Rejestracja i logowanie

Najlepsze plaże w Chorwacji

Wydarzenia 12-01-2017 Autor: Adrian Mazur
0
Najlepsze plaże w Chorwacji

Od końca lat 90-tych Chorwacja stała się niezwykle popularnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów. W krótkim czasie Chorwacja stała się turystyczną potęgą. Kraj ma ku temu wszystkie niezbędne warunki: wysoka średnia temperatura w ciągu roku, piękne krajobrazy, zabytki architektoniczne, pochodzące nawet z czasów imperium rzymskiego oraz piękne, czyste plaże.

Wypoczynek na chorwackich plażach przyciąga co roku tysiące turystów, którzy przyjeżdżają doświadczyć odrobiny relaksu w pięknej scenerii. Większość plaż w Chorwacji to plaże kamieniste i żwirowe, co pozwala na zachowanie niespotykanej czystości wody przy brzegach Adriatyku. Plaże piaszczyste są niezwykle rzadko w Chorwacji spotykane. Idealne plaże, w połączeniu z rozbudowaną bazą turystyczną i bliskością unikatowych zabytków, pozwalają na spędzenia niezapomnianego urlopu. Kilka z plaż jest szczególnie warta uwagi przyjeżdżających turystów.

Zlatni Rat

Plaża Zlatni Rat to jednej z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wyjazdów. Miejsce to znajduje się na wyspie Brać w Środkowej Dalmacji. Plaża posiada charakterystyczny trójkątny kształt, co stanowi jej dodatkowy atut. Co roku Zlatni Rat przyciąga tysiące windsurferów, którzy odnaleźli tutaj dogodne warunki do uprawiania tego wymagającego sportu. Żagle windsurferów wpisały się na dobre w krajobraz plaży.

Plaża Zrce

Zrce to godna polecenia plaża Żwirowa znajdująca się na wyspie Pag, w północnej części Chorwacji. Centrum życia rozrywkowego skupia się wokół kurortu Novalija, na terenie którego odbywają się całonocne zabawy. Z tego względu plaża Zrce to jeden z popularnych kierunków wśród młodych turystów.

Punta Rata

Na Riwierze Makarskiej, w miejscowości Brela znajduje się urokliwa żwirowo-piaszczysta zatoka otoczona lasem sosnowym. Całe wybrzeże Riwiery Makarskiej jest zachwycające, więc niemal każdego dnia wakacyjnego pobytu można wypoczywać na innej plaży. Na części plaż leży się wprawdzie na żwirku, ale zejście do morza jest piaszczyste. Przy Punta Rata dodatkowego uroku dodają majestatycznie wyglądające skały zatopione częściowo w morzu i rozdzielające plaże. Skały porośnięte są śródziemnomorską, soczystą zielenią.
Plaża Sakarun

Sakarun jest jedną z najbardziej znanych plaż w okolicach Zadaru, znajduje się na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy Dugi Otok. Plaża słynie z białego piasku, krystalicznie czystego morza i otaczających ją lasów sosnowych zapewniających przyjemny cień. Ma około 800 m długości i dopiero 250 m od brzegu morze osiąga głębokość 3,5 m, co oznacza, że kąpielisko jest bardzo rozległe i płytkie, odpowiednie nawet dla małych dzieci. Na plaży są dwa obiekty gastronomiczne oferujące napoje i przekąski. W sezonie z Božavy na plażę Sakarun kursuje co dwie godziny specjalna kolejka turystyczna.

Plaża w mieście Biograd

Biograd to duży ośrodek wypoczynkowy w Środkowej Dalmacji, znajdujący się pomiędzy Zadarem, a Splitem. Na wybrzeżu należącym do miasta jest ulokowana miejska, żwirowa plaża i kąpielisko. Wzdłuż plaży znajduje się wiele pubów, kawiarnii i restauracji, co pozwala na szybki dostęp do napojów chłodzących. Niemal cała plaża jest osłonięta drzewami, dającymi przyjemny cień w upalne dni.

Plaże w Parku Narodowym Krka

Plaże wśród wodospadów Krka, choć nie znajdują się na wybrzeżu, pozwalają na doświadczenie niezapomnianych wrażeń. Plaże znajdują się na terenie parku narodowego, jednak wypoczynek na ich terenie i kąpiel w pobliskich akwenach jest jak najbardziej dozwolona. Po całodziennej wędrówce wśród zagajników parku, turyści mogą wypocząć podziwiając jednocześnie piękno wodospadów, które znajdują się zaraz obok plaży.

Co ciekawe w akwenach parku można spotkać miejscową faunę w postaci wielu gatunków ryb. Pływając wśród wodospadów warto zatem zabrać ze sobą sprzęt do nurkowania.

Ze względu na specyfikę wybrzeża Chorwacji, większość jej najlepszych plaż znajduje się na wyspach. Poruszanie się promem pomiędzy interesującymi lokalizacjami może być czasochłonne. W tym celu warto wyczarterować jacht, co pozwoli na spędzenie niezapomnianego urlopu oraz oszczędność czasu. Jacht do dyspozycji w każdym momencie podróży zapewnia możliwość poznania najlepszych plaż chorwackiego wybrzeża.

Informacje o czarterach jachtów w Chorwacji dostępne są w portalu Czarteruj.com.

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Czytaj także