Rejestracja i logowanie

[AUDIO] Kolejna afera w szpitalu!

Wydarzenia 28-07-2017 Autor: owl
39
[AUDIO] Kolejna afera w szpitalu!

Wyrządzenie szkody w obrocie gospodarczym, przekroczenie uprawnień, niedopełnienie obowiązków i przyjęcie korzyści majątkowych przez funkcjonariusza publicznego - to tylko niektóre z wątków dotyczących kutnowskiego szpitala, które bada Prokuratura Okręgowa w Łodzi. Śledztwo w sprawie prowadzone jest od początku lutego bieżącego roku.

Jak informuje nas Jacek Pakuła z Prokuratury Okręgowej w Łodzi, postępowanie prowadzone jest od 8 lutego bieżącego roku. Czego konkretnie dotyczy? Wątków jest naprawdę wiele - od zakłócania procedury przetargowej (potocznie nazywanego zmową przetargową), do wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym. Śledczy badają także sprawę przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków i pobierania korzyści majątkowych przez funkcjonariuszy publicznych.

- Jeden z czynów objętych postępowaniem w sprawie dotyczy przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez prezydenta i starostę - mówi Jacek Pakuła.

Z informacji zebranych przez śledczych wynika także, że Kutnowski Szpital Samorządowy nie był zarządzany w odpowiedni sposób. Uwagę zwrócili chociażby na kontrowersje wokół kardiologii Allenort.

- W postępowaniu zgromadzono szereg dokumentów, m.in. z łódzkiego oddziału NFZ, szpitala czy starostwa powiatowego. Zwrócono się również o udostępnienie dokumentacji z Regionalnej Izby Obrachunkowej - mówi J. Pakuła.

Póki co postępowanie prowadzone jest w sprawie. Oznacza to, że żadnej z osób nie zostały przypisane konkretne czyny i postawione zarzuty.

- Śledztwo zostało przedłużone do 10 września bieżącego roku - dodaje Pakuła.

O komentarz w tej sprawie zapytaliśmy Kutnowski Szpital Samorządowy, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta. Do tej pory odpowiedziało nam biuro prasowe UM.

- Jestem bardzo zaskoczony tą informacją. Kutnowski Szpital Samorządowy nie jest miejską instytucją i w żadnym zakresie nie uczestniczymy w jej zarządzaniu. Nie mam żadnych informacji z Prokuratury, że Urząd Miasta  jest stroną postępowania, o którym Państwo donoszą - brzmi stanowisko prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego.

Poniżej przedstawiamy wypowiedź telefoniczną Jacka Pakuły,
z Prokuratury Okręgowej w Łodzi:

komentarze (39)
Dodaj komentarz

a nie chodzi o oddanie kontraktu kilku milionow kontraktu o wewnetrznego w zamian za kilka razy mniejszy dla prywatnej firmy?

Mam dobrą opinię jeśli chodzi o ten oddział ale dostać sie tam to nie lada gratka. W pierwszej kolejnosci i jedynej zaliczasz oddział wewnętrzny ,a pozniej do domu. Niewazne ze stan zdrowia dotyczy kardiologii.

Leżałem w Allenort.Mam napadowy częstoskurcz.Szybko profesjonalnie,bardzo miła pani anestezjolog znieczulała mnie do zabiegu.W końcu szpital w Kutnie równa do jakiegoś poziomu.

ludzie nie maja gdzie mieszkac a pustostany stoja wyremontowane nieruchomosci za tonie placa tylko podnosza czynsz niech ktos tym sie zainteresuje

Koniec pseudo urzednikow ktorzy grzeja stolki od kilkunastu lat jest bliski Nikt z nich nie zostanie na stanowisku trzeba ich rozliczyc Wdowiaka,Burzynskuego I Boczkaje a co za tym idzie dalej prezesow spoldzielbi pana prezesa MZK w dupo wlaza Cala ta klike z koszykowki pieniadze wyparowaly I cisza KCI Za sponsoring od urzedu bedzie bronic tej kliki rekoma I nogami ale narod patrzy narod widzi

Jak nie było oddziału Alenord to wszyscy narzekali teraz otworzyli to trzeba się cieszyć ze ratują ludzi.Czysciutki oddział. Profesjonalne podejście do pacjenta.

Odczucie się od Alenord. Ten oddział ratuje ludzi.nie trzeba już jeździć po innych miastach personel i lekarze profesjonalnie i milo podchodzą do pacjenta

Uderzenie w prezydenta i starostę. Czyżby zagrywka pod przyszłoroczne wybory? Czy tak jak w Łęczycy potrzebne jest stanowisko dla małżonki polityka parti reżimowej? Po co się męczyć w wyborach, a i wynik niepewny. Wojewoda obsadzi kogo trzeba. Może 1 sekretarz i biuro polityczne zamiast wyborów wskażą "niedorozwiniętemu" wyborcy na kogo głosować?

