodawcy - czas na zmiany ![/quote] Chyba czlowieku nazwiska Ci sie pomyliły.

[quote=~Krzysiek]Optymista napisał:" Kazdy widze madry i umie sie wypowiadac, ale gdzie? pod artykułem gazeti i to jeszcze anonimowo!!" No to daj przykład pierwszy i wpisz swoje imię i nazwisko, email... przestaniesz być pierwszy anonimowy[/quote] Nie jestem związany z firma, mam tam tylko znajomych i wiem jak jest. Cóz z tego, że podam imie nazwisko mail, numer buta... czy to cos zmieni? Jesli juz ktos wyraża swoja opinie nawet negatywną to niech pisze prawde, a nie oczernia wszystkich i wszystko. W kazdym zakładzie sa plusy i minusy. Minusy trzeba wspolnie rozwiązywac a i o plusach mówic bo tak jest najsprawiedliwiej. Skrzywdzic człowieka oszczerstwami jest bardzo łatwo. Czy ktoś odwazył sie i powiedział swojemu przełozonemu co jest nie tak? No własnie... Doceńcie to co macie, a jesli komus nie pasuje to świat jest otwarty na ludzi którzy chcą pracowac - ale ciezko pracowac. Wtedy dorobicie sie willi, wypasionych aut - tylko rodzine widzi sie raz do roku, robi sie po 18 godzin....

Optymista napisał:" Kazdy widze madry i umie sie wypowiadac, ale gdzie? pod artykułem gazeti i to jeszcze anonimowo!!" No to daj przykład pierwszy i wpisz swoje imię i nazwisko, email... przestaniesz być pierwszy anonimowy

~erfe pisze: "Kierownik się znalazł. (Optymista)"
Gosciu masz cos do mnie? Narzekac kazdy potrafi.

Kierownik się znalazł. (Optymista)

Czytam i czytam te wszytskie opisy i dochodze do wniosku ze juz nie wiem w jakim kraju zyje. Wszyscy z wszystkiego i wszytskich nie zadowoleni - czyli Polacy! Tylko po co to wszytsko? Kazdy widze madry i umie sie wypowiadac, ale gdzie? pod artykułem gazeti i to jeszcze anonimowo!! Gdzie Wasza odwaga cywilna? Dlaczego nikt nie napisze o premiach jakich dostaje, o nagrodach?! O tym nie warto najlepiej w ukryciu i napieniczac na wszytskich. Brawo. Zajrzyjcie do własnego sumienia. Mogłbym tak długo ale widze, ze nie ma sensu. Kazdy "zapracowany" i tak wie swoje. Oceniac innych jak sie nie ma pojecia co robia jest bardzo łatwo. Szkoda tylko że nie poszecie jak jest naprawde. Czy naprawde jest Wam tak zle?! No własnie... Wesołych Świat.

Bardzo dobrze. Może w końcu inne firmy zaczną doceniać pracowników i dadzą godne pensje. Może by tak przestać wyzyskiwać ludzi już co ? Domy pewnie pobudowane...auta pewnie nowe w garażu... co jeszcze ?

~DODA pisze: "Ludzie sami jesteście sobie winni. Negatywne sytuacje same sie nie tworzą. Nie macie kregoslupow moralnych i żadnych zasad. W najbliższa środę napewno zobaczymy sie na uroczym spotkaniu wigilijnym . A pani przewodnicząca związków napewno bedzie tam pierwsza. No cóż pójdzie Gladko jak zawsze emojiemoji razem zapozujemy do fiIRMOWEGOzdjęcia do MAGAZYNU F. TIMES niech wszyscy widza jak jest wspaniale. Myślicie ze was przyjmą do wspomnianej tu firmy na K? Zapomnijcie tchórzostwo czuć na kilometr he he."
Zgadzam się w 100 %,odrobina honoru, odrobina...będzie świetlana wizja przyszłości będą oklaski dla wszystkich za wspaniałe wyniki, I będzie okazją by złożyć życzenia dyrekcji...dyrekcja lubi słyszeć że wszystko idzie w dobrym kierunku - pamiętajcie emoji

Do Amanda kutno, nie jestem ale znam kilka osób które tam pracują i wiem to od nich

ALI-czyli nazwany przez kolegę z forum(POLAKA) (żydo-komunistą ,nieudacznikiem-marudą)Utwierdzasz mnie w tym co pisałem w poprzednim poście ,a więc o strukturze państwa kolonizacyjnego(i prosperowaniu zakładów w strefie) i skanie sobie do oczu(widocznie tobie to pasuje, praca jaką wykonujesz ,czyli minimalizowanie własnych sił fizycznych kosztem innych którzy naprawdę pracują ponieważ ty w weekendy musisz mieć siły jeszcze dorabiać, bo w POLSCE twoim zdaniem jest wyśmienicie (wiec ty nie marudzisz)TO jak napisałeś na mnie (żydo-komunistą ,niezaradnym życiowo,nie twierdze że nie jest tak jak piszesz .Ja bynajmniej nie jestem chorągiewką jaką jesteś ty(wszyscy wiedzą).HONOR I OJCZYZNA czy znasz te pojęcia ,chyba nie bo patrzysz tylko przez tą sytuację zwolnień ,jak tu można jeszcze zyskać,co jest do wzięcia, zacierasz ręce jak tylko dzieje się coś negatywnego w zakładzie.Z kim byś nie był to przemieniasz się w kameleona,PATRZYSZ co jest do wzięcia ,ale nie myślisz jacy ludzie powinni rządzić tym krajem,-ARGUMENTY JAK MARUDZIŁEM NA TEMAT GOSPODARKI POLSKI są przerażające-jedz do Warszawy na marsz niepodległości,jak ci nie pasuje jedz do ANGLII ,BRAWO ,ZAJEFAJANA ALTERNATYWA DLA MNIE I PRZYSZŁYCH POLAKÓW- TYLKO ŻĘ WŁAŚNIE TY I koledzy twojego pokroju na to liczą,,,,,DLA MNIE JESTEŚ ZWYKŁĄ HIENĄ CZEKAJĄCA NA ROZWÓJ W ZAKŁADZIE a na marginesie (dajcie spokój tym mistrzom )

Ludzie sami jesteście sobie winni. Negatywne sytuacje same sie nie tworzą. Nie macie kregoslupow moralnych i żadnych zasad. W najbliższa środę napewno zobaczymy sie na uroczym spotkaniu wigilijnym . A pani przewodnicząca związków napewno bedzie tam pierwsza. No cóż pójdzie Gladko jak zawsze emojiemoji razem zapozujemy do fiIRMOWEGOzdjęcia do MAGAZYNU F. TIMES niech wszyscy widza jak jest wspaniale. Myślicie ze was przyjmą do wspomnianej tu firmy na K? Zapomnijcie tchórzostwo czuć na kilometr he he.

Ludzie sami jesteście sobie winni. Negatywne sytuacje same sie nie tworzą. Nie macie kregoslupow moralnych i żadnych zasad. W najbliższa środę napewno zobaczymy sie na uroczym spotkaniu wigilijnym . A pani przewodnicząca związków napewno bedzie tam pierwsza. No cóż pójdzie Gladko jak zawsze emojiemoji razem zapozujemy do fiIRMOWEGOzdjęcia do MAGAZYNU F. TIMES niech wszyscy widza jak jest wspaniale. Myślicie ze was przyjmą do wspomnianej tu firmy na K? Zapomnijcie tchórzostwo czuć na kilometr he he.

Bidulek? jesteś pracownikiem Profilpasa?

W Profilpas najlepszy jest dział jakości i utrzymania ruchu. Zarówno jeden jak i drugi nie istnieje.

Keeerwa Anetaeta hardcoremorem tego tego!!!!

Nie ma to jak Pini Hamburger 8 zł na godzinę i minimum 9-10 godzin pracy rekordzista 20 godzin, soboty niedziele. +50% +100% co to jest istnieją chyba tylko w kodeksie pracy których pracodawcy nie czytają Ukraińców co raz więcej i robią za 7 zł Walczy o Ukrainę w UE to nasza strefa zapełni się pracownikami i problem się rozwiąże.

