Rejestracja i logowanie

Wolontariusze WOŚP odprawieni. Mierzą wysoko!

Wydarzenia 10-01-2016 Autor: joanna.chrzanowska
32

112 wolontariuszy zarejestrował w tym roku kutnowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od godz. 8 mogą się oni zgłaszać w KDK, by dopełnić formalności, odbierając puszki i serduszka. Najmłodszy wolontariusz ma 6 lat i będzie kwestował wspólnie z rodzicami.

Karolina Różycka, uczennica Gimazjum nr 2 i harcerka gra z WOŚP jako wolontariuszka po raz piąty. Jak mówi, zachęciło ją do tego harcerstwo, które nastawione jest na pomoc drugiemu człowiekowi. Nic więc dziwnego, że kutnianka zachęciła w tym roku do kwestowania koleżankę Kasię Bąk. Gimnazjalistki wspólnie z Julią Czekalską z G1 zbierać będą pieniądze na Grunwaldzie.

- Kwestuję po raz drugi. Każdy finał Orkiestry to niesamowite przeżycie. Pobudka o 6 rano. Zbieranie pieniędzy dla pomoc dla chorych mimo zimna - mówi Julia Czekalska.

Wolontariusze będę kwestować przez cały dzień. Za okazaniem identyfikatora mają zapewnione: darmowe przejazdy MZK, kanapki w Crocantino, ciasto i gorącą herbatę w kawiarni Wasiakowie, klubokawiarni Kutnowianka oraz w stołówce prywatnej w szpitalu, a także gorące napoje w KDK. Nad ich bezpieczeństwem będą czuwać policjanci. Jak mówi podkom. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno, mundurowi zabezpieczyli na ten dzień więcej patroli.

24. Finał WOŚP Mierzymy wysoko! organizowany jest na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

komentarze (32)
Dodaj komentarz

Niestety jest w tym trochę racji... nie wspoinając o koncertach to teraz Kutno chce się trochę odciąć od organizacji i w okolicznych "wsiach"małych miejscowościach zlecili żeby sami się ty zajęli.....a oczywiście przeważnie nie a kto... wszystko upadło bo nie a się ty kto zająć .... z tego co widzę to tylko żychlin się bardziej zaangażował ...a kiedyś były krośniewice, dąbrowice, bedlno....

W tym planie było nawet ze z drugiej strony stawu w parku gościu będzie rozstawiał fajerwerki eh brak mi słów już wyrażać swoich opinii nie można bo zaraz znajdzie się ktoś kto to skrytykuje. Ja mam uznanie i szacunek dla tych co się w to angażują tak a propo.

A w internecie to o tej imprezie było tyle że szok. Cały plan był.

Napewno by więcej zebrał aaaa a jak byś zauważył to na wsi mieszkam i nie ma tu plakatów ja wiem swoje i tyle a ty możesz wszystko mi dopisać tylko nie to że mówię nie prawdę a złość cie targnęł panie aaaaa co przy takich okolicznościach nie jest wskazana, człowiek napisał co widział a tu zaraz znajdują się tacy co krytykują a dziecko jak tak przemarzło trzeba było do domu zabrać ja swoje zabrałem a półtorej godziny na dworze były. Pozdrawiam.

Piotruś, a czytasz internet to i plan imprezy mógłbyś na plakacie przeczytać a nie dziecko mi tu teroryzujesz. Inteligent, słoik z innego miasta się odezwał... Masakra co za społeczeństwo... Niedosyć ze stał 6 godzin z puszką to jeszcze mu źle, szkoda ze się ruszyłeś bo pewnie mógł przyjść do Ciebie do domu pewnie więcejby zebrał... Koszmar... Piotr pokazałeś klasę!!!

Jeżeli dla państwa poniżej kwintesencją WOŚPU organizowanego w Kutnie, jest koncert, podczas którego zbiera się ok 200zl, a wydaje setki razy więcej to gratuluję inteligencji. Zamiast krytykować czego nie zrobił Pan Sikora radzę ruszyć tyłeczki z domów i zobaczyć do udało mu się osiągnąć i ze m.in. dzięki takim ludziom jak on możemy uratować komuś życie. Mam dopiero 16 lat i mogę uchodzić za g*wniarę, ale czytając poniższe komentarze dochodzę do wniosku, ze poziom państwa rozwoju zatrzymał sie na etapie wczesnoszkolnym.

