Rejestracja i logowanie

Rzeźnik z Rychtelskiego skazany na dożywocie!

Wydarzenia 29-09-2015 Autor: aleksandraw
14
Rzeźnik z Rychtelskiego skazany na dożywocie!

Za kratkami resztę życia spędzi 68-letni Józef Ś., który dwa lata temu zabił swoją konkubinę. Dziś w Sądzie Okręgowym w Łodzi kutnianin usłyszał wyrok dożywotniego pozbawienia wolności za zabójstwo w warunkach recydywy. Mężczyzna już wcześniej odbywał bowiem karę 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo swojej partnerki.

Przypomnijmy, że do zbrodni doszło 16 października 2013 r. na ul. Rychtelskiego w Kutnie, w mieszkaniu, w którym oskarżony zamieszkiwał wraz ze swoją konkubiną. Jak wynika z relacji przesłuchanych świadków, w mieszkaniu już wcześniej nie działo się najlepiej. Także tego dnia sąsiedzi słyszeli dobiegające z mieszkania odgłosy awantury.

- Około godziny 16:00 pokrzywdzona widziana była przez sąsiadów w czasie, gdy siedziała na schodach przed wejściem do mieszkania płacząc. Na jej ciele nie było widać żadnych obrażeń. Tego typu spostrzeżenia nie wzbudziły jednak reakcji świadków – nie należały do wyjątkowych - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi, Krzyszof Kopania. - Około godziny 17:00, oskarżony widziany był przez sąsiadów w czasie, gdy wieszał na sznurku upraną odzież, w której wcześniej tego dnia widziana była pokrzywdzona oraz swoje ubranie. Wszystko wskazuje na to, że było to już po dokonaniu brutalnej zbrodni zabójstwa. Z zebranych w śledztwie dowodów wynikało,że ofierze napastnik zadał liczne uderzenia przedmiotem tępokrawędzistym – najprawdopodobniej deską. Zgon nastąpił na skutek rozległych obrażeń głowy, jednakże na innych częściach ciała ofiary widoczne także były rany. Po dokonaniu przestępstwa oskarżony podjął działania mające na celu zatarcie śladów przestępstwa. Ze zwłok zdjął ubranie, które następnie wyprał, podobnie jak elementy swojej odzieży. Wycierał też ślady krwi. Około godziny 21:00 udał się do córki swojej konkubiny, oświadczając jej, że stało się „coś dziwnego” i prawdopodobnie jej matka nie żyje. Kiedy córka w mieszkaniu matki zobaczyła zwłoki, niezwłocznie zawiadomiła pogotowie, które poinformowało policję. Funkcjonariusze zastali leżące na łóżku obnażone zwłoki 45-latki. W mieszkaniu widoczne były liczne, rozmazane ślady krwi. Przeprowadzone badania biologiczne doprowadziły w szczególności do ujawnieniu śladów krwi pokrzywdzonej na głowie oskarżonego. Krew kobiety ujawniono także na desce, którą zabezpieczono - wyjaśnia K. Kopania.

W toku śledztwa mężczyzna nie przyznał się do zarzucanej mu zbrodni, wyjaśniając, że około godziny 15:00 busem pojechał do Łodzi, a zwłoki kobiety odnalazł po powrocie do Kutna. Tej wersji nie potwierdziły jednak zebrane dowody, zwłaszcza zeznania świadków, zapisy monitoringu zlokalizowanego w pobliżu dworca oraz analiza połączeń telefonicznych.

Mężczyzna już wcześniej skazany był za zabójstwo swojej partnerki życiowej. W1987r. Sąd Wojewódzki w Łodzi skazał go na karę śmierci, którą następnie Sąd Najwyższy zamienił na karę 25 lat pozbawienia
wolności. Karę tę oskarżony odbył w całości i zakład karny opuścił w październiku 2011r. W postępowaniu przygotowawczym poddany był badaniu sądowo-psychiatrycznemu, a następnie obserwacji. Biegli nie dopatrzyli się podstaw do kwestionowania jego poczytalności.

Komentarze
komentarze (14)
Dodaj komentarz

do Alex - resocjalizacja nie ma tu nic do rzeczy. Ofiara z pewnością była nieroztropna i nieostrożna. Ale pisząc o kimś na tej podstawię, że nie mogła to być porządna kobieta to dziadostwo i całkowity brak empatii. Autorke tego wpisu uważam więc za bezduszną kretynkę i powtarzam to z całą świadomoscia.

snajper też tam trafi ,tylko że powiesi się pierwszej nocy emoji

niech zgnije w pierdlu tam jego miejsce chociaz dla takich zbrodniazy to i tak za dobra kara smierc za smierc moim zdaniememojiemojiemojiemojiemojiemoji

o mamy w kutnie prawdziwego rzeznika o prosze az strach sie bacemojiemoji

~Alonso de Molina pisze: "Niespełna rozumu, powiadasz. Głupsza od ciebie z pewnoscia nie była bo czytając twój wpis aż trudno uwierzyć, że można być taką bezduszną kretynką."
To zatrudnij sobie osobę skazaną za pedofilię do opieki nad dziećmi a potem udawaj zdziwionego jak coś im się stanie...zresocjalizować to można kogoś kto kradnie bułkę w markecie a

a czy to ważne jaka była, a jemu bardzo dobrze niech gnije do końca ŻYCIA

Niespełna rozumu, powiadasz. Głupsza od ciebie z pewnoscia nie była bo czytając twój wpis aż trudno uwierzyć, że można być taką bezduszną kretynką.

trzeba być nienormalna kobieta żeby zwiazac się z kims ,kto już zabil kobiete.Z kims,kto skazany był na kare śmierci, z kims ,kto siedział w zk 25 lat... Miala 45 lat a z takim starym ,próchnem,zerem, morderca się zwiazala... Nie mogla być porzadna kobieta... i skonczyla jak skolnczyla.spac z morderca...może tylko niespełna rozumu istota.

oko za oko teraz w takim wieku pojdzie siedziec na 25 lat i umrze tam dla jiego to wczasy beda zastanowcie sie co robicie na wiezienika idzie 2800 zł miesiecznie

Jeszcze jedna gęba do wyżywienia z pieniędzy podatników. Do kamieniołomów takiego delikwenta wysłać, a nie jeszcze darmo żywić przez tyle lat.

a jak tam snajper z Toruńskiej?też dostanie dożywocie czy jest bezkarny ?

za KORWINA by już dawno wisiał

Redakcje pisze: "W 1987r. Sąd Wojewódzki w Łodzi skazał go na karę śmierci, którą następnie Sąd Najwyższy zamienił na karę 25 lat"
Czyli już w 87r. można było ze śmieciem zrobić porządek, to mu czape zmienili na sanatorium... I jak ma być dobrze w tym państwie?!?!?! emoji

wystarczyło nakłamać że chciała go zgwałcić, życie pokazuje że w takim przypadku w obronie koniecznej mozna kogoś nawet przepuścić przez maszynkę do mięsa

dodaj komentarz
Czytaj także