Nie pierdzielcie głupot. Strefa daje szanse ludziom na przetrwanie. Jak ktoś coś umie, to mu płacą. Ale jak przychodzi leszcz po studiach i chce 5000... to dostaje pstryka w nos. Każdy powinien zaczynać od niskiej pensji, (niekoniecznie minimalnej) ale z każdym rokiem zasług w pracy i dobrej roboty powinien dostawać podwyżkę, tak żeby po 5-8 latach w firmie mógł wygodnie żyć. Leszcz który nic nie potrafi nie powinien cudów oczekiwać. A na początku wszyscy są takimi leszczami.

nie netto a dokładnie od 2700-3400złemoji

drodzy narzekacze, czy wy wiecie, że w niemal wszystkich zagranicznych koncernach funkcjonują prężnie związki zawodowe, które skutecznie walczą o podmiotowość pracownika. Jak się sami nie zorganizujecie, to będziecie ZAWSZE poniewierani przez pracodawcę. W kapitaliźmie liczy się tylko i wyłącznie ZYSK właściciela. Jest wiele lokalnych central związkowych i zamiast wylewać swoje żale, trzeba swoją energię skierować w tym kierunku. Zorganizować się, wybrać liderów i do dzieła. Wiem, że nie jest łatwo, ale 32 lata temu też nie było łatwo...

Jak 3000brutto bez premii to szału nie ma r

Niech nauczą się płacić to będą nieli ludzi !!!!!!!!!!!!!

emoji

Każda firma inwestując w operatorów musi ich zatrzymać u siebie. 3-miesieczne szkolenie kosztuje, 6-miesieczne szkolenie kosztuje jeszcze wiecej. Wszyscy którzy są u nas na szkoleniu po powrocie beda uczyc pozostałych na miejscu w Kutnie. Beda też trenerami i liderami swoich lini na poszczególnych zmianach. To wszyStko powoduje, że musieli dostac 3000brutto i podpisac umowy lojalnościowe na trzy lata. Potwierdzam praca będzie w systemie ciągłym. Cztero-brygadówka trzy-zmianowa tzw.angielska 1 zmiana 6:00 - 14:00 - cztery dni, po nich 1 dzień wolny 2 zmiana 14:00 - 22:00 - cztery dni ,po nich 1 dzień wolny 3 zmiana 22:00- 6:00 - cztery dni , po nich 2 dni wolne

Oczywiscie ze zmieniam kanał ale tak samo jak mi praca nie pasuje to szukam innej a niepisze na forum głupoty. I psuje komuś opinię.

"Kci zamknijcie już ten temat co to już jest żałosne" Ktoś napisał. Nikt Cię kolego nie zmusza do wchodzenia i czytania. Przecież gdy oglądasz TV i nie podoba Ci się to przełączasz na inną stację albo wyłączasz i masz spokój. Dla wielu to takie proste...

~nic pisze: "[quote=~Amanda kutno]Czy słyszał ktoś jak jest w Profilpasie?"
za****szczo 1200 kobiety 1500 faceci extra[/quote] Fakt - 3 dyro na 20 pracowników. Brak dobrych zarobków. Włosi wszystko mają w d... i z wszystkim po kosztach. Podobnie jak w Fuji odchodzą i będą odchodzić.

Kci zamknijcie już ten temat co to już jest żałosne. Co ci co tak krzyczą i tak od poniedziałku będą odnowa w d wychodzić tym dyrektorom kierownika i mistrza. A te wypowiedzi naprawdę nadają się do przedszkola.emoji

No i emocje opadają. Wracamy do " normy" Szkoda.

FUJI ROBOTA FAJNA KASA SZKODA GADAĆ . WSZYSCY JUŻ POSKŁADALI PAPIERY DO AMERYKANÓW CHYBA . W KOŃCU NIEDALEKO MAMY . MENADŻEROWIE ODCHODZĄ COŚ W TYM JESTemoji LUDZI JUŻ BRAKUJE NA NIEKTÓRYCH DZIAŁACH PRACUJĄ NA NADGODZINACH . JAK NIE BĘDZIE KASY DLA PRACOWNIKÓW TO NIE BĘDZIE KOMU TAM ROBIĆ . PANI DOROTO PANI SIĘ OBUDZI .

a Ja z własnego doświadczenia powiem, że pracowałem w DS Smith, Fuji, PolyOne. Najdłużej w tej ostatniej firmie i chyba tam najlepiej szanują człowieka i zwykłego pracownika. w DS i Fuji to liczą się tylko znajomości w zakładzie. teraz dojeżdzam co dzień do sochaczewa i odliczająć dojazdy zarabiam dużo lepiej. trace jedynie czas na dojazdy, ale zarobki są dużo lepsze niż w Kutnie.

emoji

NA ZMIANE LOGA MAJA NA NOWE CIUCHY RÓWNIEŻ SZATY GRAFICZNE TEŻ SIE ZMIENIAJA POMIMO REKORDOWYCH WYNIKOW SPRZEDAWALNOSCI KWARTALNA MALEJE. PRZYNAJMNIEJ RAZ W ROKU DAJA DO PODPISYWANIA ANEKSY CO DO PREMIOWANIA O NAGRODZIE JUBILEUSZOWEJ TEZ JUZ COS SOBIE WYMYSLILI. A W NAS PRZACOWNIKOW ORAJA WYMAGAJA WIECEJ WIEKSZEJ DOKLADNOSCI CO DO KOLORU ORAZ WYPRODUKOWANYCH OPAKOWAN TYLKO DLACZEGO ZA MNIEJ. I NIEWIEM Z KAD POMYSŁ WJEZDZANIA NA MISTRZOW SKORO DAJA Z SIEBIE NAPRAWDE WSZYSTKO ZABIEGAJA O WZGLEDY PRACOWNIKA O NAWET ZBIERAJA ZA NAS OPIERDZIEL CHOC NAWET O TYM NIE WIEMY BO GDYBY BYLI NAPRAWDE TACY ..... TO WNIOSKOWALI BY O UKARANIE I W **** BY MIELI DOKLADNIE WIEDZA W JAKIM STANIE SA MASZYNY ALE SKORO PRACUJE SIE NA ZLOMACH DO KTORYCH NIE PRODUKUJE SIE JUZ CZESCI. NORMY NIE DO UZYSKANIA PLANOWANIE PLANUJE PO 500 ZLECEN SREDNIO 800 PODAN 1 I CO ZLECENIE ZMIANA KLISZ MYCIE DRUKAREK WYMIANA WYKROINIKOW A TROCHE CZASU TO ZAJMUJE I GDZIE TU SENS I LOGIKA.. JAK DALEJ TAK BEDZIE TO CIESZKO TO WIDZE TYM BARDZIEJ ZE TOCHE TERENU NA STREFIE. NIE BEDA PLACIC NIE BEDA MIEC

~ALI, sam jesteś żydo-komuna. A oprócz tego - jak rozumiem - życiowy nieudacznik i maruda.

w DS SMITH rządzi BONIO i ekipa z UR ''nietykalni''emojiemojiemoji

srał pierdział gryzł wode... uraczeni finansowo będą tylko pupile kierownictwa ( wazelinka i w czoko ) pleps pozostanie plepsem. przykłady już były w DS. liderzy , maszyniści i reszta tych diamentów DS(PUPILI) którzy głośno informowali "ZWALNIAM SIĘ JUŻ WRĘCZYŁEM KIEROWNIKOWI WYPOWIEDZENIE. PÓJDĘ DO KELLOGGA BYLE SIĘ STĄD WYRWAĆ. MOGĄ MI TAM DAĆ NAWET 1200 NA RĘKĘ I BĘDĘ ZADOWOLONY BO NIE ZALEŻY MI NA PIENIĄDZACH" mija dzień czy dwa i cisza ze strony delikwenta który nawet nie wypowiada nazwy KELLOGG. wiadomo czemu ECIUPECIU DLA CZOKO WIELBICIELI SIE ZNALAZŁO! pleps nawet grożąc że się wysadzi w powietrze nie uzyska nigdy podwyżki! chyba że przy zmianie umowy szlachta kierownicza dołoży nam na paczkę fajek żeby w palarni mogli mierzyć czas przez AGENTA/AGENTKE stoperem w tel marki iPhon kto i ile go marnuje w momencie palenia papierosa.

POZDRAWIAM MAŁEGO Z AMZ. O LUDZIE TRZYMAJCIE MNIE BO NIEZWYTRZYMAM. NIECH MU SIE POSZCZESCI W ZYCIU - O RANY JUZ SIE ZESIKALEM ZE SMIECHU. NIE TO BYŁ ŻART - COS INNEGO ZROBIŁEM. JAK ODEJDZIE TO ZAKLAD PADACHNIE.emojiemoji

WY TO PRACUJECIE I NAZEKACIE A JA JESTEM NA KURONIÓWCE NIE NARZEKAMemoji PRACUJECIE TAM TO DAJCIE MEYLE DO TYCH WASZYCH SUPER FIRM DUZO OSÓB BYŁO BY WAM WDZIĘCZNE A JA NAJBARDZIEJ. ALE JAK PISZECIE SĄ CZÓBKI W FIRMACH Z KAD SIE BIORA JESZCZE TACY Z SS .?