A aaa w naszym Kutnie byłem lecz po godzinie 16 i nie mów że kłamie bo wychodzi na to że mam do czynienia z dzieckiem wiem gdzie i dlaczego byłem więc nie doszukuj się drugiego dna ,nie było nikogo jeśli było by inaczej nie napisał bym tu słowa dokładnie byłem od 18 do 19:30 jak odjezdzalem gościu po drugiej stronie stawu w parku rozkladal się z fajerwerkami i powiedz mi że to też nie to Kutno,młody człowieku nie napotkalem nikogo i tyle jak byś chodził a nie stał to pewnie więcej byś zebrał. Pozdrawiam.

Jacek tańczy jak mu w UM zagrają. Sikora - pamiętam jak wyglądały poprzednie lata, tłumy ludzi szli na Królewską, gdzie było pełno wolontariuszy i się działo. A dzisiaj jedna wielka lipa i wstyd dla Kutna.

~Piotr. w którym Kutnie ty byłeś ?? W centrum stalismy pod ratuszem od 10 - 16 gdzie non stop wolontariusze przechodzili a w KDKu byłem na herbacie z 3 razy i harcerze i komandosi na posterunku byi.... chyba musisz przestać kłamać emoji

Ja napiszę tak, jak byłem w grupie młodzieży kilka lub kilkanaście lat temu to było super, były koncerty itp, dziś mam już dwójkę dzieci, mieszkam poza Kutnem, specjalnie z dziećmi i żoną przyjechałem do Kutna po to żeby wesprzeć orkiestrę a tu lipa, chodziłem po centrum miasta godzinę i nikogo z wolontariuszy nie widziałem, nic się po prostu w Kutnie nie działo. Ponadto a żeby dzieci były zadowolone i stała się zadość dla tej orkiestry udaliśmy się do KDK-u i tam też lipa nikogo tylko gościu z ochrony siedział w kadeku. Oczywiście może powiedzieć, że orkiestra była gdzieś na pietrze choć nie było tego widać a ja będąc z dziećmi a jednym na wózku, nie chciało mi się dalej szukać tak więc zarówno ja dzieci i żona przyjechaliśmy do domu emoji. Jesteśmy zaskoczeni, że teraz tak to się odbywa. Mówi się, że teraz mamy lepsze czasu lecz nie widać tego, zamiast na ta bombkę na Piłsudskiego i inne niepotrzebne rzeczy to jakiś koncert można było by zorganizować i każdy by odczuł, (oczywiście chętny wesprzeć to przedsięwzięcie) że coś w Kutnie się działo w związku z orkiestrą a tu szaro i ponuro. Pozdrawiam.

~Podejrzliwy pisze: "Ja wspieram co roku ale coraz częściej bezpośrednio na konto fundacji bo chcę mieć pewność że pieniądze dotrą do celu ."
całe 20zł

W Kutnie LIPA na WOŚP !!!

Po pierwsze to jak organizowali koncerty to krytyka była że kasa z "mojego podatku" idzie na badziewną imprezę... jak nie ma to źle bo nie wyjdę ze swojej nory na 15 min żeby wrzucić 2 zł bo szkoda mi mojego czasu - wolę hejtować na necie na fb i kci... ludzie czy wy siebie czytacie co piszecie ?? Po drugie to BFC jest już klubem z Kutna - pewnie źle że nie stanęli pod sklepem z butelką piwa, tylko poświęcili swój czas i zebrali "kilka stówek" dzieląc się swoją pasją z mieszkańcami którzy ich wspierali i wrzucali przysłowiową "złotówkę" do puszki... Dzieciaki tańczyły świetnie emoji w tym wieku już widać talent i warto popatrzeć. Skąd taka małą liczba wolontariuszy ?? a stąd że wolicie fejm zbierać w postaci lajków na fb przy wstawianych swoich zdjęciach jak robicie kupe, niż wyjść i zrobić coś konkretnego i dać troszkę od samych siebie... Gratulacje dla Jacka Sikory

Nie wychodź z domu czy jak ci tam... Ale Jacek serio to organizuje czy tylko podpisuje a dowodzi tym ktoś zupełnie inny, kto rozwalił fajny zgrany sztab? Kiedyś było Cree, Boney M- dla każdego coś miłego i zabawa. A dziś? Moja babcia emerytka urządza lepsze imprezy... Żal. Jacek, zrób z tym porządek!

Jakiej kultury gdzie sa tam jakies wulgaryzmy w słowach ludzi?.Kazdy wyraza opinie 112 pffff w trojmiescie jest 2 tysiace wolontariuszy wszedzie jakas organizacja nawet w krosniewicach lepiej.