Szanowna Redakcjo, co jest powodem tego, że artykuł został zmieniony trzy razy? Czy coś za tym idzie?

szpitale to wylęgarnia zaraźliwych mikrobów bakterii wirusów i innych robaków szkodliwych, a do tego siedlisko korupcji. Zburzyć zaorać a potem zdezynfekować.

Te negatywne opinie to chyba samo KCI wystawia żeby byłe niewidzialne komentarze które pokazują obraz Prezydenta,starosty i reszty. wstyd.

Odpowiedz Zgłoś
108
333

Co Ty za bzdety opowiadasz. Weź lepiej koło i ..............

Może w końcu ktoś zajmie się ordynatorem Subczyńskim

i beatka swiruska oiddzialowa u subczynskiego jego dlugoletnia kochanka

lepiej bylo jak konrad byl starostom apropo co u niego

burza kalurza a co byscie chcieli daja to biore

Tadek niejadek lubi chyba w zadek

Cała Kutnowska władza do "Pierdla", może być nieczynna Łęczyca.

Prezydent i starosta jeszcze lepszy amigo jest.

Odpowiedz Zgłoś
107
205

Sami złodzieje.Na GOŚ -też była afera,ale to podlega pod pana prezydenta i też ucichło.Obsadza swoimi ludzmi.Jeden lepszy od drugiego w tym Urzędzie Miasta.

Odpowiedz Zgłoś
115
336

Co wy tak bronicie Burzyńskiego i tego staroste.IDIOCI.

Sam jesteś Idiota w dodatku z pisdu

Mój Tata tam umarł poszedł sam we wtorek że skierowaniem na oddzial urologi A za tydzień we wtorek rano umarł

Ale od lat w szpitalu oddziału urologicznego nie ma, to chyba dotyczy innego szpitala.

Proszę przyjąć moje wyrazy najgłębszego współczucia z powodu śmierci Taty. Mam nadzieję, że to zdarzenie nie było wynikiem zaniedbań lekarzy. Natomiast ja pragnę powiedzieć, że dzięki profesjonalizmowi i ogromnemu zaangażowaniu w Pacjenta całego personelu oddziału kardiologicznego Allenort, moja Mama żyje i powróciła do zdrowia, pomimo przejścia rozległego zawału serca. Zdaję sobie sprawę, iż każdy przypadek jest inny. Ale nie potrafiłbym zarzucić jakiegokolwiek niedopatrzenia Zespołowi Allenort'u.

Ten szpital jest beznadziejny. Pojechałam tam raz i więcej mnie nie zobaczą. Śmieszne dyżury. Najpierw kazali iść na pierwsze piętro, potem chodziłam z pokoju do pokoju na prawo i lewo. Następnie czekałam około godziny na skierowanie do Łodzi, dopiero ze stepelka na skierowaniu dowiedziałam się że przyjmował mnie lekarz którego nie widziałam na oczy. Gdybym wiedziała że tak to będzie wyglądać pojechała bym do Łowicza, bo w ciężkich przypadkach liczy się każda chwila,, a na Kutno strata czasu... Po prostu porażka ten szpital. W sumie to identyczny jak schronisko w kotliskach,, UMIERANIA,,

Zaraz będą manifestacje kliki koło szpitala w obronie posądzonych.

kituś bajduś czarna magia dla ciemnych

Ale o co chodzi?

pielegniarki zarabiają 1500 zł i brak czasu na zjedzenie posiłku, uciekajcie z tego szpitala, a młode szybko starać się o dzidziusie, żeby nie miał kto pracowac

Piękna pogoda

w warszawie tyle sie dzieje a kutno ma byc gorsze wezedzie sa przekrety tylko kasa sie liczy.

Burzyńskiego do więzienia.......jak nie w Pini machlojki .......to teraz Szpital.....

A co ma Burzyński do szpitala ?

Dotąd cban wodę nosił az mu się ucho urwało

Dlaczego zmieniacie treść artykułu kolejny raz? Do Ron , a gdzie jest zdjęcie faceta z wąsami bo nie widzę ?Znowu coś zmienili?Dziwne ,że nikt ich się nie czepia i nie ponoszą konsekwencji , dlaczego?

DLACZEGO TEN FACET Z WASAMI NIE SIEDZI

Jaka afera- jeszcze nikt nie postawił nikomu zarzutu a już afera. A czy trudno postawić przy słowie"afera " cudzysłów lub znak zapytania ?

Ten starosta to i tak był dobry gagatek.wstyd panie Prezydencie.

dodaj komentarz
Czytaj także