Niech żyją ZWIĄZKI W DSS. emoji

emoji

Dajmy spokój tym komentarzom ,.Każdy wie że żyjemy w kraju z KOLONIZOWANYM przez żydo-komune.NIE ma polskich przedsiębiorstw jak np.MIFLEX ,KRAJ ,POLFA ,ODLEWNIA,,Jesteśmmy tak jak w Ugandzie -tanią siła roboczą .MY JAKO KRAJ MAMY ŚWIETNĄ LOKALIZACJĘ GEOGRAFICZNĄ W EUROPIE.UNIA jaka Unia ,200km na zachód pracownicy Niemieccy zarabiają 4 razy więcej za taką samą prace jaką my robimy,Nie mamy kapitału bankowego ,ani kapitału handlowego,struktura państwa KOLONIZACYJNA,Co z tego że nastepna firma podkupuje doświadczonych pracowników.Podkupują tylko dlatego żeby ci(wyszkoleni w BELGII za przyzwoite pieniądze) mogli szkolić następnych tu w Polsce za średnią panującą w strefie.Nie ma sie co jarać, to są kolporacje które się dogadają ,NA KONIEC NAPISZE TYLE ,ŻE MY JAKO LUDZIE SKACZEMY SOBIE DO OCZU,bo ten ma taką stawkę .,a tamten został przyjęty po znajomościach itp.,,związki zawodowe które istnieją tylko inko gnito na papierze, które nie mają żadnego wsparcie od rządu.Wszystko to utopia,wszystkie te pieniądze zarobione przez te kolporacje i tak będą w bankach zachodnich, nie u nas ,zresztą można powiedzieć ze nie jesteśmy u siebie...NAJGORSZA JEST BIERNA ŚWIADOMOŚĆ SPOŁECZNA ,OKREŚLAJĄCA NEGATYWNĄ POSTAWĘ TYCH LUDZI KTÓRZY MAJĄ WŁADZE I KSZTAŁTUJĄ RZECZYWISTOĆ W KUTNOWSKIEJ STREFIE EKONOMICZNEJ

Do ,, kilka słów prawdy'' popieram Cię kolego. Nie mieszajcie w to mistrzów . Jedynym wrzodem jest ten z Łęczycy , który niebawem sie rozleci, bo mu kolanka zmiękną. Mistrzówka to pikuś, trzeba rozje....ć ten klan z Kielc! Pozdro dla BHS-u.

~Amanda kutno pisze: "Czy słyszał ktoś jak jest w Profilpasie?"
za****szczo 1200 kobiety 1500 faceci extra

Nie wiem, czemu ten artykuł ma służyć. Gdyby każda osoba. która che pracować była w tych firmach zatrudniona, to można mówić o problemie. To jest sztuczne tworzenie klimatu, jakby ludzie nie chcieli pracować. W sytuacji ekonomicznej i społecznej naszego miasta jest to butny pokaz arogancji i hipokryzji. Jeżeli taki typ myślenia ludzi od Burzynskiego będzie nadal obecny, to niedługo możemy dowiedzieć się, ze że Kutnianie to nieroby i nieuki, bo przedsiębiorcy ze strefy czekają na absolwentów .... Oxfordu, Harvardu, Caltechu czy Massachisetts Institute of Technoligy.

szkoda że firmy które, były wizytówką tego miasta zatrudniały ludzi w ludzki sposób upadły lub marnieją w oczach ,może im dać jakąś pomoc zwolnić częściowo z płacenia tak jak ma to miejsce w strefie bo niestety o firmach takich jak MIFLEX KZF POLFA KRAJ ODLEWNIA Tu już zostają tylko wspomnienia o tych naprawdę dużych zakładach emoji

jest jeszcze jedna firma skiold bl. tam dopiero jest ameryka emoji kierownik wariat emoji

Do Kellog prosto z belgi - firma w której pracujesz (ile rzeczywiście tam pracujesz) nazywa się Uma a Kellogg ma w nazwie dwa razy g na końcu. Tak przy okazji to nazwy państw piszemy z dużej litery

dobranoc wszystkim do jutra

wiecej za mniej

ss smith kierownik ktory zajmuje sie slupkami, wykresami nie ma pojecia o produkcji, ludzi traktuje jak przedmioty, obiecuje zlote gory, maciek z klanu fikcyjne stanowisko pracy wymyslone przez dyrektora, gosc chodzi 8h i obcina co moze jeszcze "optymalizowac" hehe. Dalismy sobie wejsc na glowe scyzorykom i tyle! Jedyne wyjscie to zbiorowy bunt i negocjacje co do plac.

Dziwne, że zawsze szukają rąk do pracy, bo ich tak brakuje, ale jakoś nigdzie ogłoszeń nie widać, a jak już są, to praktycznie zero odpowiedzi choćbyś się o najgorszą pracę fizyczną upominał (pomijam tu taką firmę jak pini) W zeszłym roku wysłałem maila z pytaniem czy jest jakaś szansa na zatrudnienie w DS Smitch. Odpowiedź była oczywiście taka, że szukają, ale tylko osób uczących się na pracę wakacyjną, bo dla nich to było na rękę. Liczy się tylko tymczasowa tania siła robocza z jak najmniejszym kosztem i później do widzenia. O osobach zatrudnianych z polecenia już nawet nie wspominam, bo wiem, że to teraz plaga i inaczej nie idzie się dostać. Tak samo najlepiej też, że jak przychodzi taka młoda osoba do pracy to umiała wszystko i najlepiej jakby nie trzeba było jej tracić czasu na omawianie tego jak obsługiwać daną maszynę.

Witam serdecznie Moje kolejne pytanie dotyczy systemu czterobrygadowego i wynagrodzenia za dni wolne Pracuję w systemie trzyzmianowym - czterobrygadowym 1 zmiana 6:00 - 14:00 - cztery dni, po nich 1 dzień wolny 2 zmiana 14:00 - 22:00 - cztery dni ,po nich 1 dzień wolny 3 zmiana 22:00- 6:00 - cztery dni , po nich 2 dni wolne Grafik mam ustalony na rok z góry. podczas miesiąca jest np 20 dni pracujących a z grafiku wychodzą np 22 dni. Przy ustalaniu grafika obowiązuje art 130 Kodeksu pracy dotyczący wymiaru czasu pracy. Musi być on ustalony w obowiązującym okresie rozliczeniowym. Przy jednomiesięcznym okresie rozliczeniowym jeśli wychodzi - jak Pan napisał - 20 dni pracy, to tyle jest Pan zobowiązany przepracować. Pracodawca ustala więc te dni wolne właśnie po to, aby nie doszło do przekroczeń. Wynagrodzenie należy się za pracę wykonaną, a te dni nie są jakieś "wyjątkowe", to zwykłe dni wolne ustalone po to, aby ich ilość odpowiadała ilości dni odpoczynku w danym okresie rozliczeniowym.

jak zwykle wszyscy się pewnie dogadali co do płac by je wyrównać by nikomu nigdzie nie opłaciło sie przechodzić. Już się firmy dogadują że jak sie pracuje w strefie to u innych nie ma możliwości zatrudnienia by nie podkupywać pracowników. Teraz tylko firmy amerykańskie to robią by złapać ludzi na start jakichś ogarniętych ale nie długo to zniknie

w pini chociaz na poczatku daja wiecej a potem coraz mniej heh

Dzięki Kulka.Najniższa krajowa?,szczyt moich oczekiwań to nie jest

ha ha ha wysechł juz ten mistrz z DS

"Ja jestem w Belgi i wiem" Ma rację co do czterobrygadówki tylko coś pomylił. Nie 1 dzień wolny, jeden dzień wolny i dwa dni wolne po nocach. Po każdych czterech dniach obojętnie jakiej zmiany masz tyle samo wolnego. Policz godziny!

co do mistrzów z dssmith to święta prawda, prawdziwy jest tylko jeden - zapier..la za 3 pozostałych i już prawie go nie widać...

łubu dubu łubu dubu niech nam zyje prezes klubu tu ja Jarzabek z DS Smithemoji

Ma ktoś może jakieś informacje co ustalili?

już tak nie płaczcie z tą najniższą krajową. znajomy poszedł na strefe jakieś 4 miechy temu, na początku dostał 1500 do rek, po 3 miseiacach umowa roczna i 2200, a pracuje jako fizyczny. Podobno przy nastepnej - stałej umowie bedzie wiecej. Z nadgodzinami potrafi 3k wyciągnąć, a jak na kutno to całkiem fajnie.

ZEBRANIE DYREKTORÓW JUŻ BYŁO W DS SMITCH PO TYM JAK KELLOG ZROBIŁ REKRUTACJE I DAŁ WIĘCEJ ZAROBIĆ NIŻ ONI I LUDZIE ZACZELI ODCHODZIĆ DO KELLOGA

japonczycy nie wygraja z amerykanami!!!

