Rejestracja i logowanie

77. rocznica Bitwy nad Bzurą. Odsłonięto tabliczkę w hołdzie bohaterom

Wydarzenia 18-09-2016 Autor: nowakb
19

Podniosła uroczystość w Parku Wiosny Ludów oddała szacunek tym, którzy 77 lat temu rzucili się z "lancami na tanki". W obchodach rocznicy Bitwy nad Bzurą uczestniczyli mieszkańcy, a także uczniowie, mundurowi, samorządowcy, jak również parlamentarzyści. Podczas uroczystości odsłonięta została tablica w hołdzie absolwentom Korpusów Kadetów II RP.

Uroczystość otworzył prezydent Zbigniew Burzyński. Po apelu pamięci bohaterów, delegacje samorządów, urzędów, służb mundurowych, szkół i organizacji pozarządowych złożyły kwiaty przed tablicą gen. Tadeusza Kutrzeby, następnie odsłonięto tablicę ku czci bohaterów. Po części oficjalnej, mieszkańcy udali się zwiedzać Muzeum Bitwy nad Bzurą.

Na scenie za Państwową Szkołą Muzyczną podsumowano gry terenowo-obronne i nagrodzono najlepszych, zaś na tych, którym kiszki grały marsza czekała pyszna żołnierska grochówka.

komentarze (19)
Dodaj komentarz

~jaromir pisze: "[quote=~bb]A apel smoleński był?"
Chyba nie, ale za to może rozdawali bilety na marne sciene - fiction pt. "Smoleńsk"?[/quote] Jakie tam "sciene", chyba tylko "political fiction"

[quote=~Jacek]fajnie, że ktoś kultywuje tradycje i przekazuje młodym pokoleniom pamięć o prawdziwych Polakach.. emoji[/quote] A którzy to ci "nieprawdziwi"?

fajnie, że ktoś kultywuje tradycje i przekazuje młodym pokoleniom pamięć o prawdziwych Polakach.. emoji

~wicek pisze: "a kto to są "hohaterowie"?"
Jak to kto? Chociażby Ci z foto nr osiem.

karabiny z plastiku to i chyba grochówka z torebki

Oznakę przynależnoci pa ństwowej w postaci naszywki z godłem Rzeczypospolitej Polskiej noszą żołnierze Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej pełniący służbę poza granicami pa ństwa, wchodzący w skład kontyngentów wojskowych, Organizacji Narodów Zjednoczonych, misji pokojowych lub odbywających służbę w formacjach wielonarodowych z siedzibą na terenie kraju.  

~bb pisze: "A apel smoleński był?"
Chyba nie, ale za to może rozdawali bilety na marne sciene - fiction pt. "Smoleńsk"?

~Ciekawy pisze: "Ela - a to w Kutnie też mamy Targowicę?"
Też, tylko na szczęście nie załapali się na zdjęcia emoji Ale po zielonych opaskach na rękach ich poznasz. Szukaj, a znajdziesz emoji

Najfajniejsze są te plajsticzkowe automaty. Prawie jak wojsko z prawie bronią. emoji

Już mało kto KOD nazywa "Targowicą" To jest ruch społeczny, którego poważnie obawia się aktualny rząd. To widać, to słychać i czuć. Te lekceważące komentarze już inteligentnych nie przekonują. Wiadomości TVP zaklinają rzeczywistość.

Ela - a to w Kutnie też mamy Targowicę?

Czy To to jet impreza ?

A apel smoleński był?

Brawo ze nie pokazaliscie zakazanych mord faszystow kutnowskich. Chociaz patrzac na inna galerie, to mozna miec z nich ubaw jak ich zielone szmaty na kiju przewracajaemoji Jaka organizacja "takie czlonki".

Dziękuję Redakcji KCI za to, że nie promuje neofaszystów z zielonymi szmatami (imitującymi sztandary). Brawo! Patriotyzm - TAK, nacjonalizm - NIE. podpisuję się szkoda, że KODu z Kutna nie było emoji

Dziękuję Redakcji KCI za to, że nie promuje neofaszystów z zielonymi szmatami (imitującymi sztandary). Brawo! Patriotyzm - TAK, nacjonalizm - NIE.

a kto to są "hohaterowie"?

A niby co o tej imprezie mozna napisac?

Super impreza tyle że treść notatki to na odwal się ....błędy literowe i tak naprawdę nie zawiera istotnych informacji

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także