Rejestracja i logowanie

Kiedy koniec remontu przy Wojska Polskiego?

Wydarzenia 08-11-2016 Autor: ag
13

Już niedługo. Jeden z najbardziej kontrowersyjnych remontów w naszym mieście wreszcie dobiega końca. Przed robotnikami już ostatnia prosta i za nieco ponad trzy tygodnie mieszkańcy będą mogli cieszyć się nowymi chodnikami, ale, co najważniejsze, znikną też urudnienia w ruchu i hałas, który towarzyszy im od niemal pół roku.

- Obecnie trwają prace związane z zasypaniem komory podziemnej, znajdującej się przy ul. Wojska Polskiego 10. Po ich zakończeniu, niezwłocznie zostaną wykonane chodniki oraz droga wewnętrzna. Przewidywany termin zakończenia prac to 30 listopada - czytamy w piśmie z biura prasowego Urzędu Miasta Kutno.

Przypomnijmy, że poczatkowo remont miał trwać 3 miesiące, a jego koszt to około 745 tys. zł.

- W trakcie robót drogowych wystąpiły utrudnienia w realizacji tego zadania ze względu na usytuowanie bądź stan istniejącej infrastruktury technicznej. Konieczna była przebudowa fragmentów sieci ciepłowniczej i wodociągowej – dowiedzieliśmy się wtedy z komunikatu biura prasowego.

To niestety nie był koniec przeszkód, jakim musieli stawić czoła robotnicy. Natrafiono na nieużytkowaną podziemną komorę, która okazała się dawnym składem węgla. Wizja lokalna komory wykluczała ułożenie na niej nowej nawierzchni.

Wszystkie te utrudnienia spowodowały opóźnienia w pracach budowlanych. Miejmy nadzieję, że nic już nie stanie na drodze i remont zakończy sie według najnowszysch planów.

komentarze (13)
Dodaj komentarz

Zamknijcie ten przejazd przy MDK po zrobieniu drogi przy Wojska Polskiego. teraz kierowcy zrobili sobie skrót ze Staszica do Barlickiego między blokami. Czy teren wokół MDK będzie ogrodzony? czy też znów postawia nas przed faktem dokonanym?

Ten z nadzoru też powinien robić skoro!!!! Firma ma 10 pracowników A 3 budowy prowadzi to co się dziwić że tu robi tylko 2 plus operator

[quote=yaga][quote=~...]Szanowna Redakcjo, dlaczego nie napiszecie, że remont przed blokiem Wojska Polskiego nr 6 i za blokiem Barlickiego 24 wykonywany jest przez 2-4 pracownikach (w tym jednego z nadzoru). Pominęliście kilka istotnych faktów. Zwróćcie nieco wagi na jakość wykonanych prac. Miejsca parkingowe na nowo wybudowanym parkingu nie zostały wydzielone. Ludzie parkują jak im się uda... Sposób odprowadzania deszczówki z rynien powoduje zalewanie piwnic. Nie przewidziano, że będzie padać deszcz... Chodnik położony przy bloku Barlickiego 24B niewyjaśnionych przyczyn nagle skręca... Jaki cudem inwestycje wykonywane za pieniądze ludzi i dla ludzi nie będą służyć ludziom??? Dlaczego po raz kolejny dzieje się tak, każda inwestycja wymaga podwajania kosztów??? Dlaczego w naszym mieście nie można zainwestować raz i dobrze? Co stoi za tym, że wszystkie inwestycje w mieście prowadzone są przez te same firmy? Jakim cudem, MIASTO dysponując planami, nie informuje wykonawcy, że przed jednym z bloków znajduje się komora podziemna. Gwoli wyjaśnienia, komora podziemna znajduje się za gimnazjum nr 2. Co stało na przeszkodzie by kontynuować remont za blokiem Barlickiego 24B, przed blokiem Wojska Polskiego 6, również przed blokiem Barlickiego 24 i w końcu na wjeździe na osiedle od strony Drobiusza? Dlaczego miasto nie zabezpieczyło dojazdu do bloku Wojska Polskiego 6 od ul. Barlickiego?? Dziś jest 8 listopada 2016. Obawiam się, że pracując na trzy zmiany firma MAWEX nie jest w stanie ukończyć remont przed końcem miesiąca. Ogrom zaległości widać gołym okiem. Gratuję Miastu projektu, wybory WYKONAWCY i spokoju ducha![/quote] Kochani, zgłaszajcie nam takie uwagi, możecie anonimowo, my nie możemy być wszędzie i nie widzimy wszystkiego, ale przyjrzymy się każdej sprawie, którą nam zgłosicie. Pozdrawiam i zachęcam do kontaktu - przez PW na portalu czy też mailowo na redakcja(malpa)kutno.net.pl ag.[/quote] wystarczy podnieść tyłek z fotela i przejść się po osiedlu - jeżeli za ciężko to polecam jakiś fitness ?