DS Smith nie jest od dawna w ŁSSE, także nie wiem po co ten dyrektor wylewa łzy. Skoro jest wolny rynek, jak sam powiedział, to nie powinien(i inni) skarżyć się na Amerykanów. Walczcie o pracowników uposażeniem! Szkoda, że dotychczas nikt nie skarży się na "zmowę płacową" owych dyrektorów.

Do Amanda Kutno, z tego co słyszałam to z Profilpasa sporo osób już odeszło więc chyba wesoło nie jest. Płacą też słabo bo niewiele więcej niż najniższą krajową.

w fuji to 150 zł premii na 6 miesięcy. PARODIA to po 25 zl miesięcznie hahahahaha TO JEST ŻAŁOSNE PANI DYREKTOR DOROTO...

ZARAZ ZRPBIĄ ZEBRANIE DYREKTORÓW I SIE DOGADAJĄ CO DO ZAROBKÓW-CZYSTY BIZNES W KOLONIZOWANYM PAŃSTWIE

na strefie budowac sie bedzie konkurecja dla dss smith to sa finowie z opakowaniami tekturowymj a w krosniewicach wlosi z ta sama produkcja tagze bedzie sie dziac i dobrze a wszystko dla poznanskiego AMAZIN

Nie czepiajcie sie mistrzow bo oni robia tylko to co na nich wymusza dyrektor z tymi nocami to tez nie jest prawda przynajmniej na jednej konkretnej zmianie ( wtajemniczeni wiedza o co chodzi) na innych zmianach nie bylem wiec sie nie wypowiadam

Bo Kutno to taka wylęgarnia niewolników 1500zł.Wszyscy płaczą i 3/4 boi się odezwać.Pamiętam tekst typu chętnych to nie brakuje za bramą, o ironio O zmowie płacowej też nie pierwszy raz słyszę i o spotkaniach.Wszyscy się znają przecież a pieniądz robi swoje.Im zawsze będzie za mało , za wolno ,źle. Ale jak człowiek przynosi wypowiedzenie to są teksty ,,co się stało''? Niech staną przy maszynie i pokażą jak się robi.Nawet nie wiedzą gdzie ją włączyć tylko mądrzyć się potrafią, zabierać premię i strzelać miny gdy idzie się po urlop (przecież jak nie przyjdziesz to firma upadnie).Ale to lecenie na skargę do Kellogsa by nie podbierali pracowników to Kutnowski Hit roku. I bardzo dobrze, niech nas szanują bo to my na nich robimy a nie odwrotnie.

Powinien jeszcze poskarżyć się angielską królową i całą resztę europy bo też lepiej płacą! Prawda jest taka że jak pracownika traktuje sie jak własność "niewolnika" a nie jak człowieka w którego się inwestuje to takie sytuacje mają miejsce. A tą zmową pana Konrada i całej reszty powinna zająć się prokuratura bo nie wygląda mi to na zdrową konkurencje!

Czy słyszał ktoś jak jest w Profilpasie?

najwiecej ludzi odchodzi z fuji,tam już nic dobrego nie bedzie.ksiegowa została dyrektorem to jak ma byc dobrze.licza sie tylko wykresy tabelki a ludzie to sa tylko od zapieprzania

pini hamburger

Komentarzami tu nic się nie zdziała, trzeba zacząć działać i trochę odwagi.Inaczej lepiej nie będzie.

Bardzo dobrze niech w końcu KONKURENCJA O DOBREGO PRACOWNIKA ZACZNIE FUNKCJONOWAĆ.To wtedy inni pracodawcy zaczną DOCENIAĆ i przestaną mówić,że jak nie TY,to kto inny.Dostanie się też,tym "DOROBKIEWICZOM LUDZKICH KRZYWD",co w wypasionych CHAŁUPACH siedzą i FURAMI po Kutnie się szlajają,A NA WYPŁATĘ PIENIĘDZY NIE MAJĄ.Proste-będzie KONKURENCJA,to i ZAROBKI WIĘKSZE.Zniknie brak poszanowania I WYZYSK!!!!! a i ZUS ODPOCZNIE OD ZWOLNIEŃ,a może nawet zaoszczędzi?!! Do"Nick" ile BURAKU masz stażu,żebyś wszystkich MIERZYŁ JEDNĄ MIARĄ?!!! Twój staż to zapewne "OD 12/00 DO POŁUDNIA".Są ludzie co tylko patrzą kiedy fajrant,ale SĄ TACY CO CHCĄ PRACOWAĆ i to za dobre PIENIĄDZE!!! i to nie ŻADNA NOWOŚĆ.Wykłady na temat zarządzania firmy,to zachowaj dla swoich bliskich.A najlepiej dla swojego PSA,o ile go masz?A jakie kto ma wykształcenie to jego SPRAWA,bo uczył się na tyle na ile było kogo stać.Nie w sposób jest nauczyć wszystkich porządku i kultury.A o tych "papierkach w kiblu",to kto wie czy to nie TY nie trafiasz do kosza,jak podcierasz dupę prezesowi.Kabina jest ciasna i jedno osobowa.PAMIĘTAJ O TYM!!!!! i nie czepiaj się innych.

A Hoop???? Najnizsza krajowa, wykorzstywanie ludzi, szokda gadac.

nie kręć się przy budzie bo cie azorek pogryzie, pajacu

A wystarczyło by płacić pieniądze, a nie resztki z pańskiego stołu to by im nie uciekali. Nie po to uczyłem się zawodu tyle lat, drugie tyle nabierałem doświadczenia żeby za 1500 zasówać 12 i więcej godzin z brakiem poszanowania ...

Pięknie sie tutaj co niektórzy wywnętrzniają - dobrze, że macie internet, bo bez niego nie moglibyście zaistniec. Chodzi o DSS - Dyrektor do ****, Kierownik do ****, ale jak podchodzą do Was na produkcję (nie mówie o wszystkich - są ludzie, którzy mają swoje zdanie i potrafią się odezwac - dla nich SZACUN) to pięknie się uśmiechacie, po palcu w d..e i kiwacie pięknie główką jak to tutaj nie jest malinowo. Tak Wam jest źle, a codziennie widzę, jak ktoś wędruje do Kierownika, żeby złożyc CV swojego brata, kolegi, cioci, wujka, stryjka i innych... Tacy jesteście prześladowani, a wkręcacie rodzine i znajomych do tej pracy?!?... I kwitując pracuje tam ładnych kilka lat i taka historia miała już miejsce - nie wieszajcie psów na mistrzach (na pewno nie na wszystkich - wtajemniczeni wiedzą o kogo chodzi) znam mnóstwo sytuacji, gdzie dzieki mistrzowi pracownik uniknął kary, faktury, nagany, upomnienia - czasami mam wrażenie, że im jeszcze trochę zależy na zwykłych pracownikach, a nie na słupkach... Mam nadzieje, że da to kilku osobom do myślenia...

szczekajcie dalej. I pamiętajcie ze wasze miejsce jest przy budzie. A przed brama ogony pod siebie.

MOZE ZACZNIJCIE ZATRUDNIAC LUDZI PO CTERDZISTCE-MAMY DOSWIADCZENIE ALE URODA JUZ PRZEMINELA-CZEKAM NA PROPOZYCJE PRACY:emojiEROTYCZNE MNIE NIE INTERESUJA-)

Bardzo dobrze....pOLACY SZAQNUJMY SIE I CENMY::::::

co wy gadacie przez jedna z firm ze strefy pożaliła się do Kelloga i poprosiła żeby zablokowali przyjmowanie ludzi od ich zakładu, niektórzy wiedzą o jaki zakład chodzi ;] ale nie ma się co dziwić skoro tam dostaje się więcej na wejsciu niż 1500 plus podwyżki po 30zl co pół roku heheh emoji

Ds Smith- A co maja powiedziec na to studenci ktorzy zapieprzaja niekiedy ciezej niz nie jeden pracownik a zarabiaja tyle ile oni maja premii?! umowa zlecenie przedluzana co miesiac..to jest dopiero wyzysk! praca na telefon- o godz 12 dowiadujesz sie czy idziesz do pracy na 14! a placone jest za to co zrobimy- czesto wychodzi ok. 1 zł za zrobiona palete. ile zrobisz tyle zarobisz a do tego mamy ustalona norme ktora musimy wyrobic- i tak zapier w pocie czola zeby za 8 godz pracy zarobic choc 50 zl, mimo tego czesto mamy 20 badz 30!Tak sobie kierownictwo wymyslilo nowy system pracy studentow! A jak to wspomnial jeden z mistrzow- najlepiej zebysmy robili jak najwiecej , jak najszybciej i jak najlepiej i mieli placone jak najmniej! zadnych premii, urlopow, dodatkow za ndg czy sb. I my nie mamy stałej miesięcznej pensji tylko to co faktycznie zarobimy, do tego jestesmy traktowani jak powietrze, jak sie odezwiesz - wylatujesz! a jak zarobimy za duzo tj. ponad 1000 zl to kierownik podwyzsza normy przed sama wyplata zeby bylo mniej oczywiscie szczerze przepraszajac.

emoji

pomijając DSS i Simloka w kutnowskiej strefie to co sądzicie o pomyśle Burzyńskiego o nowoczesnym centrum nauki i technologii?

tak i później to napisać hahahaha

Przerwać umowę między zakładami o zarobkach bo takowa istnieje!!! chcą pracowników niech płaca stać ich!!!

