Rejestracja i logowanie

Wbudowano kamień węgielny pod ubojnię Pini w Daszynie. Czy inwestycja jest zagrożona?

Wydarzenia 08-12-2016 Autor: nowakb
21

W Korycie (gm. Daszyna) odbyło się wczoraj symboliczne wbudowanie kamienia węgielnego pod budowę zakładu przetwórstwa drobiowego. Będzie to czwarty zakład w regionie pod szyldem Pini. Czy w świetle wydarzeń z ostatnich dni, powstanie Royal Chicken jest pewne? Kutnowska Pini Polonia ma bowiem poważne kłopoty. Wójt Daszyny, Zbigniew Wojtera jest zaniepokojony doniesieniami o problemach kutnowskiej ubojni, jest jednak dobrej myśli i liczy, że inwestycja w jego gminie nie jest zagrożona.

Na uroczystości pojawiła się dyrektor generalna Pini Polonia Halina Osińska, wójt gminy Daszyna Zbigniew Wojtera, Francesco Pini oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Dyrektor Halina Osińska w krótkim przemówieniu wyraziła nadzieję, że budowa zakładu przyczyni się do polepszenia jakości życia mieszkańców, dzięki utworzeniu nowych miejsc pracy.

- Cieszymy się, że powstanie tutaj największa w kraju ubojnia i mamy nadzieję, że nazwa Royal Chicken, czyli królewski kurczak, przyczyni się do tego, że pozycja polskiego drobiu będzie jeszcze bardziej ugruntowana, ponieważ, jako Polacy, jesteśmy liderem w produkcji drobiu – mówiła pani prezes.

Na powierzchni 9 ha ma powstać teren zabudowany o wielkości 2,3 ha. Zakład ma ubijać dziennie 500 tys. brojlerów, co daje 27 tys. na godzinę. Planowany termin zakończenia prac to czerwiec przyszłego roku, jednak wszystko jest zależne od decyzji inwestora. W nowym zakładzie na zatrudnienie będzie mogło liczyć 600 mieszkańców.

komentarze (21)
Dodaj komentarz

eeeee widać impreza gruba.

A kto sprzedał ziemię pod tą ubojnie ?

~Nicko pisze: "Wójt gminy Daszyna jest dobrej myśli. A czy tak samo jest dobrej myśli w kwestii utylizacji odpadów poubojowych? Czy mieszkańcy gminy i okolic zadali takie pytanie swojemu przedsiębiorczemu urzędnikowi?"
jak byś w łapę dostał to też byś to też byś zgodę na budowę wydał

Karawana jedzie dalej!!!! MASAKRA!!!!

co 10 minut 1 samochód wyładowany kurczakami musi wjechać na zakład ,30% z tego odpadu i ścieki .Zastanawiam się ,ubojnia w takich rozmiarach to 5-6 ubojni takich jak w Kutnie. To znowu ktoś musi upaść żeby stworzyć OBÓZ PRACY.

tak, tak na pracę bez umowy mogą liczyć, Będzie jak w Kutnie. Upodlenie ludzi i okradanie panstwa.

panie pismaku w KORYCIE to swinia zryc sie daje a miejscowosc nazywa sie KORYTA a odmienia sie w KORYTACH !!!!!

Parodia i żenada

To chyba była stypa ,bo wszyscy ubrani na czarno.

Wszystko jest dziwne, afera z Pini polonia a w innym miejscu pozwala sie budowac kolejny zaklad...... brak konsekwencji w dzialaniu

ja czytam te komentarze to naprawdę chcecie żeby ten idiota stawiał kolejne obozy pracy??

Wójt gminy Daszyna jest dobrej myśli. A czy tak samo jest dobrej myśli w kwestii utylizacji odpadów poubojowych? Czy mieszkańcy gminy i okolic zadali takie pytanie swojemu przedsiębiorczemu urzędnikowi?

Do psełdoredaktora pisze prezes safari , masz rację kolgo niema miejscowości Koryto ; jest miejscowość Koryta-szacun-adw.jeżeli już to w Korytach. Nie ma w naszym regionie miejscowości Jurki tylko Juków w kontekcie wypadku na A-1.Proszę Redakcję KCI aby skierowała swoich ;dzinnikarzy:- na ;kursa; do mnie z geografii i gramatyki z polskiego.

~kpk pisze: "Na pracę może liczyć 600 ukraińców ."
Niestety ale masz rację.

Co następny obóz pracy ?No nie !!!!

Szkoda ze nie powstaje w Kutnie to zawsze miejsca pracy dla kobiet.w administracji bez wzgledu ilu ukraincow zatrudnia

Na pracę może liczyć 600 ukraińców .

Ach juz wiem . Zeby skazani z garbolina mogli tam robic. A co z beef beef ubojnia bydła rogatego.

Albo Zychlinie

A dla czego nie W kutnie???

W korycie to jest np. żarcie dla świń, a Kamień węgielny wmurowano w KORYTACH!

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także