Farmaceutyczne derby nie dla Polfarmexu

Wydarzenia 07-01-2017 Autor: tomz
21

Fatalna passa kutnowskiego Polfarmexu trwa w najlepsze. Tym razem podopieczni Krzysztofa Szablowskiego musieli uznać wyższość Polpharmy Starogard Gdański, przegrywając 62-71. Najlepszym strzelcem Lwów został, zdobywca 13 punktów Dardan Berisha.

Pierwsze minuty farmaceutycznych derbów miały wyrównany przebieg i żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie przewagi. W kutnowskim zespole solidnie prezentował się nowy rozgrywający - D.J Thompson, który w niespełna dwie minuty zapisał na swoim koncie pięć oczek. W połowie kwarty minimalnie lepsi byli jednak gospodarze, którzy po trafieniu Martynasa Paliukenasa prowadzili 9-7. Zawodnicy Polpharmy systematycznie dokładali do swojego prowadzenia kolejne punkty, wykorzystując rzutową zadyszkę Lwów i na 1:34 minuty przed końcem odsłony mogli się cieszyć z dziewięciopunktowej przewagi (18-9). Ostatecznie pierwsza odsłona padła łupem podopiecznych Mindaugasa Budzinauskasa, którzy utrzymali punktowy dystans i zwyciężyli 21-12.

Druga kwarta bardzo dobrze rozpoczęła się dla Lwów, które po skutecznej akcji 2+1 w wykonaniu Maksyma Salasza, zmniejszyły stratę do Polpharmy (15-21). Dalej było już tylko lepiej. Kolejne punkty zdobył Białorusin, z półdystansu nie pomylił się Gabiński i po niespełna dziewięćdziesięciu sekundach Polfarmex przegrywał zaledwie 19-22. Gospodarze szybko złapali jednak drugi oddech i po trafieniach Mirkovića oraz Milesa ponownie odskoczyli na sześć punktów (29-23). Podopieczni Krzysztofa Szablowskiego nie złożyli broni i w kolejnych akcjach systematycznie odrabiali straty, aby na niespełna minutę przed końcem kwarty doprowadzić do remisu 32-32. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Po zmianie stron wynik cały czas oscylował na granicy remisu. W połowie kwarty minimalnie lepsi byli zawodnicy z Kutna, którzy po dwóch celnych osobistych Thompsona i trafieniu Gabińskiego, prowadzili 40-39. Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych Mindaugasa Budzinauskasa, którzy w ostatnich czterdziestu sekundach odsłony zdobyli pięć kolejnych punktów i do decydującej o zwycięstwie kwarty przystępowali, prowadząc 52-49.

Od początku czwartej kwarty wiadomo było, że walka o zwycięstwo toczyć się będzie do ostatniej akcji. Za każdym razem kiedy Lwy odrabiały niewielkie straty i zbliżały się punktowo do gospodarzy, ci odpowiadali celnym rzutem. Na siedem minut przed końcem meczu tablica świetlna w starogardzkiej hali wyświetlała wynik 56-53 na korzyść Polpharmy. Z czasem jednak kutnowski zespół zaczął popełniać coraz więcej błędów, które skrzętnie wykorzystali gospodarze i na 3:33 minuty przed końcową syreną to oni byli bliżej zwycięstwa, prowadząc 60-53. Kutnianie starali się jeszcze gonić wynik, ale ostatecznie po raz kolejny musieli obejść się smakiem i przegrali w starogardzkiej hali 62-71.

Najskuteczniejszym strzelcem Polfarmexu został, zdobywca 13 oczek - Dardan Berisha. O trzy punkty mniej zapisał na swoim koncie nowy nabytek kutnowskiej drużyny D.J. Thompson.

Do zwycięstw Polpharmę poprowadził, najlepszy strzelec zespołu Anthony Miles, który zdobył 18 punktów.

Polpharma Starogard Gd. - Polfarmex Kutno 71-62 (21-12, 11-20, 20-17, 19-13)

Polpharma: Miles 18, Flieger 12, Paliukenas 10, Diduszko 7, Mirković 6, Schenk 6, Davis 5, Hicks 5, Michałek 2, Johnson 0, Sajus 0;

Polfarmex: Berisha 13, Wallace 11, Thompson 10, Salasz 9, Bartosz 6, Jarecki 5, Fraser 4, Gabiński 4, Sobczak 0, Kobus 0.