Aneto skąd wiesz kto siedzi na UR?

DO Św. Mikołaja co do strajku to tu i teraz jesteś taki odważny a jeden z drugim przychodzisz do pracy z podkulonym ogonem i nic się nie odzywasz .

w fuji podwyżki.w zeszłym roku 60 złotych brutto.pewnie chodziło o 90 złotych a nie o 900.

w fuji podwyżki,to chyba jakiś żart,premie,jeszcze większy żart.dostałem ostatnio 200 zł za 6 miesięcy pracy,ciężkiej pracy.prosty rachunek po ile wyjdzie na miesiąc.bardzo dobrze że ludzie odchodzą do kellogga albo do sonoco,pieniądze nieporównywalnie większe.zobaczcie ogłoszenie na urzędzie pracy.sonoco i kellogg,operator maszyn (od 3ooo do 4000 zł brutto) .w fuji na start dają 1800 brutto.więc o czym tu mówić.zaznaczam że w niedługim czasie bedzie sie budowała nowa drukarnia ,może szefostwo sie obudzi bo jak nie to czarno to widze.tam każdy czeka jeszcze na nowy rok.bo liczy że jakaś wieksza podwyżka będzie.jak nie to większośc odejdzie.i bardzo dobrze.konieczne są zmiany w wynagrodzeniach bo jak ludzie nie bedą zadowoleni to i dyrekcja również bedzie miała problem.pozdrawiam

"nika" z tych 13% bezrobotnych w Kutnie 50% nie potrafi nic lub niewiele 25% nigdy nie podejmie pracy, pracują na czarno i dobrze im z tym, pozostałe 25% ma kwalifikacje niezgodne z zapotrzebowaniem miejscowego rynku pracy.

Armagedon nadchodzi emoji

Ds Smith. Trzeba by napisać petycję gdzieś wyżej. Jak traktowani są ludzie, jaka jest dbałość o maszyny, podejście Mistrzów, kierownictwa do powierzonych obowiązków. Tu mogła by być normalna praca i godziwe zarobki. Ale obecny dyrektor tego nie udźwignie. Konieczne są zmiany!!!

jednego nie rozumiem , nie ma ludzi do pracy a w Kutnie jest 13% bezrobocia jak to się dzieje?

Do "nick", powiem, tak chyba ktoś musiał zjeść dużo śniegu aby takiego bałwana ulepić. Jak trzeba zrobić cięcia kosztów, to najszybciej robi się cięcia poprzez zwolnienia. Aby ktokolwiek był zatrudniony, decyzja musi zapaść w firmie "matce" - polscy dyrektorzy nie mają takiej władzy, oni mogą tylko wystąpić o pracownika i złożyć projekt dlaczego jest potrzebny. Od zatrudnień są specjaliści, którzy wyliczą czas pracy pracownika, cykle, itp., do tego dochodzi jeszcze Lean i z ich wyliczeń jest to możliwe (choć w praktyce jest inaczej). Korzystniej jest kupić maszynę niż zatrudnić pracownika, pracownik to nie tylko koszt brutto, który widzimy na pasku. Pracodawca oprócz tego ponosi jeszcze inne koszty. Więc nie pieprz mi za uszami, że nie znam się na zarządzaniu.... Na koniec pytanie: Jakie stawki mają pracownicy na tym samym stanowisku w strefie i czy mają umowy stałe czy z agencji ?? Rozbieżność pewnie będzie 200 zł

I bardzo dobrze, że powstają nowe firmy. Przynajmniej starzy pracodawcy docenią swoją kadrę i zaczną w nią inwestować, a nie traktować jak tanią siłę roboczą z małego miasteczka. A jak nie, to pracownik ma jakąś alternatywę i na pewno z niej skorzysta.

Dajcie wiecej kasy to pozyskacie nowa kadre !emojiemoji

SS Smith firma w ktorej pracownicy bywali rozliczani za wode jaka zuzywali na maszynach, za zbyt wiele zachorowan w jednym miesiacu - 50 % premi i nie wazne czy bylo sie na L4 pierwszy raz w roku czy dwunasty pan dyrektor mail kaprys slupki spadly troche i niestety po premi,konserwacja maszyn na zasadzie wymiany czesci ze starych na starsze bo firma biedna jest nie stac na zakup nowych czesci no i oczywiscie karanie pracownikow za popelniane bledy az chce sie pracowac nic tylko uciekac do Kellogsa pozdro

"maybe in future" jesteś zwykły dureń który pisze głupoty. Mie masz bladego pojęcia o zarządzaniu. Pensje to znikomy procent w kosztach w firmie. Chyba że dla kogoś firma to bazarowe szczęki. Psy będą szczekać (czego jesteś przykładem) a karawana pojedzie dalej. Zmowa płacowa, stawki ustalone, ludzie puknijcie sie w czoło. Problemem jest nie spiskowa teoria ale problem że obecnie większość bezrobotnych to troglodyci oczekujący 2,5 kafla na rękę tylko za fakt przyjścia i odbicia karty. Jeżeli po zawodówce leszcz nie potrafi wymienić prostego stycznika albo łączy rurę z wodą tak że od razu przecieka na złączce to o czym to świadczy? Firma będzie stać dobrze jak będzie miałą wszystkich dobrych (myslących) pracowników i nie od dyrektorskich słupków to zależy ale od możliwości ludzi. Mówisz człowiekowi sprzątnij po sobie, to on sprzątnie tu gdzie widać a z drugiej strony maszyny zostawi burdel. W kiblu to nie potrafi wrzucić papieru do kosza bo przecież ktoś po nim sprzątnie. TROGLODYCI którym cywilizacja dałą komputer i możliwość pisania na forach. Nic się tu nie zmieni, ludzie pracowici będą pracować i nie za marne grosze, bo takich firmy w strefie nie płacą a głupcy bedą płakać i szczekać na los, na dyrektorów, na burzyńskiego na wszysko tylko nie na siebie. Miesem jesteście i mięsem zostaniecie. Armatnim mięsem.

a tak na wejściu daja 1700-1800 brutto. no szal ciał po prostu.

hhaha kto komu dał 900 zł podwyżki???? tam tylko Heniek sporo dostał, pewnie cos koło tego , bo chciał odejść. a ,że kilku brygadzistów sie zwolniło tuz przed nim to go musieli zatrzymać. reszta jak ma okazje to odchodzi. W Fuji za Polaków tez nie jest za wesoło. Polak Polaka zaorze, niestety...

Koleszko zadaj sobie pytanie: Jaką szkołę skończyłeś i jaki kierunek ? Do pracy operatora nie jest potrzebne wyższe....... Bo jak skończyłeś jakąś prywatną szkołę wyższą typu WSGK to nawet nie mów głośno, że masz wyższe.

to ja się pytam: Gdzie te miejsca pracy? - były operator maszyn z wyższym wykształceniem nie mogący znaleźć pracy

Ludzie przecież tu chodzi o zmowę milczenia !!!! Dyrektorzy firm w strefie ekonomicznej mają między sobą niepisaną umowę co do stawek..... dajemy tyle i ani grosza więcej...... a po co, a po to aby ludzie nie zmieniali pracy jak rękawiczki, bo tam dają więcej..... Firma z Belgii najwyraźniej olała tą niepisaną umowę, bo pewnie nawet o takiej nie słyszeli i postawiła na wiedzę i doświadczenie pracowników za co należycie wynagradza, proste. Taką sytuację zawdzięczamy naszym polskim dyrektorom, którzy chcą się nachapać i pokazać jakie mają piękne słupki zielone, jak pięknie oszczędzają, to nic że operator maszyny ma 1,5-2 tys. zl, ważne że on ma 50 tys. + premie (i to nie małe) - nie ważne jakim kosztem. Porobi 3-5 lat i gość jest ustawiony, przejdzie do następnej firmy zrobi to samo i koło się zamyka. Tym ludziom nie zależy na firmie, i m zależy tylko na własnym interesie. Jeżeli w firmie się nie inwestuje tylko tnie koszty to firma się nie rozwija, żeby się rozwijała to potrzebny jest dobry menager, który wie jak to osiągnąć, a połowa jak nie większa liczba dyrektorów nie wie jak to zrobić, tylko trzyma ciepłe posadki. Teraz pewnie rozmawiają z prezydentem i próbują go urobić, aby nie pozwalał na takie sytuację, bo trzęsą porami że ludzie uciekną i słupki zrobią się czerwone. Pozdrawiam

Tak Witka szkoda – to był charyzmatyczny dyrektor, wszyscy wiedzieli co mają robić. Niestety o Konradzie za wiele dobrego nie można powiedzieć. Chaos, demolka i „malowanie trawy na zielono” jak zbliżają się odwiedziny Prezesa.

z tymi 900 pln podwyżki w fuji to chyba jakiś żart ?

niech płacą złodzieje godziwe pieniądze to ludzie się znajdą!!!