no a ten garb co widać na zdjęciach ? - żeby się nie okazało że wcześniej go nikt nie zauważył i remont znowu się przesunie o trzy miesiące

Pytanie do władz jakim prawem zdjęto znak koło garaży pod blokiem barlickiego 24, który umożliwiał parkowanie mieszkańcom bloku wzdłuż krawężnika, czy organ odpowiedzialny za to działał na kogoś polecenie? czy było to skutkiem decyzji policji która uznała znak za bezzasadny choć byl tam wiele lat ?czy odbyły sie jakieś konsultacje z mieszkańcami i podięto taką decyzję ? bo z tego co wiem zdjęcie go bardzo utrudniło zycie mieszkancom bloku ktorzy i tak są w bardzo trudnej sytuacji z parkingami.czy po prostu może SPRAWE ZAŁATWIONO TAK BY JAKIŚ PROMINENT KTÓRY NP.TAM NIE MIESZKA A MA TAM GARAŻ MIAŁ ŁATWIEJ WIECHAC DO GARAŻU ? a że mieszkańcy na tm cierpia to kogo to obchodzi. Gdzie mogę zobaczyć dokument który reguluje to posunięcie w swietle prawa wraz z uzasadnieniem takiej decyzji prawnie ?

~xxx pisze: "FAktycznie chodząc po miescie odnosiło sie wrażenie , ze ci s ami ludzie pracują w innych miejscach"
Gratuluję spostrzegawczości.

zenada nie remont to jest kpina po co komu taki remont

Dobre jeden operator na koparkę i koparko-ładowark hehehahahah

Haha, śmieszne bardzo. Przecież tu nikt nie pracuje od miesięcy. W sobotę przychodzi 2-3 pracowników odpala maszyny, robi hałas i już ich nie ma. Jeśli firma nie wywiązuje się z umówionych terminów powinna być obciążona karami umownymi. No zobaczymy ile miasto zapłaci.