Najbardziej przykre jest to, że najwięcej do powiedzenia mają ci co nic nie robią tylko krytykują. Dwa lata temu brałam udział w pewnym przedsięwzięciu na rzecz WOSP i byłam z tego powodu dumna oraz szczęśliwa.Poza tym przydałoby się trochę kultury w wyrażaniu swoich opinii. Pozdrawiam wolontariuszy.

Będzie jakiś fajny zespół w Kutnie ?

112 wolontariuszy to porażka organizacyjna. Kiedyś bywało od 200 do 250. Niestety komuś się nie chce tej fantastycznej imprezy organizować, a jednocześnie nie dopuszcza "świeżej krwi".

W dodatku zadnej imprezy nic jak w kamieniolomach haha Kutno miasto niczego chyba.

po 10 groszy moze trafia z kazdego nominału wrzuconego raczej mniej po groszu ludzie wrzucaja po 2 zl sa tez tacy co daja po 20 zl. Tyle ludzi w polsce jest niech kazdy wrzuci po 1 zl to sa miliony. i pytanie gdzie sa pieniedze.

W mieście powiatowym Kutno jak widać jest najgorzej!! Nie ma kompletnie nic. W mieście gminnym Żychlin jest Akcent eh

Ja wspieram co roku ale coraz częściej bezpośrednio na konto fundacji bo chcę mieć pewność że pieniądze dotrą do celu .

Ja dam na orkiestrę, daje co roku, bo widziałem nawet w naszym szpitalu sprzęt zakupiony przez WOŚP. i choćby z tych pieniędzy 2/3 szło na organizację imprezy lub innych kosztów to coś zostanie, i niech takie coś pomnożyć przez wszystkich ludzi to robi sie ogromna suma! Takie myślenie nie dam bo ta organizacja dużo kosztuje, czy napycham Jurkowi kieszeń to jest po prostu tłumaczenie skąpych ludzi! "Daj ksiądz po kolendzie on da biednym na jadłodajnie caritasu"-A czy to myślenie jest super, tylko w tym przypadku jaki procent pieniędzy idzie na ten karitas, i czy wogóle idzie?

Jacek?! No to albo się chłop wypalił albo mu podcięli skrzydła, bo jako wolontariusz pamiętam zupełnie inną Orkiestrę. Szkoda.

szefem sztabu jest pan Sikora cały czas [quote=~Wstyd]Z roku na rok coraz gorzej! Oczywiście, że wesprę Orkiestrę, natomiast olewam jakieś studia tańca (przychodzą same rodziny tych, co tańczą), origami albo zlot fanów BMW (fun club z Płocka - pięknie). Fajnie, że wspomagają oni WOŚP, ale jak patrzę na to, co dzieje się w innych miastach, albo na to, co działo się w Kutnie "za panowania" Jacka Sikory, to ja się pytam, kto to teraz organizuje!? Nie ma nic, co wyciągnęłoby na ulice mieszkańców Kutna. Nawet na światełko do nieba nie wyjdę, bo jeśli mam zasuwać z Grunwaldu na 15 minut do parku Traugutta, to dziękuję (znów będą sami wolontariusze i paru okolicznych mieszkańców)! Wstyd, że inne, biedniejsze miasta potrafią zorganizować to zdecydowanie lepiej. I może nakłady są trochę większe ale przynosi to wymierne efekty w postaci zebranych pieniążków, nie mówiąc już o kwestiach wizerunku samej Orkiestry w takim mieście. Bez-na-dziej-nie! I jak mi ktoś napisze, że to powinna być bezinteresowna pomoc (a zgadzam się z tym), to dodam, że takie akcje zawsze wsparte są dodatkową oprawą po to, żeby właśnie wyciągnąć z domu przeciętnego Kowalskiego i żeby wizerunek takiej akcji na przyszłość nie ucierpiał. W przeciwnym razie wolontariusze powinni chodzić od domu do domu jak jacyś akwizytorzy - ciekawe, jak wyglądałaby wtedy Orkiestra...[/quote] [quote=~Wstyd]Z roku na rok coraz gorzej! Oczywiście, że wesprę Orkiestrę, natomiast olewam jakieś studia tańca (przychodzą same rodziny tych, co tańczą), origami albo zlot fanów BMW (fun club z Płocka - pięknie). Fajnie, że wspomagają oni WOŚP, ale jak patrzę na to, co dzieje się w innych miastach, albo na to, co działo się w Kutnie "za panowania" Jacka Sikory, to ja się pytam, kto to teraz organizuje!? Nie ma nic, co wyciągnęłoby na ulice mieszkańców Kutna. Nawet na światełko do nieba nie wyjdę, bo jeśli mam zasuwać z Grunwaldu na 15 minut do parku Traugutta, to dziękuję (znów będą sami wolontariusze i paru okolicznych mieszkańców)! Wstyd, że inne, biedniejsze miasta potrafią zorganizować to zdecydowanie lepiej. I może nakłady są trochę większe ale przynosi to wymierne efekty w postaci zebranych pieniążków, nie mówiąc już o kwestiach wizerunku samej Orkiestry w takim mieście. Bez-na-dziej-nie! I jak mi ktoś napisze, że to powinna być bezinteresowna pomoc (a zgadzam się z tym), to dodam, że takie akcje zawsze wsparte są dodatkową oprawą po to, żeby właśnie wyciągnąć z domu przeciętnego Kowalskiego i żeby wizerunek takiej akcji na przyszłość nie ucierpiał. W przeciwnym razie wolontariusze powinni chodzić od domu do domu jak jacyś akwizytorzy - ciekawe, jak wyglądałaby wtedy Orkiestra...[/quote]