Już nie, gdyby nie atmosfera(zastraszania,problem z urlopami w wakacje i wiążące się z tym nadgodziny praktycznie przez cały okres wakacji) to byłoby nawet spoko. Jeszcze kilku znajomych tam pracuje i nic się nie zmienia na lepsze.

W Ds. Smith tylko Mistrzowie mają złotą robotę – całą noc na Internecie, bajera z kim się da żeby tylko czas zleciał. Są tacy giganci którzy potrafią 8 godzin nie wyjść z biura na halle. Zero odpowiedzialności!!! Święte krowy!!! A jak pracownik jak coś potrzebuje to wielka łacha. Ale jak się ma takiego „dupę” dyrektora to kto by się przejmował.

Napisałes nie narzekałem - w czasie przeszłym, czyli już nie pracujesz w DS SMith....

Po kilku latach przepracowanych w tym zakładzie nie narzekałem na wypłatę. Bez nadgodzin także. Co do atmosfery w 100% procentach się zgadzam.Szamać tyrać kimać. Witek miał szacunek do pracownika a teraz jak jest każdy z pracowników wie.

Jak wystarczy sie jakac po angielsku to czemu tam jeszcze nie pracujesz. Trzeba jechac do Belgi i umiec sie odezwac. Bo szkolenie jest przy maszynach bez tłumacza panie jąkała.

Podobno w styczniu mają być jeszcze przyjęcia do Kellogsa, to prawda ?

Zarobki w DS Smith są jakie takie ale jak pracujesz w nadgodzinach. Ale atmosfera pracy, którą wprowadziło kierownictwo po Witku , że idzie się do tej roboty z przymusu. I jak się znajdzie inne rozwiązanie - to na pewno się ucieknie. Konrad i radek traktują firmę jak swój prywatny folwark i to w ohydnym wydaniu. Radek wywiesi na tablicy zarzadzenie i zadowolony. Z nikim nie rozmawia, nic nie uzgadnia . Pracowników fizycznych traktują instumentalnie. To niestety nie zaangażowanie Witka, Jego znajomość produkcji i obiektywizm. Ale nie my chcieliśmy, żeby odszedł. Sam podjął taką decyzję, pożegnał się pięknie, zapraszajac na spotkanie także pracowników z produkcji.

Jak Angielski w kellogs-ie w stopniu srednim???? znajomy ledwo się jąka po angielsku i pracuje.....Poprostu doświadczenie na maszynach tj staż pracy na nich

Jacy jestescie naiwni. To pracodawcy ze strefy rozprowadzaja takie plotki, żeby Burzynski nie sciagał wiecej firm do kutna. Prawda jest taka, że im wiecej firm tym lepiej dla pracowników. Bezrobocie w powiecie to 17%. w Kutnie 10%,także ręce do pracy są. Ten artykuł ma z nie chęcić kolejne firmy do stawiania zakładów w naszej strefie. Nie rozumiecie tego, ach nie rozumiecie............

Co do DS to w większości przypadków to prawda, na zarobki nie można narzekać, jak na Kutno to są nawet nawet. Nikt przy umowie na 3miesiące nie dostanie 2tyś do ręki. Na wszytko trzeba zasłużyć. Narzekaliście na pierwszego dyrektora Witka ale to był prawdziwy dyrektor, pracownikowi z produkcji nie dał krzywdy zrobić. Od zmiany dyrektora wszystko się zmieniło na gorsze niestety i chyba lepiej już nie będzie.

a co powiecie o pini ??i te agencje pracy??

Nick- nie mogę się z Tobą zgodzić. Pracuje w tej strefie już kilka lat. Na początku mimo mniejszej stawki zarabiałam o wiele więcej niż obecnie. Żeby przytulić przyzwoita wypłatę to muszę odbębnić z 50 nadgodzin i to nie siedząc w biurze tylko zapierdzielać 12 godzin przy maszynie (+ - pół godziny na przerwy). Premie owszem kwartalna 50-80zł brutt0, teraz się postarali i była trochę większa. Weekendy według grafika, po 3 miesiącach pierwszy wolny a tu jeszcze gadają by na nadgodziny przyjść. Niedawno pozwalniali kilku naprawdę przyzwoitych pracowników a kiedy Kellogg zaczął rozpoczął rekrutację sporo ludzi odeszło i teraz nie ma komu pracować. Przyjmują pierwszych lepszych gości którzy ledwo wytrzymują 3-miesięczny okres próbny albo sami wcześniej odchodzą. O podwyżce można tylko pomarzyć ostatnia była 50 zł brutto- śmiech na sali. A potem pracodawca się dziwi, że ludzi odchodzą z zakładu. Pracodawcy ogarnijcie się a nie patrzycie tylko na zyski i jak wydusić z pracownika ostatnie siły

Proponuje włoski strajk w DS Smith albo podwyżki albo nie wyrabiamy nigdzie normy i nie gonimy jak głupki i pies za kiełbasą żeby nabijać kabze scyzorykom z kielc. Wywieszaniu kartek o pracy pod przymusem w czasie świąt mówimy stanowcze nie.

I oby tak dalej, może kutnowscy pracodawcy otworzą oczy i zrozumieją że NIE MAJĄ MONOPOLU NA PRACĘ!!!!!

emoji

Niekoniecznie z Fuji. Z tego co wiem z DS Smith tez chętnie przyjmuja i chyba już sporo pracownikow z DS Smith jest juz po rozmowie. W Fuji dali duże podwyżki, nawet po 900 zł do miesięcznych płac a DS Smith - płaczą ale nie płacą choć zaklad przynosi ogromne zyski i zamówień jest od holery !!!

Nowe zakłady najbardziej zabiegają o pracowników FUJI. Tam są masowe odejścia i będzie ich coraz więcej. Nowe firmy są w stanie czekać na pracownika Fuji nawet przez okres wypowiedzenia.

Panie Brzozowski a co byś Pan zrobił zarabiając 1500zł netto?Normalnie zmienił pracę, a Pan poleciałeś na skargę do Burzyńskiego jak małe dziecko.Nieładnie, a może też poszukaj Pan innej pracy?

emojiemojiemoji

System równoważny lub czterobrygadówka w systemie angielskim lub amerykańskim.Jak zwał tak zwał. Tak będzie w Kellogu,Sanoco i Weidenhammer. Pracuję w systemie trzyzmianowym - czterobrygadowym 1 zmiana 6:00 - 14:00 - cztery dni, po nich 1 dzień wolny 2 zmiana 14:00 - 22:00 - cztery dni ,po nich 1 dzień wolny 3 zmiana 22:00- 6:00 - cztery dni , po nich 2 dni wolne

Jaki system pracy równoważnej zwykła czterobrygadówka w tzw systemie angielskim lub amerykańskim.

W DS Smith to tylko potrafią w ludzi orać i ich wkur.... Wypisują w swojej propagandowej gazetce jakie to rekordowe dochody osiągają a ludziom już nie mówię o tym że nie dają ale jeszcze patrzą gdzie zabrać . Właśnie w Fuji dyrektorek wiedział co zrobić i ludzie dostali podwyżki a ten z DS to o bożym świecie nie wie. Zero kreatywności i pomyślunku o zarządzaniu to już nie mówię. Krok po kroku rozpieprza zakład z nowych maszyn po kilku latach produkcji zostały wraki jeszcze trochę to będzie zakład widmo.