[quote=~...]Szanowna Redakcjo, dlaczego nie napiszecie, że remont przed blokiem Wojska Polskiego nr 6 i za blokiem Barlickiego 24 wykonywany jest przez 2-4 pracownikach (w tym jednego z nadzoru). Pominęliście kilka istotnych faktów. Zwróćcie nieco wagi na jakość wykonanych prac. Miejsca parkingowe na nowo wybudowanym parkingu nie zostały wydzielone. Ludzie parkują jak im się uda... Sposób odprowadzania deszczówki z rynien powoduje zalewanie piwnic. Nie przewidziano, że będzie padać deszcz... Chodnik położony przy bloku Barlickiego 24B niewyjaśnionych przyczyn nagle skręca... Jaki cudem inwestycje wykonywane za pieniądze ludzi i dla ludzi nie będą służyć ludziom??? Dlaczego po raz kolejny dzieje się tak, każda inwestycja wymaga podwajania kosztów??? Dlaczego w naszym mieście nie można zainwestować raz i dobrze? Co stoi za tym, że wszystkie inwestycje w mieście prowadzone są przez te same firmy? Jakim cudem, MIASTO dysponując planami, nie informuje wykonawcy, że przed jednym z bloków znajduje się komora podziemna. Gwoli wyjaśnienia, komora podziemna znajduje się za gimnazjum nr 2. Co stało na przeszkodzie by kontynuować remont za blokiem Barlickiego 24B, przed blokiem Wojska Polskiego 6, również przed blokiem Barlickiego 24 i w końcu na wjeździe na osiedle od strony Drobiusza? Dlaczego miasto nie zabezpieczyło dojazdu do bloku Wojska Polskiego 6 od ul. Barlickiego?? Dziś jest 8 listopada 2016. Obawiam się, że pracując na trzy zmiany firma MAWEX nie jest w stanie ukończyć remont przed końcem miesiąca. Ogrom zaległości widać gołym okiem. Gratuję Miastu projektu, wybory WYKONAWCY i spokoju ducha![/quote] Kochani, zgłaszajcie nam takie uwagi, możecie anonimowo, my nie możemy być wszędzie i nie widzimy wszystkiego, ale przyjrzymy się każdej sprawie, którą nam zgłosicie. Pozdrawiam i zachęcam do kontaktu - przez PW na portalu czy też mailowo na redakcja(malpa)kutno.net.pl ag.

Wjazd na osiedle od strony Barlickiego. Ja się pytam dlaczego robotnicy zostawili rozgrzebaną drogę, na której (W PIACHU) porobiły się dziury przez które każdy musi przynajmniej dwa razy dziennie się przetoczyć... POWOLUTKU... bo aż zawieszenie TRZESZCZY na tych kraterach. Przy odrobinie pecha można przytrzeć podwoziem. Dlaczego w tamtym miejscu nic się nie dzieje od tygodni? Tak ciężko zabezpieczyć ten rozgrzebany fragment?

FAktycznie chodząc po miescie odnosiło sie wrażenie , ze ci sami ludzie pracują w innych miejscach

Szanowna Redakcjo, dlaczego nie napiszecie, że remont przed blokiem Wojska Polskiego nr 6 i za blokiem Barlickiego 24 wykonywany jest przez 2-4 pracownikach (w tym jednego z nadzoru). Pominęliście kilka istotnych faktów. Zwróćcie nieco wagi na jakość wykonanych prac. Miejsca parkingowe na nowo wybudowanym parkingu nie zostały wydzielone. Ludzie parkują jak im się uda... Sposób odprowadzania deszczówki z rynien powoduje zalewanie piwnic. Nie przewidziano, że będzie padać deszcz... Chodnik położony przy bloku Barlickiego 24B niewyjaśnionych przyczyn nagle skręca... Jaki cudem inwestycje wykonywane za pieniądze ludzi i dla ludzi nie będą służyć ludziom??? Dlaczego po raz kolejny dzieje się tak, każda inwestycja wymaga podwajania kosztów??? Dlaczego w naszym mieście nie można zainwestować raz i dobrze? Co stoi za tym, że wszystkie inwestycje w mieście prowadzone są przez te same firmy? Jakim cudem, MIASTO dysponując planami, nie informuje wykonawcy, że przed jednym z bloków znajduje się komora podziemna. Gwoli wyjaśnienia, komora podziemna znajduje się za gimnazjum nr 2. Co stało na przeszkodzie by kontynuować remont za blokiem Barlickiego 24B, przed blokiem Wojska Polskiego 6, również przed blokiem Barlickiego 24 i w końcu na wjeździe na osiedle od strony Drobiusza? Dlaczego miasto nie zabezpieczyło dojazdu do bloku Wojska Polskiego 6 od ul. Barlickiego?? Dziś jest 8 listopada 2016. Obawiam się, że pracując na trzy zmiany firma MAWEX nie jest w stanie ukończyć remont przed końcem miesiąca. Ogrom zaległości widać gołym okiem. Gratuję Miastu projektu, wybory WYKONAWCY i spokoju ducha!

dodaj komentarz
Czytaj także