Rejestracja i logowanie

[WIDEO]Zapadł wyrok w sprawie prezesa WOPR i ratowników Aquaparku!

Wydarzenia 14-01-2016 Autor: nowakb
18
[WIDEO]Zapadł wyrok w sprawie prezesa WOPR i ratowników Aquaparku!

Wczoraj, po wielomiesięcznym postępowaniu, w kutnowskim Sądzie Rejonowym zapadł wyrok w sprawie Eugeniusza W. - prezesa zarządu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz 10 byłych ratowników Aquaparku. Eugeniusz W. został uznany za winnego i otrzymał wyrok 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat, natomiast wobec ratowników orzeczono warunkowe umorzenie postępowania na okres próby lat dwóch. Wyrok nie jest prawomocny.

Przypomnijmy, że w maju 2014 roku Prokuratura Rejonowa w Kutnie przedstawiła prezesowi miejscowego WOPR Eugeniuszowi W. zarzuty dotyczące poświadczenia nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowych oraz fałszowania dokumentów, którymi później posługiwali się ratownicy zatrudnieni w aquaparku.

Akt oskarżenia został skierowany również przeciwko 10 osobom pracujących w Aquaparku w charakterze ratowników: Agnieszce F., Adamowi G., Andrzejowi G., Mariuszowi J., Rafałowi K., Aleksandrze L-Z., Piotrowi M., Michałowi R., Marcinowi S. oraz Rafałowi W. Zostali oni oskarżeni o posługiwanie się legitymacjami zawierającymi nieprawdziwe wpisy o uzyskaniu stopnia młodszego ratownika i ratownika WOPR.

Na przestrzeni lat 2011-2013 dochodziło do sytuacji, że osoby zamierzające podjąć pracę jako ratownicy w aquaparku, w zamian za korzyści majątkowe uzyskiwały wpisy dotyczące posiadania uprawnień młodszego ratownika bądź ratownika. Jak ustaliła prokuratura, dopiero ten drugi poziom upoważniał do podjęcia zatrudnienia w charakterze samodzielnego ratownika. Osoby te nie uczestniczyły w kursach ani nie zdawały egzaminów. W zamian za korzyści w kwotach 500-700 zł za jednorazowy wpis, uzyskiwały niezgodne z rzeczywistością wpisy w legitymacjach, które następnie były wykorzystywane przy podejmowaniu zatrudnienia.

Aby uzyskać wpisy, które dawały możliwość zatrudnienia należało wręczyć prezesowi WOPR korzyść w kwocie od 1000 do 1400 zł. Z ustaleń dowodowych wynika, że jedna z kobiet, która uzyskała wpis w legitymacji upoważniający do wykonywania zawodu ratownika, nie umiała nawet pływać!

Oskarżony zeznał również, że dyrektor MOSiR Paweł Ślęzak nie wiedział o tym procederze, a pobrane pieniądze traktował jako "formę pożyczki" i wykorzystał je na swoje potrzeby.

Na wczorajsze ogłoszenie wyroku stawili się: Eugeniusz W. oraz 4 spośród 10 oskarżonych ratowników. Poza wyrokiem w zawieszeniu, prezes WOPR będzie musiał oddać pieniądze, które dostał za wystawienie "lewych" dokumentów i pokryć część kosztów sądowych. Co więcej, przez 5 lat nie będzie mógł przeprowadzać egzaminów dla ratowników ani też kierować żadnym WOPR-em.

Znacznie łagodniej sędzia potraktował byłych ratowników. Ci zostali zobowiązani do zapłaty po 1000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Wyrok nie jest prawomocny.

komentarze (18)
Dodaj komentarz

a wie ktoś kogo należało by zainteresować tematem kieszonkowego? bo jak mi ktoś daje prezenty to zawsze wiem z jakiej okazji ...(_)

emojiemojiemojiemoji

[quote=~truskawa ]hahahahah oczywiście Pan Paweł S nic nie wiedział, dobre sobie.... Szkoda tylko, że kilku oskarżonych ratowników to byli albo aktualni piłkarze MKs-u, Ks-u czy jak to się teraz nazywa. Truskawa czysty jak łza... a raczej ma dużeeeee plecy !! ŻENADA !!!!![/quote] OCZYWIŚCIE,BYLI RAZEM I TYLKO ONI ZNAJĄ NAJPRAWDZIWSZĄ PRAWDĘ!

hahahahah oczywiście Pan Paweł S nic nie wiedział, dobre sobie.... Szkoda tylko, że kilku oskarżonych ratowników to byli albo aktualni piłkarze MKs-u, Ks-u czy jak to się teraz nazywa. Truskawa czysty jak łza... a raczej ma dużeeeee plecy !! ŻENADA !!!!!

Ten cytat Z filmu Barei rzeczywiście pasuje do tego p.Eugeniusza

Nikogo z waszego portalu chyba nie było na odczytaniu wyroku, co?

Wczoraj, po wielomiesięcznym postępowaniu,.... Mi się wydaje po kilkudziesięciu miesiącach . BRAWO SĄD ZA SZYBKOŚĆ DZIAŁANIA W SPRAWIE BYLE TAK DALEJemojiemoji

do ąbc i Szak Onila, ale w burdelu idzie doskonale, ostatnio 240 gosci na wspanialej zabawie sylwestrowej, a gamonie, z kursami aquapark nie mial nic wspolnego. To ze prezes przykleil kase kursantow, do kieszeni ma odzwiek w wyroku, prezes skazany kursanci nie

Szak Onil : zgadzam się z Tobą.

A kiedy do odpowiedzialności zostanie podciągnięty dyrektor ww. placówki za bałagan do jakiego dopuścił że miały miejsce takie rzeczy? Ja sie pytam kiedy! Jak w burdelu źle idzie to nie wymienia się zasłon!!!

Ja Panie całe życie na farcie jadę. I kran naprawiłem i.... Cytat z filmu Barei idealnie pasuje do Pana na zdjęciu.

miejmy nadzieje ze nowy super prokurator Zbigniew Ziobro, zamiesz w tym towarzystwie i doczekamy sprawiedliwości

Ciekawe ile dostał oskarżony od Pana Pawła Ślęzaka żeby skłamać w sądzieemoji

SUPER emoji RATOWNICY KTÓRZY NIE POTRAFIĄ PŁYWAĆ emoji KOLESIOSTWO NA KAŻDYM KROKU emoji

ten dziadek to w ogóle potrafi pływać ?

A czemu tylko w zawieszeniu?a jakby się ktoś niechcący utopił a niewykwalifikowany ratownik stał i nie wiedział co zrobić?kara powinna być dotkliwa !!!całe te kutnowskie elity to syf i patologia ,radni ,biznes ,policja i prokuratura o tej głupiej dyrektor PUP nie wspomnę ,ich wieczorki i polowania i zamiatanie szwindli pod dywan ,śmiech szkoda że my -społeczeństwo płacimy na to emoji

No jak by to wyglądało emoji

znależli kozła ofiarnego,"elita" nie może być poszkodowana????

dodaj komentarz
Czytaj także