Rejestracja i logowanie

Kutno i Polska w krzywym zwierciadle. Jerzy Kryszak na scenie na pl. Wolności

Wydarzenia 02-05-2015 Autor: Krzysztof Szymański
16

Wisienką na torcie dzisiejszego dnia Kutnowskiej Majówki był występ Jerzego Kryszaka. Satyryk nie zawiódł rozbawiając kutnian do łez. Znany z trafnego komentowania rzeczywistości pionier stand-upu w Polsce nie mógł nie wbić szpilek w kutnowskie realia.

- Tak się Kutno rozwija, wszystko dzięki Unii. Jechałem tutaj i co mijam? Fuji Poland! 15 lat temu nic tutaj nie było, a teraz? Ten kościół to św. Wawrzyńca? 15 lat temu też go tutaj nie było! - mówił.

Nie mogło zabraknąć także żartów politycznych.

- Czwarty raz wybraliście tego samego prezydenta? Słyszałem, żew Kutnie to to działają jacyś sami swoi. Wczoraj był dzień Barei, "Samo Swoi" byli w zeszłym roku. Co wy tutaj, komedię sobie robicie, czy jaja, o co chodzi? Nie za bardzo żeście się porozwijali w tych żartach? - ironizował.

Chcesz być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach w Kutnie i okolicy. Zapisz się na Bezpłatny informator weekendowy

Kliknij tutaj i zapisz się już teraz!

Skoro już o prezydencie mowa, to - tym bardziej w kampanii wyborczej - żelaznym punktem były żarty o polityce najwyższego szczebla.

- Nikt mi nie może powiedzieć, że nie ma kogo wybrać! Jest Komorowski, jest Duda... Na kogo będziecie głosować? Na Dudę? Kaczyński też. Prezes w ogóle na dwóch dudach gra - żartował Kryszak. - Ale Komorowski to jest taki ostatni piastowski prezydent. Bo on tak... piastuje. A jak jeszcze jest z żoną to dwa razy piastuje. Jak ona stanie obok, to potrzebuje więcej przestrzeni. Bo jest pierwszą damą - gdy się pojawi, to żadnej innej damy już nie widać!

Publiczność bawiła się świetnie, często wchodząc z satyrykiem w dialog. Zabawa potrwała ponad godzinę i zakończyła dzisiejszy dzień Kutnowskiej Majówki. Jutro czeka nas jeszcze koncert Andrzeja Rybińskiego (godz. 18.00) i zespołu Enej (godz. 20.00).

komentarze (16)
Dodaj komentarz

~K pisze: "[quote=~j]No cóż ~K o Classicu napisali dopiero dziś o 18.30. I u Ciebie z czytaniem nie najlepiej."
Nie wiem u Ciebie kolego ale u mnie przy Classicu widnieje godzina 16:11, 18:30 to Rybiński. Popatrz na kolejność informacji. Nie pisałbym o czymś czego w danej chwili nie widzę... :-)[/quote]. To prawda, ale w tym roku KCI chyba z zapałem świętowało, bo wszystkie relacje z koncertów z dużym opóźnieniem. A najczęściej piszą w trakcie trwania imprezy, nie zawsze z sensem.

~j pisze: "No cóż ~K o Classicu napisali dopiero dziś o 18.30. I u Ciebie z czytaniem nie najlepiej."
Nie wiem u Ciebie kolego ale u mnie przy Classicu widnieje godzina 16:11, 18:30 to Rybiński. Popatrz na kolejność informacji. Nie pisałbym o czymś czego w danej chwili nie widzę... :-)

No cóż ~K o Classicu napisali dopiero dziś o 18.30. I u Ciebie z czytaniem nie najlepiej.

Widz. "a o Classicu nic nie napisali a przecież to klasyka polskiej muzyki tanecznej. od 23 lat na scenie. Lepiej żałosnego Kryszaka dać." Nie dość że nie inteligentny, to jeszcze czytać nie potrafi

Proponuję LOMBARD!!!

Ja na przyszły rok chcę zespół AKCENT dziś będzie w Gostyninie...

Ale porażka z tym człowiekiem. Ona ma coś z głową, ludzie uciekali jak zaczął bredzić.

Dobrze przypomniał nam o etacie ktory jest nasz Prezydent Burzynski,ale jakby nasze ****e nie wybrali kolejny raz jego to Kryszak nie miałby z czego sie smiac hehe..Ale tacy ludzie sa w Kucienku ,ze wybrali kolejny raz Burzynskiego i ludzie ala z komitetu choc to POjako radni bez konkurencji..To tylko w Kutnie!!!!!

Jaka bida jest w tym kutnie, co zalęgło się w ludziach, że tylko krytyka narzekanie obrażanie innych! a może tu na forum siedzą same nieszczęścia? bo wczoraj na pl wolności słychać było salwy śmiechu i brawa czyli setkom ludzi jednak się podobałoemoji pocieszające

inteligentna satyra, smutna prawda przez śmiech. Brawo Panie Jurku!

a o Classicu nic nie napisali a przecież to klasyka polskiej muzyki tanecznej. od 23 lat na scenie. Lepiej żałosnego Kryszaka dać.

E tam pitolił jak potłuczony ha, ha... nic śmiesznego...

I znowu marudzenie. Było świetnie. Pan Kryszak w formie, jak zawsze! W ogóle częściej powinniśmy się uśmiechać, wtedy lepiej byłoby nam znosić trudy codzienności! Mam nadzieję, że w przyszłości częściej gościć będziemy satyryków i kabarety!

o 20tej gra enej Ola

Zacytowane dowcipy żałosne. Powiedział chociaż coś śmiesznego?

o której jutro gra enej ?

dodaj komentarz
Czytaj także