Rejestracja i logowanie

Prezydent podsumował rok

Wydarzenia 19-02-2014 Autor: Krzysztof Szymański
9
Prezydent podsumował rok

Na wczorajszej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta podsumowano zeszłoroczny budżet.

- Budżetowo zeszły rok nie był tak obfity, jak zeszłe lata, ale nie było źle - mówił prezydent Zbigniew Burzyński. - Zostało nam 5 mln złotych nadwyżki, która będzie do rozdysponowania w roku bieżącym.

Burzyński ocenił także bieżącą sytuację gospodarczą miasta.

- Myślę, że jest dobra - mimo że zeszły rok zapowiadany był jako rok kryzysu i nieprzewidzianych zdarzeń gospodarczych, jak upadki firm. Na szczęście u nas nic takiego nie miało miejsca. Ściągnęliśmy także o 200 tys. złotych więcej z podatków od firm niż było to przewidywane - mówił prezydent. - Stan zatrudnienia na koniec roku w zakładach na Sklęczkach wyniósł 5721 osób - czyli o prawie 600 osób więcej zatrudnionych niż rok wcześniej.

komentarze (9)
Dodaj komentarz

Wiadomości Onet. 1. Łódź Rekordzistką okazała się prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, której sama podróż do Indii kosztowała ponad 10 tys. zł. W 2013 roku na zagraniczne podróże wydała 54,8 tys. zł. A ile wydali w Kutnie?

W kolejnym roku będzie gorzej, bo Teva zostanie zamknięta i ponad 230 osób pójdzie na bruk. Brawo dla miasta za utrzymywanie miejsc pracy!!!!

Kutno stało się rezerwuarem taniej siły roboczej. W Kutnie potrzeba nie tylko miejsc pracy fizycznej, lecz także wsparcia tworzenia niewielkich (choćby takich zatrudniających od kilku do kilkunastu osób), ale nowoczesnych firm, zwłaszcza z branży IT, która jest najbardziej przyszłościowa, i innych branż nowoczesnych. Na przykład przez inkubatory przedsiębiorczości, konkursy dla start-upów z finansowaniem najlepszych pomysłów - wszystkimi dostępnymi metodami. Do tej pory nikt nie miał na to pomysłu i ma się wrażenie, że nikomu na tym nie zależy. Nie ma pomysłu na tworzenie miejsc pracy dla specjalistów, ludzi wykształconych. PS. Pewne branże, w Polsce rozwijające się najszybciej, są w Kutnie zupełnie nieobecne. Ile mamy w Kutnie ofert pracy (i miejsc pracy) w najczęściej poszukiwanym przez pracodawców w Polsce i na świecie zawodzie, jakim jest programista? Ile mamy w Kutnie firm, choćby takich o wielkości od kilku do kilkunastu osób, zajmujących się tworzeniem oprogramowania (a jest to najbardziej rozwojowa branża w Polsce i na świecie)? Przypuszczam, że odpowiedź na tego typu pytanie jest równoważna odpowiedzi na pytanie o to, jaka będzie przyszłość Kutna w okresie kilkudziesięciu lat, kiedy wielki przemysł zacznie odgrywać coraz mniejszą rolę.

A moze by tak Panie prezydencie zkanalizowal za te pieniadze 70 metrow kanalizacji na ul.Majdany

to może w końcu dogadają sie z PKP i zrobią zapory na przejeździe łąkoszyńskim.....ale się nie dogadają

Powiększyć ratę spłaty za poczynione inwestycje w mieście by nie obciążać nimi następne pokolenia Kutnian. Tak np. w Ameryce duże miasta bankrutują a my przecież jesteśmy wpatrzeni w Amerykę jak święty obrazek - i nas to może spotkać.

Nadwyżka Panie Prezydencie to jest nasza podatników a nie Pana.Skoro jest taka nadwyzka to proszę nie wynagradzać siebie i swoich kolesiów tylko obnizyć podatki i opłaty smieciowe mieszkańcom bo widocznie za dużo pan od nas ściąga.

wiadomo, że urzędnicy muszą skorzystać, no ciekawe, że tylu ludzi pracuje na strefie i co może wszyscy z Kutna i okolic? no na pewno nie, żałosne.

5 mln zł nadwyżki, ale będzie do podziału, już niektórym mordki się cieszą emoji)))))

dodaj komentarz
Czytaj także