Rejestracja i logowanie

Bocian w Grupowej Oczyszczalni Ścieków. Je z ręki i spaceruje z pracownikami [TV KUTNO]

Wydarzenia 08-12-2015 Autor: aleksandraw
22

Tego jeszcze nie było! Bocian zamiast wybrać ciepłą Afrykę postanowił przezimować w Kutnie na terenie Grupowej Oczyszczalni Ścieków. Ptak sypia na ciepłych reaktorach, poluje na myszy i nornice, które grasują po okolicy i zachowuje się jak udomowiony piesek. Jednemu z pracowników - Włodzimierzowi Balcerzakowi je z ręki, daje się pogłaskać a w zamian za to odwdzięcza się radosnym klekotem. Załoga GOŚ już szykuje pierzastemu pupilowi kontener na zimę.

Samica pojawiła się na terenie Grupowej Oczyszczalni Ścieków w maju. Wyglądała na bardzo wyczerpaną, ostatnią rzeczą jaką można było o nie powiedzieć to to, że jest ufna. Unikała człowieka jak ognia. A jeszcze bardziej bała się i boi do tej pory innych ptaków. Panią bocianową od razu zajął się Włodzimierz Balcerzak, w GOŚ kierownik utrzymania ruchu, a prywatnie miłośnik zwierząt, znawca ptaków.

- Nazwałem ją Bocianka. Gdy ją pierwszy raz zobaczyłem wiedziałem, że ma problemy zdrowotne. Brakowało jej wapnia, miała białe nóżki zamiast pomarańczowych. Przez pewien czas podawałem jej witaminy. Mieszałem je z dżdżownicami. Samica nabrała sił i wszyscy myśleliśmy, że założy rodzinę. Na przełomie czerwca i lipca pojawił się samiec. Bocianka nie była jednak nim zainteresowana. Boćki strasznie się kłóciły, tracą przy tym sporo pierza - opowiada pan Włodzimierz, który zaskarbił sobie największą sympatię Bocianki.

Nie ma dnia, by ptak nie witał swojego ulubieńca, gdy ten przekroczy bramę zakładu. Samica daje się pogłaskać mężczyźnie, nierzadko je mu również z ręki.

komentarze (22)
Dodaj komentarz

polecam

~cuba84 pisze: "MOnty Przepraszam cie!!Powtórzę się jesteś DEBILEM!! czytam to co piszesz i stwierdzam ,że wszystko ci przeszkadza!! Widzą to inni i dają ci przysłowiowego minusa za twoją wypowiedz. Cieszę się,że pracownicy mogą znaleźć czas aby w godzinach pracy pomóc każdemu zwierzęciu. Oby i ludziom każdy pomagał w potrzebie. Kiedyś tak było a dzisiaj to pokaz ,że nadal można"
cuba 84 ci stosowanie się do metody logicznego myślenia, niestety jesteś typem który ma bardzo wolny procesor i nie wszystko rozumie, poczytaj książeczki, zapytaj mamusie i tatusia z którymi bez wątpienia jeszcze mieszkasz w wieku 31 lat, bo ja nie mam cię w dowodzie i nie będę ci tłumaczył to autor komentarza miał w zamysle

Brawo Panie Włodku, pozytywny bohater

Miarą naszego człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt. Brawa dla tego Pana.

Parafrazując można powiedzieć, że dwie nieskończone rzeczy. Wszechświat i głupota MOntiego.Co do tej pierwszej są wątpliwości. Idiota kiedyś się zarzekał że już więcej na forum KCI się nie odezwie, ale jak każdy "idiot" nie ma pojęcia co to znaczy dotrzymać słowa. On po prostu musi się odezwać i upaja się czytając komentarze do własnych wypocin. Ma wtedy chłopak okazje na orgazm. Wiadomo już czemu jego prawa ręka jest bardziej umięśniona. Całe Kutno pozdrawia MOntiegoemoji

dzisiaj kręcił się po okolicy. Był nad stawem w Mieczysławowie

MOnty Przepraszam cie!!Powtórzę się jesteś DEBILEM!! czytam to co piszesz i stwierdzam ,że wszystko ci przeszkadza!! Widzą to inni i dają ci przysłowiowego minusa za twoją wypowiedz. Cieszę się,że pracownicy mogą znaleźć czas aby w godzinach pracy pomóc każdemu zwierzęciu. Oby i ludziom każdy pomagał w potrzebie. Kiedyś tak było a dzisiaj to pokaz ,że nadal można

Stokrotka masz coś z wzrokiem nie tak. Najpierw uważnie przeczytaj komentarz i kto się pod nim podpisał, a nie czepiasz się nie tej osoby.

Słowik,jesteś beznadziejny,ciekawe jak sam pracujesz.Wielkie słowa uznania dla człowieka,ktoremu nie był obojętny los ptaka.Dzisiaj niestety u większości ludzi mamy znieczulicę.

Czy ten człowiek niema za dużo wolnego czasu w pracy???

Wiosną powinni wyswatać Cześka od Irka z Bocianką z Oczyszczalni i może będą małe bocianiątka.

boją się ISISemoji

gratuluję postawy, a ptaszyna daje radość, tylko żeby dziecka opiekunowi nie przyniósł hihihihi

Poczekajcie trochę bocian przejrzy na oczy i pozna się na ludziach .

Mogliby go dokarmic z budżetu obywatelskiego a nie jakiś amerykański sen

Wygląda na to, że to miłość od pierwszego wejrzenia.

Fajny gość, bohater !!!

widziałem pewnego dnia na latarni zakładu PRD zdziwiło mnie to ze jeszcze nie odleciał bo to był już listopad ale widac nie ma zamiaru jemu tu dobrze emoji

A to nie jest czasem Czesiek Irka?

przynajmniejma teraz bociana ale miał też królika w poprzedniej pracy o no i mniej baranów pozdrawiam

Włodziu widzisz jak dobrze ci wyszła ta zmiana pracy teraz masz do czynienia z bocianem a w poprzedniej same barany począwszy od Pani Prezes.Pozdrawiam i wszystkiego dobrego.

Irek też ma takiego na zime emoji

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także