Rejestracja i logowanie

Co da mi assistance na wakacjach?

Wydarzenia 29-07-2016 Autor: Aleksandra Cibor-Wawrzyńczak
0
Co da mi assistance na wakacjach?

Planujesz na wakacje pojechać samochodem? Poza sprawdzenie, czy masz aktualne OC, sprawdź również, dlaczego powinieneś zdecydować się na polisę assistance.

Spędzenie urlopu nad Bałtykiem lub Morzem Śródziemnomorskim wydaje się świetnym pomysłem na letni urlop. Jeżeli chcesz dotrzeć do wybranej lokalizacji własnym środkiem transportu, to musisz pamiętać, żeby przed wyjazdem sprawdzić jego stan techniczny. W tym przypadku warto zdać się na specjalistów. Dobrym pomysłem jest też zapoznanie się z ofertą towarzystw ubezpieczeniowych, a konkretniej polisami assistance i BLS. Dlaczego mogą ci się przydać właśnie te polisy? Sprawdź, aby świadomie podjąć decyzję o ich zakupie lub zrezygnowaniu z nich.

ASS, czyli assistance

Każdy właściciel pojazdu ma styczność z towarzystwami ubezpieczeniowymi, gdyż każdy musi wykupić obowiązkową polisę OC. Przed udaniem się w podróż powinieneś zainteresować się ubezpieczeniem assistance, bo gwarantuje ci ono uzyskanie pomocy na drodze wówczas, gdy będziesz jej potrzebował. Konieczność wymiany koła? Mając polisę assistance, nie musisz się tym zajmować samodzielnie. Co więcej, w umowie może również znaleźć się zapis, że w takiej sytuacji będzie ci przysługiwało auto zastępcze, abyś nie musiał tracić kilku godzin.

Ubezpieczenie samochodu może być tańsze. Jeżeli chodzi o ubezpieczenie OC, to towarzystwa ubezpieczeniowe konkurują między sobą głównie ceną. Inaczej sytuacja prezentuje się w przypadku pozostałych polis, bo nie są one obowiązkowe, a zatem zainteresowanie nimi jest znacznie mniejsze. Jeżeli chcesz zakupić assistance tylko na czas wakacji, aby nie denerwować się kosztownymi naprawami, powinieneś sprawdzi, czy nie zakupisz w dobrej cenie polisy OC z assistance.

A może BLS?

Podróżując często samochodem, posiadanie ubezpieczenia assistance jest wskazane. Pamiętaj jednak, że to nie jedyna polisa, która może ci ułatwić życie. Podobnie sytuacja ma się w przypadku ubezpieczenia BLS. Dzięki niemu ominie cię konieczność samodzielnego kontaktowania się z ubezpieczycielem, gdy będziesz chciał, aby zlikwidował on szkodę.

Czy ubezpieczenie BLS jest ci potrzebne? Zanim powiesz „tak” lub „nie”, przeanalizuj korzyści. W tym przypadku największą jest zaoszczędzenie czasu przy wypełnianiu dokumentów lub prowadzeniu rozmów z konsultantami zatrudnionymi przez ubezpieczyciela. Każdy, kto dochodził usunięcia szkody z pewnością wie, że wcale nie jest to łatwe. Co więcej, ubezpieczenie BLS wcale nie musi kosztować cię dużo – bardzo często możesz otrzymać dostęp do niego bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Komentarze
komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Czytaj także