Ps. Kochani - nie zakopujcie postów bo prowokujecie tylko do ich rozwijania. No i nauczcie się pisać po polsku, bo jak czytam "Pirw poznaj pisownie nasza A potem sie wymadrzaj" to od razu śmiać mi się chce emoji

Z roku na rok coraz gorzej! Oczywiście, że wesprę Orkiestrę, natomiast olewam jakieś studia tańca (przychodzą same rodziny tych, co tańczą), origami albo zlot fanów BMW (fun club z Płocka - pięknie). Fajnie, że wspomagają oni WOŚP, ale jak patrzę na to, co dzieje się w innych miastach, albo na to, co działo się w Kutnie "za panowania" Jacka Sikory, to ja się pytam, kto to teraz organizuje!? Nie ma nic, co wyciągnęłoby na ulice mieszkańców Kutna. Nawet na światełko do nieba nie wyjdę, bo jeśli mam zasuwać z Grunwaldu na 15 minut do parku Traugutta, to dziękuję (znów będą sami wolontariusze i paru okolicznych mieszkańców)! Wstyd, że inne, biedniejsze miasta potrafią zorganizować to zdecydowanie lepiej. I może nakłady są trochę większe ale przynosi to wymierne efekty w postaci zebranych pieniążków, nie mówiąc już o kwestiach wizerunku samej Orkiestry w takim mieście. Bez-na-dziej-nie! I jak mi ktoś napisze, że to powinna być bezinteresowna pomoc (a zgadzam się z tym), to dodam, że takie akcje zawsze wsparte są dodatkową oprawą po to, żeby właśnie wyciągnąć z domu przeciętnego Kowalskiego i żeby wizerunek takiej akcji na przyszłość nie ucierpiał. W przeciwnym razie wolontariusze powinni chodzić od domu do domu jak jacyś akwizytorzy - ciekawe, jak wyglądałaby wtedy Orkiestra...

Pirw poznaj pisownie nasza A potem sie wymadrzaj Kto Ci powiedzial ze kasa powinna isc do ksiedza na kolede Ha Chyba po to by kupil sobie okucie na dyszel Za duzo jest zboczencow wsrod nich Katecheta nie potrafi skorygowac pisma kutnianka bo mysli jak zaspokoic swe prywatne sprawy I SZLAK GO TRAFIA ZE TO NIE DLA NIEGO SERDUSZKO?

Podziwiam Wasz szczytny cel kutnianki Skad takie okreslenie Oj to liceum na wysokim poziomie Wszystko ok Aby kasa sie zgadzala

Biedne dzieci i niemądrzy rodzice. Ocywiście ,,zysk,, jest ale nakłady sa większe od wpływów. Jaki więc jest sens organizacji tego typu imprezy. Zatruta, chora ideologia

A czy zrobił ktoś kiedyś pełen bilans zysków i kosztów Orkiestry? Czy na pewno wychodzi on na plus? Nic nie jest za darmo.

nie dam grosza złamanego, bo dadzom arabom albo innym , po kolendzie ksiądz chodzi on da biednym na jadłodajnie caritasu

dodaj komentarz
Czytaj także