W Kellogu tyle płacą bo będzie system pracy równoważnej. Pracowałam w takim systemie. Masakra,ciągle w pracy, nie polecam. Do pracy będziecie przychodzić w weekendy,święta. A praca to będzie wasz drugi dom. Mąż lub żona będzie kochanką, a dziecko raczej sąsiada. Dzięki równoważnemu czasowi pracy można w niektórych dniach czas pracy wydłużyć, w innych zaś skrócić. Ważne jest aby w okresie rozliczeniowym średnia nie przekroczyła 8 godzin. Okres rozliczeniowy nie może być dłuższy od 1 miesiąca - KP nie upiera się jednak przy tej zasadzie wskazując, iż w przypadkach szczególnie uzasadnionych okres rozliczeniowy może być przedłużony do 3 miesięcy. Natomiast w przypadku prac uzależnionych od pory roku lub warunków atmosferycznych okres rozliczeniowy może być przedłużony nawet do 4 miesięcy. Pamiętać należy, iż wymiar pracy w jednym dniu pracy nie może przekroczyć 12 godzin. Równoważny system czasu pracy można wprowadzić jedynie wówczas gdy jest to uzasadnione rodzajem pracy lub jej organizacją. Nie można go więc wprowadzać w sposób dowolny.

DAJCIE LUDZIOM NORMALNE PIENIĄDZE ZARABIAĆ TO NIE BĘDĄ ODCHODZIĆ!!!

Prawdziwa wojna to jest podobno o pracowników z Fuji bo masowo odchodzili.

W DS Smith to dyrektorek siedzi w swojej kanciapie i nie podejmuje żadnych działań. Poszedł poskarżyć się Burzyńskiemu !!! W Fudji wiedzieli co zrobić a tu ... Niech Dyrektorek usiądzie i się jeszcze popłacze. A całe zło to Kierowniczek , u którgo HAMSTWO na twarzy widać na kilometr. Pracownika produkcji traktuje gorzej niż psa. Ten robol nie ma nic do powiedzenia. Przyjdzie kierowniczek i powie " jutro masz urlop " !! Nie ważne, czy pracownikowi to odpowiada. To jest rozkaz i koniec

Niestety w kellogu trzeba znac angielski na srednim poziomie. Tylko te osoby moga tam przejść. Zapraszamy

Zett racja -). wyjeżdżajcie wszyscy i to piorunem. Po co sie tutaj męczycie. Takie tuzy intelektualne i świetni fachowcy zostaną docenieni w Wielkiej Brytanii czy Niemczech albo w Holandii. He he he, Tam wam dadzą godną zapłatę. Róbcie rewolucje, odstępujcie od stanowisk. Genialny pomysł.

ale głupoty piszecie. Ludzi jest dosyć. Brakuje więcej firm.

A ja pracowałem w D S Smith 8 lat i wyjechałem na wyspy emoji Wam radzę to samo, bo w Polsce można tylko zdziadzieć. Pozdro Radek Ch.

Ludzie w dzisiejszych czasach 2500 netto to powinien być minimum za jaki człowiek podejmuje pracę. Jakby nikt nie chciał pracowac za mniej to by musieli tyle dać. Zmuśmy wszystkich pseudo dyrektorków do drastycznych podwyżek a jak nie to odstąpmy od stanowisk pracy i niech spadają do swoich murzyńskich chatek w buszu. To jest nie do pomyślenia żeby pracownik produkcji zarabiał 10 razy mniej od kierownika produkcji który tylko siedzi z jajami za biurkiem. Zgodzę się 2 razy mniej ale nie 10. tak jest wszędzie w cywilizowanych państwach. Więc rachunek jest prosty. Trzeba obciąć dyrektorkom i kierownikom dodać pracownikom produkcji i wszystko będzie po europejsku a rachunek zysków i strat bedzię się bilansował żeby nie obciążać biedniutkich firemek przynoszących wielomilionowe dochody i sępiących godziwego wynagrodzenia za uczciwą pracę.

Nie kaczka bo prawda amerykanie jako pierwsi nie zastosowali się do stosowania zasady i pozdejmowali tak zwane SIM LOCKI pracownikom strefy i już reszta posrana. Z tymi rękami do pracy to trochę przesada bo wiadomo że zawsze ktoś się znajdzie ale zanim go czegoś nauczą to trochę minie. Gwarancji nie ma że jak zobaczy 1500 wypłaty za prace w kołchozie to nie ucieknie po paru miesiącach do np. do Kelloga bo tam płacą uczciwe pieniądze. Ja osobiście żadnej pracy się nie boję może być i ciężka ale jak wiem że godziwie zarobię to wiadomo że zadowolony pracownik to dobry pracownik. Słyszałem że jak w Fuji uciekło dużo osób to reszta dostała duże podwyżki. Także proponuje reszcie gdzie panują niegodne warunki pracownicze aby zrobili to samo bo na pewno sobie nie pogorszą. Amerykanie nadciągają z odsieczą.

Do romcio!nie porownoj pracy lekarza do pracy urzednika -to po pierwsze,a po drugie to praca sprzataczki tez jest potrzebna i wykopac doly tez ktos musi .troche pokory!

Najlepiej tylko w Idealu.

kaczkaaaaaaaaaaaaaaaaa

DS Smith najbardziej przereklamowany zakład w strefie. 12 godzin na baczność w hałasie i upale broń boże usiąść bo zaraz straszą naganami. Praca w sobotę pod przymusem bo jak nie przyjdziesz to nagana. Pierdzieć też nie wolno bo jak pierniesz i usłyszą nagana. Bez nadgodzin tak jak wspomniano 1600-1700 zł.Pracownik pod ciągła presją jak przychodzą reklamacje wystawiają faktury które musi spłacać operator. jeden wielki syf którym zarządza banda scyzoryków z kielc. Jednym słowem omijać z daleka bo to zakład na poziomie PINI.

I słusznie że dają pracownikom wyższe wynagrodzenia ... do tej pory, rozpuszczone jak dziadowski bicz, kutnowskie firmy zlokalizowane w ŁSSE robiły z ludźmi co chciały. Płaciły marnie, szantażowały zwolnieniem z pracy, traktowały jak narzędzie a nie człowieka. Dzięki nowym zakładom, Szefostwo tych istniejących dostanie po nosie i miejmy nadzieję, że czegoś ich to nauczy. Człowiek będzie pracował nawet w najgorszych warunkach, ale za to musi mieć odpowiednie wynagrodzenie Panowie Dyrektorzy i chyba najwyższa pora, żebyście zmusili swoje szare komórki do logicznego myślenia. Myślenia przede wszystkim o pracownikach, nie o własnych stołkach, bo pamiętajcie - bez pracownika nie ma zakładu, a jak nie ma zakładu to Dyrektor jest do niczego nie potrzebny. To pracownicy na halach produkcyjnych pracują na Wasze pensje, więc szanujcie ich bo te pensje macie tylko dzięki Nim.

ciekawy jestem w których zakładach zarabia się 1700 1800 zł, bo ja właśnie bylem wykwalifikowanym pracownikiem w odlewni i zarabiałem 1300

DS Smith chciałby mieć wykwalifikowanych pracowników za najniższą krajową. Za te pieniądze to niech sam dyrektorek weźmie się za robotę.

nareszcie znalazł się pracodawca który rozumie że za dobrze wykonaną pracę trzeba dobrze zapłacić.Obawiam się tylko czy przyszła wspólna polityka pozostałych pracodawców i władz miasta nie ostudzi amerykanów ,tak jak to bywało do tej pory.

Migracja pracowników była, jest i będzie. To normalne, że jeśli pracownik dostanie większą pensje za wykonywanie tej samej pracy to odejdzie. Każdy by tak zrobił. Chyba, że ktoś zarabia "KOKOSY" to siedzi w jednej firmie.

specjalistów to oni przywiozą ze sobą ,a szary obywatel strefy stanie się białym murzynem ,za najniższą stawkę .śmiać mik się chce, od razu zajrzałem do kalendarza czy aby nie pierwszy kwiecień dzisiaj.

Jakoś nie widać ofert pracy na operatorów maszyn ani na KCI ani też na stronie urzędu pracy. Ja jestem byłym operatorem z wykształceniem średnim zawodowym w kierunku mechanik. Co z tego,że CV poskładasz jak w firmie Kellogs pytają na rozmowie o rzeczy nie związane wogóle z produkcją. Jak tak narzekają to gdzie oferty pracy???

Co do pensji pracowników produkcyjnych to jest to żenada niestety. W pl jest jakieś przekonanie dziwne że jak ktoś nie ma wykształcenia i pracuje na produkcji to nie powinien mieć godziwej wypłaty. W innych państwach tacy pracownicy są dużo lepiej opłacani. Niestety niechęci do pracowników biura wśród pracowników produkcyjnych nie podzielam. A co do komentarza z tymi ofertami pracy. Zagadzam się w 100%. Skoro jest tak wielkie zapotrzebowanie to gdzie te oferty pracy?

