Rejestracja i logowanie

Obóz z patentem żeglarskim – Mazury 2017

Wydarzenia 07-04-2017 Autor: Adrian Mazur
0
Obóz z patentem żeglarskim – Mazury 2017

Wakacje to idealny moment na rozpoczęcie przygody z żeglarstwem. Żeglarstwo to atrakcyjna forma spędzania czasu. Łączymy przyjemne z pożytecznym – odpoczynek z doskonaleniem umiejętności. Czy nauka może być atrakcją? Oczywiście! O ile jest to nauka żeglarstwa – popularnego jachtingu. Podczas każdego rejsu czeka na Was szansa na naukę manewrowania jachtem. Organizowane w trakcie rejsu wykłady o tematyce żeglarskiej w żaden sposób nie przypominają nudnych lekcji. Poznawanie budowy jachtu, zasad ratownictwa albo meteorologii – to tylko niektóre dziedziny z jakimi możemy się zapoznać nawet podczas krótkiego rejsu. Szkoła Żeglarstwa PuntoVita oferuje rejsy po Mazurach dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Każdy rejs żeglarski dostosowany jest do danej grupy wiekowej. Rejsy szkoleniowe pomagają zdobyć lub udoskonalić umiejętności żeglarskie. Wyszkolona kadra instruktorska przybliża zarówno część teoretyczną jak i praktyczną. Podczas rejsu szkoleniowego istnieje możliwość uzyskania patentu żeglarskiego.

Co to jest patent żeglarski?

Najprościej mówiąc jest to dokument uprawniający do prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych oraz jachtów do 8,5 metra długości po wodach morskich w strefie do 2 mil morskich od brzegu. Kurs na patent żeglarza jachtowego prowadzony jest według zaleceń Polskiego Związku Żeglarskiego. Uczestnicy rejsu szkoleniowego podzieleni są na załogi według grupy wiekowej. Doświadczenie żeglarskie nie jest wymagane. Doświadczona kadra instruktorska poprowadzi szkolenie. Podczas dwóch tygodni mazurskiego rejsu zapoznacie się z podstawami jachtingu, poznacie etykietę oraz zwyczaje żeglarzy. Zobacz więcej szczegółów na temat patentu żeglarskiego: http://puntovita.pl/szkolenia-zeglarskie/patent-zeglarski/

Atrakcje podczas mazurskiego rejsu

Poza nauką żeglarstwa w trakcie rejsu jest również czas przeznaczony na atrakcje. Wiadomo, że nie samym żeglarstwem człowiek żyje. Gdy dopłyniemy do portu trzeba spędzić trochę czasu na lądzie. Będziecie mieli okazję wejść na wieżę ciśnień w Giżycku. Czeka na Was przepiękny widok całego miasta oraz pyszny sok owocowy. Z pewnością odwiedzicie też Mikołajki, w których czeka na was mnóstwo zabawy w Parku Wodnym Tropikana. Miłośnicy zwiedzania zabytków również znajdą coś dla siebie: pałac w Sztynorcie i twierdza Boyen stoją otworem. W Wilkasach powita Was kolejna niespodzianka- dodatkowa dawka szaleństw na miejscowym parku wodnym.

Jedną z atrakcji Mazur jest… pogoda!

Wydarzenia

Inne przygody? Co powiecie na nagłą zmianę pogody? Piękne słońce nagle chowa się za chmurami i zaczyna padać deszcz. Bez paniki, nad wszystkim czuwa sternik, jeśli pogoda stanie się zbyt „kapryśna” podpłyniemy do najbliższego brzegu. Zacumowanie do dzikiego brzegu to najczęściej świetna zabawa i jedna z atrakcji wspominanych jeszcze długo po powrocie z rejsu jachtem po Mazurach. Nie ukrywam, że pogoda nie zawsze sprzyja żeglarzom. Czasem w gorące letnie dni po prostu nie ma wiatru, a jachty na żaglach ledwo pełzną po wodzie.

Czy to oznacza kilka godzin opalania? Nie koniecznie. Podczas rejsu mazurskiego, w którym płynie wiele jachtów, gorący bezwietrzny dzień to idealny moment na „bitwę morską”. Za działa służą nam wiadra, a amunicją jest woda z jeziora! Zadanie nie jest łatwe i wymaga dobrej współpracy załogi, ale warto się postarać, bo zabawa jest niesamowita. Sukces w „bitwie morskiej” zależy jednak przede wszystkim od sternika – to dzięki jego precyzyjnym manewrom można bezpiecznie i skutecznie zlać wodą przeciwników do suchej nitki.

Cumowanie „na dziko”

Znudziły Wam się porty? A co powiecie na zacumowanie na „dziko”? Powitajcie wyspę Heleny. Jeśli chcecie poczuć się jak prawdziwi piraci i stanąć w miejscu gdzie nie ma pomostu, nie kręci się bosman, a światło daje jedynie rozpalone przez Was ognisko, wyspa Heleny Wam się spodoba.

Imprezy żeglarskie z PuntoVitą

Wydarzenia

Organizujemy zarówno rejsy turystyczne jak i szkoleniowe. Na mazurski obóz żeglarski zapraszamy zarówno młodzież jak i osoby dorosłe ceniące aktywny wypoczynek, niezależnie od posiadanego doświadczenia żeglarskiego. Swoją ofertę kierujemy również do rodzin i grup zorganizowanych. Jeśli masz już swoją załogę i plan na rejs mazurski pomożemy ci go zrealizować. Pomożemy w wyborze odpowiedniego jachtu oraz opracujemy odpowiednią trasę. Długość rejsu dostosujemy do potrzeb. Zajmiemy się również wszystkimi formalnościami. Zapewnimy zarówno pomoc doświadczonego sternika, który zadba o Wasze bezpieczeństwo i pokaże Wam najpiękniejsze zakątki Krainy Wielkich Jezior.

Wydarzenia

Artykuł opracował Michał Stępka - właściciel Szkoły Żeglarstwa PuntoVita
ul. Niegocińska 5, 11-500 Wilkasy, Giżycko, Mazury
tel. 501 177 487
email: michal@puntovita.pl

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także