Rejestracja i logowanie

Ptasia grypa: hodowco, zgłoś się do weterynarza

Wydarzenia 20-02-2017 Autor: jej
25
Ptasia grypa: hodowco, zgłoś się do weterynarza

Prezydent Miasta Kutno informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz. U. z 2016 r. poz. 2091) istnieje obowiązek zgłaszania do powiatowego lekarza weterynarii miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki, z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych.

Z uwagi na powyższe każdy, kto posiada drób lub ptaki m.in. gołębie, strusie, bażanty, kuropatwy, itd. (z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych) powinien dokonać niezwłocznie zgłoszenia Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Kutnie.

Zgłoszenie można złożyć również w Urzędzie Miasta Kutno, w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa osobiście (pokój 215, 211), telefonicznie (24 253-12-49, 253-12-47, 253 - 11-16) lub przesłać pocztą na adres Urzędu Miasta Kutno, do dnia 22 lutego br.

Osoby uchylające się od powyższego obowiązku podlegają karze pieniężnej, stosownie do art. 85 ust. 1 pkt 14 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (t. j. z 2014 r. poz. 1539 ze zm.).

komentarze (25)
Dodaj komentarz

Co za bzdura. Nie było żadnej grypy ptasiej, świńskiej czy krowiej albo mysiej. Nie ma też żadnego smogu. Proszę poczytać prasę branżową albo niezależne publikacje. Obawiam się żeby ta rejestracja nie była kolejną przygrywką przed nowym podatkiem.

A skąd przyleciała i gdzie wylądowała bo jakoś nie można jej zauważyć.

a wróble na dachu też

a kaczki? też trzeba zgłosic?

Ta ptasia czy swinska grypa to jak smog. Nie wiadomo skąd się bierze i potem znika. Propaganda lepsza niż robili sowieci. Szalonych krów dawno nie było. No tak szaleńców w rządzie mamy pod dostatkiem tylko nikt nie chce ich utylizować.

Kury i inne ptactwo na odwyk, a my będziemy żreć pszenicę.

grypy ptaków hahahahahhaha ptaków hahahahahhahahhahahhaha

Dostałam ciotę czy to grypa? jadlam w KFC

zgłoś się do wietiaerynazrzaemojiemojiemojiemojiemoji

Kutno to grypaemoji

KFC POWER Jeeeeeeeeeeeeeeeeemojiemojiemojiemoji

ptasia c.ipaaaa

co do grypy ptasiej to nic nie da rady trzbyło całej polsce zabić wszystkie ptaki wruble i tez nie dało by rad zy ptaśa grypom za granicom by pszylatwyały to było na całym siwiecie po zabijaci ptaki a tego nie bedze

A co z gołębiami które biegają po ulicach miasta. Kto je zgłosi i zamknie w gołębniku?

Do~gole uda nie gole lydek] Te gołebie mają wiecej rozumu od ciebie bezmózgowy hipokryto. Nie masz bladego pojecia jakie ludzie inwestują pieniądze w ten sport, pieniądze, których ty z takim podejściem do ludzi nigdy nie bedziesz miał. Napisz kto ci spłodził to cie pomszcze.

~Xxx pisze: "To nieludzkie zamknąć na tyle miesięcy takie ptaki jak gołębie , a co z hodowcami gołębi pocztowych , co z sezonem lotowym , który zaczyna się w maju, co z przygotowaniem ptaków do tego sezonu , które wymagają codziennych oblotów. Ci prawdziwi hodowcy wypuszczają swoje ptaki tylko na obloty i tak naprawdę to ich ptaki nie mają fizycznej możliwości kontaktu z chorym ptactwem dzikożyjącym , oo oblocie wchodzą do gołębników na zawołanie na tym polega trening by później zdobywały konkursy nie tracąc cennych sekund .Tak naprawdę to zagrożenie jest w tym co lata po mieście."
jajco

To nieludzkie zamknąć na tyle miesięcy takie ptaki jak gołębie , a co z hodowcami gołębi pocztowych , co z sezonem lotowym , który zaczyna się w maju, co z przygotowaniem ptaków do tego sezonu , które wymagają codziennych oblotów. Ci prawdziwi hodowcy wypuszczają swoje ptaki tylko na obloty i tak naprawdę to ich ptaki nie mają fizycznej możliwości kontaktu z chorym ptactwem dzikożyjącym , oo oblocie wchodzą do gołębników na zawołanie na tym polega trening by później zdobywały konkursy nie tracąc cennych sekund .Tak naprawdę to zagrożenie jest w tym co lata po mieście.

do /asdasd\co ty pitolisz co ma po lub pis do ptasiej grypy////

MACIE RACIE ZE SOŁTYS POWINIEN INFORMOWAĆ LUDZI A NIE ZY INTERNETY OD TEGO SOM SOŁYTŚ JAK KIBEL OD SRANIA A CO DO SMOGU OD ZAWSZE BYŁ A CO MAM PIS DO TEGO TO WINA JEST PO A NIE PIS PIS ZĄDZI 2 ROK NASZA

Ogłoszenie ukazuje się 17 lutego, do 22 lutego należy zgłosić, czy pomyślał ktoś o tym, że nie do każdego taka informacja dotrze, nie wszyscy posiadają dostęp do internetu. Tego rodzaju informacje powinny być przekazane przez sołtysa, lub obwieszczenie. Chyba, że zależy wyłącznie na tym, żeby jak najwięcej ludzi ukarać.

A co z tym g....m co lata po całym mieście i na wszystko s.a też ktoś to zamknie?

Jak PIS rządzi nic nowego się nie dzieje, zabójczy atak smogu,którego za PO nie było, jak to nie pomaga w walce z obecną władzą to włączamy ptasią grypę, którą już przerabialiśmy 2005-2007, niedługo dojdą wściekłe... krowy, następnie włączą się ekolodzy zawieszeni na drzewach itd. Kto ma jeszcze jakieś ciekawe spostrzeżenia to chętnie przeczytam.

Baba co ma 10 ptoków tysz?

tego nie wie nikt? podobno do maja/czerwca

To do kiedy mają być te zwierzęta w zamknięciuemojiemojiemojiemoji

dodaj komentarz
Czytaj także