W firmach niestety nie ma dobrej polityki kadrowej i pracownika potencjalnego nie szanuje sie juz na wstepie, bo jak to wyglada, gdy cv przyjmuje ciec na bramie nie wpuszczajac na zaklad do kadr czy sekretariatu, nie wiadomo czy papier laduje na odpowiednim biurku czy w koszu, bo do podtarcia d....za sztywny. Zanim zaczna narzekac niech zmienia swoj wizerunek, to ze inna firma bedzie placic 3tys to bardzo dobrze, oby to byla prawda, zmusi to innych przedsiebiorcow do podniesienia placy

"Ci którzy pracują w Strefie tutaj nie piszą bo mają co miesiąc kaskę na rachunku, premie i nadgodziny. HAHHA KOŃ BY SIE UŚMIAŁ NAJNIŻSZA NAZYWA KASKĄ A TU NIE PISZĄ BO NIE MAJĄ CZASU BO TYRAJA NA TĄ NAJNIŻSZĄ PO KILKANAŚCIE GODZIN zreszta szkoda komentarza na takiego ćwieka który sam sobie przeczy, piszesz tu czyli rozumiem że ty jestes tym nygusem spod sklepu bez kaski na rachunku

LUDZIE to jakaś chora propaganda w Urzędzie pracy jest ok,30 ogloszeń na takich warunkach że nikt nie chce iść i te ogłoszenia wyświetlaja sie w kółko tzn. to co było np, w sierpniu pokazuja znowu za 2 miesiące jak takie zapotrzebowanie gdzie te ogłoszenia w UP co tydzień sa 2,3 nowe ogłoszenia a w tym roku na strefe zaledwie 2 do firmy która sie dopiero buduje sonoco ,prosze sobie sprawdzic samemu na stronie pup po cholere te pup jak tam nic sie nie dzieje a kosztuja podatnika kilka milionów rocznie jak taki zalew miejsc pracy to powinno byc ogłoszenie na ogłoszeniu i pomijam te dzoiwne twory agencje pracy wyzyskowej które powinny być zdelegalizowane bo to takie comiesięczne myto za pracę w 21 wieku

Tekst i komentarze idiotyczne. Jak w takim starym dow****, że W Leningradzie rozdają rowery na Placu Lenina. Nie w Leningradzie a w Moskwie, nie rowery a samochody i nie rozdają tylko kradną. Wasz "informator" zapewne wyleciał z roboty na Sklęczkach i pluje głupimi teksatami. G... wiecie o pensjach w SSE, pracy w sobotę itd. Ci którzy pracują w Strefie tutaj nie piszą bo mają co miesiąc kaskę na rachunku, premie i nadgodziny. Jak się nie rozumie że picie piwka pod sklepem nie jest pracą to trzeba tutaj pisać i klepać biedę. Firmy sobie poradzą bo ludzi chcących pracować jest więcej niż nierobów w Kutnie. A wy nygusy żebrajcie dalej pod PUPem i MOPSEM. I piszcie takie komentarze. A portalik po raz kolejny pokazuje że jest rynsztokowy i zajmuje się tradycyjnie ciemną stroną mocyyyyyyy. A fakty go nie obchodzą.

Kapitalizm niestety będzie coraz bardziej pazerny, bo w myśl starej maksymy: ten co ma pól miliona to jest bogatrzy od tego co ma ćwierć miliona... Po drugie w kwestii "urzędasów", to powiem tak: trzeb się było uczyć, kończyć studia, a nie po dyskotekach latać i bimbać. Kto nie ma szkoły ten kopie doły. I taki przykład: lekarz posprząta za sprzątaczkę salę operacyjną, a czy sprzątaczka wykona operację?

ja chetnie popracuje jak wszyscy uciekaja

Kochani jeszcze trochę ci niby pracodawcy co płacą najniższą krajową będą sami u siebie pracować,albo zatrudnią to towarzystwo wzajemnej pomocy z Ratusza,Starostwa i Urzędu pracy. W naszym chorym państwie nie szanuje się pracownika który wypracowuje pieniądze tylko urzędasów których jest mnogo,ciekawe dlaczego nie podaje się do wiadomości że na tym samym stanowisku urzędnika np.w Holandii czy Belgii jest jeden urzędnik,a u nas dwóch a bardzo często trzech.

jak tak się obawiają to podwiną rękawki i na linie niech poczują na sobie jak to jest być niewolnikiem

Niech dyr Brzezowski powie jak traktuje sie w firmie pracowników. W tej firmie robol nie może zachorować, bo nie dostanie podwyżki nie mówiąc o ustawicznych kontrolach w domu. Musi stać przy maszynie 12 godz. (zaznaczam hałas i huk na hali jest przeogromny ), pracować w soboty i cicho siedzieć . Nie wazne, ze ma dzieci, rodzinę albo wyczekiwana wizyte u lekarza. Urlop na żadanie jest też bardzo niemile widziany. Dobrze, że wreszcie znalazła sie firma, czy firmy, które nie będą wchodzić w uklady strefowe - adziała po prostu prawo rynku !!! A tak na marginesie - która z tych firm szkoli swoich pracowników produkcji, integruje załogę i zachęca do pozostania w firmie ??? Może ten pazerny kapitalizm juz się kończy... Pracodawcy - czas na zmiany !

Witam, Nie ma co, Amerykanie jako pierwsi wyłamali się z niepisanej umowy o niezatrudnianiu pracowników z innej firmy w strefie. Wśród pracowników strefy umowa ta nazywana jest SIMLOCK'IEM. Ten, kto próbował zmienić pracę w strefie wie o czym mówię... Jedyną możliwością zmiany pracy było zatrudnienie się poza strefą, by po jakimś czasie powrócić do innej firmy w strefie. To co robią Amerykanie nie jest żadną Wojną, tylko w końcu zaczyna być normalnie! Pozdrawiam - Leon PoL

I bardzo dobrze jak u nas w tym zdegradowanym kraju, ktoś uczciwie płacący za wykonaną pracę się znalazł to już problem jak na strefie ludzie za pół darmo tyrają jak woły i są niczym w świadomości ludzi zarządzających przedsiębiorstwami i niech się w końcu zastanowią pracodawcy i zaczną płacić ludziom, bo w końcu przyjdzie ktoś niewykwalifikowany i zacznie im robić odpady i koszta to wtedy się ktoś może zastanowi, że lepiej byłoby komuś zapłacić godne pieniądze Ps Jass nie wiem jakie Ty biura masz na myśli bo u mnie w takim robi się za 1700 i za bardzo na kawkę nie ma czasu więc jak nie masz pojęcia jak z każdej strony to wygląda to lepiej siedź cicho zamiast fałszywie zabłysnąć

Ten tekst to jakaś kpina. W tym mieście pracownikom płaci się najniższe krajowe, wyśmiewa się pracowników gdy chcą podwyżki a jak ktoś płaci więcej i ludzie odchodzą to robi się wielką aferę, Jak chcą zatrzymać ludzi to niech płaca jak należy a nie pracować to najlepiej po 12 h a do wypłaty 1200 na rękę.

Jak tak potrzebują pracowników to gdzie sa te ich oferty pracy

ZGADZAM SIĘ Z PRZEDMÓWCĄ!!! NIC DZIWNEGO ŻE LUDZIE ODCHODZĄ JAK MAJĄ NAJNIŻSZE KRAJOWE! CIEKAWE JAKBY LUDZIE Z BIUR ZA TYLE PRACOWALI CZY BY NIE odCHODZILI GDZIE INDZIEJ GDYBY WIĘCEJ OFEROWALI! LUDZIE MAJA RODZINY NA UTRZYMANIE! trochę empatii pracodawcy! WKONCU NORMALNA FIRMA JAK WIDAC ZE ICH TO NIE OBCHODZI CZY TO INNY PRACOWNIK Z INNEJ FIRMY! BRAVO! MOŻE DA POZOSTAŁYM FIRMOM TO DO MYSLENIA PS. W NIEKTÓRYCH FIRMACH PRACUJE WIĘCEJ OSÓB W BIURZE NIŻ NA PRODUKCJI! I CO ROBIĄ? PIJĄ KAWKE, JEDZĄ CIASTECZKA, OD CZASU DO CZASU POSIEDZĄ NAD PAPIERAMI!TO MOŻE TYM PONIEKTÓRYM Z BIUR UCIĄC PENSJE! I DAĆ TYM CO ROBIĄ DLA FIRMY TO ABY DANA FIRMA ZARABIAŁA!!!

A DLA KOBIET NIE MA PRACY MIMO TO!

Wreszcie znalazła się firma która ma gdzieś umowę o nie podbieraniu sobie pracowników. Jak dla mnie to może być tylko lepiej bo pozostali muszą teraz zacząć wiecej płacić jeśli chcą zatrzymać u siebie pracownika. Jak pracodawcom brakuje rąk do pracy to niech sami staną na produkcji za 2000 brutto. Swoją drogą to ciekawe jest to, że jednym firmom opłaca się produkować pomimo tego, że płacą po 3000 brutto a pozostałe płaczą że to za dużo.

dodaj komentarz
Czytaj także