Rejestracja i logowanie

Policyjne działania "Niechronieni" w toku

Wydarzenia 30-12-2016 Autor: ag
9
Policyjne działania

Kutnowscy policjanci cyklicznie prowadzą działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Wzmożone kontrole ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom.

- Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, jako kierowca, pasażer, pieszy czy rowerzysta. Najczęściej jednak jesteśmy pieszymi, czyli „niechronionymi” uczestnikami ruchu drogowego. Ponieważ w zdarzeniu drogowym pieszy w konfrontacji z jakimkolwiek pojazdem jest najbardziej narażony na ciężkie obrażenia, dlatego policjanci z drogówki priorytetowo traktują działania kontrolno- prewencyjne w zakresie bezpieczeństwa „niechronionych”. W ostatni czwartek 2016 roku funkcjonariusze kutnowskiej drogówki przeprowadzili kolejne tego typu działania. Mundurowi szczególną uwagę zwracali na zachowanie właściwych relacji kierujący-pieszy oraz przestrzeganie przez pieszych i kierujących przepisów prawa ruchu drogowego. Funkcjonariusze sprawdzali czy niechronieni nie przechodzą w niedozwolonych miejscach, stosują się do sygnalizacji świetlnej czy też nie popełniają wykroczeń związanych z wbieganiem na jezdnię tuż przed nadjeżdżający pojazd - informuje podkom. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP w Kutnie. - Policjanci zwracają uwagę również na kierujących. Wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych, nieustąpienie na przejściach dla pieszych to te wykroczenia, które w dużej części są przyczyną zdarzeń drogowych z udziałem „ niechronionych” - dodaje.

Podczas czwartkowych działań kutnowscy policjanci ujawnili ponad 60 wykroczeń popełnionych przez uczestników ruchu drogowego. Wśród nich 22 wykroczenia dotyczyły pieszych.

komentarze (9)
Dodaj komentarz

eee ~wykładowca wskad, przestan gupoty gadac!!!!!!!!!

Dobrze że udało im się nigoko przypadkowo nie postrzelić. Uff.

[quote=~alojzy][quote=~wykładowca wskad]Czyli dzisiaj zatrzymywali każdego, a jutro już co czwartego lub dziesiątego... Czyli widać, że nie sa stróżami prawa, skoro musza prowadzić akcje, żeby ujawniac wykroczenia. Sam byłem kiedyś świadkiem jak samochod stał przed radiowozem na skrzyżowaniu i pojechał na czerwonym. Pani policjantka kierująca zaczela coś pokazywać rękoma a Pan policjant machnął ręką, że "dobra daj spokój nie chce mi się." Taka to praca w policji. trzeba robic wyniki pod dane wykroczenie to sie robi żeby poźniej statystyki wyglądaly. Np. złapanie kogoś na kierowaniu po pijaku sie wiąże z zatrzymaniem sprawcy na GORĄCYM UCZYNKU. Szkoda, że np przy pobiciach takich wyników nie mają... Ale w statystyce będzie, ze 95 % Tylko, że statystycznie stając obok psa mamy po 3 nogi. Tak się mają statystyki.[/quote] Statystycznie jak co drugi maz bije zone, to robia to w 50% malzenstwach. Statystyka powinna byc brana pod uwage przy szczepieniach, a lekarze sumiennie zglaszac objawy powiklan poszczepiennych i wypelniac NOP i informowac rodzicow o skutkach i objawach nieporzadanych!!! Wiekszosc boryka sie pozniej z nadpobudliwoscia u dzieci, drgawkami, padaczkami, pokrzywkami i problemami neurologicznymi.[/quote] Tą statystykę podnoszą muzułmanieemoji Tam to normalne.

napisze tylko tak PIESI ROZGLĄDAJCIE SIĘ WY NA STRONY A NIE SŁUCHAWKI NA USZACH I PO ULICY JAK PO DEPTAKU ( SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU DLA WSZYSTKICH 2017 )

Niechroniony? Czy koniec roku? Norma nie wyrobiona? Godzina 18 z minutami wyjazd z Kutna w strone Lubienia Kujawskiego koło rozdzielni elektrycznej w Gołębiewie. Laser! To niechroniony czy kirowca?!

[quote=~wykładowca wskad]Czyli dzisiaj zatrzymywali każdego, a jutro już co czwartego lub dziesiątego... Czyli widać, że nie sa stróżami prawa, skoro musza prowadzić akcje, żeby ujawniac wykroczenia. Sam byłem kiedyś świadkiem jak samochod stał przed radiowozem na skrzyżowaniu i pojechał na czerwonym. Pani policjantka kierująca zaczela coś pokazywać rękoma a Pan policjant machnął ręką, że "dobra daj spokój nie chce mi się." Taka to praca w policji. trzeba robic wyniki pod dane wykroczenie to sie robi żeby poźniej statystyki wyglądaly. Np. złapanie kogoś na kierowaniu po pijaku sie wiąże z zatrzymaniem sprawcy na GORĄCYM UCZYNKU. Szkoda, że np przy pobiciach takich wyników nie mają... Ale w statystyce będzie, ze 95 % Tylko, że statystycznie stając obok psa mamy po 3 nogi. Tak się mają statystyki.[/quote] Statystycznie jak co drugi maz bije zone, to robia to w 50% malzenstwach. Statystyka powinna byc brana pod uwage przy szczepieniach, a lekarze sumiennie zglaszac objawy powiklan poszczepiennych i wypelniac NOP i informowac rodzicow o skutkach i objawach nieporzadanych!!! Wiekszosc boryka sie pozniej z nadpobudliwoscia u dzieci, drgawkami, padaczkami, pokrzywkami i problemami neurologicznymi.

akcja "Niechronieni" ile przyniosla wplat do budzetu panstwa i w jakiej wysokosci? Licza sie ludzie? Czy liczy sie statystyka finansowa i ilosc wynikow?

Czyli dzisiaj zatrzymywali każdego, a jutro już co czwartego lub dziesiątego... Czyli widać, że nie sa stróżami prawa, skoro musza prowadzić akcje, żeby ujawniac wykroczenia. Sam byłem kiedyś świadkiem jak samochod stał przed radiowozem na skrzyżowaniu i pojechał na czerwonym. Pani policjantka kierująca zaczela coś pokazywać rękoma a Pan policjant machnął ręką, że "dobra daj spokój nie chce mi się." Taka to praca w policji. trzeba robic wyniki pod dane wykroczenie to sie robi żeby poźniej statystyki wyglądaly. Np. złapanie kogoś na kierowaniu po pijaku sie wiąże z zatrzymaniem sprawcy na GORĄCYM UCZYNKU. Szkoda, że np przy pobiciach takich wyników nie mają... Ale w statystyce będzie, ze 95 % Tylko, że statystycznie stając obok psa mamy po 3 nogi. Tak się mają statystyki.

Zgadzam się, Radze przypominać jeszcze o kamizelkach, naprawdę poprawiają wykrywalność niechronionego.

dodaj komentarz
Czytaj także